Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (3 μέλη και 21 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ρε αριωνα δεν πας να κολλησεις καμια αφισσα του κκε???τριτοδευτερος θα εισαι μια ζωη ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε..14 χρονακια πιπα-κωλο σε παω..τι μιλας???

[move]το πολυ το κκ
κανει το παιδι
ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
[/move]
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Βρε Αρίωνα,

Πες βρε την αλήθεια. Σου λέιπει ο Λάκης εεεεεεεεεεε??????????
Κάνε υπομονή και θα ξανάρθει.
Όπως επίσης κάνε υπομονή μα το πρωτάθλημα και φέτος Περαία θα καταλήξει.............
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
ρε μη του πάτε κόντρα, θα βάλει τα 3πλάσια βίντεο
εδω κατάντησε να ποστάρει νίκη του βάζελου
 

Επισκέπτης
ρε μη του πάτε κόντρα, θα βάλει τα 3πλάσια βίντεο
εδω κατάντησε να ποστάρει νίκη του βάζελου
και τι να κανει αφου του εχω κοψει τ' αρχιδια εδω & 14 χρονια???αφου τον νικαω απο πισω & απο μπρος & αυτος προσκυναει συνεχως???αφου του τον εχω κανει ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ???αστον στην ΠΙΚΡΑ του να ποσταρει οτι παπαρια του κατεβει..αριωνας ειναι,οτι μαλακια θελει κανει..εξαλλου ειπαμε..
[move]το πολυ το κκ
κανει το παιδι
ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
[/move]
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
κοίτα που θα μας καταντήσει να μας λείπει ο lakis...
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Tι γινεται μαγκες???
ρε φιλε arion επειδη απο οτι εχω καταλαβει ειμαστε και ομοιδεατες πολιτικα
θα παρακαλουσα να σταματησεις να μαλακιζεσαι ειδικα με τα post των videos του youtube
δεν νομιζω να εχει γεμισει καποιος δικος μας  το θρεντ σας με τοσες μαλακιες....


Μην νευριαζετε επειδη "μυρισε" Μαης.....

Χαμος με τα εισιτηρια στο Καραισκακη προχθες....
Με την ρεαλ θα γινει της πουτανας....!!!!
φιλε Pleasure θα πιουμε καμια μπυρα πριν το ματς???
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
<<Τζόλε ο αντι-Λεντέσμα >>
Ανακατεύει την τράπουλα ο Τάκης Λεμονής για να καλύψει τα κενά των απουσιών των Άντζα, Τοροσίδη και του Λεντέσμα, που θα μείνει εκτός για δύο εβδομάδες με θλάση, στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Ρεάλ Μαδρίτης την Τρίτη στο «Καραϊσκάκη», για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Διατηρείται το… ευρωπαϊκό σύστημα 4-5-1, με τον Πάντο να παίρνει θέση στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Τζόρτζεβιτς να μετατίθεται σε ρόλο κεντρικού χαφ δίπλα στους Πατσατζόγλου και Στολτίδη, τον Λούα Λούα να μετακομίζει στα αριστερά και τον Κοβάσεβιτς να ξεκινά ως αιχμή του δόρατος. «Είναι δύσκολο, αλλά μπορούμε να νικήσουμε τη Ρεάλ», το κοινό μήνυμα από Λούα Λούα, Γκαλέτι και Μπράβο. Χωρίς πολλά αγωνιστικά προβλήματα η Ρεάλ, που φτάνει το απόγευμα στην Αθήνα.

Με «Τζόλε» στον άξονα

Ένα… πρωτοποριακό σχήμα θα παρατάξει ο Τάκης Λεμονής, όπως όλα δείχνουν, απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης το βράδυ της Τρίτης στο «Καραϊσκάκη». Ο 47χρονος τεχνικός, ελλείψει των τραυματιών Άντζα, Λεντέσμα και Ντομί και του τιμωρημένου Τοροσίδη, υποχρεώνεται να ανακατέψει την τράπουλα για να βρει λύσεις. Όπως όλα δείχνουν, το 4-5-1, που έχει καθιερωθεί ως σύστημα των «ερυθρολεύκων» στους αγώνες του Champions League, δεν θα αλλάξει, παρά τα αγωνιστικά προβλήματα.

Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Νικοπολίδης, στην άμυνα θα παίξουν οι Πάντος (δεξιά), Ζεβλάκοφ, Σέζαρ (στόπερ) και Μπράβο (αριστερό μπακ), μπροστά τους θα υπάρχουν τρία χαφ, οι Πασατζόγλου, Στολτίδης και σε πιο οργανωτικό ρόλο ο Τζόρτζεβιτς, στη δεξιά πλευρά θα βρίσκεται ο Γκαλέτι και στην αριστερή ο Λούα Λούα, ενώ στην κορυφή της επίθεσης θα παίξει ο Κοβάσεβιτς. Οι καινοτομίες του βασικού σχήματος είναι η χρησιμοποίηση του Πάντου, ο οποίος θα αναλάβει το δύσκολο έργο να περιορίσει, ει δυνατόν, τη δράση του Ρομπίνιο, η μετάθεση του Τζόρτζεβιτς στον κεντρικό άξονα και του Λούα Λούα ως αριστερό χαφ, και η πρώτη παρουσία του Κοβάσεβιτς ως βασικού για πρώτη φορά στο Champions League.

Δύο εβδομάδες εκτός ο Λεντέσμα

Το… ιατρικό θαύμα δεν έγινε. Ο Κριστιάν Λεντέσμα δεν θα δώσει το «παρών» στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Ρεάλ Μαδρίτης την Τρίτη, για το Champions League. Ο Αργεντινός μέσος υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία το πρωί της Δευτέρας και τα αποτελέσματα έδειξαν πως υπέστη θλάση πρώτου βαθμού στον δεξιό δικέφαλο. Η απουσία του «λύκου» από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας του υπολογίζεται σε δύο εβδομάδες. Αυτό σημαίνει πως θα απουσιάσει και από τον αγώνα κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη, για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ. Παρήγορο για τον Τάκη Λεμονή είναι ότι ακολουθεί διακοπή του πρωταθλήματος, πράγμα που σημαίνει πως ο Λεντέσμα θα έχει το χρόνο να αποθεραπευτεί και να επιστρέψει υγιής στις υποχρεώσεις της ομάδας του.

Οι Μπούτινα, Νε, Ντομί και Παπαδόπουλος συνέχισαν κανονικά το ατομικό πρόγραμμα που ακολουθούν. Όσον αφορά τον Νε, θα προπονηθεί κανονικά μετά το ματς με τη Ρεάλ Μαδρίτης και θα τεθεί στη διάθεση του Λεμονή για το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Άντζας, τέλος, απουσίαζε από τη χθεσινή προπόνηση, έχοντας πάρει άδεια. Η προετοιμασία του Ολυμπιακού ολοκληρώνεται απόψε με προπόνηση στις 19:00. Στις 15:00 ο Τάκης Λεμονής θα παραχωρήσει μαζί με έναν παίκτη την καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου.

*Ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς θα μεταβεί στη Ρώμη για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση της Λάτσιο με τη Βέρντερ Βρέμης στο «Ολίμπικο».

Τετ-α-τετ με Λούα Λούα

Ο Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα ήταν επιπόλαιος και σε πολλές περιπτώσεις ατομιστής στην αναμέτρηση του Σαββάτου απέναντι στον ΠΑΟΚ. Ο Τάκης Λεμονής διέκρινε πως έλειπε από τον Κογκολέζο επιθετικό το καθαρό μυαλό και στη χθεσινή προπόνηση είχε ολιγόλεπτο τετ-α-τετ μαζί του, για να του εξηγήσει πώς πρέπει να παίζει και τι ζητεί από αυτόν. Ο 47χρονος τεχνικός ζήτησε από τον Αφρικανό άσο να παίζει πιο απλά και έξυπνα, να μην εκβιάζει τις επιθετικές προσπάθειες και όταν βλέπει πως δεν του βγαίνουν κάποιες εμπνεύσεις, να μην χάνει την ψυχραιμία του.

Ο Λούα Λούα έδωσε σύνθημα για νίκη απέναντι στη Ρεάλ, παρά τις σημαντικές απουσίες. «Πιστεύω ότι μπορούμε να νικήσουμε τη Ρεάλ, δείξαμε και στη Μαδρίτη ότι μπορούμε να την κοντράρουμε. Μία ενδεχόμενη νίκη θα μας βοηθήσει πολύ στην προσπάθεια που κάνουμε να προκριθούμε στην επόμενη φάση του Champions League», υποστήριξε ο 26χρονος φορ και πρόσθεσε: «Νομίζω ότι το κλειδί σ' αυτόν τον αγώνα θα είναι η επίθεση. Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να παίξουμε αμυντικά, αλλά επιθετικά. Η Ρεάλ θα ανοιχτεί, δεν είναι από τις ομάδες που περιμένουν πίσω. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε το γεγονός ότι δεν κλείνεται και να την πιέσουμε στην άμυνα. Αν νικήσουμε με δικό μου γκολ, θα είμαι ευτυχισμένος, αν νικήσουμε με γκολ συμπαίκτη μου, θα είμαι ευτυχισμένος. Θέλω να νικήσουμε, δεν με ενδιαφέρει ποιος θα σκοράρει».

Ο Λουτσιάνο Γκαλέτι από την πλευρά του είπε: «Ελπίζω να κερδίσουμε, αν και θα είναι δύσκολο παιχνίδι. Μπορούμε όμως να νικήσουμε, φάνηκε και στο "Μπερναμπέου" ότι έχουμε την ικανότητα να το κάνουμε», ενώ ο Ραούλ Μπράβο συμπλήρωσε: «Όταν παίζεις με τη Ρεάλ Μαδρίτης, δεν μπορείς να γνωρίζεις αν θα κερδίσεις ή θα χάσεις. Πώς να το ξέρεις. Περιμένουμε το παιχνίδι, θα προετοιμαστούμε γι' αυτό όσο το δυνατόν καλύτερα, θα δούμε τι θα γίνει. Μακάρι να κερδίσουμε, αλλά δεν είναι εύκολο, ώστε να μιλάμε από πριν για νίκες και θριάμβους...».
 

Επισκέπτης
Tι γινεται μαγκες???
ρε φιλε arion επειδη απο οτι εχω καταλαβει ειμαστε και ομοιδεατες πολιτικα
θα παρακαλουσα να σταματησεις να μαλακιζεσαι ειδικα με τα post των videos του youtube
δεν νομιζω να εχει γεμισει καποιος δικος μας  το θρεντ σας με τοσες μαλακιες....


Μην νευριαζετε επειδη "μυρισε" Μαης.....

Χαμος με τα εισιτηρια στο Καραισκακη προχθες....
Με την ρεαλ θα γινει της πουτανας....!!!!
φιλε Pleasure θα πιουμε καμια μπυρα πριν το ματς???
οποτε θελεις παιχταρα μου..
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Λεμονής: "Δεν κλαιγόμαστε..."

"Δεν γυρνάμε σε άλλες εποχές"
Ο Τάκης Λεμονής μίλησε και για κάποια "παράπονα" που φέρεται να έκανε ο Στολτίδης στους συμπαίκτες του στα αποδυτήρια μετά το ματς με τον ΠΑΟΚ, ότι είχε μείνει μόνος του να τρέχει και να μαρκάρει στο χώρο της μεσαίας γραμμής:

"Ο Ιεροκλής κάνει πολύ καλή δουλειά. Θέλω να δείτε το ποδόσφαιρο διαφορετικά, είναι ωραίο το γκολ, αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται δουλειά, είναι ομαδικό. Αν δούμε τη στατιστική, ένας παίκτης έχει τη μπάλα στην κατοχή του συνολικά ένα λεπτό, έχει σημασία να κοιτάξουμε τί κάνει τα άλλα 89 λεπτά.

Δεν πρέπει να γυρίσει η ομάδα σε άλλες εποχές, που λέγαμε, εγώ τρέχω εσύ δεν τρέχεις. Διακριθένετας δεν είναι μόνο αυτός που σκοράρει, αλλά εγώ κοιτάζω και τα άλλα πράγματα που κάνουν οι ποδοσφαιριστές μου στον αγωνιστικό χώρο.

Για παράδειγμα, δεν πετυχαίνουμε μόνο γκολ από ομαδικές προσπάθειες, τρέχουμε, πιέζουμε τον αντίπαλο και εκμεταλλευόμαστε τα λάθη των αντιπάλων".
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες!!!!
οπαδοι του μεγαλυτερου Ελληνικου Συλλογου!!!!
του αιωνιου Δαφνοστεφανομενου Εφηβου!!!!!

Η νυχτα σημερα ειναι δυσκολη....
Με νικη ο Θρυλος γραφει Ιστορια!!!!
αλλα ακομα και αν δεν κερδισει δεν χαθηκε τιποτα.....
Πρεπει ολοι σημερα οσοι θα ειμαστε γηπεδο να την στηριξουμε με αγνο
Ολυμπιακο τροπο να ειμαστε κοντα τους με Φωνη και υπομονη!!!!
αυτη η ομαδα αξιζει πολλα και θα το δειξει!!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλή επιτυχία σήμερα.Θα γίνει σπουδαίο ματς και τυχεροί όσοι το δουν από κοντά.
 

Επισκέπτης
καλημέρα φίλοι σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία σήμερα.
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Καλημερα και απο εμενα.
Αντε και με καλη εμφανιση και λιγη τυχη να επιστρεψουμε στης νικες και στο καραισκακη.
Εγω παντος θελω να δω ψυχη και καλη μπαλα οπως στην μαδριτη και με λιγη τυχη και την βοηθεια του κοσμου θα ερθει και το αποτελεσμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom