Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (1 μέλη και 12 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Φυσικά δεν υπάρχει πλέον περίπτωση Γιασκεβίτσιους.Έχουμε για βάση της ομάδας πιτσιρικάδες(Τεόντοσιτς,Σεϊμπούτις,Βασιλόπουλος,Μπουρούσης,Βασιλειάδης,Σχορτσιανίτης,Πρίντεζης,Μαυροκεφαλίδης),στους οποίους μπορούμε να στηριχτούμε για πολλά χρόνια,οι οποίοι μαζί με τους Μασιγιάουσκας,Γουντς,Ρόμπερτς,Τσακαλίδη,Μπλάκνεϋ,Παπαμακάριο και ίσως τον Μπελ δείχνουν ικανοί να φτιάξουν τον καλύτερο Ολυμπιακό της τελευταίας δεκαετίας.
Oι Ισπανοί δημοσιογράφοι συνεχίζουν να ασχολούνται με τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους και να τον στέλνουν στην Ελλάδα.Χθες η εφημερίδα «La Voz de Cadiz» με δημοσίευμά της ανέφερε ότι ο «Σάρας» έχει «κλείσει» στον Ολυμπιακό,ενώ η «el Ρeriodιco» της Καταλονίας ανέφερε ότι έχει δεχθεί πρόταση από τον Παναθηναϊκό..
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μάλλον τα αδέλφια θα έχουν χάσει τον ύπνο τους.Κ καλύτερα γιατί δεν έχει κ ενδιαφέρον διαφορετικά.Έχει ενισχυθεί κ η ΑΕΚ θα έχει πολύ ενδιαφέρον φέτος.Με την προσθήκη του Τσακαλίδη(Τσακαλίδη τον ήξερα,Τσακαλίδη θα τον λέω-όχι Λενκόφ όπως τον έγραφε ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ,στα χρόνια του στην ΑΕΚ), αποκτάει μεγάλη οντότητα ο Ολυμπιακός κ είδικά αν προστεθεί κ ο Μπελ.Μεχρι τώρα έχει καλύτερο υλικό από τον ΠΑΟ.
 

Επισκέπτης
Oι Ισπανοί δημοσιογράφοι συνεχίζουν να ασχολούνται με τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους και να τον στέλνουν στην Ελλάδα.Χθες η εφημερίδα «La Voz de Cadiz» με δημοσίευμά της ανέφερε ότι ο «Σάρας» έχει «κλείσει» στον Ολυμπιακό,ενώ η «el Ρeriodιco» της Καταλονίας ανέφερε ότι έχει δεχθεί πρόταση από τον Παναθηναϊκό..
Δήλωσε ο μάνατζερ του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει στον Ολυμπιακό όσο καλή κι αν είναι η πρόταση και ότι δεν υφίσταται ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού.
 

Επισκέπτης
Μάλλον τα αδέλφια θα έχουν χάσει τον ύπνο τους.Κ καλύτερα γιατί δεν έχει κ ενδιαφέρον διαφορετικά.Έχει ενισχυθεί κ η ΑΕΚ θα έχει πολύ ενδιαφέρον φέτος.Με την προσθήκη του Τσακαλίδη(Τσακαλίδη τον ήξερα,Τσακαλίδη θα τον λέω-όχι Λενκόφ όπως τον έγραφε ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ,στα χρόνια του στην ΑΕΚ), αποκτάει μεγάλη οντότητα ο Ολυμπιακός κ είδικά αν προστεθεί κ ο Μπελ.Μεχρι τώρα έχει καλύτερο υλικό από τον ΠΑΟ.
Επιτέλους,γιατί τόσα χρόνια έπαιζε μόνος του ο Παναθηναϊκός.Είναι πολύ θετικό ότι επέστρεψε δυναμικά η ΑΕΚ,ο Ολυμπιακός όλο και ενισχύεται,υπάρχει από πίσω Άρης,Πανελλήνιος,Πανιώνιος,Ολύμπια Λάρισας.Από εκεί και κάτω είναι πολύ πίκρα η κατάσταση.Και μόνο ότι πέρσι το Αιγάλεω κατάφερε να μείνει ΑΝΕΤΑ στην Α1,δείχνει το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο των ομάδων από τη μέση της βαθμολογίας και κάτω και βέβαια τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν.Μεγαλύτερη κατάντια όλων ο ΠΑΟΚ,ο οποίος όλο και πιο χαμηλά κάθε χρόνο.
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Δήλωσε ο μάνατζερ του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει στον Ολυμπιακό όσο καλή κι αν είναι η πρόταση...

«Η πρόταση της ελληνικής ομάδας είναι εξαιρετική και αν ο Σαρούνας ήθελε να παίξει εκεί, θα είχε συμφωνήσει ήδη. Δεν το έχει κάνει και δεν πρόκειται να το κάνει, διότι απλά δε θέλει. Όλοι οι παίκτες έχουν ένα ένστικτο. Βλέπουν τους εαυτούς τους σε κάποιες ομάδες και προσπαθούν να καταλάβουν αν τους ‘γεμίζουν’ ή όχι. Ε, λοιπόν, ο «Σάρας» δε μπορεί να 'δει' τον εαυτό του στον Ολυμπιακό…».

πηγή:
 

Επισκέπτης
«Η πρόταση της ελληνικής ομάδας είναι εξαιρετική και αν ο Σαρούνας ήθελε να παίξει εκεί, θα είχε συμφωνήσει ήδη. Δεν το έχει κάνει και δεν πρόκειται να το κάνει, διότι απλά δε θέλει. Όλοι οι παίκτες έχουν ένα ένστικτο. Βλέπουν τους εαυτούς τους σε κάποιες ομάδες και προσπαθούν να καταλάβουν αν τους ‘γεμίζουν’ ή όχι. Ε, λοιπόν, ο «Σάρας» δε μπορεί να 'δει' τον εαυτό του στον Ολυμπιακό…».

πηγή:
O Σάρας είναι εκπληκτικός παίχτης,αλλά αν δε γουστάρει να έρθει δε θα κάτσουμε να σκάσουμε.Άλλωστε τα λεφτά που του δίνουν οι Αγγελόπουλοι δε θα τα βρει σε καμία άλλη ευρωπαϊκή ομάδα.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες πολυ δουλεια σημερα
γι αυτο αργησα να μπω....
Λοιπον την τεταρτη ΟΛΟΙ γηπεδο !!!!!! να δειξουμε οτι ειμαστε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ και εκει !!!!
οχι σαν κατι αλλους ...που περιφανευονται οτι εχουν και λαο.....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες πολυ δουλεια σημερα
γι αυτο αργησα να μπω....
Λοιπον την τεταρτη ΟΛΟΙ γηπεδο !!!!!! να δειξουμε οτι ειμαστε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ και εκει !!!!
οχι σαν κατι αλλους ...που περιφανευονται οτι εχουν και λαο.....
Κακέ Άλεξ.....ήταν...10.000 λαός μαζί με τους Λαρισαίους και τους ΠΑΟΚτζήδες....και μην πεί κανείς πως δεν ήταν ΠΑΟΚτζήδες...γιατί στο γκόλ που έβαλε ο ΠΑΟΚ πανηγύρισαν....και φίλος μου Λαρισαίος είχε πάει...
ΥΓ--->Εκεί θα είμαστε....όλοι....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Κακέ Άλεξ.....ήταν...10.000 λαός μαζί με τους Λαρισαίους και τους ΠΑΟΚτζήδες....και μην πεί κανείς πως δεν ήταν ΠΑΟΚτζήδες...γιατί στο γκόλ που έβαλε ο ΠΑΟΚ πανηγύρισαν....και φίλος μου Λαρισαίος είχε πάει...
ΥΓ--->Εκεί θα είμαστε....όλοι....
ενταξει ρε παιδι μου αμα φερουν παοκτζιδες,λαρισαιους,ποντιους,νησιωτες,καλαματιανους,περσες,Γαλλους,Πορτογαλους
μαζευουν και 10.000 κοσμο αμα λαχει....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μου αρεσει που λενε οτι "και καλα" η αεκ(44) δεν εχει δημιουργηθει για τιτλους και ειναι υπερανω κ.τ.λ μπουρδες!!!!
και μολις γινεται ενα ματς για φιλλανθρωπικους λογους και οχι αγωνιστικους ......δεν παταει κανεις.....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
ενταξει ρε παιδι μου αμα φερουν παοκτζιδες,λαρισαιους,ποντιους,νησιωτες,καλαματιανους,περσες,Γαλλους,Πορτογαλους
μαζευουν και 10.000 κοσμο αμα λαχει....
Θυμήσου....Ολυμπιακός-Γιούβε....τουλάχιστον 80.000 κόσμος και έξω από το ΟΑΚΑ δεν ξέρω και εγώ πόσες χιλιάδες....εγώ πάντως μπήκα χωρίς εισητήριο....με παρακάλια....έξω άνθρωποι που εκλιπαρούσαν για ένα εισητήριο....αυτά θα τα ζήσουν???Πως το κόβεις???
ΥΓ--->Μην πάω και με τον Άγιαξ...και μην πιάσω και τον Ναό....εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν..... :headbang: :headbang: :headbang:ευτυχώς που έχουμε και διαρκείας.... :dancing: :dancing: :dancing:σε ποιά θύρα είσαι???
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Θυμήσου....Ολυμπιακός-Γιούβε....τουλάχιστον 80.000 κόσμος και έξω από το ΟΑΚΑ δεν ξέρω και εγώ πόσες χιλιάδες....εγώ πάντως μπήκα χωρίς εισητήριο....με παρακάλια....έξω άνθρωποι που εκλιπαρούσαν για ένα εισητήριο....αυτά θα τα ζήσουν???Πως το κόβεις???
ΥΓ--->Μην πάω και με τον Άγιαξ...και μην πιάσω και τον Ναό....εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν..... :headbang: :headbang: :headbang:ευτυχώς που έχουμε και διαρκείας.... :dancing: :dancing: :dancing:σε ποιά θύρα είσαι???

διαρκειας αγοραζω ακριβο (πολυ)
το εχω ξαναπει οτι εχω κολλημα και αγοραζω των 3.000 στην 33 (μην νομιζεις οτι ειμαι "πιασμενος" παντα στο πεταλο ημουν...
απλα τα μαζευω και τρια χρονια τωρα αγοραζω ακριβο...
αλλα την τεταρτη δεν ισχυουν τα διαρκειας και εχω αγορασει με φιλους των 20 ευρω ....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
διαρκειας αγοραζω ακριβω (πολυ)
το εχω ξαναπει οτι εχω κολλημα και αγοραζω των 3.000
αλλα την τεταρτη δεν ισχυουν τα διαρκειας και εχω αγορασει με φιλους των 20 ευρω ....
Εγώ είμαι πέταλο.....στην θύρα 2.....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
μην νομιζεις οτι ειμαι "πιασμενος" παντα στο πεταλο ημουν...
απλα τα μαζευω και τρια χρονια τωρα αγοραζω ακριβο...
Όχι βρέ...καμία σχέση...στον Ναό μέσα και ας είμαι και στο...σκέπαστρο!!!!
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως στο πέταλο της 7 δεν πάω ούτε με σφαίρες.Άντε να πας σε ντέρμπι και να έρθει ο άλλος με το πλακάτ σηκωμένο και να κάτσει μπροστά σου.Πάντως αυτό με τα ηλεκτρονικά εισιτήρια είναι μεγάλη μαλακία.Δηλαδή εγώ αν δεν είχα βγάλει διαρκείας δε θα πήγαινα σε κανένα ματς φέτος.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ πάντως στο πέταλο της 7 δεν πάω ούτε με σφαίρες.Άντε να πας σε ντέρμπι και να έρθει ο άλλος με το πλακάτ σηκωμένο και να κάτσει μπροστά σου.Πάντως αυτό με τα ηλεκτρονικά εισιτήρια είναι μεγάλη μαλακία.Δηλαδή εγώ αν δεν είχα βγάλει διαρκείας δε θα πήγαινα σε κανένα ματς φέτος.
ουτε εγω πηγαινω 7 ...
εχω να παω χρονια
γιατι λες για ηλεκρονικο εισιτηριο?
καλη φαση μου φαινεται
αγοραζεις απο τωρα οποιο αγωνα γουσταρεις?
 

Επισκέπτης
Ναι,αλλά δεν έχουν όλοι ίντερνετ+πιστωτική κάρτα.Ας πούμε,εγώ δεν έχω πιστωτική.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Στην προπόνηση της Δευτέρας (10/9, 19:00), ο αρχηγός του Ολυμπιακού, όπως αναμενόταν, μπήκε σε κανονικούς ρυθμούς προπόνησης. Ο "Τζόλε" ακολούθησε το πρόγραμμα εκγύμνασης, χωρίς να νιώσει ενοχλήσεις. Ο Σέρβος αριστερός μέσος έλαβε μέρος και στις ασκήσεις τακτικής που έγιναν στο μισό γήπεδο, ενώ αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής στον αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα με αντίπαλο τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος θα διεξαχθεί το απόγευμα της Τετάρτης (12/9, 17:45) στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς:
"Πλέον, ο Ολυμπιακός δημιουργεί μία ομάδα συνόλου και όχι μονάδων. Αυτό είναι ξεκάθαρο, αλλά ακόμα είναι και πολύ νωρίς για να πούμε αν θα είναι καλύτερα ή χειρότερα. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Μείναμε όλες οι ομάδες πίσω μ' αυτά τα απρόοπτα που συνέβησαν (σ.σ. φονικές πυρκαγιές). Δε γινόταν εμείς να παίζουμε ποδόσφαιρο και οι άλλοι να καίγονται".
"Πείσμα πάντα υπάρχει, πόσο μάλλον όταν σου γίνεται και κριτική. Νομίζω ότι ημέρα με την ημέρα η ομάδα θα γίνεται καλύτερη. Απλά χρειάζεται υπομονή. Από αυτά που βλέπω, όμως, μέσα στην ομάδα, πιστεύω ότι φέτος θα είμαστε καλύτεροι".
"Δεν έχω πει ότι είναι η τελευταία μου χρονιά. Έχω πει ότι έχω ένα χρόνο συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό. Δεν μπορώ να μιλήσω από τώρα για το πως θα νιώθω σε ένα χρόνο. Καλά να είμαι και θα δούμε. Το σημαντικότερο είναι να είμαι υγιής και όταν έρθει η ώρα όλοι θα το μάθετε για το πότε θα σταματήσω το ποδόσφαιρο".
"Στο ποδόσφαιρο τα πράγματα είναι πολύ απλά. Πέρυσι ο οργανισμός μου είχε καταπονηθεί αρκετά και χρειαζόμουν περισσότερο χρόνο ξεκούρασης. Είχα πολύ φορτωμένο πρόγραμμα. Φέτος είχα περισσότερο χρόνο να ξεκουραστώ και είναι καλύτερα πλέον για εμένα".
"Θα δω τί θα κάνω όταν τελειώσω την καριέρα μου. Ο χρόνος θα δείξει. Εξάλλου βλέπεις τί μπορεί να συμβεί στη ζωή".
"Αυτή την εβδομάδα θα δοκιμάσω να μπω στο κανονικό πρόγραμμα προπόνησης μαζί με την υπόλοιπη ομάδα. Πάω καλά, αλλά πρέπει να δω και στον αγωνιστικό χώρο τί γίνεται. Αυτή η εβδομάδα είναι κρίσιμη. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι καλά, αλλά πρέπει να περιμένουμε να δούμε και τα αγωνιστικά τεστ".
"Αυτό που πρέπει να δούμε, είναι κάθε ματς ξεχωριστά. Σίγουρα θα μας λείψει ο κόσμος μας από το πρώτο ματς με τη Λάτσιο στο Καραϊσκάκη και είναι και η πρεμιέρα του Champions League. Αυτό που θέλω περισσότερο και νομίζω ότι θα το πετύχουμε είναι ο Ολυμπιακός να αποκτήσει και πάλι τη δύναμη της έδρας του που είχε στα προηγούμενα χρόνια και χάσαμε στις δύο τελευταίες μας παρουσίες στο Champions League".
"Και βέβαια ο Ολυμπιακός εδικαιούτο τη νίκη στο ντέρμπι. Η ομάδα μου άξιζε τη νίκη με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Εμείς είχαμε τις ευκαιρίες, αλλά τί να κάνουμε έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Ήμασταν κυρίαρχοι μέχρι και το 60ό λεπτό της αναμέτρησης και κατά τη γνώμη μου αν κάποια ομάδα υπήρξε και πάτησε στο γήπεδο της Λεωφόρου αυτή ήταν ο Ολυμπιακός".
"Δεν μας επηρεάζουν τα δημοσιεύματα. Εμείς που είμαστε κάθε ημέρα όλοι μαζί ξέρουμε ότι δουλεύουμε σωστά. Σίγουρα ακούγονται και γράφονται πολλές υπερβολές. Δεν παρακολουθούμε αυτά που γράφει ο Τύπος και είμαστε σίγουροι ότι θα μιλήσουν τα αποτελέσματά μας".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom