Νέα

Θράσος.... από τους οικονομικούς μετανάστες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα axaxouxas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 233
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.241
Κριτικές
4
Like
1.867
Πόντοι
266
στην αγγλια με μουσουλμανο τα ειχα παντως.....μπουχαχαχα....και εκανα παρεα με τουρκους μαροκινους αλγερινους αιγυπτιους κτλ.......οταν λες μουσουλμανους μηπως εννοεις καποια συγκεκριμενη χωρα? σαουδικη αραβια πχ? γιατι εκει οντως ειναι αρκετα αυστηρα τα πραγμτα......με ολους τους αλλους που συναναστραφηκα δεν ειχα προβλημα παντως.......

εσυ δε μενεις λονδινο ομως ετσι δεν ειναι? στο ελληνικο "γκετο" (λεμε τωρα) εχεις νιωσει ετσι δηλαδη? εγω κινουμαι σχεδον καθε μερα εκει και δεν το εχω εισπραξει αυτο παντως......

Καλά αυτά ταχουμε πει...Τα ΜΠΑΖΑ σαν εσένα ποιός άλλος θα γυρνούσε να τα κοιτάξει? Η απελπισία οδηγεί στην Αραπιά. Αυτά από κάποιον που έζησε 5 χρόνια στο Λονδίνο.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
φορους πληρωνουν και εκεινοι.......τα παιδια τους πανε στρατο........εχουν ιδιες ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ αρα πρεπει να εχουν ιδια δικαιωματα.....
..

φόρους πληρώνει κάθε ένας που αποκτά εισόδημα στην Ελλάδα (τουλάχιστον έτσι λέει ο νόμος) ακόμη και μη κάτοικοι ελλάδος (πχ μετανάστες οι οποίοι έχουν αμερικανική υπηκοότητα και έχουν σπίτι στην ελλάδα φορολογούνται)

στρατό πάνε μόνο όσοι έχουν ελληνική υπηκοότητα (από γέννηση ή επίκτητη)

υποχρέωση να σέβονται τους νόμους έχουν όλοι ακόμη και οι τουρίστες..αυτό δεν σημαίνει ότι θα ψηφίσουν και οι τουρίστες..

στην γερμανία ψηφίζουν οι έλληνες που έχουν πάρει γερμανική υπηκοότητα και κανένας άλλος..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
οπς... συνελήφθης αδιάβαστη.. αλλο νόμιμος μετανάστης και άλλο έλλην υπήκοος.. δεν ταυτίζονται κατ ανάγκην.. για να αποκτήσεις την εκλληνική υπηκοότητα απαιτείται βάσει νόμου 10ετής παραμονή στην χώρα, γνώση ελληνικής κλπ.. στο δημόσιο μπαίνουν έλληνες υπήκοοι μόνον ή υπήκοοι κράτους μέλους της ΕΕ.. ψηφίζουν επίσης μόνον οι έχοντες ελληνική υπηκοότητα..
ο νόμιμος μετανάστης διατηρεί την υπηκοότητα της χώρας από την οποία προήλθε και έχει όλα τα δικαιώματα που πηγάζουν από το δίκαιο της χώρας αυτής στην χώρα του.. (αν έχει δικαιώματα εκεί βέβαια)

ιθαγένεια είναι άλλο πράγμα και δεν έχει σχέση με τα δικαιώματα.. προσδιορίζει την καταγωγή και δεν παίζει ρόλο..

τα παιδιά των νομίμων μεταναστών αποκτούν την υπηκοότητα που έχουν οι γονείς τους.. (ενας από τους δύο) .. παιδί από γονείς έναν έλληνα υπήκοο και έναν αλλοδαπό εχουν δικαίωμα να έχουν ελληνική υπηκοότητα (εφόσον το ζητήσουν οι γονείς)


και σου λεω το εξης..........φιλη μου απο αλβανια που μενει στην ελλαδα 20 χρονια ελληνικη υπηκοτητα δε μπορει να παρει........φιλος μου και φιλη μου απο αλβανια που εχουν ΓΕΝΝΗΘΕΙ ελλαδα ελληνικη υπηκοτητα δεν εχουν.....φιλοι μου απο Νιγηρια που εχουν γεννηθει ελλαδα επισης δεν εχουν ελληνικη υπηκοτητα......

παμε και αναποδα τωρα.......φιλοι μου απο γοννεις μεταναστες στην αμερικη εχουν ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ υπηκοτητα, ψηφιζουν στην αμερικη και απολλαμβανουν ΟΛΑ τα προνομια που εχουν και οι αμερικανοι πολιτες......

τα παιδια των μεταναστατων δε μπορουμε να συνεχισουμε να τα θεωρουμε "ξενους"

ειναι παιδια γεννημενα και μεγαλωμενα εδω περα και αξιζουν τα ιδια δικαιωματα......

πες μου εσυ τερατακι για ποιο λογο η φιλη μου που ειναι 20 χρονια ελλαδα και δεν μιαλει γρι αλβανικα δε μπορει να δουλεψει στο δημοσιο? ενα παραδειγμα σου λεω.......προσωπικα ειμαι κατα του δημοσιου.....

εκανα λαθος πριν στην εκφραση.....μιλαγα για τα ατομα που ειναι δευτερη γενια μεταναστατων στην ελλαδα......γεννημενοι ή μεγαλωμενοι εδω
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Καλά αυτά ταχουμε πει...Τα ΜΠΑΖΑ σαν εσένα ποιός άλλος θα γυρνούσε να τα κοιτάξει? Η απελπισία οδηγεί στην Αραπιά. Αυτά από κάποιον που έζησε 5 χρόνια στο Λονδίνο.

μετα απο τοσα ανουσια και κενα σου ποστ εξακολουθω να μην μπορω να αντιλληφθω τι ειναι αυτο που σε κανει ανωτερο απο εναν μουσουλμανο :)

η "αραπια" δεν ειναι του γουστου μου λυπάμαι.......μαρεσουν οι μελαμψοι οχι οι σκουροι :)
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
και σου λεω το εξης..........φιλη μου απο αλβανια που μενει στην ελλαδα 20 χρονια ελληνικη υπηκοτητα δε μπορει να παρει........φιλος μου και φιλη μου απο αλβανια που εχουν ΓΕΝΝΗΘΕΙ ελλαδα ελληνικη υπηκοτητα δεν εχουν.....φιλοι μου απο Νιγηρια που εχουν γεννηθει ελλαδα επισης δεν εχουν ελληνικη υπηκοτητα......

παμε και αναποδα τωρα.......φιλοι μου απο γοννεις μεταναστες στην αμερικη εχουν ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ υπηκοτητα, ψηφιζουν στην αμερικη και απολλαμβανουν ΟΛΑ τα προνομια που εχουν και οι αμερικανοι πολιτες......

τα παιδια των μεταναστατων δε μπορουμε να συνεχισουμε να τα θεωρουμε "ξενους"

ειναι παιδια γεννημενα και μεγαλωμενα εδω περα και αξιζουν τα ιδια δικαιωματα......

πες μου εσυ τερατακι για ποιο λογο η φιλη μου που ειναι 20 χρονια ελλαδα και δεν μιαλει γρι αλβανικα δε μπορει να δουλεψει στο δημοσιο? ενα παραδειγμα σου λεω.......προσωπικα ειμαι κατα του δημοσιου.....

εκανα λαθος πριν στην εκφραση.....μιλαγα για τα ατομα που ειναι δευτερη γενια μεταναστατων στην ελλαδα......γεννημενοι ή μεγαλωμενοι εδω

To ειπα και εγω πριν αυτο.
Ελληνικη υπηκοοτητα δεν παιρνουν ποτε οι ξενοι στην Ελλαδα!
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
φόρους πληρώνει κάθε ένας που αποκτά εισόδημα στην Ελλάδα (τουλάχιστον έτσι λέει ο νόμος) ακόμη και μη κάτοικοι ελλάδος (πχ μετανάστες οι οποίοι έχουν αμερικανική υπηκοότητα και έχουν σπίτι στην ελλάδα φορολογούνται)

στρατό πάνε μόνο όσοι έχουν ελληνική υπηκοότητα (από γέννηση ή επίκτητη)

υποχρέωση να σέβονται τους νόμους έχουν όλοι ακόμη και οι τουρίστες..αυτό δεν σημαίνει ότι θα ψηφίσουν και οι τουρίστες..

στην γερμανία ψηφίζουν οι έλληνες που έχουν πάρει γερμανική υπηκοότητα και κανένας άλλος..

εμ κάποια πράγματα να τα διαχωρίζουμε. Άλλο υπήκοος, άλλο πολίτης κλπ κλπ. Δε γίνεται ξαφνικά να δέχεται η χώρα κάθε κάτοικο ως υπήκοο ανεξέλεγκτα. Θα κλείσει το μαγαζί. Δε μπορεί καθένας στον κόσμο να έρθει εδώ. Και στο κάτω κάτω για μισό λεπτό. Άμα δεν είναι τόσο καλά γιατί σφάζονται να έρθουν όλοι εδώ? Μήπως τελικά είναι καλύτερα - για αυτούς- από όσο κάποιοι "αυτόκλητοι" προστάτες λένε? Άμα εδώ ήταν χάλια ( μια και δεν είναι και η πάμπλουτη χώρα) γιατί έρχονται? Και συστήνουν και σε άλλους?Αλλά δε γίνεται ξαφνικά η χώρα να δέχεται όποιον κάτοικο του πλανήτη επιθυμεί. Έχει τις υποδομές? Έχει εγκαταστάσεις? Εδώ 10 000 000 και δε μπορούν να συμβιώσουν.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
νίτσα πολυεθνική σε βλέπω..

δεν ξέρω τους λόγους που δεν μπορεί η φίλη σου να παρει ελληνική υπηκοότητα.. ίσως θα πρέπει να ρωτήσει ένα δικηγόρο.. πάντως αυτοδίκαια υπηκοότητα μπορούν να πάρουν όσοι γεννηθούν στην ελλάδα και ένας παό τους δύο γονείς είναι έλληνας υπήκοος..

οσο για το λονδίνο φέτος ο δήμος δεν στολίσε δένδρο.. όχι για λιτότητα αλλά μετά από διαβήματα μουσουλμάνων που ζούν στην χώρα..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
To ειπα και εγω πριν αυτο.
Ελληνικη υπηκοοτητα δεν παιρνουν ποτε οι ξενοι στην Ελλαδα!

το λες και το επικροτεις ή οχι? δεν καταλαβα.......να ξερω αν θα πλακωθουμε ή οχι :2funny:

και να προσθεσω και κατι αλλο......μιλαω για τη δευτερη γενια μεταναστατων γιατι αυτη πλεον θα πρεπει να μας απασχολει.....τα παιδια που μεγαλωνουν εδω περα.......οι γονεις καλως ή κακως εχουν τη νοοτροπια που εχουν οπως ειχαν και οι ελληνες μεταναστες τη δικη τους.....απο κει και περα ειναι το θεμα τι θα γινει....δε μπορουν μια ζωη αυτοι οι ανθρωποι να παραμενουν "εκτος" κοινωνικου συνολου γιατι τοτε στρεφονται εναντιον του
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.241
Κριτικές
4
Like
1.867
Πόντοι
266
μετα απο τοσα ανουσια και κενα σου ποστ εξακολουθω να μην μπορω να αντιλληφθω τι ειναι αυτο που σε κανει ανωτερο απο εναν μουσουλμανο :)

η "αραπια" δεν ειναι του γουστου μου λυπάμαι.......μαρεσουν οι μελαμψοι οχι οι σκουροι :)

ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις...Αν μπορούσες, δε θαχες πάρει όλο το κοράνι στο Λονδίνο. Θα σε κοιτούσε και κανένας Ευρωπαίος.... :idiot:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις...Αν μπορούσες, δε θαχες πάρει όλο το κοράνι στο Λονδίνο. Θα σε κοιτούσε και κανένας Ευρωπαίος.... :idiot:

εεεε φίλε.. σε επαναφέρω στην τάξη.. είπαμε να συζητάμε όχι να προσβάλουμε...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
sorry μουνίτσα.. ξέρω ότι μπορείς να τα βγάλεις πέρα και μόνη σου.. αλλά τι να κάνω.. το παλιομοδίτικο της ηλικίας μου πήρε μπροστά..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
το λες και το επικροτεις ή οχι? δεν καταλαβα.......να ξερω αν θα πλακωθουμε ή οχι :2funny:

και να προσθεσω και κατι αλλο......μιλαω για τη δευτερη γενια μεταναστατων γιατι αυτη πλεον θα πρεπει να μας απασχολει.....τα παιδια που μεγαλωνουν εδω περα.......οι γονεις καλως ή κακως εχουν τη νοοτροπια που εχουν οπως ειχαν και οι ελληνες μεταναστες τη δικη τους.....απο κει και περα ειναι το θεμα τι θα γινει....δε μπορουν μια ζωη αυτοι οι ανθρωποι να παραμενουν "εκτος" κοινωνικου συνολου γιατι τοτε στρεφονται εναντιον του

οπότε να τιο θέτεις σωστά το θέμα. Τη δυσκολία απόκτησης υπηκοότητας για κάποιον άνθρωπο που γεννήθηκε εδώ. Αυτοί οι άνθρωποι είναι σε ομηρία όντως. Ωστόσο αν γίνει κάτι τέτοιο αμέσως ανοίγει ο ασκός του Αιόλου. Καθένας θα ερχόταν εδώ. Δε θα ήθελα να δω τον πληθυσμό της Ελλάδας να αυξάνεται. Δε γίνεται να κατοικήσουν σε αυτή τη χώρα όλος ο πλανήτης!

Όσο για τις Η.Π.Α. πλέον δε δίνουν καθόλου βίζα και άδεια παραμονής παρά μόνο άμα έχουν πρόσκληση από εργοδότη. Ή άμα "κερδίσουν" καμιά βίζα. Μόνο για H-1 ( εκπαιδευτική) ή J-1 ( για κατάρτιση το πολύ 18 μήνες). Αλλά για πήγαινε πάρε την F-1! Κάθε χώρα πρέπει να ρυθμίζει την πληθυσμιακή ροή της.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
νίτσα πολυεθνική σε βλέπω..

δεν ξέρω τους λόγους που δεν μπορεί η φίλη σου να παρει ελληνική υπηκοότητα.. ίσως θα πρέπει να ρωτήσει ένα δικηγόρο.. πάντως αυτοδίκαια υπηκοότητα μπορούν να πάρουν όσοι γεννηθούν στην ελλάδα και ένας παό τους δύο γονείς είναι έλληνας υπήκοος..

οσο για το λονδίνο φέτος ο δήμος δεν στολίσε δένδρο.. όχι για λιτότητα αλλά μετά από διαβήματα μουσουλμάνων που ζούν στην χώρα..


οχι τερατακι οι γονεις ειναι ξενοι και οι δυο........ολων αυτων των παιδιων που σου αναφερω......αυτο τι σημαινει? οτι το παιδι που γεννιεται και μεγαλωνει εδω δε μπορει να ειναι ελληνας πολιτης???


τες παν αυτα ολα που μου λετει περι αλλο πολιτης, αλλο κατοικος, αλλο μεταναστης τα ακουω βερεσε.........δεν πρεπει να υπαρχουν ουτε κρατη ουτε συνορα ουτε βιζες ουτε διαβατηρια.........γκρρρρρρρρρρρρρ


καλα εκανε το λονδινο ρε.......ασε μας........σαν τον καραγκιοζη το δικο μας που ξαναστολισε το δεντρο αφου του το κανανε φλαμπε.....ουτε εγω στολιζω και???

απαξ και αποφασιζεις ως πολη οτι εισαι ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ πολη πρεπει να σκεφτεσαι και τις συνεπειες αυτης της πραξης........παντως αυτο δεν ειναι καινουργιο.......και τα προηγουμενα χρονια που ημουνα αγγλια δεν υπηρχε ιδιαιτερος στολισμος.......ο κολλητος μου φετος που πηγε ομως μου ειπε οτι ηταν στολισμενα και ολα καλα.......τι να σου πω......


σεβαλιεγγγ αυτο που λες ειναι ασχετο.......υποκειται στη δημιουργια μιας σωστης μεταναστευτικης πολιτικης.......σαφως και μια χωρα οπως η ελλαδα δε μπορει να δεχθει ανεξελεγκτο αριθμο μεταναστατων!!! και πως να τους δεχτει? εδω παραπανω απο τη μιση χωρα εχει μαζευτει στα αστικα κεντρα και δεν ξερει πως να τους κανει κουμαντο.....θα κουμανταρει και τους μεταναστες??? το θεμα ομως ειναι τι γινεται απο τουδε και στο εξης......το να μυξοκλαιμε και να σιχτιριζουμε το σαμαρα που ανοιξε τα συνορα ειναι το πιο ευκολο.......οκ τα ανοιξε μπηκανε με λανθασμενο τροπο βεβιασμενα και μαζικα........τωρα τι γινεται? θα συνεχισουμε να τους εχουμε ως ενοχλητικο σπυρακι στην κατα ταλλα αγγελικα πλασμενη κοινωνια μας? ή θα τους ενσωματωσουμε? ποιο ειναι το συμφερον μας?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ μπορείς να καταλάβεις...Αν μπορούσες, δε θαχες πάρει όλο το κοράνι στο Λονδίνο. Θα σε κοιτούσε και κανένας Ευρωπαίος.... :idiot:

και ευρωπαιο γκομενο ειχα.......ναι....και? που θες να καταληξεις? δεν τους γουσταρω απλα τους ευρωπαιους.......τους δοκιμασα και δε με καλυπτουν.......

τελικα τι σε κανει ανωτερο απο εναν μουσουλμανο για πες μου :2funny:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μουνίτσα .. πρέπει να πάς μια βόλτα από το indymedia..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

αναρχίζεις επικίνδυνα..  :bottom: :bottom: :bottom: :bottom:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
μουνίτσα .. πρέπει να πάς μια βόλτα από το indymedia..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

αναρχίζεις επικίνδυνα..  :bottom: :bottom: :bottom: :bottom:

και απο κει παω ;) ;) απλα δε γραφω εκει........δε συμφωνω με ολα οσα γραφουν και με ενοχλουν οι γραφικοι αναρχικοι τυποι που τα καταλυουν ολα οντως πιο φασιστες και απο τους φασιστες.......οι ακραιες πεποιθησεις δε ειναι του τυπου μου :) μονο οι ακραιες συμπεριφορες :)

οφειλω να σου πω επισης οτι μπαινω και στο φορουμ της χρυσης αυγης :)
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
τελικα τι σε κανει ανωτερο απο εναν μουσουλμανο για πες μου :2funny:

άνθρωποι οι οποίοι δεν έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα του θανάτου και προσβλέπουν σε μετά θάνατο ζωή είναι όλοι ίδιοι ανεξαρτήτως θρησκείας..

εδώ είναι ο παράδεισος κι η κόλαση εδώ.. δυστυχώς οι μονοθειστικές θρησκείες έχουν καταστρέψει την ανθρώπινη νοημοσύνη.. ΟΛΕΣ
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
άνθρωποι οι οποίοι δεν έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα του θανάτου και προσβλέπουν σε μετά θάνατο ζωή είναι όλοι ίδιοι ανεξαρτήτως θρησκείας..

εδώ είναι ο παράδεισος κι η κόλαση εδώ.. δυστυχώς οι μονοθειστικές θρησκείες έχουν καταστρέψει την ανθρώπινη νοημοσύνη.. ΟΛΕΣ

ο ανατολ δεν ειναι σε αυτην την κατηγορια παντως ;)
αν θυμαμαι καλα δηλωνει λατρης του αρχαιου μπλοκ και της πολυθειστικης του προεκτασης......

ολες οι θρησκειες να μου επιτρεψεις να προσθεσω.......οχι μονο οι μονοθειστικες :)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
@ mounitsa > μιλάς πολύ θεωρητικά και αφαιρετικά. Όλοι άνθρωποι ήμαστε και εγώ θα ήθελα να πήγαινε καθένας σε όποιο μέρος του πλανήτη θέλει χωρίς εμπόδια. Όμως αυτό το ευγενές και μεγαλεπήβολο όραμα είναι προφανές ότι δε μπορεί να εφαρμοστεί αύριο. Προς το παρόν η πραγματικότητα είναι ότι και κράτη υπάρχουν και σύνορα και διαχωρισμοί σε υπηκόους,μετανάστες, νόμιμους, παράνομους κλπ. Κάτι πρέπει να γίνει στο μεταξύ. Και εγώ θα ήθελα για πάρτη μου το δικαίωμα να σουλατσάρω όπου θέλω επί της γης. Μπορώ όμως? Έτσι και αλλιώς τσάμπα ερίζουμε γιατί ο "καιρός γαρ εγγύς" που και ο μετανάστης και ο ντόπιος θα σιχτιρίζουν την ώρα και τη στιγμή που ήρθαν εδώ. Γιατί οικονομικά η χώρα δε πάει και καλά. Όσοι ήρθαν βέβαια άνθρωποι είναι αλλά σε λίγα χρόνια προβλέπω ότι εθελοντικά θα θέλουν να φύγουν. Δηλαδή δε βλέπω και κάναν ιδιαίτερο λόγο να μένουν εδώ. Το συμφέρον μας στην τελική είναι η μείωση του πλυθησμού της χώρας, (ανεξαρτήτως σύνθεσης).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom