Νέα

Θράσος.... από τους οικονομικούς μετανάστες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα axaxouxas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 233
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
να μην ξανασυμβει σε παρακαλω........δε μου αρεσει να φευγεις χωρις να με χαιρετας :P

τωρα εισαι στον προορισμο σου δηλαδη? χμμμμμμμ :P :P

ρε θα μας τρελανεις αφου σε χαιρετησα και μαλιστα μου εστειλες φιλια.... :P

ναι εφτασα πριν καμια ωρα.... :sunglasses:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ρε θα μας τρελανεις αφου σε χαιρετησα και μαλιστα μου εστειλες φιλια.... :P

ναι εφτασα πριν καμια ωρα.... :sunglasses:

χαχαχαχαχα μπαρδον μπερδευτηκα.........ειμαι αγουροξυπνημενη ρεεεεεεεε μη βαρας.......(παμε αλλου? μην το σκισουμε το θεμα....ειναι ωραιο και δεν εχουμε πλακωθει ακομα...)
 

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
χαχαχαχαχα μπαρδον μπερδευτηκα.........ειμαι αγουροξυπνημενη ρεεεεεεεε μη βαρας.......(παμε αλλου? μην το σκισουμε το θεμα....ειναι ωραιο και δεν εχουμε πλακωθει ακομα...)

παμε στις ελλεεινιδες....
 

Επισκέπτης
Να ρωτησεις τον πολυ αξιοπιστο Insider που τα γνωριζει ολα αυτα απο πρωτο χερι και πολυ καλα...
Η πιατσα που ολα τα γνωριζει και ολα τα μαθαινει σε εχει κοψει...οχι μονο το ΤΙ εισαι-εκει σε εκοψα και μονος μου απο την αρχη-αλλα και ΠΟΙΟΣ εισαι...
1ον ΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ? ( :2funny: :2funny: :2funny:)
μην σου πει στο σωματειο λαχειοπωλων .....
(100 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙ 300-500 ΣΤΟ ΤΕΒΕ)
« Γελά δ’ ο μωρός κάν τι μή γελοίον ή» ...
Ειναι στο ΤΕΒΕ ασφαλισμενοι οπως υποχρεουνται,γιατι αν κανουν αυτο που το φτωχο σου μυαλο φανταζεται ΘΑ ΕΡΘΕΙ η στιγμη που θα χρειαστει να βγαλουν ασφαλιστικη ενημεροτητα και τι θα πουν:"Οριστε κυριε Εφορα,ειμαι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ ως λαχειοπωλης"?
Εισαι καλα?Καταλαβαινεις τι ειναι η ασφαλιστικη ενημεροτητα?
2ον ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10-20 ΜΕΤΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΠΑΠ ?
(ΝΙΚΟΛΑ'Ι'ΔΗΣ - ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ) π.χ.
Γιατι ειναι λαμογια,και εχουν πολλες αδειες ενω δικαιουνται μονο μια.Αλλα τι σε κοφτει για τα πρακτορεια του ΟΠΑΠ?Εσυ λαχεια πουλας στον δρομο....Ξεχασα,ενα wannabe λαμογιο σαν και σενα ζηλευει τα αλλα λαμογια.
3ον ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΛΑΧΕΙΩΝ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ?
(οι οποιες θα χρησημοποιουνται ως καταγραφη εισοδηματος στην εφορια και απο τις δυο πλευρες)
Δεν κοβουν αποδειξη γιατι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενοι απο τον νομο.Στο τελος καθε χρονιας βεβαια παιρνουν βεβαιωση απο το Υπουργειο που χορηγει τα λαχεια και την καταθετουν στην δηλωση τους,οπως υποχρεουνται:Δεν υπαρχει θεμα φοροδιαφυγης αφου συναλλασσονται με το Κρατος.
Το ιδιο ισχυει βεβαιως και με τους πρακτορες του ΟΠΑΠ και του ΟΔΙΕ,μονο που εκει συναλλασσονται με ΝΠΔΔ.Παλι δεν υπαρχει ουτε ενα τοσο δα παραθυρακι να διαφυγει εισοδημα απο την εφορια.
Οι λαχειοπωλες ομως οπως του λογου σου,με ελαχιστες εξαιρεσεις,ειτε δεν δηλωνουν το εισοδημα τους(οι συνταξιουχοι,και καλα κανουν),ειτε καταθετουν υπευθυνη δηλωση οτι"εγω τοσα εβγαλα φετος".Ενα wannabe λαμογιο σαν του λογου σου,θες να πιστεψουμε οτι ειναι ΤΟΟΟΣΟ υπευθυνος πολιτης?
Αφου μονος σου δηλωσες οτι τα λαχεια σου τα παιρνεις απο πρακτορα χονδρικης και οχι απο την Υπηρεσια-γιατι εαν τα επαιρνες απο εκει στο τελος της χρονιας θα ερχοταν το κοστουμι.
τα λαχεια τα αγοραζω με προμηθεια 11% και μερικες φορες αμα ειναι περιεργα νουμερα πχ
1111-1120 το δεκαρακι τα αγοραζω με 12% προμηθεια και τα πουλαω σε πελατες μου

το πακετο λοιπον των 100 πενταδων μου κοστιζει αναλογως τα νουμερα και τους πελατες απο 880 ευρω (12%) μεχρι και 950 ευρω (5%)

Πραγματι εχω φτιαξει μαζι με δυο αλλους συναδελφους (πανω κατω στην ηλικια μου) μαζι με εναν λογιστη κατασταση διανομης κερδων ακρως ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ και επικερδη για ΟΛΟΥΣ .......
Προπερσυ παλι στην Ομονοια οπου μαζευοντουσαν (τωρα οχι ευτυχως)
οταν μας εκλεισαν αντιδρασε η μητερα μου και ενας Αλβανος σηκωσε και ΧΕΡΙ
ευτυχως με την παρεμβαση γνωστων εκει τριγυρω χωρις να γινει τιποτα
(αχ και να ημουνα εκει δεν θα τον παιρνανε ΖΩΝΤΑΝΟ απο τα κουλαδια μου)
Καρφωθηκες στη πιατσα ποιος εισαι...χαλαρα.
Για τους αγαπητους αναγνωστες:11% ειναι η προμηθεια των πρακτορειων χονδρικης προς τους λαχειοπωλες.
4ον ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΧΕΙΟΠΩΛΕΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ?
(τεραστια εισφοροδιαφυγη για το ικα και το κρατος)
Οι λαχειοπωλες ΑΥΤΑΣΦΑΛΙΖΟΝΤΑΙ μεσω των Σωματειων τους στο ΙΚΑ.
Ποιος να τους ασφαλισει?Οι πρακτορες χονδρικης λες εσυ-ειπαμε εχεις καρφωθει στην πιατσα.
Τι δουλεια εχει ο πρακτορας να ασφαλισει τον λαχειοπωλη?Εισαι καλα?Απλα του υπογραφει μια βεβαιωση οτι ο Χ εργαζεται Ψ χρονικο διαστημα και απο εκει και περα πρεπει ο αιτων-μεσω του Σωματειου του-να περασει απο Επιτροπη του ΙΚΑ.
5ον και τελευταιο ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΝΟΜΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΑΡΤΙΖΕΙ ?
Αυτο δεν το καταλαβα,αλλα τελος παντων βαλε δικηγορο.Τι να σου πω εγω?
μου στερουν και δικαιωματα που σε αλλα κρατη θα μου τα ειχαν δωσει
(αδεια οπαπ πχ - ασφαλιση αμεση κι οχι κατοπιν απειλης)
Ανοιξε ενα μαγαζι με εμβαδο 60τ.μ. και ανω,βαλε και δοντι και γινε πρακτορας του ΟΠΑΠ.Που θα την στησεις την μηχανη ρε wannabe λαμογιο?Στο πεζοδρομιο?
Και κανενας δεν σε απειλησε να ασφαλιστεις,ουτε και τον κοβει κανεναν εαν εισαι ασφαλισμενος-ως λαχειοπωλης λεμε.
Α,ναι...και παλι καρφωνεσαι.
ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑ'Ι'ΒΑΝΙ γνωριζω κι εγω πολλα περισσοτερα
Το μονο που γνωριζεις ειναι οτι κατεβαινει στον κλουβιο εγκεφαλο σου.
Ακου λεει,να εχεις επιχειρηση και να εισαι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ ως λαχειοπωλης,για να γλιτωσεις τα εξοδα...





 

Επισκέπτης
A,και μην μου κανεις αλλες ερωτησεις.

Δεν γουσταρω να συζηταω για λεφτα και δουλειες εδω μεσα,αλλα και γενικοτερα στον πεπερασμενο ελευθερο χρονο μου.
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Η πιατσα που ολα τα γνωριζει και ολα τα μαθαινει σε εχει κοψει...οχι μονο το ΤΙ εισαι-εκει σε εκοψα και μονος μου απο την αρχη-αλλα και ΠΟΙΟΣ εισαι...« Γελά δ’ ο μωρός κάν τι μή γελοίον ή» ...
Αυτο δεν το πιανω .....το εξηγεις εστω και με πμ αν θες ?

Ειναι στο ΤΕΒΕ ασφαλισμενοι οπως υποχρεουνται,γιατι αν κανουν αυτο που το φτωχο σου μυαλο φανταζεται ΘΑ ΕΡΘΕΙ η στιγμη που θα χρειαστει να βγαλουν ασφαλιστικη ενημεροτητα και τι θα πουν:"Οριστε κυριε Εφορα,ειμαι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ ως λαχειοπωλης"?
Εισαι καλα?Καταλαβαινεις τι ειναι η ασφαλιστικη ενημεροτητα?
Καλως.... αυτο δεν το γνωριζα αν και αλλα ακουγονται για τους υπαλληλους τους

Γιατι ειναι λαμογια,και εχουν πολλες αδειες ενω δικαιουνται μονο μια.
Αλλα τι σε κοφτει για τα πρακτορεια του ΟΠΑΠ?
Εσυ λαχεια πουλας στον δρομο....
Ξεχασα,ενα wannabe λαμογιο σαν και σενα ζηλευει τα αλλα λαμογια.

Και πρεπει να παραμεινω στον δρομο ?
δεν ΠΡΕΠΕΙ να εχω ονειρα ΕΓΩ ?
ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΛΑΜΟΓΙΟ ?
Εχω δειξει κατι τετοιο ?

ΑΛΛΑ ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ Η ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ....
ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙ


Δεν κοβουν αποδειξη γιατι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενοι απο τον νομο.Στο τελος καθε χρονιας βεβαια παιρνουν βεβαιωση απο το Υπουργειο που χορηγει τα λαχεια και την καταθετουν στην δηλωση τους,οπως υποχρεουνται:Δεν υπαρχει θεμα φοροδιαφυγης αφου συναλλασσονται με το Κρατος.
Το ιδιο ισχυει βεβαιως και με τους πρακτορες του ΟΠΑΠ και του ΟΔΙΕ,μονο που εκει συναλλασσονται με ΝΠΔΔ.Παλι δεν υπαρχει ουτε ενα τοσο δα παραθυρακι να διαφυγει εισοδημα απο την εφορια.
Οι λαχειοπωλες ομως οπως του λογου σου,με ελαχιστες εξαιρεσεις,ειτε δεν δηλωνουν το εισοδημα τους(οι συνταξιουχοι,και καλα κανουν),ειτε καταθετουν υπευθυνη δηλωση οτι"εγω τοσα εβγαλα φετος".
Η οποια ομως δεν αποδεικνυει τιποτα ... αφου δεν υπαρχει κατι που να αποδηκνυει του λογου το αληθες ετσι ?
Δηλαδη θεωρεις σωστο να λενε στους λαχειοπωλες δηλωστε οσα εσεις θελετε κατω απο τα 10.000 ευρω ?


Ενα wannabe λαμογιο σαν του λογου σου,θες να πιστεψουμε οτι ειναι ΤΟΟΟΣΟ υπευθυνος πολιτης?
Αφου μονος σου δηλωσες οτι τα λαχεια σου τα παιρνεις απο πρακτορα χονδρικης και οχι απο την Υπηρεσια-γιατι εαν τα επαιρνες απο εκει στο τελος της χρονιας θα ερχοταν το κοστουμι

Καρφωθηκες στη πιατσα ποιος εισαι...χαλαρα.
ΕΔΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ? με απειλεις ?


Για τους αγαπητους αναγνωστες:11% ειναι η προμηθεια των πρακτορειων χονδρικης προς τους λαχειοπωλες.Οι λαχειοπωλες ΑΥΤΑΣΦΑΛΙΖΟΝΤΑΙ μεσω των Σωματειων τους στο ΙΚΑ.
Ποιος να τους ασφαλισει?Οι πρακτορες χονδρικης λες εσυ-ειπαμε εχεις καρφωθει στην πιατσα.
Τι δουλεια εχει ο πρακτορας να ασφαλισει τον λαχειοπωλη?Εισαι καλα?Απλα του υπογραφει μια βεβαιωση οτι ο Χ εργαζεται Ψ χρονικο διαστημα και απο εκει και περα πρεπει ο αιτων-μεσω του Σωματειου του-να περασει απο Επιτροπη του ΙΚΑ.Αυτο δεν το καταλαβα,αλλα τελος παντων βαλε δικηγορο.Τι να σου πω εγω?Ανοιξε ενα μαγαζι με εμβαδο 60τ.μ. και ανω,βαλε και δοντι και γινε πρακτορας του ΟΠΑΠ.Που θα την στησεις την μηχανη ρε wannabe λαμογιο?Στο πεζοδρομιο?
Και κανενας δεν σε απειλησε να ασφαλιστεις,ουτε και τον κοβει κανεναν εαν εισαι ασφαλισμενος-ως λαχειοπωλης λεμε.

Α...ναι...και παλι καρφωνεσαι.Το μονο που γνωριζεις ειναι οτι κατεβαινει στον κλουβιο εγκεφαλο σου. ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ ?
Ακου λεει,να εχεις επιχειρηση και να εισαι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ ως λαχειοπωλης,για να γλιτωσεις τα εξοδα...


Καταλαβαμε ........ :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
1)Οχι,δεν στελνω pm.Και δεν θα απαντησω σε κανενα pm,μην κανεις τον κοπο.
2)Αμα δεν γνωριζεις να μην κανεις τον ξυπνιο με χαζογελακια.
3)Να ανοιξεις μαγαζι με εμβαδο ανω των 60τ.μ. οπως ζηταει ο ΟΠΑΠ-χρειαζεται και δοντι ομως.Καλη τυχη.
4)Αυτο προβλεπει ο Νομος και αυτο συμβαινει.Τα λαχεια δεν μενουν αφορολογητα,φορολογουνται-ως εμπορευμα-μεσω των πρακτορων χονδρικης,οπως εγραψα.
Εγω το θεωρω πολυ σωστο:Οι περισσοτεροι ειναι συνταξιουχοι που συμπληρωνουν το εισοδημα τους.
5)Μην παριστανεις τον βλακα.Η πιατσα αυτη ειναι πολυ μικρη.
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
1) αποφευγεις τον διαλογο ε?
2) αδυνατω να ειμαι ξερολας οπως εσυ που σου τα ειπε ο ..... ?
3) ετοιμαζεται ...... μπορεις να ανυσηχεις
4) εμενα ο πρακτορας μου ελεγε οτι ειναι αφορολογητα
και οτι πληρωνει αυτος την εφορια την δικη μου  :2funny: :2funny: :2funny:
τοτε εγω γιατι φορολογουμαι καθε χρονο ? :o
5) δεν σε πιανω και ουτε με ενδιαφερει .....
μηπως υπονοεις κατι σκοτεινο ?
 

Επισκέπτης
1) αποφευγεις τον διαλογο ε?
Aποφευγω να συζητω με μπετοβλακες σαν του λογου σου,επιδοξο λαμογιο της πλακας.
2) αδυνατω να ειμαι ξερολας οπως εσυ που σου τα ειπε ο ..... ?
Μα ποσο ηλιθιος μπορει να εισαι?Σοβαρα πιστευεις οτι σε εναν κοπανο σαν εσενα θα"δωσω"ανθρωπο που ξερω 20τοσα χρονια?
3) ετοιμαζεται ...... μπορεις να ανυσηχεις
Γιατι να ανησυχω?
Εγραψα εγω οτι ειμαι πρακτορας του ΟΠΑΠ,η οτι επαγγελομαι κατι σχετικο?Παλι βαζεις πραγματα με τον νου σου...
4) εμενα ο πρακτορας μου ελεγε οτι ειναι αφορολογητα
και οτι πληρωνει αυτος την εφορια την δικη μου  :2funny: :2funny: :2funny:
τοτε εγω γιατι φορολογουμαι καθε χρονο ? :o
Εγω δεν ξερω τι λεει ο καθε μαλακας,ξερω τι λεει ο Νομος.Και ο Νομος λεει οτι ο πρακτορας σου πληρωνει την Εφορια χωρις να μπορει να ξεφυγει ποντο,ενω εσυ δηλωνεις εισοδημα απο τα λαχεια ΚΑΤΩ απο το αφορολογητο οριο-και μην λες ψεματα οτι φορολογεισαι απο εκει.
5) δεν σε πιανω και ουτε με ενδιαφερει .....
μηπως υπονοεις κατι σκοτεινο ?
Δεν σε απειλω καθολου,απλα ανθρωποι απο μεσα διαβασαν τις παπαριες που εγραψες και ξερουν ποιος εισαι.
Και κατι ακομη:Η υπευθυνη του Σωματειου σας δεν γουσταρει που προσπαθεις να χωθεις με αστειες αιτιολογιες...για να βαλεις χερι στο Ταμειο βεβαιως-βεβαιως.Γκεγκε?

Τερμα η καθε ειδους συζητηση μαζι σου,επιδοξο λαμογιο της πλακας.
Κοψε λασπη απο μενα γιατι δεν σε γουσταρω.
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Aποφευγω να συζητω με μπετοβλακες σαν του λογου σου,επιδοξο λαμογιο της πλακας.Μα ποσο ηλιθιος μπορει να εισαι?Σοβαρα πιστευεις οτι σε εναν κοπανο σαν εσενα θα"δωσω"ανθρωπο που ξερω 20τοσα χρονια?Γιατι να ανησυχω?
Εγραψα εγω οτι ειμαι πρακτορας του ΟΠΑΠ,η οτι επαγγελομαι κατι σχετικο?Παλι βαζεις πραγματα με τον νου σου...Εγω δεν ξερω τι λεει ο καθε μαλακας,ξερω τι λεει ο Νομος.Και ο Νομος λεει οτι ο πρακτορας σου πληρωνει την Εφορια χωρις να μπορει να ξεφυγει ποντο,ενω εσυ δηλωνεις εισοδημα απο τα λαχεια ΚΑΤΩ απο το αφορολογητο οριο-και μην λες ψεματα οτι φορολογεισαι απο εκει.Δεν σε απειλω καθολου,απλα ανθρωποι απο μεσα διαβασαν τις παπαριες που εγραψες και ξερουν ποιος εισαι.
Και κατι ακομη:Η υπευθυνη του Σωματειου σας δεν γουσταρει που προσπαθεις να χωθεις με αστειες αιτιολογιες...για να βαλεις χερι στο Ταμειο βεβαιως-βεβαιως.Γκεγκε?

Τερμα η καθε ειδους συζητηση μαζι σου,επιδοξο λαμογιο της πλακας.
Κοψε λασπη απο μενα γιατι δεν σε γουσταρω.

Απαξιω να σου απαντησω γιατι εισαι προκαταλημενος μεχρι εκει που δεν παει.........

αλλα αν θες να τα πουμε απο κοντα μιας και λες οτι ''ξερεις'' ποιος ειμαι ελα να κανουμε εναν διαλογο μεταξυ μας και επιτα μην μου ξαναμιλησεις .........

Μεσα απο το ιντερνετ και την ανωνυμια μπορεις να λες οτι θες .....

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ

αλλα για να ψαξεις να βρεις παλαιοτερα ποστ μου σημαινει οτι καπου σε ποναει ετσι δεν ειναι ?

Εγω δεν εχω μπει σε πειρασμο να ψαχνω τα ποστ κανενος
αρα εισαι και ολιγον ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΗΣ ?

Οσο για το χερι στο ταμειο δεν με ενδιαφερει η διαχειριση του ταμειου σε διαβεβαιω .....
Ομως εχω εννομο δικαιωμα να μαθω που πανε τα χρηματα που δινω καθε μηνα για την συνταξη μου και γιατι καθυστερουν τα ενσημα μου
εναμιση χρονο τωρα (ελαβα τις καρτες του 2007 πρωτο τριμηνο!!!!)
την στιγμη που προπληρωνω 7-8 μηνες για να μην τρεχω να την βρω οταν εξαφανιζεται!!!!


Ειναι πολλα τα περιεργα που σιγουρα δεν κατσω να τα αναλυσω εδω
και ειναι ακρως ενδιαφεροντα ......

Α και κατι αλλο..... το καταστατικο το ΕΧΩ ΗΔΗ στα χερια μου και γραφει πραγματα και θαυματα μεσω του ΕΙΡΗΝΟΔΙΚΙΟΥ ......

.......και δεν ειμαι μονος μου αλλα μαζι με αλλους 5
δεν μπορει και οι 5 να ειμαστε για τα πανηγυρια ........

ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ και ασε τους θεατρινισμους
(δεν θελω να πιστευω οτι σου ταιριαζουν)
ΤΕΣΠΑ

ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ....... ΚΑΤΑΛΑΒΑ
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
και μην μου πουλας παραμυθι φουρναρη ταχα μου οτι δεν εχεις σχεση με το επαγγελμα εχεις καρφωθει ηδη .....
 

alsomas

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
223
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
11
Ο αχαχουχας παρα τις ολιγον υπερβολικες αποψεις που εχει σε διαφορα θεματα δεν εχει δειξει κατι στραβο
αρα για να του επιτιθεσαι με τετοιον τροπο και να τον βριζεις απειλωντας τον οτι εκτιθετε στην πιατσα
εχουν βαση τα οσα λεει .....
 

Επισκέπτης
Πρωτα απ'ολα ΕΓΩ δεν ξερω το ονομα σου,αλλοι το ξερουν αλλα αυτο δεν εχει σημασια.
ΘΑ σου εξηγησω ομως axaxouxas γιατι"φορτωνω"μαζι σου,επειδη απαντησες συγκρατημενα δλδ....Εσυ εισαι στον δρομο-κυριολεκτικα-και γυρνας για το μεροκαματο,χωρις αδεια(αλλα αυτο ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ),χωρις να πληρωνεις Εφορια(ουτε αυτο με νοιαζει)και γενικα μεσα στην μεγαλη αβεβαιοτητα.
Και ερχεσαι και λες:"Κοιταχτε,τραβηξα μερικες μπαφλες στους τυπους που μου χαλασαν την πιατσα και εχω και πολυ δικιο να'ουμε..."γιατι ειμαι Ελλην(αληθες,αλλα αδιαφορο)και γιατι πληρωνω τους φορους μου(ψευδες,αλλα επισης αδιαφορο-για μενα τουλαχιστον).
Δλδ,πλακωθηκες-οχι εσυ,ο μπαρμπας-με καποιους που ειναι στην ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ θεση με σενα,και το χειροτερο δεν παιρνεις και χαμπαρι οτι τα Πακια με τους φορτιστες-μαιμου και οι μαυροι με τα μαιμου-DVD ζουνε στην ιδια αβεβαιοτητα με σενα...
Καταλαβες τωρα?Εσπασε βεβαια και ο διαολος το ποδαρι του στην περιπτωση αυτη,δηλ.και με τσαντισε η συγκεκριμενη"λογικη"και αξιοπιστες ακρες ειχα στην συγκεκριμενη αγορα.Επιπλεον και στο παρελθον εχω"παιξει ξυλο"με αλλους εδω μεσα για αναλογα ζητηματα,ο str81977 μπορει να σου το επιβεβαιωσει αυτο.
και μην μου πουλας παραμυθι φουρναρη ταχα μου οτι δεν εχεις σχεση με το επαγγελμα εχεις καρφωθει ηδη .....
Οχι,δεν ειμαι πρακτορας του ΟΠΑΠ οπως βγηκε απο τα συμφραζομενα σου προηγουμενως,ουτε και με την χονδρικη αγορα λαχειων ασχολουμαι.Επειδη ομως"ψαχνεσαι"με τον Athens1 και τις ξενες εταιριες που θελουν να χωθουν στην Ελλαδα,αυτο δεν προκειται να γινει με τιποτε:ειτε με τον Α,ειτε μετον Β,ειτε με τον Γ τροπο,το Κρατος θα τις εμποδισει παση θυσια να χωθουν.To εγραψες και μονος σου στο αλλο thread τι ελιγμο καναν οι Γαλλοι,εδω δεν γινονται ελιγμοι ομως:Υπαρχει συγκεκριμενη"γραμμη"και αδειες σε απατεωνες τυπου SBI δεν προκειται να δωθουν.
Οσο για το χερι στο ταμειο δεν με ενδιαφερει η διαχειριση του ταμειου σε διαβεβαιω .....
Ομως εχω εννομο δικαιωμα να μαθω που πανε τα χρηματα που δινω καθε μηνα για την συνταξη μου και γιατι καθυστερουν τα ενσημα μου
εναμιση χρονο τωρα (ελαβα τις καρτες του 2007 πρωτο τριμηνο!!!!)
την στιγμη που προπληρωνω 7-8 μηνες για να μην τρεχω να την βρω οταν εξαφανιζεται!!!!
Ειναι πολλα τα περιεργα που σιγουρα δεν κατσω να τα αναλυσω εδω
και ειναι ακρως ενδιαφεροντα ......
Α και κατι αλλο..... το καταστατικο το ΕΧΩ ΗΔΗ στα χερια μου και γραφει πραγματα και θαυματα μεσω του ΕΙΡΗΝΟΔΙΚΙΟΥ ......
Ειναι το μονο σημειο που δεν επιβεβαιωσα ακριβως προχτες,δλδ,εγραψα οτι μου ειπαν οτι του ειπαν κλπ.
Και σου λεω:Σου κανει κακη διαχειριση αυτη η γυναικα στο Ταμειο σου,ειτε γιατι ειναι λαμογιο,ειτε γιατι ειναι βλημα?
ΣΚΙΣΤΗΣ ΤΟΝ ΠΑΤΟ,με δικηγορο,λογιστη η οτιδηποτε αλλο και 'συ και οι υπολοιποι.
Για να καταλαβεις οτι σε μερικα ζητηματα δεν χαριζομαι ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
Και μην ψαχνεσαι πολυ με τον Athens1 γιατι μπορει να καταληξεις σουβλατζης στο Πεκινο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom