Νέα

Θεωρείτε υποτιμητικό το επάγγελμα των ιεροδούλων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα badi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ υποτιμητικό όπως και κάθε επάγγελμα αν διέπεται από σωστό επαγγελματισμό(να προσέχει την υγεία της με τον τρόπο αυτό ταυτόχρονα και του πελάτη,να δείχνει το απαραίτητο ενδιαφέρον στο sex κτλ.) :rockon:
Ωστόσο δεν ξέρω γιατί(μάλλον φταίει ο συντηρητισμός που λίγο πολύ μας διέπει όλους τους Έλληνες λόγω της κοινωνίας μας)αν μάθαινα ότι κάποιο συγγενικό πρόσωπο ασκεί το επάγγελμα θα ένιωθα στην καλύτερη περίπτωση αμήχανα και στη χειρότερη ντροπή!!!! :huh: :huh: :huh:
Υ.Γ.Φίλη αν ήταν δεν θα με πείραζε καθόλου,θα μου έκανε και φιλική τιμή!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Οχι.....αυτο δε σημαινει οτι θα το εκανα ή οτι θα το επιθυμουσα για καποιο φιλο ή το παιδι μου......ενταξει δεν ειναι και κατι για το οποιο κοκορευεσαι κι ολας...

θεωρω οτι αυτοεξεφτελιζεσαι (αρχικα) γλυκενεσαι απο το χρημα και μετα συνεχιζεις αρα κατ επεκταση γινεσαι πιο τραχυς ανθρωπος......το ιδιο κανουν και πολλα αλλα επαγγελματα χωρις να χρειαζεται να ανοιξουν τα ποδια τους ομως....αρα υποτιμητικο δεν ειναι ειδικα εφοσον εισια πληρως συνειδητοποιημενος για αυτο που κανεις.....

αντιθετως θεωρω υποκριτες ολους οσους θεωρουν παρακμη τον πληρωμενο ερωτα ή δηλωνουν οικογενειαρχες και παρολαυτα επισκεπτονται τους αναλογους χωρους.....
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Σκεφτειτε μονο το εξης:

Πώς θα πηδουσαν οι αποκρουστικοι, αναπηροι, ή τελος παντων τα πασης φυσεως ατομα που λογω χ προβληματων, καθιστώνται μη θεμιτα απο τις <<μη εκδιδομενες>>?
Ειδικα σε αυτη τη χωρα ρε παιδια, τρώνε χυλοπιτες, ατομα που ειναι μια χαρα, απο μπαζα, τι λεμε τωρα...ο τζιρος του αγοραιου ερωτα στην ελλαδα ανερχεται στα 2 δισ. ευρω ετησιως.

 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Σκεφτειτε μονο το εξης:

Πώς θα πηδουσαν οι αποκρουστικοι, αναπηροι, ή τελος παντων τα πασης φυσεως ατομα που λογω χ προβληματων, καθιστώνται μη θεμιτα απο τις <<μη εκδιδομενες>>?
Ειδικα σε αυτη τη χωρα ρε παιδια, τρώνε χυλοπιτες, ατομα που ειναι μια χαρα, απο μπαζα, τι λεμε τωρα...
Μιλάμε για πλήρη κατάντια!!!! :headbang: :headbang:
Υ.Γ.Πάντως πρέπει να είναι το πιο σίγουρο και προσοδοφόρο επάγγελμα!!! :grin:
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Δεν μας ειπες το ονομα σου.....
Και εσυ μεσα απο ψευδονυμο γραφεις....
Οποτε γιατι σου κακοφαινεται και λες οτι κανουν PR.

Αφου και εσυ "καλουπονεσαι" στο ψευδονυμο, μη  κρητικαρεις τους αλλους.

Η αποψη σου παντως ειναι σεβαστη ασχετα  αν καποιοι συμφωνουν, ή οχι.
Η διαφορα εγκειται στο καλουπωμα οτι στο μαγαζι Βοurdela.tv
ειμαι και εισαι
ΠΕΛΑΤΗΣ.  ;)
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!!! ΠΟΝΗΡΕΕΕΕΕΕ!!!!!
δεν ,μας είπες εσύ γιατί τις πληρώνεις ???, και αν δεν τις πληρώνεις, τι δουλεία έχεις εδώ και ηθικολογείς ??? μήπως πρέπει να τα πεις σε σαιτ της εκκλησίας που δεν τα διαβάζει κανείς ??
Με ιντριγκαρει το flame σχολιακι σου,αλλα μαθε πρωτα να δεχεσαι την διαφορετικη αποψη και μετα ρωτα οτι γουσταρεις
με το κουτοπονηρο στυλακι σουουουουουουου!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Βτw το τι δουλεια εχω στο τοπικ και γραφω αποψη,να την κανεις οταν θα φτιαξεις δικο σου bourdela.tv
μεχρι τοτε..πιπιλα! :cum:
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Με ιντριγκαρει το flame σχολιακι σου,αλλα μαθε πρωτα να δεχεσαι την διαφορετικη αποψη και μετα ρωτα οτι γουσταρεις
με το κουτοπονηρο στυλακι σουουουουουουου!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Βτw το τι δουλεια εχω στο τοπικ και γραφω αποψη,να την κανεις οταν θα φτιαξεις δικο σου bourdela.tv
μεχρι τοτε..πιπιλα! :cum:
κλασικές απαντήσεις. φίλε είσαι άκρως προβλέψιμος στις αντιδράσεις σου. να ακούσουμε την άποψη σου, να την σεβαστούμε αλλά και εσύ να κάνεις το ίδιο.
 

Karaboujouklis

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Καθόλου υποτιμητικό δεν είναι το επάγγελμα της ιερόδουλης. Ας θυμηθούμε τον αείμνηστο Ανδρέα Λεντάκη που έγραψε και το βιβλίο: Ιερά πορνεία. Λειτούργημα κάνουν οι γυναίκες.Εγώ δεν θα πω ότι είμαστε συντηρητική κοινωνία, αλλά μάλλον υποκριτική. Αυτοί που κλέβουν στις δημόσιες υπηρεσίες ή ως ελεύθεροι επαγγελματίες είναι αδίστακτοι, θα τους δεις να κάνουν μεγάλους σταυρούς ή να επιτίθενται εναντίον των πορνών, αν και τις περισσότερες φορές είναι οι καλύτεροι πελάτες τους. Λάβετε επίσης υπόψη ότι παλιά ως ιερόδουλες θεωρούνταν όσες εργάζονταν στα μπουρδέλα.Τώρα η έννοια έχει διευρυνθεί και περιλαμβάνει και τις εργαζόμενες σε στούντιο, μασάζ, γραφεία με τηλέφωνα, ct, αλλά και τις πόρνες πολυτελείας. Και κάτι ακόμα, το οποίο έχω ξαναγράψει: Όταν ο κόσμος εκτονώνεται σεξουαλικά, είναι πιο ήρεμος σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής του. Πας, γ.μάς σε κάποιο από τα θεραπευτήρια και αισθάνεσαι άλλος άνθρωπος, η ζωή σου φαίνεται πιο ωραία, ειδικά, μάλιστα, όταν η κοπέλλα που πήγες είναι και του τύπου σου.
 

Gamaomanoules2

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
142
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
κλασικές απαντήσεις. φίλε είσαι άκρως προβλέψιμος στις αντιδράσεις σου. να ακούσουμε την άποψη σου, να την σεβαστούμε αλλά και εσύ να κάνεις το ίδιο.
Χαιρομαι που με παρακολουθεις.Θα βελτιωθω για τους φαν. :dancing:
Πληροφοριακα η αποψη πρωτιστος ετεθη και κατοπιν τα σχολια που εγιναν προκαλεσαν την αντιδραση.
Δες λιγο πισω,πιτσιρικο.
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Κανένα επάγγελμα , και πόσο δε το αρχαιότατο όλων των επαγγελμάτων δεν είναι υποτιμητικό !κάποια άλλα θα έπρεπε να είναι υποτιμητικά , πχ το επάγγελμα του επαγγελματία βουλευτή , και ξέρετε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών είναι και επαγγελματίες  ψεύτες !
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Κανένα επάγγελμα , και πόσο δε το αρχαιότατο όλων των επαγγελμάτων δεν είναι υποτιμητικό !κάποια άλλα θα έπρεπε να είναι υποτιμητικά , πχ το επάγγελμα του επαγγελματία βουλευτή , και ξέρετε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών είναι και επαγγελματίες  ψεύτες !
Δεν ειναι καθολου υποτιμητικο οτι δουλεια κανη ο καθενας οταν την κανη τιμια,ψεματα,κλεψιμο,απατεωνια που πανε να σου παρουνε τα λεφτα με κολπο αυτα ειναι τα χειροτερα
 

μαρουλιας

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5.452
Κριτικές
1
Like
91
Πόντοι
66
Κανένα επάγγελμα , και πόσο δε το αρχαιότατο όλων των επαγγελμάτων δεν είναι υποτιμητικό !κάποια άλλα θα έπρεπε να είναι υποτιμητικά , πχ το επάγγελμα του επαγγελματία βουλευτή , και ξέρετε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών είναι και επαγγελματίες  ψεύτες !

Ναι, αλλά ποιοι τους ψηφίζουν;; Εμείς, όχι τα κορόιδα, αλλά οι "επαγγελματίες" βολεψάκηδες!!
Όσο για τις πόρνες, δεν νομίζω να αισθάνονται άνετα με το επάγγελμα που κάνουν γιατί, κακά τα ψέματα, δεν ασκούν καποιο επάγγελμα που είναι κοινωνικά αποδεκτό!!!
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Ναι, αλλά ποιοι τους ψηφίζουν;; Εμείς, όχι τα κορόιδα, αλλά οι "επαγγελματίες" βολεψάκηδες!!
Όσο για τις πόρνες, δεν νομίζω να αισθάνονται άνετα με το επάγγελμα που κάνουν γιατί, κακά τα ψέματα, δεν ασκούν καποιο επάγγελμα που είναι κοινωνικά αποδεκτό!!!



Φίλτατε μαρούλια,  εγώ έχω να ψηφίσω 4 χρόνια , απέχω από όλο αυτό το θέατρο του παραλόγου ! σου δίνετε και εσένα η δυνατότητα να το κάνεις !
 

μαρουλιας

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5.452
Κριτικές
1
Like
91
Πόντοι
66
Δεν μιλάω υποκειμενικά, αλλά με βάση τα στοιχεία που γνωρίζω για τρίτους!!!
 

toniven

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2008
Μηνύματα
308
Like
0
Πόντοι
1
Δεν μιλάω υποκειμενικά, αλλά με βάση τα στοιχεία που γνωρίζω για τρίτους!!!


Ναι αλλά τα στοιχειά που γνωρίζω και εγώ , είναι ότι στις τελευταίες εκλογές για την κεντρική εξουσία , είχαμε 31% αποχή ! :blahblah1:
 
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Καλημερα και απο μενα. συμφωνω μπορει να μην ειναι αποδεκτο το επαγγελμα της τανας αλλα χωρις αυτες θα ειχε αυξηθει η εγκληματικοτητα . αυτο ειναι λειτουργημα που κανουν  σκεψου οτι ειναι αναγκασμενες να δεχτουν και το βρωμιαρη και το χοντρο και το γερο και αλλους πολλους .οσο για τους 300 ... αστα αυτοι μας δουλευουν με υποσχεσεις και με θα θα θα.... αλλα ας ξυπνησουμε και μην ψηφιζουμε μονο για το συμφερον μας ατομικα. 
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
:cool2:

Σε αυτό το βιβλίο του Ζαν Πολ Σαρτ,
γίνονται διάφορες και διαφορετικές προσεγγίσεις του θέματος
αν (ή όχι) καθώς και κατα πόσο
θεωρείται υποτιμητικό (ή και αξιοσέβαστο) το επάγγελμα της πόρνης

index.php
 

DIMITRIS41

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
549
Κριτικές
13
Like
6
Πόντοι
1.997
:cool2:

Σε αυτό το βιβλίο του Ζαν Πολ Σαρτ,
γίνονται διάφορες και διαφορετικές προσεγγίσεις του θέματος
αν (ή όχι) καθώς και κατα πόσο
θεωρείται υποτιμητικό (ή και αξιοσέβαστο) το επάγγελμα της πόρνης

http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.tv/smf/index.php?action=dlattach;topic=29434.0;attach=142699;image[/img[/URL]]
[/quote]
καλημερα...... βλεπω το προχωρισαμε το θεμα....... λοιπον να κανουμε καποιο συνεδριο σχετικα με το θεμα.......
 

DIMITRIS41

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
549
Κριτικές
13
Like
6
Πόντοι
1.997
καλημερα...... βλεπω το προχωρισαμε το θεμα....... λοιπον να κανουμε καποιο συνεδριο σχετικα με το θεμα.......
λοιπον παιδια ατομικα ναι αποδεχωμενο το επαγγελμα της πορνης , ιεροδουλου σαν ενα καθημερινο κοινο επεγγελμα, απλος επειδη υποθηκαν πολλα σχετικα με σχεση κτλ οχι ειμαι αρνιτικος να συναψω οποιαδηποτε σχεση ακομα και καφε δεν το εχω επιδιωξη ουτε θα το επιδιωξω οσο και αν μου αρεση σαν κορμι..... η εστι απο μια επμειρια να το κανω..... για εμενα οι δρομοι μασ με μια εν λογο γυναικα ειναι εντελως παραλληλη.....
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
Το περισσότερο έγκυρο (αλλά και ενδιαφέρων) συνέδριο

μπορεί να γίνει σε οίκο ανοχής και με την συμμετοχή επαγγελματιών ιερόδουλων...

νομίζω ...  :cool2: :cool2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom