Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
δεν έχουν αφομοιωθεί οι τούρκικες απ την ελληνική.
εσύ ήσουνα ο υπόδουλος........... αυτός σε αφομοίωσε σε σημείο ακόμα και γλωσσικό.

Τι λες ρε;;;Μας αφομοίωσαν;;;;Εμείς τους διώξαμε με τη μαγκιά μας και αν είναι μερικές λέξεις που πήραμε δεν σημαίνει ότι μας αφομοίωσαν!!!Άκου εκεί αφομοίωσαν;;;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τι λες ρε;;;Μας αφομοίωσαν;;;;Εμείς τους διώξαμε με τη μαγκιά μας και αν είναι μερικές λέξεις που πήραμε δεν σημαίνει ότι μας αφομοίωσαν!!!Άκου εκεί αφομοίωσαν;;;


έλα κασμά.... (< τούρκικη Kazma)

βρες την ετυμολογία των πιο διάσημων νεοελληνικών λέξεων στο εξωτερικό...
πρόχειρα για να κόψεις τη μαλακία μιας και καλύτερα να γίνεις πούστης με τις παπαριές πυο γράφεις....
ξεκίνα την ετυμολογία τουρκόσπορε...

μουσακάς,
καραγκιόζης,
μπουζούκι,
τσιφτετέλι,
τσίφτης,
πασάς,
τσαγανός,
πούστης,
τσογλάνι,
μετερίζι,
μπαιράκι,
ρουσφέρι,
φέσι,
μπαχτσές,
κιμπάρης,
καρα-,
κολαούζος,
μετερίζι,
τζάμι,
τζαμιλίκι,
χαίρι

η λίστα ατελείωτη ξεκίνα μ αυτά πρόχειρα.....




 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Με τη λογική σου έχουμε αφομοιώσει και εμείς όλους σχεδόν τους λαούς μιας και χρησιμοποιούν χιλιάδες ελληνικές λέξεις  :2funny:
Μήπως σε έχουν αφομοιώσει πρωκτικά οι Τούρκοι κι έχεις τέτοια ζέση? :fuck2:
Για κοίτα το λίγο... 
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Με τη λογική σου έχουμε αφομοιώσει και εμείς όλους σχεδόν τους λαούς μιας και χρησιμοποιούν χιλιάδες ελληνικές λέξεις  :2funny:
Μήπως σε έχουν αφομοιώσει πρωκτικά οι Τούρκοι κι έχεις τέτοια ζέση? :fuck2:
Για κοίτα το λίγο... 

Άστον τον κωλοκύπριο.Τον πονά που το 74 τους πήδηξαν όλες τις γυναίκες οι Τούρκοι και γέννησαν τα μπαστάρδια τους και τώρα αυτοί που είναι οι Τουρκόσποροι θελουν να πουν για μας.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Με τη λογική σου έχουμε αφομοιώσει και εμείς όλους σχεδόν τους λαούς μιας και χρησιμοποιούν χιλιάδες ελληνικές λέξεις  :2funny:
Μήπως σε έχουν αφομοιώσει πρωκτικά οι Τούρκοι κι έχεις τέτοια ζέση? :fuck2:
Για κοίτα το λίγο... 

ξέρω είναι δύσκολο να δεχτείς ότι είσαι απόγονος του Κεμάλ και όχι του Περικλέους......

ο κεφτές (köfte) που θέλει να γίνει σουτζούκι (sucuk (= λουκάνικο))

περαστικά νέτε απόγονε....
τσίμπα μια πούτσα (σλαβ. butsa (= εξόγκωμα, προεξοχή)) σουβλάκι (σούβλα < λατιν. subula)
τώρα και γιεσμίν ολσούν ΑΠΟΓΟΝΕ.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άστον τον κωλοκύπριο.Τον πονά που το 74 τους πήδηξαν όλες τις γυναίκες οι Τούρκοι και γέννησαν τα μπαστάρδια τους και τώρα αυτοί που είναι οι Τουρκόσποροι θελουν να πουν για μας.

ααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααααααα εσένα 400 χρόνια σε άφησαν να γαμιέσαι με τους όμοιούς σου..
ααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχα


ακου κύπριος.
αααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
ξέρω είναι δύσκολο να δεχτείς ότι είσαι απόγονος του Κεμάλ και όχι του Περικλέους......

ο κεφτές (köfte) που θέλει να γίνει σουτζούκι (sucuk (= λουκάνικο))

περαστικά νέτε απόγονε....
τσίμπα μια πούτσα (σλαβ. butsa (= εξόγκωμα, προεξοχή)) σουβλάκι (σούβλα < λατιν. subula)
τώρα και γιεσμίν ολσούν ΑΠΟΓΟΝΕ.

Τι λες ρε πούστη;;Εμείς απόγονοι του Κεμάλ;;;Οι μισές από τις λέξεις που λες δεν τις λέμε εμείς.Το ότι λέμε φαγητά στα τούρκικα που ήταν δικά τους τι λέει;;Η πο΄υτσα του 74 σου κατσε στο λαιμο τουρκόσπορε και μιλάς για την άρια φιλή μας
 

Επισκέπτης
ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τη 'λογικη' σας..
γτ πρεπει καποιος που βλεπει λιγο πιο περα απο τη μυτη του να θεωρειται στην καλυτερη ανθελληνας, πουστης, μπλα μπλα μπλα...
ο περσονας απ'οσο εχει πει δεν ειναι κυπριος κι εγω που ειπα για τους γκευ πριν, απ οσο ξερω δεν ειμαι λεσβια..  :sunglasses: :sunglasses:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τι λες ρε πούστη;;Εμείς απόγονοι του Κεμάλ;;;Οι μισές από τις λέξεις που λες δεν τις λέμε εμείς.Το ότι λέμε φαγητά στα τούρκικα που ήταν δικά τους τι λέει;;Η πο΄υτσα του 74 σου κατσε στο λαιμο τουρκόσπορε και μιλάς για την άρια φιλή μας

αααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα
το παιδί σου με την Τουρκάλα αρραβωνιαστικιά σου θα είναι απόγονος του περικλέους μαλακοπίτουρα;

αααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχααα

Υ.Γ.
το 1923 μετά τη μικρασιατική καταστροφή σρην ανταλλαγή πληθυσμών έφυγαν για τουρκία 500 χιλιάδες έλληνες ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ οι οποίοι ήταν απόγονοι του ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ.......

αααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
έλα κασμά.... (< τούρκικη Kazma)

βρες την ετυμολογία των πιο διάσημων νεοελληνικών λέξεων στο εξωτερικό...
πρόχειρα για να κόψεις τη μαλακία μιας και καλύτερα να γίνεις πούστης με τις παπαριές πυο γράφεις....
ξεκίνα την ετυμολογία τουρκόσπορε...

μουσακάς,
καραγκιόζης,
μπουζούκι,
τσιφτετέλι,
τσίφτης,
πασάς,
τσαγανός,
πούστης,
τσογλάνι,
μετερίζι,
μπαιράκι,
ρουσφέρι,
φέσι,
μπαχτσές,
κιμπάρης,
καρα-,
κολαούζος,
μετερίζι,
τζάμι,
τζαμιλίκι,
χαίρι

η λίστα ατελείωτη ξεκίνα μ αυτά πρόχειρα.....

σοβαρες λεξεις βρηκες. .  :2funny:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Και ένα post επιπέδου

" Ένας αγγλικός λόγος στα ελληνικά
Ο πρώην πρωθυπουργός και καθηγητής κ. Ξενοφών Ζολώτας είχε εκφωνήσει δύο λόγους στην Ουάσιγκτον (στις 26 Σεπτεμβρίου 1957 και στις 2 Οκτωβρίου 1959), οι οποίοι έμειναν μνημειώδεις. Αιτία ως προς αυτό δεν ήταν μόνο το περιεχόμενό τους αλλά και η γλώσσα τους.Υποτίθεται ότι η γλώσσα των λόγων ήταν η αγγλική. Κατ' ουσίαν όμως, με την αφαίρεση λίγων συνδέσμων, άρθρων και προθέσεων η γλώσσα είναι η Ελληνική.Το ακροατήριό του αποτελούσαν οι σύνεδροι της Διεθνούς Τράπεζας Ανασυγκρότησης και Ανάπτυξης και δεν αντιμετώπισαν τότε κανένα πρόβλημα στην κατανόηση του προφορικού κειμένου που ανέγνωσε ο Έλληνας καθηγητής."


Kyrie,
It is Zeus' anathema on our epoch and the heresy of our economic method and policies that we should agonize the Skylla of nomismatic plethora and the Charybdis of economic anaemia.It is not my idiosyncracy to be ironic or sarcastic but my diagnosis would be that politicians are rather cryptoplethorists. Although they emphatically stigmatize nomismatic plethora, they energize it through their tactics and practices. Our policies should be based more on economic and less on political criteria. Our gnomon has to be a metron between economic strategic and philanthropic scopes.In an epoch characterized by monopolies, oligopolies, monopolistic antagonism and polymorphous inelasticities, our policies have to be more orthological, but this should not be metamorphosed into plethorophobia, which is endemic among academic economists.Nomismatic symmetry should not antagonize economic acme. A greater harmonization between the practices of the economic and nomismatic archons is basic.Parallel to this we have to synchronize and harmonize more and more our economic and nomismatic policies panethnically. These scopes are more practicable now, when the prognostics of the political end economic barometer are halcyonic.The history of our didimus organization on this sphere has been didactic and their gnostic practices will always be a tonic to the polyonymous and idiomorphous ethnical economies. The genesis of the programmed organization will dynamize these policies.Therefore, I sympathize, although not without criticism one or two themes with the apostles and the hierarchy of our organs in their zeal to program orthodox economic and nomismatic policies. apologize for having tyranized you with my Hellenic phraseology. In my epilogue I emphasize my eulogy to the philoxenous aytochtons of this cosmopolitan metropolis and my encomium to you Kyrie, the stenographers.

 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
αααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα
το παιδί σου με την Τουρκάλα αρραβωνιαστικιά σου θα είναι απόγονος του περικλέους μαλακοπίτουρα;

αααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχααα

Υ.Γ.
το 1923 μετά τη μικρασιατική καταστροφή σρην ανταλλαγή πληθυσμών έφυγαν για τουρκία 500 χιλιάδες έλληνες ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ οι οποίοι ήταν απόγονοι του ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ.......

αααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

Άντε ρε καργιόλη άνοιξε κανα βιβλίο.Οι 500000 που λες ήταν Τουρκοι.Μέναν στην Ελλάδα και δούλευαν και δεν είχε πρόβλημα ο κόσμος.Και ναι τα παιδιά που θα κάνω θα ναι δικός μου σπόρος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σοβαρες λεξεις βρηκες. .  :2funny:

κάτσε να ρθει ο ελληνάρας να μας πει για την καθαρότητά του....
αααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααα

Γεια σας.Σπουδάζω στην Αγγλία και είμαι στο Manchester.Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχω σχέση εμ 1 κοπέλα.Είναι πανέμορφη Τουρκάλα 24 χρονών όσο και εγώ.Χθες γιορτάζαμε τα γενεθλια μου και αφου της είχα κάνει νύξεις από προηγούμενες μέρες χθες στην εστια μου αφού κόψαμε την τούρτα είπαμε να είναι η πρώτη μας βραδια.Παιδιά τρελάθηκα,αφού έχει πολύ σφιχτό μουνί και χρειάστηκα τη βοήθειά της με το χέρι για να μπει και δεν έμπαινε άνετα.Άλλαξα 7 προφυλακτικά!!!Να πω την αλήθεια αν και τη λαχταρούσα ήμουν πτώμα και την πηδούσα για πάνω από 1:30 ώρα.Αυτή είχε όπως μου είπε 5 οργασμούς και μας άκουγε όλη η εστία αφού ούρλιαζε,εγώ όμως η μόνη μαλακία ήταν ότι αν και σε κα΄ποια φάση πήρα το κολάι δεν κατάφερα να χύσω,αφου 1 ο εκνευρισμός που όποτε αλλάζαμε στάση έδινα μα΄χη για να μπει και ήμουν κασι κουρασμένος.Παιδιά επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τόσο στενό μουνί καμια συμβουλή για να μην ξανατραβήξω τα ίδια την επόμενη φορα;Υπόψιν ότι το εργαλείο μου είναι λίγο πιο μεγάλο από το κανονικό μέγεθος δηλ. κάπου 17-18 εκατοστά έτσι μην βιαστείτε να κάνετε νύξεις περι αυτού.Χρησιμοοίησα KY jelly όμως αν καταλαβα καλά ίσως να θέλει την ίσια προετοιμασία όπως με τον κώλο,δηλαδή ναι μεν KY jelly αλλά και δάχτυλα.Εσείς τι λετε;Καμια συμβουλή σε πνεύμα αλληλεγγύης και όχι βλακείες;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άντε ρε καργιόλη άνοιξε κανα βιβλίο.Οι 500000 που λες ήταν Τουρκοι.Μέναν στην Ελλάδα και δούλευαν και δεν είχε πρόβλημα ο κόσμος.Και ναι τα παιδιά που θα κάνω θα ναι δικός μου σπόρος.

α οι τούρκοι δε γαμούσαν ελληνιδες....
ααααααααααααααααααααααααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαα

και συ δε γαμάς τουρκάλες.....
αααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
κάτσε να ρθει ο ελληνάρας να μας πει για την καθαρότητά του....
αααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααα

Ψάξε κι άλλο μωρή λούγκρα.Εγώ ότι λέω το λέω δημόσια και όχι στα κρυφά.Και βρες και τίποτα πριν από 4 χρόνια όταν πήγαινα στα μπουρδέλα και καλά να δείξεις πνεύμα.Όλα όσα βρίσκεις τα χω κάνει συζήτηση με φίλυος εδώ και μαι χαρά είναι.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
α οι τούρκοι δε γαμούσαν ελληνιδες....
ααααααααααααααααααααααααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαα

και συ δε γαμάς τουρκάλες.....
αααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Άλλο να χεις σχέση και να κάνεις ότι κάνεις και άλλο που οι δικές σας πάνε στα χωράφια.Οι ελληνίδες μερικές έχουν και σχέση με Τούρκους αλλά μόνο μερικές το πολύ 100.Εσείς;;;;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ψάξε κι άλλο μωρή λούγκρα.Εγώ ότι λέω το λέω δημόσια και όχι στα κρυφά.Και βρες και τίποτα πριν από 4 χρόνια όταν πήγαινα στα μπουρδέλα και καλά να δείξεις πνεύμα.Όλα όσα βρίσκεις τα χω κάνει συζήτηση με φίλυος εδώ και μαι χαρά είναι.

Κωστάκη όταν οι τούρκοι βίαζαν και γαμούσαν ελληνίδες επί τουρκοκρατίας είχε ανακαλυφθεί το προφυλακτικό;
όταν έσπαγε πηγαίναν στο Συγγρό;
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαα;

Εγώ θα πω κάτι για το παιδί που έκανε τη μαλακία με τη τσιγγάνα.Είχα πάει τον Απρίλιο στη Φυλής 80 με μια όμορφη Ρωσίδα.Κατά τη διάρκεια της πράξης μου έσπασε το προφυλακτικό και δεν το κατάλαβα ούτε εγώ,ούτε εκείνη μέχρι που έχυσα μέσα της.Τότε τρομοκρατήθηκα εντελώς.Εκείνη δεν ανησυχούσε γεγονός που με τρόμαζε ακόμα πιο πολύ.Το μόνο που με ρώτησε ήταν πόσο χρονών είμαι.Μόλις της είπα 23 αρκέστηκε σε αυτό,πλύθηκε με νερό στον κόλπο και μου είπε πως θα πήγαινε στην κουζίνα να πάρει χάπι αντισυλληπτικό.Εγώ περίμενα αγωνιωδώς σαν ζωντανός νεκρός να περάσουμν τουλάχιστον 2 μήνες ωσπου τελικά πήγα στα μέσα Αυγούστου στο Συγγρο,έδωσα αίμα και έκανα το τεστ του AIDS που δόξα τω Θεό οι εξετάσεις για τον HIV 1 και τον HIV 2 ήταν αρνητικές.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άλλο να χεις σχέση και να κάνεις ότι κάνεις και άλλο που οι δικές σας πάνε στα χωράφια.Οι ελληνίδες μερικές έχουν και σχέση με Τούρκους αλλά μόνο μερικές το πολύ 100.Εσείς;;;;

το πολύ 100;
τις μέτρησες;
αααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαα

ρε τι πρόβατα βγάζει η στάνη.....
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Κωστάκη όταν οι τούρκοι βίαζαν και γαμούσαν ελληνίδες επί τουρκοκρατίας είχε ανακαλυφθεί το προφυλακτικό;
όταν έσπαγε πηγαίναν στο Συγγρό;
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαα;

Όχι αγοράκι μου οι Ελληνίδες δεν βιάστηκαν ομαδικά όπως οι Κύπριες.Μεμονομένα περιστατικά βιασμών υπήρξαν.Στο Συγγρό εν τω μεταξύ δεν τρέχαν και δεν τρέχουν πραά μόνο οι μπουρδελια΄ρηδες και άλλοι που κάνουν μλακίες όπως και εγώ μεχρι πριν λίγα χρόνια όπως βρήκες τι είχα γράψει πριν χρόνια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom