Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
σορρυ τυπε μου
δεν προσεξα
εχει χαλασει η οραση απτο πολυ ματι :2funny:
ρε απόλυτε το έχω παρατηρήσει τώρα τελευταία δεν βλέπεις καλά.Τα γεράματα να φταίνε  :grin: να πας να το κοιτάξεις γιατί μπορεί να τυφλωθείς  :2funny:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
Χαιρεται.
Ειμαι 30 χρονων και πηρα τη μεγαλη αποφαση το καλοκαιρι να φυγω απο την Ελλαδα και να παω να εγκατασταθω Αγγλια.Προσπαθησα παρα πολυ στην Ελλαδα και εψαξα πολυ,αλλα η κατασταση ειναι πραγματικα τραγικη.Ειμαι 30 χρονων,εχω πτυχιο οπως σχεδον ολοι και βαρεθηκα να ζω στη μιζερια.Αισθανομαι οτι ηδη εχω χασει αρκετα χρονια εδω.Το καλο ειναι οτι θα παω σε καλη και ασφαλη πολη Νοτια και θα συζω με μια κοπελα ξενη που εχω γνωρισει και μενει εκει,οποτε θα μοιραζομαστε ενοικιο.Για ενα χρονο θα κανω μια ειδικευση στο Πανεπιστημιο σε μεταπτυχιακο και μετα βουρ για δουλεια.
Αν καποιος εχει κανει ενα παρομοιο βημα,θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες του και γενικα διαφορα tips και συμβουλες. :)
φιλε γιατι τοσο μεγαλος για μεταπτυχιακο? Ελλαδα σπουδασες?
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
ρε απόλυτε το έχω παρατηρήσει τώρα τελευταία δεν βλέπεις καλά.Τα γεράματα να φταίνε  :grin: να πας να το κοιτάξεις γιατί μπορεί να τυφλωθείς  :2funny:

Την εχει κανει σφενδονα με την Ναταλια Ταλατα ο τυπος.
Οπως ελεγε και ο μεγας μαστορας Τσακωνας "Κοψ'την την πρωινη, γιατι θα τυφλωθεις"
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Την εχει κανει σφενδονα με την Ναταλια Ταλατα ο τυπος.
Οπως ελεγε και ο μεγας μαστορας Τσακωνας "Κοψ'την την πρωινη, γιατι θα τυφλωθεις"
τυπε αφου η κοπελα ειναι καυλα
τι να κανω :2funny:
 

seitan

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2009
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
φιλε γιατι τοσο μεγαλος για μεταπτυχιακο? Ελλαδα σπουδασες?

Ελλαδα σπουδασα και εχω ηδη ενα μεταπτυχιακο αλλα και παλι  :jerking:
Ο λογος ειναι οτι το Πανεπιστημιο στην Αγγλια εχει στενες επαφες με εταιριες και ειναι πιο ευκολο να ερθεις σε επαφη ,ωστε μετα να βρεις μια δουλεια.
Επισης το μεταπτυχιακο που με δεχτηκανε στην Αγγλια ειναι πρακτικο και δινει καλες πιθανοτητες να βρεις εργασια σε καποια εταιρια.
Ειναι πολυ δυσκολο φιλε να βρεις δουλεια στην Αγγλια κατευθειαν απο Ελλαδα
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Ελλαδα σπουδασα και εχω ηδη ενα μεταπτυχιακο αλλα και παλι  :jerking:
Ο λογος ειναι οτι το Πανεπιστημιο στην Αγγλια εχει στενες επαφες με εταιριες και ειναι πιο ευκολο να ερθεις σε επαφη ,ωστε μετα να βρεις μια δουλεια.
Επισης το μεταπτυχιακο που με δεχτηκανε στην Αγγλια ειναι πρακτικο και δινει καλες πιθανοτητες να βρεις εργασια σε καποια εταιρια.
Ειναι πολυ δυσκολο φιλε να βρεις δουλεια στην Αγγλια κατευθειαν απο Ελλαδα
τι πτυχίο έχεις ρε μεγάλε;
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Αργησες μεγαλε! Εμεις την καναμε χρονια τωρα!
 

nikos111969

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2010
Μηνύματα
739
Like
4
Πόντοι
6
Χαιρεται.
Ειμαι 30 χρονων και πηρα τη μεγαλη αποφαση το καλοκαιρι να φυγω απο την Ελλαδα και να παω να εγκατασταθω Αγγλια.Προσπαθησα παρα πολυ στην Ελλαδα και εψαξα πολυ,αλλα η κατασταση ειναι πραγματικα τραγικη.Ειμαι 30 χρονων,εχω πτυχιο οπως σχεδον ολοι και βαρεθηκα να ζω στη μιζερια.Αισθανομαι οτι ηδη εχω χασει αρκετα χρονια εδω.Το καλο ειναι οτι θα παω σε καλη και ασφαλη πολη Νοτια και θα συζω με μια κοπελα ξενη που εχω γνωρισει και μενει εκει,οποτε θα μοιραζομαστε ενοικιο.Για ενα χρονο θα κανω μια ειδικευση στο Πανεπιστημιο σε μεταπτυχιακο και μετα βουρ για δουλεια.
Αν καποιος εχει κανει ενα παρομοιο βημα,θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες του και γενικα διαφορα tips και συμβουλες. :)
  Mεγαλυτερο μπουρδελο δεν θα συναντησεις
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
θα μας λειψεις φιλε-θα καταλαβεις απο πρωτο χερι γιατι οι αγγλοι ειναι μαμελουκοι
 

Επισκέπτης
Σου ευχομε καλη τυχη στο εγχειρημα σου και να παρακαλας μην ειναι η Αγγλια ο επομενος στοχος των "αγορων" γιατι σε βλεπω μετα να ψαχνεις για δουλεια στα νησια Φωκλαντ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom