Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Τον κουλουρα εξω απο το ταχυδρομειο στον Πειραια, τον κοβω να σπρωχνει ισαμε 1500 κουλουρια την ημερα. Βαλτε τα κατω εσεις οι μαθηματικοι και καλαμαραδες, να δειτε τι οικονομαει. (χαλαλι του του ανθρωπου)
Που να βαλω κατω ολα τα μεταπτυχιακα μου να τα  :shit:

Γιατι έχεις μετρήσει ότι πουλά 1500 τη μέρα;Και έτσι να ναι δεν έχει αυτός ο άνθρωπος έξοδα;Τα κουλούρια τσάμπα τα παίρνει;

Δεν είναι η σπουδές μονόδρομος,αλλά μην υπερβάλλουμε με τα πάντα.Και μένα θείος μου είχε 15 χρόνια ταξί,Όλοι λέγαν επειδή ήταν ολόκληρο δικό του ότι έβγαζε τρελά λεφτά.Όμως δεν ξέραν ότι είχε έξοδα,ότι δεν είχε συνέχεια δουλειά κτλ.κτλ.
 

Επισκέπτης
Μεγαλες χωρες με βιομηχανια δε επηρεαζοντε,μονο κατι χωρες που δεν παραγουν τιποτα

Έχει αξιόλογη βιομηχανική παραγωγή η Αγγλία δηλαδή;Τα περισσότερα τα εισάγει.Μόνο υπηρεσίες πουλάει,και έχει μαζέψει πολλές ναυτιλιακές.Κάτι βιομηχανίες που είχε,παραπαίουν.Γι'αυτό τρέχει ο Κάμερον να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα.Η Αγγλία θα δεχτεί την επίθεση των αγορών μετά την Ιταλία,και θα κλάψουν μανούλες και ορφανά.Και η Ιταλία έχει αξιόλογη βιομηχανία,και έχει και αυτή προβλήματα...

Προσπαθώ να θυμηθώ τι έχω στο σπίτι μου που να κατασκευάζεται ή να προέρχεται από την Αγγλία και δεν μπορώ...
 

Επισκέπτης
Ακομα και καθηγητης στην Αγγλια ειναι καλυτερα οπου εχουνε μεγαλη ελλειψη και παρακαλανε.

Αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει από το να σε "ντοπάρει" ψυχολογικά.Για να μην έχουν καθηγητές σημαίνει ότι κανείς δεν κάθεται εκεί και ψάχνει αλλού την τύχη του.Αν μου έλεγες για την Ταϊλάνδη,την Ινδονησία κλπ να το καταλάβω,αλλά να μην έχουν καθηγητές (δεν ξέρω αν ισχύει,δεν έχω στατιστικά δεδομένα αρκούμαι στη δήλωση σου) σε μια χώρα που θέλει να λέγεται μεγάλη,κάτι "βρωμάει".
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Έχει αξιόλογη βιομηχανική παραγωγή η Αγγλία δηλαδή;Τα περισσότερα τα εισάγει.Μόνο υπηρεσίες πουλάει,και έχει μαζέψει πολλές ναυτιλιακές.Κάτι βιομηχανίες που είχε,παραπαίουν.Γι'αυτό τρέχει ο Κάμερον να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα.Η Αγγλία θα δεχτεί την επίθεση των αγορών μετά την Ιταλία,και θα κλάψουν μανούλες και ορφανά.Και η Ιταλία έχει αξιόλογη βιομηχανία,και έχει και αυτή προβλήματα...

Προσπαθώ να θυμηθώ τι έχω στο σπίτι μου που να κατασκευάζεται ή να προέρχεται από την Αγγλία και δεν μπορώ...

Τα δημητριακά Kellog's,και Quaker,αυτοκίνητα Mini cooper,Jaguar,Rolls Royce,Cadbury's σοκολάτες,ηλεκτρικές συσκευές Indesit........
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει από το να σε "ντοπάρει" ψυχολογικά.Για να μην έχουν καθηγητές σημαίνει ότι κανείς δεν κάθεται εκεί και ψάχνει αλλού την τύχη του.Αν μου έλεγες για την Ταϊλάνδη,την Ινδονησία κλπ να το καταλάβω,αλλά να μην έχουν καθηγητές (δεν ξέρω αν ισχύει,δεν έχω στατιστικά δεδομένα αρκούμαι στη δήλωση σου) σε μια χώρα που θέλει να λέγεται μεγάλη,κάτι "βρωμάει".

Το ότι "δεν έχουν καθηγητές" δεν το σχολίασα πριν.Δεν παίζει κάτι τέτοιο.Έχει πάρα πολλους,απλά υπάρχουν κάποιες θέσεις γιατί έχει πολλά σχολεία κυρίως ιδιωτικά.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Τα δημητριακά Kellog's,και Quaker,αυτοκίνητα Mini cooper,Jaguar,Rolls Royce,Cadbury's σοκολάτες,ηλεκτρικές συσκευές Indesit........
τη τζάγκουαρ την αγοράσανε οι ινδοί

edit: η MG rover, όπως και να την λένε τέλος πάντων, έχει κλείσει. μια από τις αγαπημένες μου εταιρίες μηχανών είναι η triumph :rockon:
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
τη τζάγκουαρ την αγοράσανε οι ινδοί

Δεν την αγοράσαν Ινδοί.Έγινε offshoring στην Ινδία.Έγινε συμφωνία για εργοστάσια εκεί.Παραδοσιακά Ινδία και Αγγλία σαν common wealth χώρες έχουν στενή συνεργασία μεχρι και προγράμματα εκπαιδευσης προσωπικού στην Ινδία για να στελεχώσουν τις θυγατρικές εκεί.
 

Επισκέπτης
Φίλε μου τις ξέρω αυτές τις εταιρείες,αλλά ως μεγέθη είναι μια αφάνα στον Αμαζόνιο.Πώς μπορεί να επιβιώσει μια χώρα μόνο από τις Jaguar,Rols,και από τα δημητριακά;Και η Ελλάδα έχει βιομηχανίες που κάνουν εξαγωγές,αλλά είναι ελάχιστες.Και την Bae έχει αλλά από παραγωγή ελάχιστα πράγματα,περιφερειακά.Η Ιταλία έχει σαφώς μεγαλύτερη βιομηχανική παραγωγή και έχει πολλά προβλήματα.
Τα mini δε θα υπήρχαν αν δεν είχαν αγοράστεί από τους Γερμανούς.Οι σοκολάτες αυτές που λες είναι παντελώς άγνωστες.Δεν τις έχω δει πουθενά,αλλά θα περιμένεις να σωθείς από τις σοκολάτες;Και η Ελλάδα έχει την ΙΟΝ που παράγει φανταστικές σοκολάτες.Και τι έγινε;
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε μου τις ξέρω αυτές τις εταιρείες,αλλά ως μεγέθη είναι μια αφάνα στον Αμαζόνιο.Πώς μπορεί να επιβιώσει μια χώρα μόνο από τις Jaguar,Rols,και από τα δημητριακά;Και η Ελλάδα έχει βιομηχανίες που κάνουν εξαγωγές,αλλά είναι ελάχιστες.Και την Bae έχει αλλά από παραγωγή ελάχιστα πράγματα,περιφερειακά.Η Ιταλία έχει σαφώς μεγαλύτερη βιομηχανική παραγωγή και έχει πολλά προβλήματα.
Τα mini δε θα υπήρχαν αν δεν είχαν αγοράστεί από τους Γερμανούς.Οι σοκολάτες αυτές που λες είναι παντελώς άγνωστες.Δεν τις έχω δει πουθενά,αλλά θα περιμένεις να σωθείς από τις σοκολάτες;Και η Ελλάδα έχει την ΙΟΝ που παράγει φανταστικές σοκολάτες.Και τι έγινε;

Φίλε η Αγγλία είναι βιομηχανική χώρα.Εγώ σου ανέφερα 4-5 παραδείγματα που είπες ότι τι παράγει η Αγγλία.Πίστεψε με είναι βιομηχανική χώρα.Έπειτα βγάζει χρήμα και από τη ναυτιλία και τον τουρισμό.Εμάς τα πλοία ταξιδεύουν με σημαίες Λιβύης και Παναμά και τη σκαπουλάρουν με φτηνά κόλπα οι εφοπλιστές και το δημόσιο εισπράττει ψίχουλα.Και για τουρισμό όταν τον είχαμε το παίζαν οι νησιώτες μαγκίτες και κλέβαν και νόμιζαν ότι θα ναι πάντα μονοπώλιο και όλοι δεν έχουν επιλογή εκτός Ελλάδας.Τώρα πάνε Τουρκία,πάνε και Βουλγαρία(άκου να δεις)πάνε Ισπανία αλλά Ελλάδα πια πολλοί λίγοι...
 

Επισκέπτης
Ότι έχει βιομηχανίες το ξέρω.Το θέμα είναι πόσο συμμετέχει στο διεθνές εμπόριο με δικά της προϊόντα.Ότι παράγει για την ίδια τη χώρα δεν σημαίνει ότι θα επιβιώσει μακροπρόθεσμα,πρέπει να πουλάει και αλλού.Πάντως όσον αφορά τη ναυτιλία,δεν ξέρω πολλές εταιρείες να έχουν καράβια υπό Αγγλική σημαία...Παναμάς,Λιβερία,Νίγηρας έχουν την τιμητική τους.Ότι έχουν μαζέψει τις έδρες πολλών ναυτιλιακών,είναι άλλο πράγμα.Πάντως στην Ελλάδα που εισάγει τόσα πράγματα,ελάχιστα είναι Αγγλικά.Τα περισσότερα έρχονται από τη Γερμανία (από Γερμανικές εταιρείες,άλλο αν κατασκευάζονται στην Κίνα),από τη Γαλλία,την Ιταλία,και κάποια από τη Σκανδιναβία,κυρίως τηλεπικοινωνιακός εξοπλισμός.Και από οπλικά συστήματα,δεν έχω ακούσει ποτέ για ολοκληρωμένη πρόταση από Αγγλική εταιρεία.Ότι παράγουν κινητήρες για κάποιους άλλους και περιφερειακά συστήματα,ναι ισχύει.Αλλά δε θα σωθεί από αυτά.

Πώς είχα την εντύπωση ότι η INDESIT είναι Ιταλική εταιρεία;
 

Επισκέπτης
Χαιρεται.
Ειμαι 30 χρονων και πηρα τη μεγαλη αποφαση το καλοκαιρι να φυγω απο την Ελλαδα και να παω να εγκατασταθω Αγγλια.Προσπαθησα παρα πολυ στην Ελλαδα και εψαξα πολυ,αλλα η κατασταση ειναι πραγματικα τραγικη.Ειμαι 30 χρονων,εχω πτυχιο οπως σχεδον ολοι και βαρεθηκα να ζω στη μιζερια.Αισθανομαι οτι ηδη εχω χασει αρκετα χρονια εδω.Το καλο ειναι οτι θα παω σε καλη και ασφαλη πολη Νοτια και θα συζω με μια κοπελα ξενη που εχω γνωρισει και μενει εκει,οποτε θα μοιραζομαστε ενοικιο.Για ενα χρονο θα κανω μια ειδικευση στο Πανεπιστημιο σε μεταπτυχιακο και μετα βουρ για δουλεια.
Αν καποιος εχει κανει ενα παρομοιο βημα,θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες του και γενικα διαφορα tips και συμβουλες. :)

Bήκες χώρα!
Ανοστα φαγητά, πούστηδες, κωλόκαιρος, ανεργία, φτώχεια.... τί πάς νά κάνεις εκεί;
Μείνε στήν Ελλάδα καί βρές μιά δουλίτσα.Οι σπουδές είναι γιά τό μεράκι μας, δέν συνδέονται μέ απολαυές.Σπούδασες μαθηματικά γιατί έτσι γούσταρες.Τώρα θά βγάλεις τό ψωμί σου αλλοιώς.

Γίνε αγρότης καί ασχολήσου μέ ειδικές καλλιέργειες.
 

seitan

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2009
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Η Αγγλια εχει βιομηχανια και ιδιωτικο τομεα μεγαλες εταιριες,μη λεμε μαλακιες (ΒP,HSBC BANK,VODAFON,TESCO,,BARCLAYS BANK) απλα σαν Ελληναρες ξερουμε μονο Mercendes και BMW.Η Ελλαδα εχει μονο τουρισμο.
Οσο για τους καθηγητες παλι λαθος ειστε.Εχει τρομερη ελλειψη κυριως σε μαθηματικους και φυσικους .
Το εχω ψαξει οσο δε παιρνει.Και αυτο συμβαινει για δυο κυριως λογους.Οι Αγγλοι δε καθονται να μπλεκουν να σπουδασουν Μαθηματικα και Φυσικη γιατι τα θεωρουν δυσκολα και επισης στον ιδιωτικο τομεο με πτυχιο πχ οικονομικων μπορουν να χτυπησουν καλυτερο μισθο και προτιμουν να την ψαξουν στον ιδιωτικο τομεα.Δεν ειναι οπως στην Ελλαδα που συνηθως ο μισθος στο δημοσιο ειναι καλυτερος απο τον ιδιωτικο.Επειδη ομως η Κυβερνηση εχει δωσει κινητρα,πχ για να διδαξεις κανεις ενα χρονο σαν μαστερ που λεγεται pgce και πληρωνεσαι 1000 λιρες το μηνα,μετα με το που ξεκινησεις παιρνεις 5000 λιρες σαν δωρο απο την κυβερνηση και ξεκινας με μισθο απο 22000-30000 λιρες αναλογα το σχολειο.
Επισης δεν ειμαι εθισμενος στον φραπε και το αραλικι της Ελλαδας για να μου λειψουν  ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Bήκες χώρα!
Ανοστα φαγητά, πούστηδες, κωλόκαιρος, ανεργία, φτώχεια.... τί πάς νά κάνεις εκεί;
Μείνε στήν Ελλάδα καί βρές μιά δουλίτσα.Οι σπουδές είναι γιά τό μεράκι μας, δέν συνδέονται μέ απολαυές.Σπούδασες μαθηματικά γιατί έτσι γούσταρες.Τώρα θά βγάλεις τό ψωμί σου αλλοιώς.

Γίνε αγρότης καί ασχολήσου μέ ειδικές καλλιέργειες.

σπουδασες και επειδη γουσταρες
αλλα και για να βγαλεις λεφτα
απο αυτο που θες να κανεις επειδη το
γουσταρεις  ;) καλος ο συναισθηματισμος
αλλα η ιδιοτελεια ειναι πιο ισχυρο κινητρο
 

seitan

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2009
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
σπουδασες και επειδη γουσταρες
αλλα και για να βγαλεις λεφτα
απο αυτο που θες να κανεις επειδη το
γουσταρεις  ;) καλος ο συναισθηματισμος
αλλα η ιδιοτελεια ειναι πιο ισχυρο κινητρο

Λυπαμαι που θα σας στεναχωρησω,αλλα στην Ελλαδα σπουδασες αυτο που γουσταρες ειναι γυρω στο 10%.Ολοι οι υπολοιποι και ειδικα αυτοι με συστημα δεσμων ειναι σπουδασες οπου ετυχε η μπιλια,και αν δεν το εκανες δεν σπουδαζες, οπως και εγω βεβαια  :)
Απο εκει και περα καθενας τη παλευει αναλογα
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.716
Κριτικές
126
Like
7.735
Πόντοι
7.885
Φίλε πιστεύω ότι θα συνδυάσεις γκομενάκι(δηλαδή τσάμπα γαμησάκι :knockinb:) με δουλειά :sunglasses: :sunglasses:.Ωραία η σκέψη σου,αλλά για μένα πρώτα πας για το μουνί και μετά για όλα τ'άλλα ;) ;).Έτσι είναι οι άντρες,ότι κάνουν πάντα έχουν ως σκοπό το μουνί :2funny: :2funny:.Μακάρι να σου βγει σε καλό :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Η Αγγλια εχει βιομηχανια και ιδιωτικο τομεα μεγαλες εταιριες,μη λεμε μαλακιες (ΒP,HSBC BANK,VODAFON,TESCO,,BARCLAYS BANK) απλα σαν Ελληναρες ξερουμε μονο Mercendes και BMW.Η Ελλαδα εχει μονο τουρισμο.

Μάλιστα,έχει και τράπεζες,καλά που μας το είπες διότι δεν το ξέραμε.Ότι απολύει η HSBC για να μειώσει τα κόστη,και ότι έχει τρομερές επισφάλειες από έκθεση σε τοξικά ομόλογα των ΗΠΑ,το ξέρεις;Ναι έχει και την BP,εσύ θα βρεις εκεί δουλειά με το πτυχίο των μαθηματικών;Πόσα άτομα έχει στα χρηματοοικονομικά της τμήματα να θέλουν κάποιο μαθηματικό με πιθανή εξειδίκευση στη στατιστική,ώστε να θέλουν και άλλα;Αν ήσουν χημικός μηχανικός,ή μηχανολόγος,να σου έλεγα να βασιστείς σε αυτό,αλλά με τα μαθηματικά λίγες ελπίδες έχεις.Εκτός αν σκέφτεσαι να πας σε κάποιο ερευνητικό κέντρο με την προϋπόθεση να ασχοληθείς π.χ με τη μετεορολογία.Η Ελλάδα έχει και τουρισμό,και αγροτική παραγωγή,και κάποιες βιομηχανίες,και αν πρόσεχαν τα απολειφάδια οι πολιτικοί,η Ελλάδα θα μπορούσε να ήταν μια Ελβετία,αλλά τα έφαγαν,όχι μαζί μου,με τους δήθεν επιχειρηματίες που κατά καιρούς εμφανίζονται.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ευχαριστω για το reply.Ο βαθμος του πτυχιου μου ειναι 6.6,αλλα καταλαβαινεις οτι η σχολη Μαθηματικων ειναι πολυ δυσκολη και ελπιζω να λαμβανεται υποψιν αυτο.Δε περιμενω να πλουτισω,ουτε να βγαζω 3000 το μηνα,αλλα να βρω μια αξιοπρεπη δουλεια,σε ενα αξιοπρεπες περιβαλλον,οπου να υπαρχει καποια αξιοκρατια.Η κοπελα μου ζει και εργαζεται 8 χρονια στην  Αγγλια και σκοπευουμε να μεινουμε μαζι και να μοιραζομαστε εξοδα.Επισης εχω διαβασει οτι θεωρειται πλεονεκτημα ενα πτυχιο μαθηματικων με ενα καλο μεταπτυχιακο γιατι υποτιθεται οτι υπαρχει δυνατο backround.Στην Ελλαδα η μονη τυχη που εχω ειναι σαν καθηγητης σε σχολειο,μια φορα κα8ε 2-3 χρονια διαγωνισμος,1 στουσ 13 επιτυχοντες κτλ παρτο αυγο και κουρευτο.
Ακομα και καθηγητης στην Αγγλια ειναι καλυτερα οπου εχουνε μεγαλη ελλειψη και παρακαλανε.
Εχω ζησει για λιγο στο Bristol και δεν ειναι τοσο τραγικα,ειδικα αν εισαι με καποιον
Μαγκες, επειδη λετε για βαθμους πτυχιων...
για εναν αντρα 30 χρονων δεν εχει σημασια τοso ο βαθμος του πτυχιου αλλα η προυπηρεσια που εχει..γιατι πρεπει στα 30 σου να εχεις προυπηρεσια για να σε παρουν στα σοβαρα..θεωρειτε αυτονοητο..
επισης, ο βαθμος πτυχιου εχει σημασια 2 το πολυ πολυ 3 χρονια μετα την κτηση του..απο εκει κι περα μιλα η εμπειρια..τι ξερεις..
εκτος εαν εισαι 30 και ψανχνεις για graduate jobs που δεν νομιζω κανεις εργοδοτης να σε παρει στα σοβαρα..

καλη επιτυχια στο ξεκινημα σου..

συμβουλη: φροντισε να παρεις το μαστερ με distinction..
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Αυτό που μου έμεινε από το όλο ποστ, είναι ότι η μεγαλύτερη μορφή (και μάλλον έβγαλε και τα περισσότερα φράγκα), είναι ο Σούλης μάγκες μου!!!
Ούτε κάποιος πτυχιούχος, μαστεράς, κάτοχος διδακτορικού, ούτε τίποτα...
Οι παραπάνω περιμένουν στην ουρά, τόσο για να πάρουν ένα μισθουλάκο, όσο και για να βρουν καμιά γκόμενα να σπρώξουν...

Χαίρεται  :grin:

Τον κουλουρα εξω απο το ταχυδρομειο στον Πειραια, τον κοβω να σπρωχνει ισαμε 1500 κουλουρια την ημερα. Βαλτε τα κατω εσεις οι μαθηματικοι και καλαμαραδες, να δειτε τι οικονομαει. (χαλαλι του του ανθρωπου)
Που να βαλω κατω ολα τα μεταπτυχιακα μου να τα  :shit:


Τα είπα πιο πάνω για το Σούλη και κανένας δεν το πρόσεξε...
Όλοι στην κοσμάρα τους και στο χαβά τους...
Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, το παλληκάρι που άνοιξε το νήμα κάπου έχει δίκιο να την ψάχνει για εξωτερικό  :think:
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Tυπε ακομη μπριστολ εισαι η την εχεις κανει?

2001-2006 Βριστολ Σιτυ!!! Τα καλυτερα μας χρονια χαραμισαμε πανω και στο λεω εγω που περασα καλα εκει. UWE-Pizza Grecians(Κυριος Μιχαλης)-Mayflower=GEIA MAS-Kineziko SUEYS-Cribbs Causeway Mall-"The Galleries" Mall-Randstadt και γηπεδα και συναυλιες(Bierkeller,κορυφη οπως και το Inferno που το προλαβα),ταξιδακια Λονδινο-Portsmouth-Newcastle-Bath-Cardiff
Επανω βασικα ειναι να βρεις καλη παρεα να ταιριαζεις και να εχεις εισοδημα και χρονο,επισης για τον συμπολεμιστη που ελεγε οτι ειναι ασφαλης πολη το "Πριστολ",ισως.... σε σχεση με Λονδινα-Μαντσεστερ-Λιβερπουλ αλλα και νουμερο ενα σε κλοπες αφτοκινητων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom