Νέα

Θέλω να φύγω από αυτή τη σκατοχώρα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Μεταναστεύουμε... αλλά που;

  • Δυτ. Ευρώπη

    Ψήφοι: 66 19,5%
  • Αν. Ευρώπη

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αμερική

    Ψήφοι: 50 14,8%
  • Ασία

    Ψήφοι: 23 6,8%
  • Αφρική

    Ψήφοι: 33 9,8%
  • Αυστραλία

    Ψήφοι: 61 18,0%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 28 8,3%
  • Βορ. Ευρώπη (Σκανδιναυϊα)

    Ψήφοι: 54 16,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    338

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Αυτό που μου έμεινε από το όλο ποστ, είναι ότι η μεγαλύτερη μορφή (και μάλλον έβγαλε και τα περισσότερα φράγκα), είναι ο Σούλης μάγκες μου!!!
Ούτε κάποιος πτυχιούχος, μαστεράς, κάτοχος διδακτορικού, ούτε τίποτα...
Οι παραπάνω περιμένουν στην ουρά, τόσο για να πάρουν ένα μισθουλάκο, όσο και για να βρουν καμιά γκόμενα να σπρώξουν...

Χαίρεται  :grin:
  ΧαχχΑχαχαα, συμπερασματικος τυπος?? Λοιπον,ο Dj Soulis ειχε το βασικοτερο-ισχυροτερο-προσοδοφορο πτυχιο δικε μου, το "ΜΑΣΤΕΡ ΤΗΣ ΖΩΗΣ",το "πτυχιο του δρομου" και εχοντας πολλα συν(για Αγγλια) στο βιογραφικο.... 1.Κυπριος! οχι Ελληνας, 2.Με διασυνδεσεις απο Κυπρο και ανατολικα μπλοκ, 3. Νυχτας και στην Κυπρο με δικο του κλαμπ, οποτε καταλαβενεις..... αλλα η νυχτα στην Αγγλια ειναι πιο δυσκολη,εχει περισσοτερη "βρωμια" απο εδω.
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Τον κουλουρα εξω απο το ταχυδρομειο στον Πειραια, τον κοβω να σπρωχνει ισαμε 1500 κουλουρια την ημερα. Βαλτε τα κατω εσεις οι μαθηματικοι και καλαμαραδες, να δειτε τι οικονομαει. (χαλαλι του του ανθρωπου)
Που να βαλω κατω ολα τα μεταπτυχιακα μου να τα  :shit:

Τυπε μου θα σε δωσω τωρα ενα ωραιο παραδειγμα επανω σε αυτο. Λοιπον,ο πατερας μου μαζι με τα 4 αδερφια του. 2 σπουδασανε (ενας Διευθυντης και ενας Ακαδημαικος/Κοσμητορας σε Πανεπιστημιο) ο μεγαλυτερος εχει οικογενειακη επιχειρηση/εστιατοριο σχεδον 50 χρονια και οι 2 πηγανε Γερμανια(εχουνε γυρισει απο τα 80'ς). Λοιπον, οι 3 βγαλανε περισσοτερα φραγκα απο τους "σπουδαγμενους",αλλα πες μου τωρα εσυ ποιος περασε καλυτερα εκει εξω, ποιος "μετραει" πιο πολυ.
Και οι "πουτανιαρες" σημερα βγαζουνε 3 χιλιαρικα το μηνα,αλλα το "κουλουρι" παει υπερωρια.....
Οσον αφορα κουλουρτζηδες επειδη πολλα ακουγοντε,μονο εναν ξερω να κονομαει και ειναι στην Κηφισα!
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Η Αγγλια εχει βιομηχανια και ιδιωτικο τομεα μεγαλες εταιριες,μη λεμε μαλακιες (ΒP,HSBC BANK,VODAFON,TESCO,,BARCLAYS BANK) απλα σαν Ελληναρες ξερουμε μονο Mercendes και BMW.Η Ελλαδα εχει μονο τουρισμο.
Οσο για τους καθηγητες παλι λαθος ειστε.Εχει τρομερη ελλειψη κυριως σε μαθηματικους και φυσικους .
Το εχω ψαξει οσο δε παιρνει.Και αυτο συμβαινει για δυο κυριως λογους.Οι Αγγλοι δε καθονται να μπλεκουν να σπουδασουν Μαθηματικα και Φυσικη γιατι τα θεωρουν δυσκολα και επισης στον ιδιωτικο τομεο με πτυχιο πχ οικονομικων μπορουν να χτυπησουν καλυτερο μισθο και προτιμουν να την ψαξουν στον ιδιωτικο τομεα.Δεν ειναι οπως στην Ελλαδα που συνηθως ο μισθος στο δημοσιο ειναι καλυτερος απο τον ιδιωτικο.Επειδη ομως η Κυβερνηση εχει δωσει κινητρα,πχ για να διδαξεις κανεις ενα χρονο σαν μαστερ που λεγεται pgce και πληρωνεσαι 1000 λιρες το μηνα,μετα με το που ξεκινησεις παιρνεις 5000 λιρες σαν δωρο απο την κυβερνηση και ξεκινας με μισθο απο 22000-30000 λιρες αναλογα το σχολειο.
Επισης δεν ειμαι εθισμενος στον φραπε και το αραλικι της Ελλαδας για να μου λειψουν  ;)

  Εδω εισαι σωστος,αστους να λενε. Η Αγγλια ητανε και ειναι Βιομηχανοποιημενη οσο δεν παει, "Industrial Revolution" anyone??? Επισης περα απο τραπεζες,πετρελαϊκές,Super Markets,Automotion, εχει και HP(Hewllet Packard), AIRBUS??? γενικα παιζουνε μπαλα παντου τα Αγγλακια, αλλα το 2005 στο Mall που δουλεψαμε με ελεγε ο "παππους ο Αγγλος"!!! Πανε τα λεφτα απο την Αγγλια, "there's no money in England anymore" κι εγω σκεφτομουν τι λεει ο τυπος? ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ??? Ε να ομως που σε εναμιση χρονο απο τοτε εσκασε το "recession". Τωρα οσον αφορα ειδικοτητες,οντως καπου εχουν ελλειψεις (ιατρους,δασκαλους και οχι καθηγητες). Αμα μπορεσεις να μπεις σε ιδιωτικο εισαι καπως καλα,για "state school"....... "παρε μετρα για την κασα"
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Τυπε μου θα σε δωσω τωρα ενα ωραιο παραδειγμα επανω σε αυτο. Λοιπον,ο πατερας μου μαζι με τα 4 αδερφια του. 2 σπουδασανε (ενας Διευθυντης και ενας Ακαδημαικος/Κοσμητορας σε Πανεπιστημιο) ο μεγαλυτερος εχει οικογενειακη επιχειρηση/εστιατοριο σχεδον 50 χρονια και οι 2 πηγανε Γερμανια(εχουνε γυρισει απο τα 80'ς). Λοιπον, οι 3 βγαλανε περισσοτερα φραγκα απο τους "σπουδαγμενους",αλλα πες μου τωρα εσυ ποιος περασε καλυτερα εκει εξω, ποιος "μετραει" πιο πολυ.
Και οι "πουτανιαρες" σημερα βγαζουνε 3 χιλιαρικα το μηνα,αλλα το "κουλουρι" παει υπερωρια.....
Οσον αφορα κουλουρτζηδες επειδη πολλα ακουγοντε,μονο εναν ξερω να κονομαει και ειναι στην Κηφισα!

Ακου τα λοιπον τυπε και απο εμενα, που απο 18 χρονων δεν κανω τιποτα αλλο απο το να δουλευω. Ενταξει δεν εχω παραπονο. Ο θεος (που δεν πιστευω) σταθηκε μαλιστα πολυ γενναιόδωρος μαζι μου.
Ο κουλουρας που λεω (δεν τον ξερω-παραδειγμα τον εφερα) οικονομαει 7-10 χιλιαρικα το μηνα.
Βαλτε τα κατω και θα δειτε.
Η δουλεια δεν ειναι ντροπη. Εγω ομως κουλουρια δεν θα πουλουσα ουτε με 20 χιλιαρικα το μηνα. :headbang:
Πειτε ομως με το χερι στην καρδια.
Εχετε μια κορη της παντριας. Ποιο θα διαλεγατε (λεμε τωρα) για γαμπρο σας?  
Τον παραπανω κουλουρατζη η ενα καθηγητη?
εεεε? δεν ακουσα???? Ποιον?????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Λατρεύω τα κωλούρια σαλλονικης, μάλλον τον κωλουρα θα της έλεγα να υπανδρευτεί.

υγ. θα ειχα άκρες για κανα καλό κωλούρι ;)
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.400
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Λατρεύω τα κωλούρια σαλλονικης, μάλλον τον κωλουρα θα της έλεγα να υπανδρευτεί.

υγ. θα ειχα άκρες για κανα καλό κωλούρι ;)

Τρελοφιλενάδα είναι κομπλικέ πρόβλημα για μένα ή άθήνα. 
Ένα μέρος όπου όλα δείχνουν εύχάριστα και τέλεια, καί μέσα είναι fucked up.
Εδώ είναι όλα fucked up, μέσα έξω.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Λατρεμένη μου φιλουνάδα, αναμένω το πουλί που είπες οτι θα μου έστελνες.

Συνεχώς ανασηκώνω τις κουρτίνες και βλέπω στο δρόμο, μην τυχών και φανεί ο κουριερ.


Σιγά μην με πεις και τρελοκοτσιδού, τα έκανα καρέ πλέον με αντάβριες, ανώθροσα και το στήθος με σιλικόνη (βρήκα ένα σοληνάριο του μπαμπά μου και έκανα επιθέματα) :tits2:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.400
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Λατρεμένη μου φιλουνάδα, αναμένω το πουλί που είπες οτι θα μου έστελνες.

Συνεχώς ανασηκώνω τις κουρτίνες και βλέπω στο δρόμο, μην τυχών και φανεί ο κουριερ.

Σιγά μην με πεις και τρελοκοτσιδού, τα έκανα καρέ πλέον με αντάβριες, ανώθροσα και το στήθος με σιλικόνη (βρήκα ένα σοληνάριο του μπαμπά μου και έκανα επιθέματα) :tits2:
Αν άποδειχθεί ότι δεν καλύπτεσαι στόν σεξουαλικό τομέα
μπορείς να ζητήσεις διαζύγιο και θά το λάβεις , τό ήξερες αύτό ???
 

Επισκέπτης
σπουδασες και επειδη γουσταρες
αλλα και για να βγαλεις λεφτα
απο αυτο που θες να κανεις επειδη το
γουσταρεις  ;) καλος ο συναισθηματισμος
αλλα η ιδιοτελεια ειναι πιο ισχυρο κινητρο

Δέν έχεις δίκηο.Από τήν στιγμή πού είσαι ιδιοτελής καί θέλεις φράγκα ασχολήσου μέ αυτό.Τί χρειάζεσαι τίς σπουδές;
Aυτός πού σπουδάζει ενώ στό μυαλό του έχει τά φράγκα, ο μοναδικός λόγος πού σπουδάζει είναι μιά μικροαστική λεβεντομαλακία προκειμένου νά κρατήσει τά προσχήματα κοινωνικού φερετζέ στό μικροπεριβάλλον του.
Ο καπιταλισμός ολοκλήρωσε τήν βιομηχανική επανάσταση καί οί σπουδαγμένοι μένουν άνεργοι.
Βασικές αρχές τής πολιτικής οικονομίας.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Αν άποδειχθεί ότι δεν καλύπτεσαι στόν σεξουαλικό τομέα
μπορείς να ζητήσεις διαζύγιο και θά το λάβεις , τό ήξερες αύτό ???

Μα πρέπει πρώτα να πανδρευτώ γαι να πάρω διαζύγιο
 

Επισκέπτης
2001-2006 Βριστολ Σιτυ!!! Τα καλυτερα μας χρονια χαραμισαμε πανω και στο λεω εγω που περασα καλα εκει. UWE-Pizza Grecians(Κυριος Μιχαλης)-Mayflower=GEIA MAS-Kineziko SUEYS-Cribbs Causeway Mall-"The Galleries" Mall-Randstadt και γηπεδα και συναυλιες(Bierkeller,κορυφη οπως και το Inferno που το προλαβα),ταξιδακια Λονδινο-Portsmouth-Newcastle-Bath-Cardiff
Επανω βασικα ειναι να βρεις καλη παρεα να ταιριαζεις και να εχεις εισοδημα και χρονο,επισης για τον συμπολεμιστη που ελεγε οτι ειναι ασφαλης πολη το "Πριστολ",ισως.... σε σχεση με Λονδινα-Μαντσεστερ-Λιβερπουλ αλλα και νουμερο ενα σε κλοπες αφτοκινητων.

Eσύ πλήρωνες γιά τίς σπουδές σου καί τήν διαβίωσή σου ή κάποιος άλλος;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.400
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Μα πρέπει πρώτα να πανδρευτώ γαι να πάρω διαζύγιο

Είμαι από την φύση μου, γκρινιάρα, δύστροπη και περίεργη
Μονόχνωτη με λίγα λόγια.
Αλλά καταβάλω προσπάθειες να το κρατάω μέσα μου, και να ξεσπάω μόνη μου
και όχι πάνω σε άλλους... λές να φταίη ή άγαμία ?????????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Είμαι από την φύση μου, γκρινιάρα, δύστροπη και περίεργη
Μονόχνωτη με λίγα λόγια.
Αλλά καταβάλω προσπάθειες να το κρατάω μέσα μου, και να ξεσπάω μόνη μου
και όχι πάνω σε άλλους... λές να φταίη ή άγαμία ?????????

Οχι μάλλον η πολυγκαμία σου

Να πίνεις νερό με όζον


 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.400
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785

Τώρα για τό άν είμαστε μαλάκες ή όχι πραγματικά δέν ξέρω...

Ώρες ώρες πιστεύω ότι έχουμε εύφυία Τζορζ τζ. Μπούς σαν λαός καί κάποιες άλλες ώρες μας θαυμάζω!!!!!!!
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Ακου τα λοιπον τυπε και απο εμενα, που απο 18 χρονων δεν κανω τιποτα αλλο απο το να δουλευω. Ενταξει δεν εχω παραπονο. Ο θεος (που δεν πιστευω) σταθηκε μαλιστα πολυ γενναιόδωρος μαζι μου.
Ο κουλουρας που λεω (δεν τον ξερω-παραδειγμα τον εφερα) οικονομαει 7-10 χιλιαρικα το μηνα.
Βαλτε τα κατω και θα δειτε.
Η δουλεια δεν ειναι ντροπη. Εγω ομως κουλουρια δεν θα πουλουσα ουτε με 20 χιλιαρικα το μηνα. :headbang:
Πειτε ομως με το χερι στην καρδια.
Εχετε μια κορη της παντριας. Ποιο θα διαλεγατε (λεμε τωρα) για γαμπρο σας?  
Τον παραπανω κουλουρατζη η ενα καθηγητη?
εεεε? δεν ακουσα???? Ποιον?????
"Τυπε" τα ιδια λεμε... εκτος του οτι θα διαφωνησω ως προς τα εσοδα των "κουλουρτζηδεων". Επισης εαν τα κουλουρια ειχανε "κασε" πολλες χιλιαδες,ξερεις τι θα γινοταν στην κοινωνια?? Βλεπεις ολους αυτους σε μπουζουκια,καφετεριες,κλαμπς,"πορνεια παντος τυπου",γηπεδα, που θελανε να γινουνε μηχανικοι αλλα τελειωσανε την Θεολογια(παραδειγμα) και περιμενουνε το επομενο ΑΣΕΠ/επομενες εκλογες? ΤΟΥ ΚΟΥΛΟΥΡΙΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ!
 

Le_Roi 1982

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
376
Like
10
Πόντοι
1
Eσύ πλήρωνες γιά τίς σπουδές σου καί τήν διαβίωσή σου ή κάποιος άλλος;
 
Ξερεις καποιον που να ανεβηκε Αγγλια(η αλλου) για σπουδες με δικα του λεφτα?? Επειδη εγω ξερω εναν(στους 100? 200? που γνωρισα πανω) και εκεινος γυρισε πισω νωρις. Οσον αφορα σπουδες,δεν πληρωσα ποτε πανεπιστημιο(τωρα πληρωνουν ολοι,τοτε οχι) ενω στον 4ο χρονο τους παρατησα και ναι πληρωσα την διαβιωση μου εφοσον "κοπηκε" η χορηγια. Τραβα τωρα στο Thread Julienne,οπου καλα τα λες!
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
τελικα  ο  ελληνας    εχει  παραιτηθει  και  απο  την  ελπιδα!  ενα  σωρο  ανεργοι (και χωρις υποχρεωσεις  να  αφησουν  πισω)  φιλοι  και  γνωστοι  μου  οταν  τους  λεω  γιατι  δεν  φευγετε  στο  εξωτερικο  (Οπουδηποτε) αλλα  κυριως  ευρωπαικη  ενωση  που  δε  χρειαζονται  και  αδειες  παραμονης  και  εργασειας    ολοι  μου  λενε  θα  δουμε  αργοτερα :headbang:  τι  περιμενουν?  να  ερθει  η  αναπτυξη :2funny:  τελικα  ο  ελληνας  καταντησε  η  τον  καταντησαν  μεγαλος  τεμπελης
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
τελικα  ο  ελληνας    εχει  παραιτηθει  και  απο  την  ελπιδα!  ενα  σωρο  ανεργοι (και χωρις υποχρεωσεις  να  αφησουν  πισω)  φιλοι  και  γνωστοι  μου  οταν  τους  λεω  γιατι  δεν  φευγετε  στο  εξωτερικο  (Οπουδηποτε) αλλα  κυριως  ευρωπαικη  ενωση  που  δε  χρειαζονται  και  αδειες  παραμονης  και  εργασειας    ολοι  μου  λενε  θα  δουμε  αργοτερα :headbang:  τι  περιμενουν?  να  ερθει  η  αναπτυξη :2funny:  τελικα  ο  ελληνας  καταντησε  η  τον  καταντησαν  μεγαλος  τεμπελης
Ουτε εξω βρισκεις δουλεια με το καλημερα. Μιλαω για αποφοιτους πανεπιστημιων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom