Νέα

Τέλος στην ανωνυμία των καρτοκινητών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 210
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Στην Αγγλια ειχα καρτοκινητο Tesco απο την αλυσιδα σουπερμαρκετ

δε δηλωσα ποτε τιποτα.Αγορασα την SIM την εβαλα και εφυγα.
 

imperialdemon1821

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2005
Μηνύματα
363
Like
60
Πόντοι
1
Σε λιγο καιρο ισως σε καμια εβδομαδα απο οτι εμαθα θα βαλουν υπηρεσια στις φυλακες οπου θα υπαρχει ενας φυλακας που αντι για οπλο θα φερει stinger.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.132
Like
196
Πόντοι
16
λοιπον συναδελφοι προτεινω τα εξης μετρα,αφου δεν μπορει αυτη η κυβερνηση να τα σκεφτει.


5.δωρεαν απο 10000 λεπτα ομιλιας σε καθε κρατουμενο.

Ο Παλιοκωστας πρεπει να ειχε ηδη συνδεση 'free to go'  ;)  :boobies:
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Στην Αγγλια ειχα καρτοκινητο Tesco απο την αλυσιδα σουπερμαρκετ

δε δηλωσα ποτε τιποτα.Αγορασα την SIM την εβαλα και εφυγα.
Επίσης , το ότι κάτι μπορεί να γίνετε έξω δε σημαίνει ότι είναι κατ'ανάγκην θετικό και πρέπει να το υιοθετούμε άκριτα...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
οχι ρε μεγάλε .. η πολύ δημοκρατία μας έφαγε στην ελλάδα.. και τα ανθρώπινα δικαιώματα..

σε ευρωπαική φυλακή τα δύο αυτά μπουμπούκια(όπως και πολλά άλλα) δεν θα βλέπανε ήλιο .. εδώ προαυλιζόντουσαν και μένανε σε μοναχικά κελλιά.. .

σε αμερικάνικη φυλακή θα σπάγανε πέτρες με αλυσίδες στα πόδια..

εμείς όμως τους νταντεύουμε..
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
δες το αλλιώς .. πήγαινε για να τιμωρήσεις...
τι να τιμωρησω ρε αδερφε ζω στην πραγματικη ζωη και οχι σε ψευδαισθησεις ουδεποτε θα τιμωρηθουν ολοι αυτοι που με προφαση την δημοκρατια οι καποια ιδεα  ειναι στην εξουσια και δεν μιλαω για την ελλαδα αλλα για ολο των κοσμο φιλαρακο θα αραξω σπιτι θα φωναξω φιλους θα φαμε θα πιουμε θα συζητησουμε και αυτους τους εχω γραμενους εκει που πρεπει γιατι τελικα για ετσι ειναι
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
199
Πόντοι
5.775
Και επειδή τον παίζουν στις φυλακές από Υπουργό μέχρι τελευταίο φύλακα,
πρέπει ΕΓΩ να βγαίνω φάτσα κάρτα για να κλείσω CT;

Γιατί μέχρι προχθές δεν είχε ακουστεί ούτε λέξη για το ζήτημα;

Άντε πια, ησυχία - τάξις - ασφάλεια..
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εγώ χρησιμοποιώ το κανόνικο μου κινητό χρόνια τώρα για όλα τα CT, CG κλπ.

Ουδέποτε είχα πρόβλημα.

Μόνο μία φορά με πήρε τηλέφωνο η Πόπη στο άσχετο για να μου πεί "ποιό είναι το νούμερο το δωματίου σου" και εγώ ήμουν στην μέση του πουθενά.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
η ποπη ή ο σακης?  :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Και επειδή τον παίζουν στις φυλακές από Υπουργό μέχρι τελευταίο φύλακα,
πρέπει ΕΓΩ να βγαίνω φάτσα κάρτα για να κλείσω CT;

Γιατί μέχρι προχθές δεν είχε ακουστεί ούτε λέξη για το ζήτημα;

Άντε πια, ησυχία - τάξις - ασφάλεια..


Aυτό το τελευταίο μου θυμίζει  :think:ΕΠΤΑΕΤΙΑ
Καλά πάμε με τους μακακες που μας κυβερνούν σε λιγο θα ζητάμε την δικτατορία
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ
 

doctoras61

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2008
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
Το προβλημα ρε μαγκες δεν το εχει το 99 % αυτων που εχουν καρτοκινητα αλλα μολις το 1 % που τα χρησιμοποιει γιατι επιδιωκει την ΑΝΩΝΥΜΙΑ και κρυβεται . Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μπερδευουμε με τη Δημοκρατια τη χουντα και ολα τα υπολοιπα .
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
2004-2008 είναι η μία. 2008-2009 ούτε χρόνος ακόμα....
Αμα μεινουν δύο τετραετίες σαν την Βαγδάτη θα γίνει η Αθήνα

Μάρτιος 2004-Σεπτέμβριος 2007 είναι 3 1/2 χρόνια.Και από τον Σεπτέμβριο του 2007 μέχρι σήμερα είναι 17 μήνες,άρα ούτε στα όνειρα του δε θα δει 2 τετραετίες.
 

ugabuga

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2007
Μηνύματα
239
Like
0
Πόντοι
1
μην τους ψηφίζετε .. δεν ψηφίσατε και με το ζόρι.. δεν σας πήγε πίσω από το παραβάν κανένας και σας έδωσε σώνει και καλά το ψηφοδέλτιο στο χέρι..

Σωστή παρατήρηση. Να συμπληρώσω πως βλέπουμε συνέχεια τον κόσμο στην καθημερινότητά μας να δυσανασχετεί, να κάνει πορείες & απεργίες,  να διαμαρτύρεται, να μην του αρέσουν αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα τις τελευταίες δεκαετίες. Και αναρωτιέμαι, κανένας από αυτούς που τώρα διαμαρτύρεται ή κάνει πορείες ή απεργίες δεν ψήφισε ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ σε κάποια από τις τελευταίες εκλογές; Άρα είναι υπεύθυνος με την ψήφο του για την τωρινή κατάντια.

Αν θεωρεί ότι τον κορόιδεψαν και του πήραν την ψήφο, τότε το μόνο που έχει να κάνει είναι να ψηφίσει κάτι άλλο. Αλλά δυστυχώς, οι περισσότεροι από αυτούς που τώρα διαμαρτύρονται, θα ψηφίσουν τα ίδια, από ότι δείχνουν οι δημοσκοπήσεις!

Θα μπορούσαμε να πούμε παρόμοια πράγματα και για τα άλλα κόμματα εντός Κοινοβουλίου αλλά μπορεί κάποιοι να με χαρακτηρίσουν υπερβολικό οπότε τα αφήνω έξω από τη συζήτηση.

Άρα, μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε και όταν έρθει η ώρα πάλι τα ίδια θα ψηφίσουμε. Συνεπώς, αυτοί που διαμαρτύρονται, απεργούν και κάνουν πορείες είναι τουλάχιστον υποκριτές αν ψηφίσουν και πάλι τους ίδιους.

Επιπλέον, τα άκυρα και τα λευκά τα παίρνει το πρώτο κόμμα, οπότε δε μετράνε όπως θα έπρεπε.

Από την άλλη, δεν αποτελεί δικαιολογία το "και ποιους να ψηφίσουμε;". Όλοι ξέρουμε ανάγνωση, ας διαβάσουμε τις θέσεις των άλλων κομμάτων και ας κρίνουμε. Αν κανένα άλλο από τα μικρά κόμματα δεν μας εκφράζει μπορούμε κάλλιστα να ψηφίσουμε ό,τι πιο παλαβό μπορούμε σαν ένδειξη διαμαρτυρίας. Εγώ προσωπικά ψήφισα Λεβέντη στις 2 προηγούμενες εκλογικές αναμετρήσεις ενώ τώρα που βγήκε το κόμμα των Δημοκρατικών λέω να ψηφίσω αυτούς γιατί οι θέσεις τους είναι απλές, ξεκάθαρες και εύστοχες κατά τη γνώμη μου.

Ας δείξουμε λοιπόν τη δυσαρέσκειά μας όταν θα μετράει, με την ψήφο μας!
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
199
Πόντοι
5.775
Το προβλημα ρε μαγκες δεν το εχει το 99 % αυτων που εχουν καρτοκινητα αλλα μολις το 1 % που τα χρησιμοποιει γιατι επιδιωκει την ΑΝΩΝΥΜΙΑ και κρυβεται . Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μπερδευουμε με τη Δημοκρατια τη χουντα και ολα τα υπολοιπα .

Αυτό λέω κι εγώ, φίλε μου. Ανήκω στο 1% που επιδιώκω την ΑΝΩΝΥΜΙΑ και κρύβομαι.
Να πηδήξω θέλω με την ησυχία μου. Πειράζω κανέναν;
Ή μήπως θα πληρώσω εγώ την ανικανότητα ενός συστήματος, που άμα γουστάρει
και όπου το παίρνει μπορεί με χίλιους δύο άλλους τρόπους να παραβιάσει και ιδιωτικότητες,
και προσωπικά δεδομένα και τα πάντα όλα...

Non passaran!  :tickedoff:  :rockon:  :2funny:
 

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
έτσι ακριβώς είναι.. σε όλη την ευρώπη καρτοκινητό αγοράζεις μόνο με ταυτότητα ή διαβατήριο..

όσο για τις εταιρείες δεν θα διαμαρτυρηθούν διότι θα περάσει σαν μέτρο πάταξης τρομοκρατίας οπότε έχει την σφραγίδα ΕΕ. Ηδη οι εταιρείες είναι υποχρεωμένες να διατηρούν αρχεία κλήσεων τριών ετών σε άμεση ζήτηση (72 ώρες) και 6 ετών σε ζήτηση 20 ημερών...
Η τοποθέτησή σου σχετικά με τα καρτοκινητά με βρίσκει σύμφωνο.

Ας περιμένουμε όμως και τις λεπτομέρειες σχετικά με την εφαρμογή του μέτρου. Αν εξαγγελθούν οι σχετικές ρυθμίσεις υπό το κράτος του σημερινού πανικού, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

Ας περιμένουμε...

 

ppcos

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2005
Μηνύματα
76
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
0
Σαν αλλαγή και απάντηση στο τελευταίο φιάσκο τη βρίσκω τουλάχιστον σπασμωδική, μάλλον βλακώδη, ελπίζω να μην εφαρμοστεί.

Συμφωνώ απόλυτα με τον ugabuga, με το να μην ψηφίσει κανείς απλά ενισχύει τους κυβερνώντες (ή τους δύο μεγάλους αν θέλετε). Αν έχουμε πραγματικά αγανακτήσει ας φανεί στην πράξη βλέποντας τα ποσοστά τους να πέφτουν (έστω και σταδιακά, δεν αλλάζουν τα πράγματα από τη μια μέρα στην άλλη) σε επόμενες εκλογικές αναμετρήσεις. Επιλογές υπάρχουν και στα μη κοινοβουλευτικά κόμματα αν κάποιον δεν τον ικανοποιούν τα τρία κοινοβουλευτικά (όπως εμένα). Οτιδήποτε και αν ψηφίσει είναι καλύτερο απ'το να απέχει.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
τσαμπα το κουραζετε το θεμα!
τι πειραζει ορισμενους οτι δεν θα υπαρχει ανωνυμια δεν μπορω να καταλαβω!
αφου οι περισσοτεροι/ες απο μια ηλικια και μετα εχουνε συμβολαια με τα στοιχεια τους χαρτι και καλαμαρι!
θες να κανεις μαφιοζια?
1ον ποτε απο κινητο (σου)
2ον απο ενα καρτοτηλεφωνο
3ον απο το κινητο δεν λες σε σοβαρη συζητηση ποτε επιθετα κλπ
4ον αν δεν εχεις κατι να κρυψεις στα @@@@@@@ σου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom