Νέα

Τέλος στην ανωνυμία των καρτοκινητών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 210
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Αχ, Θεέ μου δεν βγαίνει κανένα γκάλοπ να λέει ότι μετά το μέτρο με τα καρτοκινητά η ψαλίδα πήγε στο 6%. Να δεις για πότε χέζονται και ξεχνάνε και το τί γίνεται στην Αγγλία και όλες αυτές τις μαλακίες...


και 60% να πάει η ψαλίδα το μέτρο είναι απολύτως σωστό.. βλακώδης η χρονική στιγμή που το πήραν...
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
δεν μίλησα για αυτούς που δεν ψηφίζουν λόγω κωλύματος οποιασδήποτε μορφής αλλά για αυτούς οι οποίοι δεν ψηφίζουν με την αιτιολογία "τους συχάθηκα", "μήπως θα αλλάξει τίποτε" κλπ..
Εσυ σαν πολιτης της ελλαδας και σαν σκεπτομενος ανθρωπος τι θα προτεινες για κυβερνηση στην ελλαδα?Μια σκεψη παρακαλω χωρις επειχηρηματα να θες
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.132
Like
196
Πόντοι
16
στο προαύλιο των φυλακών για τους κρατουμε΄νους στην απομόνωση είχε τοποθετηθεί συρματόπλεγμα έτσι ώστε να μην μπορεί κανένας να ανέβει στην ταράτσα αλλά κατόπιν δικαστικής εντολής βγήκε...
ναι, γιατι λεει οτι ειναι κατα των ανθρωπινων δικαιωματων
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Εσυ σαν πολιτης της ελλαδας και σαν σκεπτομενος ανθρωπος τι θα προτεινες για κυβερνηση στην ελλαδα?Μια σκεψη παρακαλω χωρις επειχηρηματα να θες

μια κυβέρνηση που να μην αποτελείται από τους σημερινούς πολιτικούς... (επιστημονική φαντασία) αλλά από ανθρώπους με στοιχειώδη λογική και πρακτικό μυαλό...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
και φυσικά όχι καθηγητές πανεπιστημίου...
 
OP
OP
jd

jd

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
991
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Για κάποιους συναδέλφους που δε κατάλαβαν καλά το μέτρο είναι δυστυχώς εφαρμόσιμο. Από ότι ειπώθηκε στους κατόχους καρτοκινητών θα δοθεί κάποιος έυλογος χρόνος να τα δηλώσουν και αν δε το κάνουν θα πάψουν να ισχύουν. ¨οσον αφορά στα περίπτερα η πώληση τους θα σταματήσει από εκεί και θα γίνεται μέσα από τα καταστήματα των εταιρειών όπου θα σου ζητούνται και τα ανάλογα έγγραφα. Η μόνη ελπίδα στο όλο σκηνικό είναι η αντίδραση των εταιρειών οι οποίες θα χάσουν πολλούς πελάτες και θα επιβαρυνθούν και πολύ γραφειοκρατικά.
Επίσης από ότι λένε (δε ξέρω αν αληθεύει) στις άλλες ευρωπαικές χώρες η προμήθεια καρτοκινητού γίνεται με την επίδειξη ταυτότητας ή διαβατηρίου.
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
μια κυβέρνηση που να μην αποτελείται από τους σημερινούς πολιτικούς... (επιστημονική φαντασία) αλλά από ανθρώπους με στοιχειώδη λογική και πρακτικό μυαλό...
Σωστη η σκεψη σου αλλα εφωσον δεν υπαρχουν οι ανθρωποι που ανεφερες ποιος ο λογος για να πας να ψηφισεις?
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Για κάποιους συναδέλφους που δε κατάλαβαν καλά το μέτρο είναι δυστυχώς εφαρμόσιμο. Από ότι ειπώθηκε στους κατόχους καρτοκινητών θα δοθεί κάποιος έυλογος χρόνος να τα δηλώσουν και αν δε το κάνουν θα πάψουν να ισχύουν. ¨οσον αφορά στα περίπτερα η πώληση τους θα σταματήσει από εκεί και θα γίνεται μέσα από τα καταστήματα των εταιρειών όπου θα σου ζητούνται και τα ανάλογα έγγραφα. Η μόνη ελπίδα στο όλο σκηνικό είναι η αντίδραση των εταιρειών οι οποίες θα χάσουν πολλούς πελάτες και θα επιβαρυνθούν και πολύ γραφειοκρατικά.
Επίσης από ότι λένε (δε ξέρω αν αληθεύει) στις άλλες ευρωπαικές χώρες η προμήθεια καρτοκινητού γίνεται με την επίδειξη ταυτότητας ή διαβατηρίου.

έτσι ακριβώς είναι.. σε όλη την ευρώπη καρτοκινητό αγοράζεις μόνο με ταυτότητα ή διαβατήριο..

όσο για τις εταιρείες δεν θα διαμαρτυρηθούν διότι θα περάσει σαν μέτρο πάταξης τρομοκρατίας οπότε έχει την σφραγίδα ΕΕ. Ηδη οι εταιρείες είναι υποχρεωμένες να διατηρούν αρχεία κλήσεων τριών ετών σε άμεση ζήτηση (72 ώρες) και 6 ετών σε ζήτηση 20 ημερών...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Σωστη η σκεψη σου αλλα εφωσον δεν υπαρχουν οι ανθρωποι που ανεφερες ποιος ο λογος για να πας να ψηφισεις?

υπάρχουν... αλλά δεν πολιτεύονται και ο λόγος για αυτό είναι απλός

Δεν ανέχονται τον κωλοέλληνα που νομίζει ότι επειδή θα τους ψηφίσει θα πρέπει να του κάνουν τεμενάδες και όλες τις χάρες..
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
υπάρχουν... αλλά δεν πολιτεύονται και ο λόγος για αυτό είναι απλός

Δεν ανέχονται τον κωλοέλληνα που νομίζει ότι επειδή θα τους ψηφίσει θα πρέπει να του κάνουν τεμενάδες και όλες τις χάρες..
οπως εγω για παραδειγμα, αλλα οχι για πολυ ακομα...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Σωστη η σκεψη σου αλλα εφωσον δεν υπαρχουν οι ανθρωποι που ανεφερες ποιος ο λογος για να πας να ψηφισεις?

ετσι για να αναφέρω μερικούς οι οποίοι πολιτέυθηκαν με κοινή λογική..

Στέφανος Μάνος (πεζόδρομος Βουκουρεστίου, Αττική οδός , Αεροδρόμιο Σπάτων)
Μελίνα Μερκούρη (διατηρητέα)
Αντωνης Τρίτσης (εκκλησιαστική περιουσία)
Σουφλιάς (πέταλο Μαλιακού)
Εβερτ (δήμαρχος Αθηναίων πάρκο ΦΙΞ)

 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
υπάρχουν... αλλά δεν πολιτεύονται και ο λόγος για αυτό είναι απλός

Δεν ανέχονται τον κωλοέλληνα που νομίζει ότι επειδή θα τους ψηφίσει θα πρέπει να του κάνουν τεμενάδες και όλες τις χάρες..
Συμφωνω μαζι σου αλλα εφωσων δεν υπαρχουν σε ενα ψηφοδελτιο η σε μια κινηση οι οποια πραγματικα θα θελει κατι να δωσει στη χωρα μας εγω αδερφε δεν παω για κανενα λογο και μιλαω παντα πρωσωπικα να ψηφισω και το σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαι αξιος της μοιρας  εχω παψει εδω και πολυ καιρο να πιστευω σε πολιτικους και κοματα
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Συμφωνω μαζι σου αλλα εφωσων δεν υπαρχουν σε ενα ψηφοδελτιο η σε μια κινηση οι οποια πραγματικα θα θελει κατι να δωσει στη χωρα μας εγω αδερφε δεν παω για κανενα λογο και μιλαω παντα πρωσωπικα να ψηφισω και το σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαι αξιος της μοιρας  εχω παψει εδω και πολυ καιρο να πιστευω σε πολιτικους και κοματα

δες το αλλιώς .. πήγαινε για να τιμωρήσεις...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Οι έλληνες έχουμε τους πολιτικούς που μας αξίζουν.. κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν πρόκειται ποτέ να πολιτευθεί αν δεν αλλάξει η νοοτροπία μας.. η νοοτροπία αυτή που μας σπρώχνει στα πολιτικά γραφεία βουλευτών, κομμάτων και λοιπών μικροπαραγοντίσκων για εξαργύρωση της ψήφου με κάποια μικρο-μεσαιο παράνομη χάρη..
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
λοιπον συναδελφοι προτεινω τα εξης μετρα,αφου δεν μπορει αυτη η κυβερνηση να τα σκεφτει.

1.να τοποθετει σε καθε φυλακη απο μια αντιαεροπορικη συστοιχια(patriot,s-300)

2.ο καθε κρατουμενος να εχει δορυφορικο τηλεφωνο αφου θα καταργηθουν τα καρτοκινητα.

3.να κατασκευαστει ελικοδρομιο στη πτεριγα τις απομονωσεις.

4.να τοποθετηθη ο αδριαντας του παλαιοκοστα στην φυλακη προς παραδειγμα των νεων.

5.δωρεαν απο 10000 λεπτα ομιλιας σε καθε κρατουμενο.


                            ΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.132
Like
196
Πόντοι
16
Στέφανος Μάνος (πεζόδρομος Βουκουρεστίου, Αττική οδός , Αεροδρόμιο Σπάτων)
Μελίνα Μερκούρη (διατηρητέα)
Αντωνης Τρίτσης (εκκλησιαστική περιουσία)
Σουφλιάς (πέταλο Μαλιακού)
Εβερτ (δήμαρχος Αθηναίων πάρκο ΦΙΞ)
Αυτος ειναι και ο ΣΚΟΠΟΣ τους...να κανουν "κατι" γι αυτην τη γαμημενη κοινωνια μας!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom