Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Υπαρχουν καποια σαιτς αεροπορικων εταιριων που παρεχουν πληροφοριες απ αυτου. Δεν τα βγαζω απο τον νου μου εγω.
 

Συνημμένα

  • visa n passport.jpg
    visa n passport.jpg
    632 KB · Εμφανίσεις: 55

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.336
Κριτικές
60
Like
2.951
Πόντοι
7.216
Δεν είπα οτι τα βγάζεις απο το μυαλό σου.
Απλά υπάρχουν 2 ειδών έλεγχοι.
Ο πρώτος είναι στην εισοδο στο αεροπλάνο.
Ο δευτερος με την αφιξη στην χώρα.
Μπορει λοιπόν να σε σταματήσουν σε ενα απο τα δυο σημεία.
Δεν είμαι σιγουρος τι μπορεί να παίζει και επειδή δεν θελω να κανω 10.000 μιλια και να με γυρίσουν πίσω εγω προσωπικά θα πάω να το αλλάξω για να έχω το κεφάλι μου ησυχο.

 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.821
Like
4.085
Πόντοι
506
Δεν είπα οτι τα βγάζεις απο το μυαλό σου.
Απλά υπάρχουν 2 ειδών έλεγχοι.
Ο πρώτος είναι στην εισοδο στο αεροπλάνο.
Ο δευτερος με την αφιξη στην χώρα.
Μπορει λοιπόν να σε σταματήσουν σε ενα απο τα δυο σημεία.
Δεν είμαι σιγουρος τι μπορεί να παίζει και επειδή δεν θελω να κανω 10.000 μιλια και να με γυρίσουν πίσω εγω προσωπικά θα πάω να το αλλάξω για να έχω το κεφάλι μου ησυχο.
καλυτερα ετσι γιατι απ οτι ξερω Φιλιππινες, Ινδονησια, Μαλαισια, Σιγκαπουρη, Tαυλάνδη ζητανε διαβατηριο σε ισχυ τουλ. 6 μηνων.


 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Δειτε www.thaiembassy.com/thailand/changes-visa-exempt.php]αυτο εδω[/url] κατευθειαν απο το προξενειο της Ταυλανδης. Πουθενα μα πουθενα δεν αναφερει σαν ορο να μπεις στην χωρα για πολιτες απο 55 χωρες (μεταξυ των οποιων και την δικη μας) οτι θελει διαβατηριο σε ισχυ για 6 τουλαχιστον μηνες. Ακομα και για αυτους τους πολιτες 21 χωρων που παιρνουν visa on arrival ενα απο τα κριτηρια ειναι η ισχυς του διαβατηριου  να ειναι για 30 τουλαχιστον μερες (οση και η παραμονη δηλαδη)
Βεβαια καλο θαναι οταν το διαβατηριο εχει ισχυ κατω του ενος χρονου να πηγαινουμε και να το αλλασουμε.

 

newfan

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2013
Μηνύματα
695
Like
92
Πόντοι
6
Φιλε NEWFAN πολυ καλά τα λες. Όλα εξαρτώνται απο τα οικονομικά σου. Όσο ποιό πολλά πορεί να χαλάς τόσο καλύτερο κομμάτι παίρνεις.

Αυτό όμως δεν μας δίνει το δικαίομα να κάνουμε κρισεις για την οικονομική κατάσταση του άλλου.

Τώρα γι αυτό που λές σχετικά με τον ομφάλιο λώρο θα διαφωνήσω μαζί του. Η Ταϊλάνδη είναι ένας παγκόσμιος φτηνός σεξο-προορισμός. Καλώς ή κακώς (δεν είναι δουλείά μου να κρίνω) ένα πολύ μεγάλο ποσοστό τουριστών είναι σεξοτουρίστες (ούτε το αν είσαι μόνο σεξο-τουρίστας είναι δουλειά μου να κρίνω αν είναι καλό ή κακό). Οπότε πηγαίνουν για μια συγκεκριμένη δουλειά. Να περάσουν καλά, και δεν χρειάζεται ούτε την χώρα να δουν , ούτε να καταλάβουν την νοοτροπία του λαου κλπ κλπ κλπ

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά το κείμενο μου. Διάβασε το πάλι.
Καμία  κρίση για την οικονομική  κατάσταση  κανενός.

Αυτό που με ξενίζει  είναι ότι θέλετε εδώ να περάσετε φτηνά και να  έχετε  και τον αφρό.
Με ξενίζει επίσης είναι η ανάπτυξη απόψεων για θέματα που δεν  μπορούν να γνωρίζουν μιας  και η μόνη επαφή  με την χώρα είναι η  συγκεκριμένη απασχόληση  δίνοντας  εσφαλμένες πληροφορίες που μπορεί να  φέρουν σε δύσκολη θέση τον επισκέπτη..

 Π.χ.  
600 ευρώ τον μήνα εάν είσαι μόνιμος κάτοικος  χρόνια και έχεις εντρυφήσει  το  πως κινείσαι που ποτέ και υπό ποιες συνθήκες ίσως   σε ακραίες καταστάσεις να είναι εφικτό.  
Για ένα  επισκέπτη που θα έρθει στην χώρα πρώτη φορά η  λίγες φορές  δεν φτάνουν ούτε  για το πρώτο 10ημερο  χωρίς να κάνει υπερβολικά πράγματα.
Για να μην θυμηθώ   κάποιον εδώ μέσα  που έγραφε ότι την έβγαζε με 500 ευρώ τον μήνα και έμενε και στο Χίλτον.

Όσο   για το : «Η Ταϊλάνδη είναι ένας παγκόσμιος φτηνός σεξο-προορισμός.»
 
Ήταν.
Έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα  εδώ τα τελευταία χρόνια  ίσως δεν το έχετε  αντιληφθεί  στις σύντομες  επισκέψεις άλλες χώρες έχουν πάρει τα πρωτεία.
Ίσως  οι φίλοι της  Πατταγιά  δεν το έχουν αντιληφθεί σε  τόσο μεγάλο βαθμό  αλλά οι επισκέπτες του Σαμούι   και του Πουκέτ έχουν δει την διαφορά.
Αλλά και στην Πατταγιά η αναλογία σεχοτουρίστα με επισκέπτη έχει γύρει  αισθητά   προς τον δεύτερο.
 

newfan

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2013
Μηνύματα
695
Like
92
Πόντοι
6
Visa on Arrival
(Updated last June 1, 2018)


Securing Visas upon entry in Thailand

The VISA ON ARRIVAL allows passport holders of 21* countries to enter Thailand under this rule provided that they meet these requirements:

The visit is strictly for tourism purposes.
The passport must be genuine and should be valid for at least 30 days.
You must have a valid address in Thailand whether a hotel or apartment that can be verified.
You must have a confirmed return ticket to show that they are flying out of Thailand within 15 days of entry, as appropriate. Open tickets do not qualify. Travelling overland out of Thailand by train, bus, etc to Cambodia, Laos, Malaysia (including en route to Singapore), Myanmar, etc is not accepted as proof of exiting Thailand.

You may be asked to show your flight ticket on entering Thailand. If you do not possess a flight ticket to show you will be exiting Thailand within 30 or 15 days of entry you will be most likely to be refused entry.

It will also be necessary to prove that you have funds of at least 10,000 THB per person and 20,000 THB per family during your stay in Thailand.
A fee of 2,000 THB is payable upon entry and is subject to change without notice. It must be paid in cash and Thai currency only.
 

thai80

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2018
Μηνύματα
25
Κριτικές
1
Like
39
Πόντοι
0
Παίδες εξαρτάται.Ανεξάρτητα αν η γυναίκα είναι από εδώ ή από έξω, παίζει ρόλο ποιος έχει το πανω χέρι στη σχέση , αν υπάρχει σεβασμός , αν υπάρχει συμπάθεια ή και αγάπη(τα τελευταία πραγματικά όχι σικέ).Άρα μπορείς κάπως να καθορίσεις την εξέλιξη .Εδώ παίζει ρόλο και η έκφραση γουρούνι στο σακκί.Πάντως οι ασιάτισσες έχουν καλύτερη φήμη ακόμα.Αν χαλάσουν ; Πάντως υπάρχεο ο κανόνας να παίρνει κανείς κατώτερη γυναίκα γιατί είναι στη φύση της να κοιτάει κάτι καλύτερο από την ίδια.Οι Ασιάτισσες θεωρούν τον λευκό καλύτερο και πιο όμορφο φυλετικά άρα κολλάει η σχέση.Προσοχή αυτό κυρίωσ στην Ινδοκίνα (φυσικά αν είσαι σκάρτος και αυτές θα στην κάτσουν).Τώρα  στη Κίνα , Κορέα και Ιαπωνία πολλές έχουν εκδυτικοποιηθεί και προσομοιάζουν με τις δικές μας.Συνεπώς βουρ για Φιλιππίνες , Βιετνάμ , Ινδονησία κτλπ. :uglystupid:
εχοντας ζησει χρονια στο εξωτερικο και ειδικα στην ασια θα ελεγα οτι δεν εχω δει κανεναν μα κανεναν πετυχημενο γαμο ευρωπαιου με ασιατισα. Η κορεατισα δεν αφηνει την χωρα της ,η μαλαισιανα θελει χωραφια και σπιτια για τους φτωχους συγγενεις της , η ταιλανδεζα βγαζει ολο εξοδα και εισαι συνεχεια με το χερι στην τσεπη , η κινεζα θελει να σου παρει ολο το πορτοφολι και να το χειριζεται αυτη καθως και αγορα σπητιου η λεφτα στους γονεις, η πιεση ξεκιναει απο την αρχη σχεδον.Οσο πιο φτωχες τοσο πιο απαιτητικες ειναι μετα. Ο ασπρος τρελαινεται με το εξωτικο στοιχειο και μπλεκει ασχημα με ομορφες, αγραματες, ευκολες ασιατισες που προθυμα σε ακουνε και σε προσεχουν στην αρχη και μετα σε πηδανε αγρια. Εισαι ξενος, ειναι ξενες ,η πολιτισμικη διαφορα οσο ελκυστικη ειναι στην αρχη ,καταληγει τραγωδια μετα . Εχω δει και ζησει πολλες αρρωστες καταστασεις με αυτες. Κατεληξα στο να τις αλλαζω συνεχεια και οταν αποφασιζω δεσμευση να βρω μια γυναικα που μιλαμε και νιωθουμε την ιδια γλωσσα ηθη και εθιμα.Κουραστικα να μιλαω αγγλικα, κουραστικα να τους δινω λεφτα για να ζησουν ,κουραστικα να πρωσπαθω να καταλαβω τα αυτονοητα. Αλλα δεν κουραστηκα να τους λεω η επομενη και οχι δεν σου παιρνω κινητο,μηχανακι,ενοικιο,φαι,νοσοκομεια ,γιατρους, δωρα,σπητι,γαμο,παιδι και ολον τον μισθο.(με αυτη την σειρα τα ζητανε) Αυτα για να μην κλαψετε και λετε μετα πηρα μια ηλιθια , φτωχια , αγραματη . Αμα βρειτε καμια διαφορετικη εκει που γυρναμε πειτε το μου.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Φτηνια σαν το μεταξι δεν εχει πουθενα,εκτος αν συνδυαζεις και αλλα πραγματα
 

sfigokolarios

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2009
Μηνύματα
133
Κριτικές
3
Like
57
Πόντοι
1
Μαγκες μπορει να ειναι λιγο off topic, αλλα ειμαι σιγουρος οτι μονο τα τασακαλια του bou θα μου δωσουν τα σωστα φωτα.
Λεω να παω με την δικια μου Ταυλανδη & ψαχνομαι για καποιο νησι που να προσφερει γαμω την θαλασσα & οχι πολυ βαβουρα.
Εχω τεντωσει φετος σε σημειο ασχημο & πραγματικα χρειαζομαι να γεμισω μπαταριες γιατι με βλεπω για κανα ιδρυμα στο τελος
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Μαγκες μπορει να ειναι λιγο off topic, αλλα ειμαι σιγουρος οτι μονο τα τασακαλια του bou θα μου δωσουν τα σωστα φωτα.
Λεω να παω με την δικια μου Ταυλανδη & ψαχνομαι για καποιο νησι που να προσφερει γαμω την θαλασσα & οχι πολυ βαβουρα.
Εχω τεντωσει φετος σε σημειο ασχημο & πραγματικα χρειαζομαι να γεμισω μπαταριες γιατι με βλεπω για κανα ιδρυμα στο τελος
Aγαπητέ φίλε αν μιλάς για τους καλοκαιρινούς μήνες λόγω μουσώνων για καλή θάλασσα και αραλίκι στην παραλία η λύση είναι μονόδρομος για koh Samui που βρίσκεται μέσα στον κόλπο της Ταιλάνδης και δεν επηρεάζεται πολύ από τον καιρό. H πρόταση μου είναι για τα ξενοδοχεία στην παραλία Chaweng Noi που βρίσκεται στην νότια ακρη της Chaweng beach. H παραλία αυτή επειδή δεν έχει εύκολη πρόσβαση είναι σχεδόν πριβέ για τους ένοικους των παρακείμενων την αμουδιά ξενοδοχείων. Αν η τσέπη σου αντέχει δινεις 100+ ευρουδάκια τη βραδιά και παιρνεις ένα μπαγκαλοου πάνω στην άμμο και ξεχνας όλη τη μαυρίλα. Οτι πιο κοντά σε παραδεισο για μένα.
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
και μια φωτο από ένα παρακείμενο hotel
 

Συνημμένα

  • xxxx.jpg
    xxxx.jpg
    170,3 KB · Εμφανίσεις: 30

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
και μιαφώτο από την παραλία
 

Συνημμένα

  • chaweng-noi-beach.jpg
    chaweng-noi-beach.jpg
    22,7 KB · Εμφανίσεις: 29

sfigokolarios

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2009
Μηνύματα
133
Κριτικές
3
Like
57
Πόντοι
1

giannos69

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
431
Κριτικές
83
Like
2.123
Πόντοι
3.875

Συνημμένα

  • IMG_3253.JPG
    IMG_3253.JPG
    258,1 KB · Εμφανίσεις: 24
  • IMG_3254.JPG
    IMG_3254.JPG
    263,9 KB · Εμφανίσεις: 30
  • IMG_3255.JPG
    IMG_3255.JPG
    175,7 KB · Εμφανίσεις: 22

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
100
Πόντοι
66

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom