Νέα

Σπορ αυτοκίνητα-Γνωριμίες μέσω κύκλου-Άγνωστες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα n_i_k_o_s
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
εγω σκέφτομαι κατι άλλο. Η γυναικα μου δεν οδηγει καλα. Θελω παραλληλα να την ξεφορτωθώ, οποτε σκέφτομαι να της παρω είναι πολύ γρηγορο αμαξι. Τα λεφτα δεν εχουν σημασια μπροστα στην ελευθερια. 0-100 θελω σε κατω από 3. Το σχεδιο είναι απλο: το καβαλαει, κανει τη μαλακια και ζω σαν βασιλιας την υπολοιπη ζωη μου.
Τι να αγορασω?
και saxo,rallye να της παρεις ειναι τοσο κουβαδες που δεν προκειται να βγει απο κει μεσα.Θα σου μεινουν και τα λεφτα
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Μαγκες εγω εχω δει σουπερ γκομενετα να κοιτανε ακομα και τα παπακια.Κατεβαινα συχνα απο Ηλυσσια ζωγραφου,αυτες περιμενανε στην σταση το λεωφορειο.Πηγαιντε πιειτε καφε με κανα φιλο 2-3 φορες σε κανα γρηγορη,εβερεστ κοντα σε σχολη με φοιτητριες,πιαστε κουβεντα,κεραστε και κανα καφε.Αν δεν ειστε καραγκιοζηδες στην συμπεριφορα σιγουρα κατι θα κατσει.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
το σημαντικοτερο ειναι να εχεις μεγάλο κυκλο μετά να μιλας .
αν μιλας σε πολλες ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι κατι θα κατσει (πραγμα το οποιο δε κανω )
χτες ημουν κεντρο με γκομενακι και παρεα εβλεπα διπλα μου παρεες αντρων και παρεες γυνακων
Οι αντρες ουτε ματια δεν τους εριξαν ποσο μαλλον να μιλησουν ,τωρα και φερραρι να ειχαν απ εξω με μαλακια την εβγαλαν παλι!
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.591
Πόντοι
216
......
αγαπητοι συναγωνιστες!
θα περιγραψω κι εγω την αντιστοιχη εμπειρια μου, πανω στο θεμα, καθως ετυχε να δω και να ζησω κατι 'ψιλα' απ αυτό το σεναριο τυπου 'γαμας αμα εχεις καλο αμαξι'!

Όπως ολοι γνωρίζουμε, όλα είναι σχετικα!
Δηλαδη, αναλόγως από κραταει το σκουφι της καθεμιας....συνηθως οσο πιο πεινασμενη είναι καποια, τοσο περισσοτερο θα ασχοληθεί και θα εντυπωσιαστεί από την κάθε μαλακια που εκάστοτε θεωρούμε 'καλο αμαξι'.
Εχω 2 φιλους που ειχαν την ανεση και την καυλα να χουν αμαξάρες και να τις αλλαζουν οποτε τους καυλωνε.
Αλλα επαιζαν μπαλα σε αντιστοιχα ευκατάστατες γκομενες (λογω 'κυκλου' και ισως λογω ελαφρας μουροχαυλιασης), τις οποιες δεν εντυπωσιαζαν πολύ αυτά, αρα πηγε απατη η φαση.

Γενικα η φαση 'καλο αμαξι' νομιζω είναι λιγο ξεπερασμενη στον δυτικο κοσμο πλεον, και εάν δεν το χεις επικοινωνιακα με τις γκομενες, δεν πα να χεις λαμποργκινες, ένα αρχιδι θα παρεις.
Ξερω τυπακο με Hyundai getz που γαμουσε περισσοτερο από τυπο με R8, κι αυτό εμενα μου λεει πολλα.
Κι όχι γκομενες 2-3ης διαλογης.
Ναι, ένα καλο αμαξι σιγουρα βοηθαει την εικονα μας, και μας 'ανεβαζει' κοινωνικα-μην λεμε μαλακιες-αλλα από κει και περα χρειαζονται οι ιδιες δεξιοτητες που χρειαζονται παντου!

Κι εγω προσωπικα πριν από 8 χρονια ειχα την τυχη/χαρα να εχω ένα υπεροχο αυτοκίνητα για δυόμιση χρονια, το οποιο δεν καμαρωνα μονος, και ναι, εχει μια τρομερη γλυκα του να οδηγας ένα καλο αμαξι.
Περαν από την διαφορετικη αντιμετωπιση που εχεις στον δρομο (ειτε μιλαμε για βλεμματα από μεθυσμένες συνοδηγούς σε σαξοραλλα γκομενων τους, ειτε μιλαμε για κομπλεξικούς που σου καναν μαλακιες), ναι, νιώθεις αρχοντας, και αυτό από μονο του αλλαζει τον αερα σου.
Όπως κι ένα καλο ρουχο αν σου παει δλδ.
Δεν γαμησα περισσοτερο η λιγοτερο απ ο,τι θα γαμουσα κανονικα παντως, ουτε και μου κατσε καμμια λογω αμαξιου μονο-αρχιδια!
Μην ειστε τοσο ανόητοι να πιστευετε ότι οδηγοντας ένα αμαξι της 'σειρας' τυπου Ζ4 ΤΤ slk mx5 κτλπ θα λαβετε καμμια εξτρα σημασια! Βρωμαει ο τοπος από δαυτα, κι εχουν επισης συνδεθει με κλαρινογαμπριαση.
Προσωπικα απ αυτά που αντιλαμβάνομαι τριγυρω, ένα wrangler πχ (μακρια!) καλυτερη απηχηση θα ειχε από δαυτα.

Ισως εάν οδηγας κανα φερραρικο και πανω να γαμας μονο και μονο γι αυτό, καθως παντα θα προκυπτει καποιο σουσουρο εάν σκας σε αντιστοιχα μαγαζια, και θελοντας και μη τραβας την προσοχή ολων-και η κοινωνικη προβολη παιζει τεραστιο ρολο. Εκει δεν αγοράζεις αυτοκινητο-αγοραζεις lifestyle όμως.

Ένα ΤΤ η μια Ζ4 δεν μπορει να σου προσφερει τιποτα παραπανω απ ο,τι ένα παλιο golf όμως, εκτος κι αν μιλαμε για πεινασμένες τύπισσες, οι οποιες εάν σας βαλουν στο ματι δεν θα μπορειτε να τις ξεφορτωθείτε!

 

Zantarien

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2016
Μηνύματα
123
Like
43
Πόντοι
1
Παίζει σημαντικότατο ρόλο. Οποιος νομίζει ότι δεν παίζει ρόλο είναι απλά αφελής. Φίλος έχει ένα porsche, το τι έχω ζήσει σαν συνοδηγός καλοκαίρι που βγαίναμε συχνά, αν μου το λέγανε δεν θα το πίστευα.

Γκόμενες να μας πιάνουν τη πάρλα παραλιακή, άλλες στο φανάρι να μας λένε πάμε κόντρα χαζογελάκια κτλ. να μιλάμε σε γκόμενες, η γκόμενα αδιάφορη να κοιτάει μπροστά και μόλις βλέπει το όχημα να κάνει τον ταρζάν για να έρθει στο τζάμι.
Δεν λέω ότι γαμάς αβέρτα λόγω αυτοκινήτου, όμως γαμάς αρκετές ειδικά καλοκαιρινή περίοδο αν κυκλοφορείς.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
......
αγαπητοι συναγωνιστες!
θα περιγραψω κι εγω την αντιστοιχη εμπειρια μου, πανω στο θεμα, καθως ετυχε να δω και να ζησω κατι 'ψιλα' απ αυτό το σεναριο τυπου 'γαμας αμα εχεις καλο αμαξι'!

Όπως ολοι γνωρίζουμε, όλα είναι σχετικα!
Δηλαδη, αναλόγως από κραταει το σκουφι της καθεμιας....συνηθως οσο πιο πεινασμενη είναι καποια, τοσο περισσοτερο θα ασχοληθεί και θα εντυπωσιαστεί από την κάθε μαλακια που εκάστοτε θεωρούμε 'καλο αμαξι'.
Εχω 2 φιλους που ειχαν την ανεση και την καυλα να χουν αμαξάρες και να τις αλλαζουν οποτε τους καυλωνε.
Αλλα επαιζαν μπαλα σε αντιστοιχα ευκατάστατες γκομενες (λογω 'κυκλου' και ισως λογω ελαφρας μουροχαυλιασης), τις οποιες δεν εντυπωσιαζαν πολύ αυτά, αρα πηγε απατη η φαση.

Γενικα η φαση 'καλο αμαξι' νομιζω είναι λιγο ξεπερασμενη στον δυτικο κοσμο πλεον, και εάν δεν το χεις επικοινωνιακα με τις γκομενες, δεν πα να χεις λαμποργκινες, ένα αρχιδι θα παρεις.
Ξερω τυπακο με Hyundai getz που γαμουσε περισσοτερο από τυπο με R8, κι αυτό εμενα μου λεει πολλα.
Κι όχι γκομενες 2-3ης διαλογης.
Ναι, ένα καλο αμαξι σιγουρα βοηθαει την εικονα μας, και μας 'ανεβαζει' κοινωνικα-μην λεμε μαλακιες-αλλα από κει και περα χρειαζονται οι ιδιες δεξιοτητες που χρειαζονται παντου!

Κι εγω προσωπικα πριν από 8 χρονια ειχα την τυχη/χαρα να εχω ένα υπεροχο αυτοκίνητα για δυόμιση χρονια, το οποιο δεν καμαρωνα μονος, και ναι, εχει μια τρομερη γλυκα του να οδηγας ένα καλο αμαξι.
Περαν από την διαφορετικη αντιμετωπιση που εχεις στον δρομο (ειτε μιλαμε για βλεμματα από μεθυσμένες συνοδηγούς σε σαξοραλλα γκομενων τους, ειτε μιλαμε για κομπλεξικούς που σου καναν μαλακιες), ναι, νιώθεις αρχοντας, και αυτό από μονο του αλλαζει τον αερα σου.
Όπως κι ένα καλο ρουχο αν σου παει δλδ.
Δεν γαμησα περισσοτερο η λιγοτερο απ ο,τι θα γαμουσα κανονικα παντως, ουτε και μου κατσε καμμια λογω αμαξιου μονο-αρχιδια!
Μην ειστε τοσο ανόητοι να πιστευετε ότι οδηγοντας ένα αμαξι της 'σειρας' τυπου Ζ4 ΤΤ slk mx5 κτλπ θα λαβετε καμμια εξτρα σημασια! Βρωμαει ο τοπος από δαυτα, κι εχουν επισης συνδεθει με κλαρινογαμπριαση.
Προσωπικα απ αυτά που αντιλαμβάνομαι τριγυρω, ένα wrangler πχ (μακρια!) καλυτερη απηχηση θα ειχε από δαυτα.

Ισως εάν οδηγας κανα φερραρικο και πανω να γαμας μονο και μονο γι αυτό, καθως παντα θα προκυπτει καποιο σουσουρο εάν σκας σε αντιστοιχα μαγαζια, και θελοντας και μη τραβας την προσοχή ολων-και η κοινωνικη προβολη παιζει τεραστιο ρολο. Εκει δεν αγοράζεις αυτοκινητο-αγοραζεις lifestyle όμως.

Ένα ΤΤ η μια Ζ4 δεν μπορει να σου προσφερει τιποτα παραπανω απ ο,τι ένα παλιο golf όμως, εκτος κι αν μιλαμε για πεινασμένες τύπισσες, οι οποιες εάν σας βαλουν στο ματι δεν θα μπορειτε να τις ξεφορτωθείτε!
σωστος!! γνωστη μου μου μιλαγε για το καινουργιο της αγορι και λεει εχει το αγαπημενο μου αμαξι ! περιμενα να ακουσω μαρκα και τι μου λεει? ο τυπος ειχε huyndai atos !!
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
της αγοραζεις μηχανη supersport μεταχειρισμενη, την βαζεις να οδηγησει σε αδειο δρομο και της λες οτι ειανι σπουδαια οδηγος και οτι το εχει,της αγοραζεις κινεζικο κρανος και της ζητας να παει για ψωνια με τη μηχανη... πας νεκροτομειο την αναγνωριζεις και μετα συνεργειο για την μηχανη οπου και της καρφωνεις κινητηρα απο μπουζα και φευγεις για ταξιδι

Αυτή είναι ζωη ρε φιλε!!!!
 
OP
OP
n_i_k_o_s

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
117
Like
1
Πόντοι
1
Παίζει σημαντικότατο ρόλο. Οποιος νομίζει ότι δεν παίζει ρόλο είναι απλά αφελής. Φίλος έχει ένα porsche, το τι έχω ζήσει σαν συνοδηγός καλοκαίρι που βγαίναμε συχνά, αν μου το λέγανε δεν θα το πίστευα.

Γκόμενες να μας πιάνουν τη πάρλα παραλιακή, άλλες στο φανάρι να μας λένε πάμε κόντρα χαζογελάκια κτλ. να μιλάμε σε γκόμενες, η γκόμενα αδιάφορη να κοιτάει μπροστά και μόλις βλέπει το όχημα να κάνει τον ταρζάν για να έρθει στο τζάμι.
Δεν λέω ότι γαμάς αβέρτα λόγω αυτοκινήτου, όμως γαμάς αρκετές ειδικά καλοκαιρινή περίοδο αν κυκλοφορείς.

εννοείς 911 των 250.000 ή καμιά μπόξτερ των 8000?έχει μεγάλη διαφορά..
 

Nikos256

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2017
Μηνύματα
52
Like
2
Πόντοι
0
..και εγω αγορασα εα πανακριβο σπορ αυτοκινητο και το πηρα α παω μια βολτα, επαθα πλακα. Σε ενα φαναρι 2 κοπελες σε ενα αμαξι μου εκαναν νόημα να κατεβασω το τζαμι και μου εδωσαν το κινητο τους χαμογελωντας πονηρά, πιο κατω μια πεζή με κοιταζε και επεσε πανω σε μια κολώνα, μια γυφτισα στο φαναρι που ζητιανευε αρχισε να τριβεται στο αυτοκινητο ξαναμενη, δυο διδυμες εμειναν στηλη αλατος κοιταζοντας με με λατρεία, πιο κατω μια ζουμερη σαρανταρα ανοιξε μονη της την πορτα και μπηκε μεσα που θες να παμε την ρώτησα; οπου θες αγόραρε μου είπε και και και υστερα ξυπνησα και ειχε μια λιακάδα εξω.

Αν περιμενεις να γαμ.... με σπορ αυτοκίνητο αστα να πανε.
 

Zantarien

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2016
Μηνύματα
123
Like
43
Πόντοι
1
εννοείς 911 των 250.000 ή καμιά μπόξτερ των 8000?έχει μεγάλη διαφορά..
Cayman S
Αν περιμενεις να γαμ.... με σπορ αυτοκίνητο αστα να πανε.
Λες και ακούω εμένα πριν κάποια χρόνια!
Δεν σε παρεξηγώ όμως γιατί λένε οι μεγάλοι άντρες κάνουν μεγάλα λάθη
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
σωστος!! γνωστη μου μου μιλαγε για το καινουργιο της αγορι και λεει εχει το αγαπημενο μου αμαξι ! περιμενα να ακουσω μαρκα και τι μου λεει? ο τυπος ειχε huyndai atos !!
Ναι ρε τυπε,βρηκε γκομενο,που της εδωσε αμαξι να κυκλοφορει τζαμπα,και απο το στριμωγμα του λεοφορειου τωρα ειναι αμαξατη.
 

franklinmar

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2017
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά ποιά είναι η γνώμη σας για το Nissan Qashqai. Το έχω βρεί στα 9000 ευρώ, 1500 κυβικά με πετρέλαιο.
 

Σνουκερ

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.728
Like
4
Πόντοι
16
Ναι γιατι θα καταλαβουν την διαφορα οι χαζογκομενες

σωστος, διαβαζω εδω μεσα για R8 Ζ4 ΤΤ slk mx5 λες και οι γκομενες σκαμπαζουν απο μοντελα....μονο τις μαρκες ξερουν και αυτες οχι ολες...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
πολύ μετραει το διαφορετικο για να γυρισει το ματι, οποτε αντι να σκασεις πανω από 30.000 για ένα συνηθισμενο ρ8, ζ4, μχ5, ττ, μηπως λεω μηπως καλυτερα θα ηταν να παρεις με 5.000 ένα μεταχειρισμενο αντικα πχ πορσε 924 του 1982 ή ποντιακ φιρεμπερντ του 1981 που ηταν και ο κιττ και ολες τις γεννιας θα γυριζουν να φωτογρφηθουν ή να μπουν μεσα?
 

Σνουκερ

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.728
Like
4
Πόντοι
16
ή ποντιακ φιρεμπερντ του 1981 που ηταν και ο κιττ και ολες τις γεννιας θα γυριζουν να φωτογρφηθουν ή να μπουν μεσα?

σοφα λογια...θα ψοφανε ολα τα μιλφακια για ενα τουρμπο μπουστ στα γρηγορα
 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.326
Κριτικές
15
Like
114
Πόντοι
2.945
οι γκομενες θέλουν λούσα, πούτσα και χόρο.
τώρα αν της τα παρεχεις όλα αυτά με μια πόρσε ή ένα audi, χέστηκε
 

Επισκέπτης
Τι TT, BMW, PORSCHE, AUDI και λοιπές παπαριές.... :jerking: :jerking: :jerking:

28v6iv7.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom