Νέα

Σχολιασμός τελευταίων κριτικών...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bazas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 687K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
Όλοι σκέφτονται... "το σύνολο των εξόδων"

για παράδειγμα :

1) Πήδημα στο Μεταξουργείο=15e και παρκάρισμα (ακριβού) αυτοκινήτου=10e Σύνολο μπουρδελοεπίσκεψης=25e

2) Πήδημα σε Μεταξουργείο=15e και χάπια καύλας=10e Σύνολο μπουρδελοεπίσκεψης=25e


 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
Άρα το ζητούμενο είναι :

ακριβό αυτοκίνητο ή ακριβά χάπια...  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
"Ἐὰν δὲν μπαζώσεις, σπῖτι δὲν χτίζεις"

(Λαϊκὴ ρήσις)
Εκφυλιστική νεοελληνική ρήση της δημώδους παραμυθίας για το γιοφύρι της Άρτας:

www.imagerous.com/] [/URL]

Σαράντα πέντε μάστοροι κι εξήντα μαθητάδες γιοφύριν εθεμέλιωναν στης Άρτας το ποτάμι.Ολημερίς το χτίζανε, το βράδυ εγκρεμιζόταν. Μοιρολογούν οι μάστορες και κλαιν οι μαθητάδες. "Αλίμονο στους κόπους μας, κρίμα στις δούλεψές μας,ολημερίς να χτίζουμε, το βράδυ να γκρεμιέται.

"Πουλάκι εδιάβη κι έκατσεν, αντίκρυ στο ποτάμι,δεν εκελάηδε σαν πουλί, μηδέ σα χελιδόνι,παρά εκελάηδε κι έλεγε ανθρώπινη λαλίτσα:" αν δε στοιχειώσετε άνθρωπο, γιοφύρι δε στεριώνεικαι μη στοιχειώσετε ορφανό, μη ξένο, μη διαβάτη,παρά του πρωτομάστορα την όμορφη γυναίκα,που έρχεται αργά τ' αποταχύ και πάρωρα το γιόμα.

"Τ' άκουσ' ο πρωτομάστορας και του θανάτου πέφτει.Πιάνει, μηνάει της λυγερής με το πουλί τ' αηδόνι.Αργά ντυθεί, αργά αλλαχτεί, αργά να πάει το γιόμα,αργά να πάει να διαβεί της Άρτας το γιοφύρι.Και το πουλί παράκουσε κι αλλιώς επήγε κι είπε:"Γοργά ντύσου, γοργά άλλαξε, γοργά να πας το γιόμα,γοργά να πας και να διαβείς της Άρτας το γιοφύρι.

"Να τηνε κι εμφανίστηκε από την άσπρη στράτα.Την είδ' ο πρωτομάστορας, ραγίζεται η καρδιά του.Από μακριά τους χαιρετά κι από κοντά τους λέει:"Γειά σας χαρά σας μάστοροι και σεις οι μαθητάδες,μα τι έχει ο πρωτομάστορας και είναι βαργομισμένος;""Το δαχτυλίδι του 'πεσε στην πρώτη την καμάρακαι ποιός να μπει και ποιός να βγει, το δαχτυλίδι να 'βρει;""Μάστορα, μην πικρένεσαι κι εγώ να πά' σ' το φέρω,εγώ να μπω, εγώ να βγω, το δαχτυλίδι να 'βρω.

"Μηδέ καλά κατέβηκε, μηδέ στη μέση πήγε."Τράβα καλέ μ' τον άλυσο, τράβα την αλυσίδα,τι όλον κόσμο ανάγειρα και τίποτας δεν βρήκα."Ένας πηχάει με το μυστρί κι άλλος με τον ασβέστη,παίρνει κι ο πρωτομάστορας και ρίχνει μέγα λίθο."Αλίμονο στη μοίρα μας, κρίμα στο ριζικό μας!Τρεις αδερφάδες ήμαστε κι οι τρεις κακογραμμένες.Η μια 'χτισε το Δούναβη κι η άλλη τον Αφράτηκι εγώ η πιο στερνότερη της Άρτας το γιοφύρι.

Ως τρέμει το καρυόφυλλο, να τρέμει το γιοφύρικι ως τρέμουν τα δεντρόφυλλα, να πέφτουν οι διαβάτες." "Κόρη, το λόγον άλλαξε κι άλλη κατάρα δώσε, που 'χεις μονάκριβο αδελφό, μη λάχει και περάσει. "Κι αυτή το λόγον άλλαξε κι άλλη κατάρα δίνει." Αν τρέμουν τ' άγρια βουνά, να τρέμει το γιοφύρικι αν πέφτουν τ' άγρια πουλιά, να πέφτουν οι διαβάτες, 'τί έχω αδερφό στην ξενιτιά, μη λάχει και περάσει.
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950

"....Από τα πρώτα δευτερόλεπτα δυσανασχέτησε με την έλλειψη στύσης μου και μου ανάφερε ότι [size=14pt]πάει με το λεπτό η χρέωση και ότι είναι για λίγο[/size]......"

:o :o
Ίσα μωρή .....
Για μαλάκες ψάχνουν σε αυτήν την αλυσίδα ?  :tickedoff:
[size=30pt]ΜΑΥΡΟ ![/size]
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
[size=20pt]ANNA [/size]

 
URL]]
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227

"....Από τα πρώτα δευτερόλεπτα δυσανασχέτησε με την έλλειψη στύσης μου και μου ανάφερε ότι [size=14pt]πάει με το λεπτό η χρέωση και ότι είναι για λίγο[/size]......"

:o :o
Ίσα μωρή .....
Για μαλάκες ψάχνουν σε αυτήν την αλυσίδα ?  :tickedoff:
[size=30pt]ΜΑΥΡΟ ![/size]
[size=14pt]Άννα...[/size]

...από σταθερό 2,46€/1' με ΦΠΑ
...από κινητό 2,89€/1' με ΦΠΑ

Καλά από πότε ισχύει η χρονοχρέωση? Άννα για ξεκαβάλα λίγο...  :jerking: :jerking: :jerking:
 

ΧΧΧ-Man

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.248
Κριτικές
46
Like
3.840
Πόντοι
5.595
Για μαλάκες ψάχνουν σε αυτήν την αλυσίδα ?  :tickedoff:
[size=30pt]ΜΑΥΡΟ ![/size]
Ουυυυ.. καιρο τωρα!!!  :idiot:
Και ξερεις ποσοι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:υπαρχουνε....

Και απο εμενα εχει φαει [size=12pt]ΜΑΥΡΟ[/size] η συγκεκριμενη αλυσιδα εδω κ καιρο...
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227

lex80

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.354
Κριτικές
53
Like
3
Πόντοι
2.310
πατάω στα link αλλά αντι να με παει στις κριτικες με παει απλά στις σελίδες των στούντιο.
σε ποιές κριτικές αναφέρεσε;


Υ.Γ το έχει και κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα με τα link; :think:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.701
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
εγω δεν μπορουσα να δημοσιευσω πριν 2 αλλα λινκ που "βρωμανε" , δε ξερω τι παιζει!
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
πατάω στα link αλλά αντι να με παει στις κριτικες με παει απλά στις σελίδες των στούντιο.
σε ποιές κριτικές αναφέρεσε;


Υ.Γ το έχει και κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα με τα link; :think:
Όποιος πρόλαβε πρόλαβε... σβήστηκαν!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.701
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Παλι κενο μου εβγαλε!!
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.701
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Τεσπα, πηγαιντε στις κριτικες για το Studio Πειραιως 193, στη Μονικα, πανω απ τον heellover θα δειτε μια ακρως περιεργη "κριτικη"
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Όντως. Ο ίδιος πάλι. Όλες οι κριτικές του σβήστηκαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom