Νέα

Red Mods...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 382
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Το πρώτο δεν θα με πείραζε αν δεν συνοδευόταν από το δεύτερο. Το λέω 6 μήνες ο κακομοίρης. Τι άλλο να εξηγήσω;
Έχεις εξετάσει την επιλογή να αγνοήσεις απλώς το τι γράφει και το αν γράφει;
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
παπαγιωργη αν προαλειφεσαι κι εσυ για mod, ok! αν οχι, αυτο το...ιερο μενος σου εναντιον οσων καταθετουν στοιχεια φανταζει εκ του πονηρου και σε εκθετει...οταν ξαναμπω στο site ελπιζω να εισαι μπλε για να μην παει χαμενος κι ο κοπος σου 2 μερες τωρα...

καλους αγιασμους στα δαιμονια του site :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κοιταξε, ειναι αληθεια οτι τα στοιχεια που παρατιθενται ειναι συγκλονιστικα....!!!!!
ακομη και η πιο ''πιασμενη'' συνθεση δικαστηριου δεν θα μπορουσε να τα παραβλεψει..  :grin: :grin:
απο την αλλη, εχεις απολυτο δικιο.. εχω και αυτο το ιερο μενος εναντιον οσων συμβαλουν στην αναδειξη της αληθειας..  :idiot: :idiot:

παντως η φαντασια που εχουν ορισμενα παληκαρια εδω μεσα, ειλικρινα σπαει καρυδια..

και μην ανησυχεις, οταν θα ξαναμπεις δεν θα ειμαι mod, θα ειμαι οπερατόρ, που λεει και ο πιτσι..  :dancing: :dancing:
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
κοιταξε, ειναι αληθεια οτι τα στοιχεια που παρατιθενται ειναι συγκλονιστικα....!!!!!
ακομη και η πιο ''πιασμενη'' συνθεση δικαστηριου δεν θα μπορουσε να τα παραβλεψει..  :grin: :grin:
απο την αλλη, εχεις απολυτο δικιο.. εχω και αυτο το ιερο μενος εναντιον οσων συμβαλουν στην αναδειξη της αληθειας..  :idiot: :idiot:

παντως η φαντασια που εχουν ορισμενα παληκαρια εδω μεσα, ειλικρινα σπαει καρυδια..

και μην ανησυχεις, οταν θα ξαναμπεις δεν θα ειμαι mod, θα ειμαι οπερατόρ, που λεει και ο πιτσι..  :dancing: :dancing:

ετσι σε θελω παπαγιωργη! χαλαρο και με χιουμορ!!!!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ετσι σε θελω παπαγιωργη! χαλαρο και με χιουμορ!!!!

να δω παληκαρι, τωρα που εκλεισα διπλο μεσημεριανο μασαζ ποιος θα πληρωσει το δευτερο..  ;)

παλιοπαιδα, με τσιτώσατε..  :rockon: :rockon:
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Studian, θα έχεις προσέξει ότι αποφεύγω τις αντιπαραθέσεις, οπότε δικαιούμαι να σου υπενθυμίσω μια λέξη. Εγκράτεια. Η δύναμη του ορθού λογισμού κατά Πλάτωνα, η αρετή του επιθυμητικού κατά Αριστοτέλη. Ξέρεις καμιά φορά οι επιθυμίες μας πραγματοποιούνται, όταν δεν το περιμένουμε πια. Κάνε μερικές μέρες υπομονή, κάτι μου λέει, ότι γράψε γράψε, το τζίνι θα βγει από το λυχνάρι και μια τουλάχιστον ευχή σου θα πραγματοποιηθεί. Τα της εγκράτειας ισχύουν και για τα άλλα "αστέρια" του site, ανεξάρτητα από το ποσοστό δικαίωσης που διεκδικεί το καθένα.
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
το γαμησαμε που το γαμησαμε το θρεντ, ας παει λιγο ακομη..

αντεχεις ???? γιατι κανω syper ultra triple special biturbo full service..

ολα για παρτη σου! εγω σου προτεινω και το pitsi-nitro! πραγματικα σε απογειωνει!
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Σωστά τα λέι ο vertigo...
Εγώ παντως το μόνο που ζήτησα είναι να υπάρχει ισοτιμία.
Ή θα είμαστε αυστηροί με όλους, ή με κανεναν.
Δεν είναι αποδεκτό κάποιοι να βρίζουν ελεύθερα, και κάποιοι μόλις...ειρωνευτούν να τους τραβάμε το αυτί ! Σωστά ;

Αν έβγαινε κάποιος απο τους υπευθύνους να πει ότι απο εδώ και πέρα τουλάχιστον, όποιος παρεκτρέπεται στο φόρουμ, θα προειδοποιείται, και κατόπιν θα διαγράφεται αν δεν συμμορφωθεί, τότε δεν θα είχα καμία άλλη απάιτηση.
Ζήτησα απλώς να εφαρμόζονται τα ίδια, προς όλους.
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
με υβρεις οχι (να το ψαξω  :2funny:) με ειρωνιες ομως εχεις ασχοληθει αρκετα.
Πραγματι ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ο ποθος μου να γινω mod, αφου να φανταστεις μεχρι να γινω δεν ειχα κανονικη στυση :2funny:
Ευτυχως δοξα στον υψιστο τωρα σαν mod μπορω και γω να απολαυσω τον ερωτα.
(μια προταση μουγινε να γινω mod και εγω τη δεχτηκα, τωρα αν νομιζεις οτι κατι τετοιο ηταν το ονειρο της ζωης μου, δικαιωμα σου να το πιστευεις αλλα δεν ηταν)
Στα νουμερα των οικον ανοχης ναι σε παιρναω αερα, αν και ταχω ψιλοπαρατησει μιας και τωρα τελευταια εχω γινει μασερ :grin:
Στα νουμερα των call girls παντως συγουρα με περνας αν και δε διαβαζουμε νεα σου.
.

αλλο η πλακα, αλλο μια εξυπνη ατακα, αλλο το μπινελικι τρισμεγιστε μπιλαρε! εχει μια μικρη διαφορα!

ουτε στα cg σε περναω, το απαγορευει πλεον ο παπαγιωργης!
:2funny: :2funny: :2funny:
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
με υβρεις οχι (να το ψαξω  :2funny:) με ειρωνιες ομως εχεις ασχοληθει αρκετα.
Πραγματι ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ο ποθος μου να γινω mod, αφου να φανταστεις μεχρι να γινω δεν ειχα κανονικη στυση :2funny:
Ευτυχως δοξα στον υψιστο τωρα σαν mod μπορω και γω να απολαυσω τον ερωτα.
(μια προταση μουγινε να γινω mod και εγω τη δεχτηκα, τωρα αν νομιζεις οτι κατι τετοιο ηταν το ονειρο της ζωης μου, δικαιωμα σου να το πιστευεις αλλα δεν ηταν)
Στα νουμερα των οικον ανοχης ναι σε παιρναω αερα, αν και ταχω ψιλοπαρατησει μιας και τωρα τελευταια εχω γινει μασερ :grin:
Στα νουμερα των call girls παντως συγουρα με περνας αν και δε διαβαζουμε νεα σου.
.

Τουλάχιστον (ευτυχώς) δεν έχουμε χάσει το χιούμορ μας !

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Σωστά τα λέι ο vertigo...
Εγώ παντως το μόνο που ζήτησα είναι να υπάρχει ισοτιμία.
Ή θα είμαστε αυστηροί με όλους, ή με κανεναν.
Δεν είναι αποδεκτό κάποιοι να βρίζουν ελεύθερα, και κάποιοι μόλις...ειρωνευτούν να τους τραβάμε το αυτί ! Σωστά ;

Αν έβγαινε κάποιος απο τους υπευθύνους να πει ότι απο εδώ και πέρα τουλάχιστον, όποιος παρεκτρέπεται στο φόρουμ, θα προειδοποιείται, και κατόπιν θα διαγράφεται αν δεν συμμορφωθεί, τότε δεν θα είχα καμία άλλη απάιτηση.
Ζήτησα απλώς να εφαρμόζονται τα ίδια, προς όλους.

η προταση μου παλι εμενα ειναι οποιος παρεκτρεπεται να καρατομειται και να δημευεται η περιουσια του! επιτελους πρεπει να μπουν κανονες σ' αυτο το φορουμ!
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Να αλαφραίνει και λίγο το κλίμα , γιατί παραβάρυνε τελευταία....
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Σωστά τα λέι ο vertigo...
Εγώ παντως το μόνο που ζήτησα είναι να υπάρχει ισοτιμία.
Ή θα είμαστε αυστηροί με όλους, ή με κανεναν.
Δεν είναι αποδεκτό κάποιοι να βρίζουν ελεύθερα, και κάποιοι μόλις...ειρωνευτούν να τους τραβάμε το αυτί ! Σωστά ;

Αν έβγαινε κάποιος απο τους υπευθύνους να πει ότι απο εδώ και πέρα τουλάχιστον, όποιος παρεκτρέπεται στο φόρουμ, θα προειδοποιείται, και κατόπιν θα διαγράφεται αν δεν συμμορφωθεί, τότε δεν θα είχα καμία άλλη απάιτηση.
Ζήτησα απλώς να εφαρμόζονται τα ίδια, προς όλους.
Όταν κάποιος είναι κολλητός με κάποιον άλλο, ή έστω φίλος, πως περιμένεις, ίδια μέτρα και σταθμά; Δεν υπάρχουν πουθενά, ούτε εδώ. Υπάρχει όμως κάτι το διαφορετικό εδώ, φίλος να τη λέει σε φίλο και μάλιστα υστερόβουλα και προσχηματικά. Για αυτό ευθύνεται το σύμπλεγμα του υπερ-γαμιά, που στο site η συχνότητα του είναι πολύ πάνω από το μέσο όρο.
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Όταν κάποιος είναι κολλητός με κάποιον άλλο, ή έστω φίλος, πως περιμένεις, ίδια μέτρα και σταθμά; Δεν υπάρχουν πουθενά, ούτε εδώ. Υπάρχει όμως κάτι το διαφορετικό εδώ, φίλος να τη λέει σε φίλο και μάλιστα υστερόβουλα και προσχηματικά. Για αυτό ευθύνεται το σύμπλεγμα του υπερ-γαμιά, που στο site η συχνότητα του είναι πολύ πάνω από το μέσο όρο.

Ρε vertigo τι μου λές τώρα δηλαδή ;

Ότι τα ακράια στοιχεία που κατά καιρούς βρίζουν και απειλούν (και οδηγούν στην αποχώρηση) πολλά καλά και αξιοπρεπή μέλη, είναι ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ;
Δηλαδή κάποιοι επίτηδες τους προστατεύουν ;
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ : ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

Καλο απόγευμα σε όλους για την ώρα...πρέπει να φύγω.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Λείπει και ο στρέιτ να τα εξηγήσει καλύτερα. Οι κανόνες θέτουν το πλαίσιο λειτουργίας μιας κοινότητας (αυτής του φόρουμ στην περίπτωση μας). Αυτό το πλαίσιο λειτουργίας που τίθεται από τους προσυμφωνημένους κανόνες αποτελεί ένα συμβολικό επίπεδο αναφοράς για όλα τα μέλη του φόρουμ. Σηματοδοτεί αυτό που ονομάζεις κοινή λογική. αλλά επ' ουδενί δεν είναι αυθαίρετο. Έχει δηλαδή ένα περιθώριο ελαστικότητας. Θα συμφωνήσω δε μαζί σου ότι όσο περισσότεροι κανόνες (και άρα επιβολή τους) τόσο το καλύτερο.

αλλά, κυρίως όταν καλείσαι ως μοντ να κρίνεις αν κάποιος έχει ξεφύγει από αυτό το επίπεδο αναφοράς. Τότε, σε κάθε ευνομούμενο σύστημα, πρέπει ο έχων την εξουσία να επιβάλει ποινή να μπορεί να δικαιολογεί την ποινή βασιζόμενος σε ένα δομημένο πλαίσιο αναφοράς και όχι στην προσωπική του αντίληψη περί δικαίου.

είμαι σαφής;

Είσαι σαφέστατος...
Ουσιαστικά αναδιατυπώνεις τον κανόνα "καμια ποινή χωρίς νόμο" ...
Και θέτεις και ζητήματα ερμηνείας ενός συστήματος κανόνων δικαίου, ιεράρχησης αυτών κτλ
Όπως όμως φαίνεται να ξέρεις καλύτερα από εμένα, η ερμηνεία οποιουδήποτε κανονισμού υπόκειται σε πολλές παραμέτρους (από σκοπιμότητας ως συγκυριακές) και γι' αυτό δεν υπάρχει ποτέ μόνο μια σωστή ερμηνεία αλλά αυτή κρίνεται από τις συνθήκες..
Δεν θα μπω στην ουσία της διαφωνίας σου με τον Τύπο ούτε θα ασχοληθώ να το να αποκαλείς τη Ρούλι ως το ρούλι παραβιάζει κάποιον κανόνα του σάιτ...

Αναρωτιέμαι όμως το εξής:
Μήπως παίρνουμε υπερβολικά στα σοβαρά την ιστοσελίδα;
Μήπως χάνουμε την ουσία της που είναι ο χαβαλές με επίκεντρο τον αγοραίο έρωτα;
Μήπως ταυτίζουμε τη διαδικτυακή περσόνα μας με τον πραγματικό μας εαυτό;
Μήπως είμαστε πολλοί εύθικτοι;

Διότι ο ένας ζητά να βγει ο Αλεξ να βγάλει διάγγελμα λες και η χώρα πάει σε πόλεμο, ο άλλος προσπαθεί να κάνει λογικοσυστηματική ερμηνεία υπό τελολογικό πρίσμα του άρθρου 69 του Συντάγματος του bourdela.com, ο παράλλος ασκεί χρέη σερίφη και λίγο ή πολύ λέει το "you have the right to remain silent" και ένας μονίμως παραπονιέται ότι κάποιος τον απείλησε και δεν έχει απελαθεί ακόμη από τη χώρα...

Καταλαβαίνω ότι η ιστοσελίδα είναι σημαντική για πολύ κόσμο- και για εμένα, δεν το παίζω υπεράνω- αλλά δεν παύει να είναι μια απλή ιστοσελίδα και μείς τίποτα περισσότερο από ένα νικ και μια ΙΡ...

Ας το θυμόμαστε αυτό όταν καυγαδίζουμε για οποιοδήποτε ζήτημα, πολύ περισσότερο για το πώς θα λειτουργεί και από ποιους θα διευθύνεται μια ιστοσελίδα, την ευθύνη και τους κινδύνους από τη λειτουργία της φέρουν άλλοι...
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
και προσθετω το σημαντικοτερο: οταν η διαδικτυακη μπουρδελοπερσονα μας αποδημησει εις Κυριον, κανεις δεν θα την αναζητησει- τρανη αποδειξη η αποχη-διαγραφη-αυτοδιαγραφη παμπολλων αρχαιων μελων που εγιναν μεχρι και αντικειμενο λατρειας εδω και, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, κανεις μα κανεις δεν αναζητησε μετεπειτα την τυχη τους...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Έχεις εξετάσει την επιλογή να αγνοήσεις απλώς το τι γράφει και το αν γράφει;
Studian, θα έχεις προσέξει ότι αποφεύγω τις αντιπαραθέσεις, οπότε δικαιούμαι να σου υπενθυμίσω μια λέξη. Εγκράτεια. Η δύναμη του ορθού λογισμού κατά Πλάτωνα, η αρετή του επιθυμητικού κατά Αριστοτέλη. Ξέρεις καμιά φορά οι επιθυμίες μας πραγματοποιούνται, όταν δεν το περιμένουμε πια. Κάνε μερικές μέρες υπομονή, κάτι μου λέει, ότι γράψε γράψε, το τζίνι θα βγει από το λυχνάρι και μια τουλάχιστον ευχή σου θα πραγματοποιηθεί. Τα της εγκράτειας ισχύουν και για τα άλλα "αστέρια" του site, ανεξάρτητα από το ποσοστό δικαίωσης που διεκδικεί το καθένα.

Ρε παλληκάρια. Ζήτημα από τα 1000 τόσα ποστς μου να αναφέρονται στην κυρία μοντ (αυτό σας αρέσει περισσότερο από το ρουλί; Γιατί εμένα δεν μ' αρέσει, αλλά είμαι εγκρατής ως προς αυτό) 20 ποστς. Να μην τρελλαθούμε κιόλας. ʼντε κι άλλα 20 στις άλλες κυρίες. Τώρα αν θέλετε να το κάνετε θέμα, κανένα πρόβλημα. Εδώ είμαστε να γράφουμε. Games people play. Διότι περί παιχνιδιού πρόκειται. Αν τώρα η περί ης ο λόγος κυρία ενοχλείται σοβαρά (και τονίζω το σοβαρά) ας μου το πει με πμ και θα σταματήσω. Αν συμμετέχει στο παιχνίδι θα παίζω κι εγώ!!

Και φίλε Μπλου δε έχω καμμία επιθυμία όσον αφορά την κυρία μοντ. Καμμία απολύτως. Οπότε δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί. Εγώ ευχές εκφράζω, όχι επιθυμίες. είναι σαφής η διαφορά;
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom