Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Και για να ξεχαστούμε λίγο... :rockon:
Ισοπεδωτική ήταν η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο με την Ολυμπιάδα, κάτι που θύμισε το εντός έδρας παιχνίδι με το Αιγάλεω. Στο πρώτο 20λεπτο η «κιτρινόμαυρη» ομάδα προηγείται με 43-25, έχοντας σε καλή μέρα τόσο τα μέλη της περιφέρειας, όσο και της «φροντ λάιν». Οι Κυρίτσης, Βασίλιεβιτς και Έιβερι ξεχώρισαν από την Ένωση.
Τα δεκάλεπτα: 20-28, 25-43, 52-59, 68-76
Διαιτητές οι: Σχινάς, Κορομηλάς, Καλδίρης
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Ράτσα): Τζόροβιτς 10, Οσμόκροβιτς 4, Σούλης, Νέσοβιτς, Πέττας 4, Τζέφερσον 23 (4), Δορκοφίκης 11 (1), Λάππας 13 (2), Καράβολας 3.
ΑΕΚ (Αγγέλου): Ουέσον 5 (1), Σι 10, Σίμτσακ, Ταπούτος 12, Κυρίτσης 14, Χατζής 4, Μπάρλος 1, Έϊβερι 16 (1), Βασίλιεβιτς 10 (2), Χαρίσης 4

Περισσότεροι από 220 φίλαθλοι της ΑΕΚ παρακολούθησαν την αναμέτρηση. Το παρών έδωσε ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Δημήτρης Δρόσος, τα μέλη της ΚΑΕ Χαράλαμπος Καραμανλής και Λία Διαμαντοπούλου - Μάντη, καθώς και ο γενικός διευθυντής Μάρκος Λαγός.

Ο Βαγγέλης Αγγέλου: «Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο αντιμετωπίσαμε μια διαφορετική ομάδα συγκριτικά με τα προηγούμενα παιχνίδια που έδωσε. Ήταν εντελώς αλλαγμένη και ανέβασε ταχύτητα στην προσπάθεια της να μείνει στην κατηγορία. Έφερε δύο γρήγορους πλέι μέικερ, τους Οσμόκροβιτς και Νέσοβιτς, τον Τζόροβιτς που πριν από μερικά χρόνια ήταν ταλέντο και τον Μπράουν, για τον οποίο δεν είχαμε εικόνα επειδή έπαιζε στην Κίνα. Η τετράδα αυτή, σε συνδυασμό με τους έμπειρους παίκτες που είχε, δημιούργησε ένα νέο σύνολο.
Ελέγξάμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξαν ορισμένα κριτήρια. Χαλάρωσαν οι διαιτητές και δεν καταδίκαζαν το σκληρό παιχνίδι, όπως συνέβη στο πρώτο 20λεπτο. Πρέπει όμως, να μάθουμε να παίζουμε έτσι και όχι, να κρατάμε τις διαφορές. Είμαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση των παικτών μου. Η συμπαράσταση των φιλάθλων μας ήταν θερμή σε ένα παιχνίδι, που διεξήχθη κάτω από περίεργες συνθήκες, αφού άλλοτε σταμάταγε και άλλοτε έτρεχε το χρονόμετρο, έπεφταν τα φώτα. Οι Κυρίτσης και Έιβερι παρ’ ότι τραυματίες έπαιξαν πολύ καλά». Ο Ντράγκαν Ράτσα είπε: «Προσπαθήσαμε σε δύο εβδομάδες να προσαρμοστούμε, να αλλάξουμε την εικόνα και να δουλέψουμε καλύτερα στο ματς με την ΑΕΚ. Γι’ αυτό και φέραμε τον Μπράουν. Από εδώ και πέρα κάθε αγώνας είναι ένας τελικός. Η ΑΕΚ, αν κερδίσει τον Άρη θα της δώσει διαφορετική εικόνα για τη συνέχεια».
Ο Έιβερι υπέστη κάκωση πήχυαιοκαρπικής άρθρωσης και του τοποθετήθηκε νάρθηκας. Αύριο θα γίνουν ιατρικές εξετάσεις.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Καλώς τονε κι ας άργησες...Για βάλε πάλι την ψηφοφορία με το Φερέρ να δει τι θα γίνει....Από τότε είχα ψηφίσει [size=14pt]να πάρει το δρόμο που του πρέπει:τον αγύριστο!!!![/size]Α, ρε φιλαράκι είδες κι εσύ  να γκρεμίζονται όλα για μία ακόμη φορά...

Πάλι σε άλλο γήπεδο ήταν ο συνταξιούχος!!!
Όσο για το ματς με τον Πανιώνιο, τα 3 δεν τα φάγαμε γιατί έπρεπε να εκτελέσει αποστολή, αλλά για το λόγο τον οποίο είδαν όλοι, δηλαδή ήμασταν για τον πέουλα!!! :headbang:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Τρέμω την ωρα που θα ξεκινήσει το ματς με την Τσέλσι ρε γμτ.
Πάλι δεν παίξαμε μπάλα. Απλά αυτή τη φορά νικήσαμε. Ας μην έκανε παπαριές ο Πανιώνιος και βλέπαμε πάλι σήμερα τι θα κάναμε.
Από την άλλη αυτό λέει κάτι για τον Κοντορεβυθούλη Βανδή που όλο βλέπει φαντάσματα διαιτησίας.
Υ.Γ. ωραία τα λέει ο Κωφίδης στους ΚαρπετοΠανουσοπουλαίους.
 

andrikos1977

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
Τρέμω την ωρα που θα ξεκινήσει το ματς με την Τσέλσι ρε γμτ.
Πάλι δεν παίξαμε μπάλα. Απλά αυτή τη φορά νικήσαμε. Ας μην έκανε παπαριές ο Πανιώνιος και βλέπαμε πάλι σήμερα τι θα κάναμε.
Από την άλλη αυτό λέει κάτι για τον Κοντορεβυθούλη Βανδή που όλο βλέπει φαντάσματα διαιτησίας.
Υ.Γ. ωραία τα λέει ο Κωφίδης στους ΚαρπετοΠανουσοπουλαίους.
τσελσι ε?καλο ματσακι για να ξεχασουμε λιγο το πονο μας οι Αεκτζηδες.
 

andrikos1977

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
με το φερερ παιζει και ρητρα ειπαμε ε?θα τον κερασουμε και παστα το πουθτη τον ιθπανο.και  σεκεινα τα ματσ με χαρτς(εξω),αντερλεχτ(εξω) και μιλαν εδω μεσα,μας ειχανε κανει να πιστεψουμε οτι βρηκαμε εναν δασκαλο της μπαλας ρε γαμωτο..οι χαρακτηρισμοι που εχουν ακουστει για τον κοουτς ειναι ατελειωτοι και πολλες φορες ειναι και αρκετα σκληροι.ο φερερ κατα γενικη ομολογια ειναι τουλαχιστον μπερδεμενος.το ροστερ διχαζει.στην αμυνα εφυγε(λογω τσακωμου?,λεφτων?)ο τσιριλο για να ερθει ο μεγαλος αδερφος του αλβες.ηγετικα και ενδεκαδατα στελεχη της ομαδας ειναι ο πολυ αργος Δελλας,ο χωρις δυναμεις και εμπνευση Ζηκος,ο ντεφορμε Λυμπε,ο φιλοτιμος αλλα μεγαλος και μονιμως ασφυκτικα μαρκαρισμενος Ριβαλντο και ο ασταθεστατος ,στα ορια του γκαφατζη ,Μορετο(εφοσον τραυματιστηκε ο μαχο τον θεωρω πια μονιμο για φετος).την ιδια στιγμη η διοικηση κατα τη μεταγραφικη περιοδο,προφανως ικανοποιημενη απο την ποιοτητα του υπαρχον υλικου,ξοδεψε αναλογικα και σε σχεση με σαφως μικροτερους συλλογους απο την Αεκ,πολυ λιγα λεφτα.μαλιστα γνωμη μου ειναι οτι αλλες ηταν οι θεσεις που ηθελαν ενισχυση.ο Φερερ απ τη στιγμη που βγηκε καποτε και ειπε "με τετοιο μπατζετ που διαθετουμε ,ψωνιζουμε και αναλογα",για μενα εδειξε οτι οσο και χαλια και να παει η ομαδα,τον εαυτουλη του δεν θα τον κατηγορησει ποτε!οπου σημαινει οτι ο ανθρωπος δεν εχει κανενα προβλημα αμα η ΑΕΚ π.χ. διασυρθει σε καποιο ντερμπυ.επομενως παιδια ο Φερερ τελικα μπορει να μας κανει ακομα μεγαλυτερη ζημια!ευθυνες σαφως μπορουν να καταλογιστουν και στη διοικηση για το θεμα των μεταγραφων αλλα τετοια ωρα..μετα απο πολυ καιρο ενα ματσ,αυτο της τεταρτης εχει τοσο πολυπλευρο ενδιαφερον.πραγματικα μονο και μονο η στιγμη της ανακοινωσης της ενδεκαδας μας ειναι απο μονη της ικανη να προκαλεσει εγκεφαλικα πριν καν αρχισει το ματς.για να δουμε...ΒΑΜΟΣ ΚΙΤΡΙΝΑ ΑΛΑΝΙΑ! 
 

Επισκέπτης
καλημέρα αδέλφια μου κατακτητές της 3ης θέσεις.
εμπρός στον αγώνα συγκομιδής βαθμών για τα πλέει οφ.
με τον μαλάκα τον παππού ήμαστε  ικανοί ακόμα και σε αυτά να πιάσουμε πάτο και να μην βγούμε ούτε ΟΥΕΦΑ.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλημέρα αδέλφια μου.
Όπως έγραψα κ χθες βαρέθηκα...

Ο Φερέρ δεν έφυγε ακόμα;

Πάντως όπως κ να χει την Τετάρτη θα είμαστε ΟΛΟΙ μέσα με την Χετάφε.

...το αν θα φύγουμε δεν ξέρω... :think:
 

Επισκέπτης
αλλαγή ψηφοφορίας για το αν θέλουμε η όχι τον Φερέρ.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τσελσι ε?καλο ματσακι για να ξεχασουμε λιγο το πονο μας οι Αεκτζηδες.

Βρε Αντρίκο, να σου πω κάτι; Άντε και τρώει 5 ο Ολυμπιακός, σόρρυ κιόλας, αλλά δεν βλέπω εσένα πού σε ωφελεί.
Η νοοτροπία αυτή των Ελλήνων για την Ευρώπη είναι εκτός λογικής. Ειναι σαν να έχεις μια γκόμενα που τη γουστάρεις πολύ, την έχεις ταράξει στα δώρα, σκίζεσαι να την ικανοποιείς, αλλά αυτή δεν σου κάθεται να την πηδήξεις. Και ξαφνικά βλέπεις στο απέναντι διαμέρισμα πως ο γείτονας που κάθε μέρα τον έβλεπες να βγαίνει με άλλη και τον ζήλευες που εκείνος πηδούσε και εσύ όχι, τον βλέπεις λοιπόν να μην του σηκώνεται...
Και εσύ λοιπόν τι κατάφερες που εκείνος απέτυχε να φέρει σε πέρας μια αποστολή;;

Και για να το κλείσω, αφού μετράνε σε όλους οι βαθμοί της Ευρώπης...και το τι θα κάνουμε την επόμενη χρονιά και αν θα παίζουμε προκριματικά η ΟΥΕΦΑ εξαρτάται από το τι θα κάνουν οι άλλες ομάδες, εγώ προσωπικά δεν θέλω να χάνει καμία...
 

Επισκέπτης
Βρε Αντρίκο, να σου πω κάτι; Άντε και τρώει 5 ο Ολυμπιακός, σόρρυ κιόλας, αλλά δεν βλέπω εσένα πού σε ωφελεί.
Η νοοτροπία αυτή των Ελλήνων για την Ευρώπη είναι εκτός λογικής. Ειναι σαν να έχεις μια γκόμενα που τη γουστάρεις πολύ, την έχεις ταράξει στα δώρα, σκίζεσαι να την ικανοποιείς, αλλά αυτή δεν σου κάθεται να την πηδήξεις. Και ξαφνικά βλέπεις στο απέναντι διαμέρισμα πως ο γείτονας που κάθε μέρα τον έβλεπες να βγαίνει με άλλη και τον ζήλευες που εκείνος πηδούσε και εσύ όχι, τον βλέπεις λοιπόν να μην του σηκώνεται...
Και εσύ λοιπόν τι κατάφερες που εκείνος απέτυχε να φέρει σε πέρας μια αποστολή;;

Και για να το κλείσω, αφού μετράνε σε όλους οι βαθμοί της Ευρώπης...και το τι θα κάνουμε την επόμενη χρονιά και αν θα παίζουμε προκριματικά η ΟΥΕΦΑ εξαρτάται από το τι θα κάνουν οι άλλες ομάδες, εγώ προσωπικά δεν θέλω να χάνει καμία...
να δώσω εγώ μια απάντηση στο ενδεχόμενο το να παίσουν πεντάρες σε Ευρωπαϊκά παιχνίδια μην νομίζει κανείς ότι θα χαρεί στην ουσία κανείς Έλληνας για αυτό ακόμα και πέρα από την πλάκα που έχει γίνει και με τα 7 από την Γιούβε ότι στην ουσία χάρηκε κανείς απλά αυτά τα σκορ δείχνουν την γύμνια της ποδοσφαιρικής Ελλάδας γιατί με τα καμώματα που γίνονται εδώ με παράγκες διαιτησίες περίεργες αποφάσεις κλπ δεν ασχολείται κανείς με την ουσία του ποδοσφαίρου το οποίο κάθε ημέρα φθίνει όλο και περισσότερο και όταν ένα πρωτάθλημα παύει να είναι ανταγωνιστικό κάποια στιγμή αρχίζουν και έρχονται οι 5άρες και 7άρες.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
να δώσω εγώ μια απάντηση στο ενδεχόμενο το να παίσουν πεντάρες σε Ευρωπαϊκά παιχνίδια μην νομίζει κανείς ότι θα χαρεί στην ουσία κανείς Έλληνας για αυτό ακόμα και πέρα από την πλάκα που έχει γίνει και με τα 7 από την Γιούβε ότι στην ουσία χάρηκε κανείς απλά αυτά τα σκορ δείχνουν την γύμνια της ποδοσφαιρικής Ελλάδας γιατί με τα καμώματα που γίνονται εδώ με παράγκες διαιτησίες περίεργες αποφάσεις κλπ δεν ασχολείται κανείς με την ουσία του ποδοσφαίρου το οποίο κάθε ημέρα φθίνει όλο και περισσότερο και όταν ένα πρωτάθλημα παύει να είναι ανταγωνιστικό κάποια στιγμή αρχίζουν και έρχονται οι 5άρες και 7άρες.
οπως ειχε παθει και η λα κο ρουνια?
ειναι σχεδον το ιδιο πρωταθλημα να μου πεις
οχι ρε φιλε δεν βλεπεις απο ενα αγωνα τι γινεται στα ενχωρια
στο συγκεκριμενο αγωνα ειχαν 8 σουτ 7 γκολ
τελος
αυτο συμβαινει μια στα 10 χρονια
 

Επισκέπτης
οπως ειχε παθει και η λα κο ρουνια?
ειναι σχεδον το ιδιο πρωταθλημα να μου πεις
οχι ρε φιλε δεν βλεπεις απο ενα αγωνα τι γινεται στα ενχωρια
στο συγκεκριμενο αγωνα ειχαν 8 σουτ 7 γκολ
τελος
αυτο συμβαινει μια στα 10 χρονια
το ότι έχουμε πιάσει πάτο στην Ευρώπη και πλέον θα ¨είμαστε με λιγότερες ομάδες δεν είναι μια απόδειξη της κατρακύλας του Ελληνικού ποδοσφαίρου? είμαστε ευχαριστημένοι με το ποδόσφαιρο που βλέπουμε κάθε Σαββατοκύριακο?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
...και παίζουμε την Κυριακή με την ιδιάιτερα φορμαρισμένη Ξάνθη ε;
μημ περιμένετε να κερδίσουμε,εκτός στο καταλάθως.

Παίζουμε κ με την Χετάφε την Τετάρτη,και επειδή μας νοιάζει μόνο το πρωτάθλημα :jerking: :jerking: :jerking:(πώς είπατε;),το βλέπω κανά 0-2,κανά 1-3...επιεικώς.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
το ότι έχουμε πιάσει πάτο στην Ευρώπη και πλέον θα ¨είμαστε με λιγότερες ομάδες δεν είναι μια απόδειξη της κατρακύλας του Ελληνικού ποδοσφαίρου? είμαστε ευχαριστημένοι με το ποδόσφαιρο που βλέπουμε κάθε Σαββατοκύριακο?
ναι συμφωνω
δεν ειπες αυτο ομως πιο πανω
ειπες οτι οι εκαστοτε εφταρες ειναι απο την καταντια του πρωταθληματος
και σου λεω οτι δεν ειναι ετσι
οχι απο το πρωταθλημα που βλεπω δεν ειμαι ικανοποιημενος οσο αναφορα το θεαμα
αλλα ειναι πολυ ανταγωνιστικο απο αλλες χρονιες
οπως και στις ευρωπαικες διοργανωσεις εχουμε παει ολοι καλα
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
καλημερα αδελφια!!!
αλλη μια ασχημη εμφανιση αλλη μια ηττα αλλη μια πικρα....
ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ....
την τεταρτη πρεπει να παμε στο γηπεδο να τους δειξουμε οτι εμεις ειμαστε εδω!!
οπως εχει παει το πραμα και αφου μας διοικουν "τεχνοκρατες" ξερουν οτι για να ξαναπουλησουν 26οοο κομματια πρεπει να κανουν ΚΑΤΙ...
αν δουν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι τοτε θα παρουν μονοι τους τον πουλο....
και τοτε θα δουμε αν ο τιγρης ο δρακος ή το λιονταρι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφερετε για την ομαδα..
 

Επισκέπτης
ναι συμφωνω
δεν ειπες αυτο ομως πιο πανω
ειπες οτι οι εκαστοτε εφταρες ειναι απο την καταντια του πρωταθληματος
και σου λεω οτι δεν ειναι ετσι
οχι απο το πρωταθλημα που βλεπω δεν ειμαι ικανοποιημενος οσο αναφορα το θεαμα
αλλα ειναι πολυ ανταγωνιστικο απο αλλες χρονιες
οπως και στις ευρωπαικες διοργανωσεις εχουμε παει ολοι καλα
μα φίλε μου και οι 7άρες αντικατοπτρίζουν το πρωτάθλημα μας γιατί όπως η προπόνηση είναι η προετοιμασία της ομάδας για το πρωτάθλημα έτσι και το πρωτάθλημα αποτελεί εν μέρει την προετοιμασία για τα Ευρωπαϊκά παιχνίδια όσο ποιο δυνατό πρωτάθλημα έχεις τόσο και οι ομάδες μπορούν να είναι ποιο δυνατές στο να αντεπεξέλθουν στην πρόκληση της Ευρώπης. 
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
μα φίλε μου και οι 7άρες αντικατοπτρίζουν το πρωτάθλημα μας γιατί όπως η προπόνηση είναι η προετοιμασία της ομάδας για το πρωτάθλημα έτσι και το πρωτάθλημα αποτελεί εν μέρει την προετοιμασία για τα Ευρωπαϊκά παιχνίδια όσο ποιο δυνατό πρωτάθλημα έχεις τόσο και οι ομάδες μπορούν να είναι ποιο δυνατές στο να αντεπεξέλθουν στην πρόκληση της Ευρώπης. 
ξαναδιαφωνω διοτι σου λεω οτι αν κοιταξεις τετοια σκορ υπαρχουν 6-7 σε ολη την ιστορια του cl και πρωταθλητριων
και επειδη εισαι και πιο μεγαλος θα θυμασαι οτι τα περισοτερα δεν ειναι με ομαδες κατωτερν οπως λες πρωταθληματων αλλα αγγλικων ισπανικων
απο τη στιγμη που λες οτι η εφταρα του ολυμπιακου ηταν συνεπεια του κακιστου πρωταθληματος
πρεπει να αποδεχτεις οτι και η οχταρα τη; λακορουνια ειναι το ιδιο
ετσι δεν ειναι?
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
και μεσα σε ολα...δουλευαν και τα γκρε'ι'τερ εχθες....
ουτε να αποκλειστει καποιος δεν μπορει..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom