Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (2 μέλη και 9 επισκέπτες)

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.231
Like
450
Πόντοι
36
Καλημέρα φίλοι!

"..........

Αποφάσεις Super League

"Κατόπιν ωρίμου σκέψεως, το συμβούλιο της Super League (A.E.), κατέληξε στις εξής αποφάσεις:

1. Ο Ο.Σ.Φ.Π. θα έχει δικαίωμα επαναληπτικού αγώνα σε όλες τις εκτός έδρας αναμετρήσεις του, εις περίπτωσιν που δεν καταφέρνει να κατακτά με την πρώτη, την νίκη.

2. Το πρωτάθλημα θα πραγματοποιείται αποκλειστικά και μόνον για το θεαθήναι και τα εισιτήρια (τα φράγκα δεν τα περιφρονούμε), στο τέλος όμως θα καταλήγει σε όποια ομάδα εδρεύει σε μεγάλο λιμάνι και φοράει κόκκινα (από την απόφαση εξαιρείται η Λίβερπουλ).

3. Όλες οι αποφάσεις της ΦΙΦΑ δεν ισχύουν σε ελληνικό έδαφος (τι να μας πει η κυρά ΦΙΦΑ, όταν εμείς είμαστε Σούπερ Λίγκα).

Εκ του μαγειρείου"

Θ.Βουδ.

............"

 

Επισκέπτης
ξαναδιαφωνω διοτι σου λεω οτι αν κοιταξεις τετοια σκορ υπαρχουν 6-7 σε ολη την ιστορια του cl και πρωταθλητριων
και επειδη εισαι και πιο μεγαλος θα θυμασαι οτι τα περισοτερα δεν ειναι με ομαδες κατωτερν οπως λες πρωταθληματων αλλα αγγλικων ισπανικων
απο τη στιγμη που λες οτι η εφταρα του ολυμπιακου ηταν συνεπεια του κακιστου πρωταθληματος
πρεπει να αποδεχτεις οτι και η οχταρα τη; λακορουνια ειναι το ιδιο
ετσι δεν ειναι?
δεν είναι μόνο οι 7άρες που αποδεικνύουν αυτό αλλά και γενικά η φθίνουσα πορεία της Ελλάδας στην βαθμολογία εκπροσωπήσεις στην Ευρώπη και ευτυχώς που είχαμε και εκείνο το 5 στα 5 στην αρχή και πήραμε μερικά ποντάκια  αλλιώς σε λίγο μέχρι και το Λουξεμβούργο με την Μάλτα θα μας φέρουν καπάκι. 
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
δεν είναι μόνο οι 7άρες που αποδεικνύουν αυτό αλλά και γενικά η φθίνουσα πορεία της Ελλάδας στην βαθμολογία εκπροσωπήσεις στην Ευρώπη και ευτυχώς που είχαμε και εκείνο το 5 στα 5 στην αρχή και πήραμε μερικά ποντάκια  αλλιώς σε λίγο μέχρι και το Λουξεμβούργο με την Μάλτα θα μας φέρουν καπάκι. 
ναι σε μια γενικη εικονα ναι εχεις δικιο
αλλα οχι οτι ειναι η 7αρα
αυτο ηθελα να πω
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
οχι απο το πρωταθλημα που βλεπω δεν ειμαι ικανοποιημενος οσο αναφορα το θεαμα
αλλα ειναι πολυ ανταγωνιστικο απο αλλες χρονιες
οπως και στις ευρωπαικες διοργανωσεις εχουμε παει ολοι καλα

Καθήστε μάγκες... Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχουν έρθει οι: Ζουράφσκι, Ρατζίνσκι, Γκαλέτι, Μπελούτσι, Φιλόμενο, Μάθις, Βακουφτσής, Καλόν, Καμπούροφ, Αμορόσο, Ζεντίλ, Ζεάο, Πόστιγκα, Ααρόν, Μάρκες, Φονσέκα και άλλοι πολλοί γνωστοί. Η χθεσινή αγωνιστική αν εξαιρέσεις τον άθλιο ΠΑΟ είχε ματσάρες. Η επαρχία έχει γίνει αγγούρι να πάρεις διπλό, τι άλλο να περιμένεις? Καλά εξελίσσεται. Για τη διαιτησία, τα έχω πει σε άλλο ποστ. Μην ασχολείστε.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Καθήστε μάγκες... Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά έχουν έρθει οι: Ζουράφσκι, Ρατζίνσκι, Γκαλέτι, Μπελούτσι, Φιλόμενο, Μάθις, Βακουφτσής, Καλόν, Καμπούροφ, Αμορόσο, Ζεντίλ, Ζεάο, Πόστιγκα, Ααρόν, Μάρκες, Φονσέκα και άλλοι πολλοί γνωστοί. Η χθεσινή αγωνιστική αν εξαιρέσεις τον άθλιο ΠΑΟ είχε ματσάρες. Η επαρχία έχει γίνει αγγούρι να πάρεις διπλό, τι άλλο να περιμένεις? Καλά εξελίσσεται. Για τη διαιτησία, τα έχω πει σε άλλο ποστ. Μην ασχολείστε.
σωστοοοοος
ποτε ξανα ειχαν γινει τετοιες κινισεις και οχι μονο των μεγαλων?
βλεπεις πηρε η λαρισσα 5 γραγκακια απο ουεφα τσουπ σου χτυπαει ζουραφσκι
και οπως και οι αλλες ομαδες
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ναι σε μια γενικη εικονα ναι εχεις δικιο
αλλα οχι οτι ειναι η 7αρα
αυτο ηθελα να πω
Δεν είναι μόνο η εφτάρα ρε φίλε... Είναι και η πεντάρα από Ρεάλ και η πεντάρα από Μπάρτσα στο Βάζελο. Και η πεντάρα από Μάντσεστερ στον Βάζελο..... και άλλα πολλά που δεν έχω πρόχειρα....Οταν οι ομάδες σου μαζεύουν τα τεμάχια στην Ευρώπη σαν παστέλια τι σκατά πρωτάθλημα έχεις; Αμα κάτσουμε και απαριθμήσουμε τις νύχτες ντροπής για το ελληνικό ποδόσφαιρο γάμησέ τα.... Τη μέρα που έφαγε ο γαύρος εφτά από τη γιουβέντους θα τη θυμάμαι για πολλά χρόνια.... Ημουν στη γερμανία σε καφετέρια και έβλεπα CL.... Το τι δούλεμα έπεσε από τους γύρω γύρω δεν περιγράφεται..... Ενιωσα πολύ μαλάκας Ελληνας. Ασε δε που στην Ευρώπη δεν ξέρω γιατί τον Ολυμπιακό τον αναφέρουν ως Pireus. Πάντως πρώτη φορά στη ζωή μου ένιωσα τόσο άσχημα που έχασε ο γαύρος....Είναι απίστευτη η χλεύη όχι στον Ολυμπιακό, αλλά στο πώς οι Ελληνες τσιμπουκώνουν τους ευρωπαίους... Αυτό ένιωσα.....
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
εγκληματικες ενεργειες απο γεωργιαδη και τζιμπουρ!!!
ακομοι χειρωτερα τα κορακια που τους αφησαν ατιμωρητους!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
εγκληματικες ενεργειες απο γεωργιαδη και τζιμπουρ!!!
ακομοι χειρωτερα τα κορακια που τους αφησαν ατιμωρητους!!!
Και αν δεν έχει δώσει εκατοντάδες οδηγίες η ΟΥΕΦΑ και η ΦΙΦΑ για αυτό το θέμα γαμώ το σπίτι τους γαμώ για διαιτητές......
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Δεν είναι μόνο η εφτάρα ρε φίλε... Είναι και η πεντάρα από Ρεάλ και η πεντάρα από Μπάρτσα στο Βάζελο. Και η πεντάρα από Μάντσεστερ στον Βάζελο..... και άλλα πολλά που δεν έχω πρόχειρα....Οταν οι ομάδες σου μαζεύουν τα τεμάχια στην Ευρώπη σαν παστέλια τι σκατά πρωτάθλημα έχεις; Αμα κάτσουμε και απαριθμήσουμε τις νύχτες ντροπής για το ελληνικό ποδόσφαιρο γάμησέ τα.... Τη μέρα που έφαγε ο γαύρος εφτά από τη γιουβέντους θα τη θυμάμαι για πολλά χρόνια.... Ημουν στη γερμανία σε καφετέρια και έβλεπα CL.... Το τι δούλεμα έπεσε από τους γύρω γύρω δεν περιγράφεται..... Ενιωσα πολύ μαλάκας Ελληνας. Ασε δε που στην Ευρώπη δεν ξέρω γιατί τον Ολυμπιακό τον αναφέρουν ως Pireus. Πάντως πρώτη φορά στη ζωή μου ένιωσα τόσο άσχημα που έχασε ο γαύρος....Είναι απίστευτη η χλεύη όχι στον Ολυμπιακό, αλλά στο πώς οι Ελληνες τσιμπουκώνουν τους ευρωπαίους... Αυτό ένιωσα.....
ειπα και πιο πανω οτι γενικοτερα ναι ετσι ειναι
αλλα δεν ειναι ρε παιδια το σκορ
απλα ειναι τα πραματα
ο ολυμπιακος ας πουμε με τη λεβερκουζεν ειχε 8 σουτ 6 γκολ
και με τη ρομα 8 σουτ 1 γκολ(ενα προχειρο παραδειγμα)
ειναι να σε θελει κιολλας(μιλαω καθαρα για τοσκορ
δηλαδη αν δεν εβλεπες τον αγωνα ρεαλ - οσφπ 4-2
και ακουγες οτι ο ολυμπιακος τσιμπισε 4αρα τι θα ελεγες?
αλλα η εικονα ηταν αλλη
ακομα και η αεκ με τη σεβιλη επαιξε μπαλιτσα ρε παιδι μου
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
εγκληματικες ενεργειες απο γεωργιαδη και τζιμπουρ!!!
ακομοι χειρωτερα τα κορακια που τους αφησαν ατιμωρητους!!!
για μενα πρεπει να τιμωρουντε αφου δεν τα ειδαν μετα τον αγωνα και οι 2
παιχτης - κορακας
και καλα ο δικος μας ο νουνιες φτηνα τη γλιτωσε
το αλλο το παληκαρι γαμησε τα 6 μηνες λενε και αν ......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Σύμπτωσις επαναλαμβανομένη παύει να είναι σύμπτωσις Νίκο. :idiot:
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
η ΑΕΚ με την σεβιλλη στο μεσα επαιξε ενα μισαωρο μπαλα..μετα κατερευσε..
μαγκες ΔΕΝ εχουμε καλες ομαδες!!
για τον πουτσο ειμαστε οπως και το πρωταθλημα μας!!
οταν ΑΕΚ οσφπ παο περνανε αερα απο τουμπα χαριλαου κρητη...τι να κλασουν στην ευρωπη...?
και φετος ο οσφπ η παλαιοτερα οι παο/ΑΕΚ ητανε απλες εξαιρεσεις...
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Δεν είναι μόνο η εφτάρα ρε φίλε... Είναι και η πεντάρα από Ρεάλ και η πεντάρα από Μπάρτσα στο Βάζελο. Και η πεντάρα από Μάντσεστερ στον Βάζελο..... και άλλα πολλά που δεν έχω πρόχειρα....Οταν οι ομάδες σου μαζεύουν τα τεμάχια στην Ευρώπη σαν παστέλια τι σκατά πρωτάθλημα έχεις; Αμα κάτσουμε και απαριθμήσουμε τις νύχτες ντροπής για το ελληνικό ποδόσφαιρο γάμησέ τα.... Τη μέρα που έφαγε ο γαύρος εφτά από τη γιουβέντους θα τη θυμάμαι για πολλά χρόνια.... Ημουν στη γερμανία σε καφετέρια και έβλεπα CL.... Το τι δούλεμα έπεσε από τους γύρω γύρω δεν περιγράφεται..... Ενιωσα πολύ μαλάκας Ελληνας. Ασε δε που στην Ευρώπη δεν ξέρω γιατί τον Ολυμπιακό τον αναφέρουν ως Pireus. Πάντως πρώτη φορά στη ζωή μου ένιωσα τόσο άσχημα που έχασε ο γαύρος....Είναι απίστευτη η χλεύη όχι στον Ολυμπιακό, αλλά στο πώς οι Ελληνες τσιμπουκώνουν τους ευρωπαίους... Αυτό ένιωσα.....
Μα γιατί κάθεσαι και συγκρίνεις ανόμοιες καταστάσεις...
Φέτος η Μάντσεστερ έκλεισε ισολογισμό με 330 εκατομμύρια λίρες. Η Ρεάλ κάπου εκεί γύρω δεν παίζει. Και όλες οι υπόλοιπες που κατά καιρούς έχουν κοσμήσει τα δίχτυα των ελληνικών ομάδων.
Με τα λίγα ψωροεκατομμυριάκα που δαπανούν ετησίως οι ομάδες μας καλά είναι αυτά τα σκορ.
Φέτος ο Ολυμπιακός έχει κυκλοφορήσει κάμποσο χρήμα στις μετεγραφές.....και έκανε μια καλή παρουσία. Καταλαβαίνεις που το πάω??
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Σύμπτωσις επαναλαμβανομένη παύει να είναι σύμπτωσις Νίκο. :idiot:
οχι δεν το πιστευω
οπως επεισης εχω να πω οτι πριν 3-4 χρονια ο ολυμπιακος κατα τη γνωμη μου επαιξε μπαλλα πηρα 10 ποντους και δεν περασε
δεν ειναι τιποτα απολυτο ρε φιλαρακι
πρεπει να σε θελει και λιγο
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
για μενα πρεπει να τιμωρουντε αφου δεν τα ειδαν μετα τον αγωνα και οι 2
παιχτης - κορακας
και καλα ο δικος μας ο νουνιες φτηνα τη γλιτωσε
το αλλο το παληκαρι γαμησε τα 6 μηνες λενε και αν ......
Εχθές άκουγα ότι η πρώτη εκτίμηση είναι κάκωση...Μακάρι να γλιτώσει την αρθροσκόπηση.....
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
η συγκεκριμενη φαση εγινε ΜΠΡΟΣΤΑ στον τεταρτο!!!!
πραγματικα ντροπη τους!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μα γιατί κάθεσαι και συγκρίνεις ανόμοιες καταστάσεις...
Φέτος η Μάντσεστερ έκλεισε ισολογισμό με 330 εκατομμύρια λίρες. Η Ρεάλ κάπου εκεί γύρω δεν παίζει. Και όλες οι υπόλοιπες που κατά καιρούς έχουν κοσμήσει τα δίχτυα των ελληνικών ομάδων.
Με τα λίγα ψωροεκατομμυριάκα που δαπανούν ετησίως οι ομάδες μας καλά είναι αυτά τα σκορ.
Φέτος ο Ολυμπιακός έχει κυκλοφορήσει κάμποσο χρήμα στις μετεγραφές.....και έκανε μια καλή παρουσία. Καταλαβαίνεις που το πάω??
Ε τότε να μην μας παραμυθιάζουν για τελικούς και μπαλλάρα..... ΟΚ;
Θα μου πεις εάν είμαστε μαλάκες και παίρνουμε διαρκείας καλά να πάθουμε.....
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
οταν ΑΕΚ οσφπ παο περνανε αερα απο τουμπα χαριλαου κρητη...τι να κλασουν στην ευρωπη...?
και φετος ο οσφπ η παλαιοτερα οι παο/ΑΕΚ ητανε απλες εξαιρεσεις...
πλακα κανεις τωρα
Αρης Ολυμπιακός 1-1
Εργοτέλης  Ολυμπιακός 3 - 3
Λάρισα Παναθηναϊκός 2 - 2
Λάρισα   ΑΕΚ 1 - 0
ετσι προχειρα στα εκανα
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ο αρης κερδισε ΑΕΚ/οσφπ/παο?
ο παοκ εχασε αερα απο τον παο και λιγα εφαγε...
ο οφη απλα ΔΕΝ  υπαρχει..
ο εργοτελης εφαγε 3 απο παο 4 ΑΠΟ ΑΕΚ..
η λαρισα εχει 10(!) ισοπαλιες...
και ο τεταρτος εχει 10 βαθμους απο τον τριτο...
ακομα πιο προχειρα...
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ε τότε να μην μας παραμυθιάζουν για τελικούς και μπαλλάρα..... ΟΚ;
Θα μου πεις εάν είμαστε μαλάκες και παίρνουμε διαρκείας καλά να πάθουμε.....
Δεν σταματώ στην παραμύθα, σου προσθέτω και ολίγη σάλτσα....
Όπως και να το κάνουμε η ΟΥΕΦΑ ένα προϊόν μοσχοπουλάει, το CL.
Αν δεν συνεισφέρεις στο κύκλωμα μπροστά δεν πας. Καλοί είναι οι όμιλοι αλλά ως εκεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom