Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tyfeas

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2006
Μηνύματα
594
Like
3
Πόντοι
6
λένε για αύριο αλλά υπάρχει και ένσταση, αν υπολογίσουμε την σοβαρότητα της υπόθεσης σε σύγκριση με του Ζήκου κανονικά η απόφαση πρέπει να βγει τα  άλλα Χριστούγεννα.

κανονικα πρεπει να ισχυει οτι & στην εκλογη Αρχιεπισκοπου...
να μην βγαινουν αν δεν βγαλουν αποφαση...
αλλα ξεχασα οτι το αγιο πνευμα γι αυτους λειτουργει διαφορετικα...
δεν επικαθηται στη κεφαλη τους αλλα μαλλον στη κολοΤΣΕΠΗ τους ;)
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
κανονικα πρεπει να ισχυει οτι & στην εκλογη Αρχιεπισκοπου...
να μην βγαινουν αν δεν βγαλουν αποφαση...
αλλα ξεχασα οτι το αγιο πνευμα γι αυτους λειτουργει διαφορετικα...
δεν επικαθηται στη κεφαλη τους αλλα μαλλον στη κολοΤΣΕΠΗ τους ;)
Σωστός!Και η σύσκεψη έπρεπε να γίνει στην Μητρόπολη και να αρχίσουν να βαράνε οι καμπάνες όταν θα έβγαινε η απόφαση! :2funny:
 

Επισκέπτης
Τα όσα έγιναν την Κυριακή το βράδυ, αλλά και τα όσα ακολούθησαν την Τετάρτη το απόγευμα στην συνεδρίαση της Σούπερ Λιγκ αποτέλεσαν τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για την ΑΕΚ. Η δυσαρέσκεια προς τη διοργανώτρια αρχή είναι δεδομένη και την Πέμπτη το βράδυ γνωστοποιήθηκε και επίσημα.

Για πρώτη φορά μάλιστα οι βασικοί μέτοχοι της ΠΑΕ Ντέμης Νικολαΐδης, Τάκης Κανελλόπουλος, Νίκος Κούλης, Γκίκας Γκούμας, Νάσος Θανόπουλος, Νίκος Νοτιάς και Πέτρος Παππάς εξέδωσαν την παρακάτω ανακοίνωση, την οποία μάλιστα την υπογράφουν.

Η ανακοίνωση: «Γνωρίζουμε πολύ καλά, ότι η διαφθορά στο ποδόσφαιρο δεν είναι μια αόριστη και γενική έννοια που όλοι θεωρητικά καταδικάζουμε, αλλά συγκεκριμένη πρακτική και νοοτροπία που διαιωνίζεται από συγκεκριμένους ανθρώπους, οι οποίοι συντηρούνται και τρέφονται από αυτήν. Δεν επιλέξαμε ποτέ να χρησιμοποιήσουμε μεθόδους χάραξης της πορείας του πρωταθλήματος και αυτό απορρέει από το σεβασμό στον εαυτό μας, στην ιστορία του συλλόγου μας, στους αντιπάλους μας, στους φιλάθλους μας. Θα συνεχίσουμε να στηρίζουμε και να υποστηρίζουμε τα όνειρα μας που ξεκίνησαν από το 2004 αλλά πλέον δεν έχουμε καμία αμφιβολία ότι για να τα καταφέρουμε θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη διαφθορά που υπάρχει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτός είναι ο νέος στόχος που θέσαμε. Μέσα σε νόμιμα και ηθικά πλαίσια θα προσπαθήσουμε να τον πετύχουμε», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Μάλιστα εκτός από το συγκεκριμένο θέμα συζητήθηκε και αυτό του γηπέδου. Υπήρξε ενημέρωση και συζήτηση για τα μείζονος σημασίας -για τον σύλλογο- έργα δηλαδή την ανέγερση του γηπέδου και τη δημιουργία του προπονητικού κέντρου. Σε ότι αφορά το γήπεδο έγινε λεπτομερής ανάλυση των προοπτικών που υπάρχουν και παρουσιάστηκαν οι παράμετροι και τα θέματα που αφορούν την ανέγερσή του και βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη. Αποφασίστηκε σύντομα να υπάρχει ενημέρωση των φιλάθλων για την πρόοδο του έργου. Σε ότι αφορά το θέμα του προπονητικού κέντρου, ο διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ, κ. Νίκος Θανόπουλος, ενημέρωσε τους μετόχους για την διαπραγμάτευση συγκεκριμένης έκτασης η οποία αναμένεται να ανακοινωθεί στο προσεχές χρονικό διάστημα. Βασικό θέμα συζήτησης όμως, ήταν η κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα στο χώρο της διαιτησίας και της αθλητικής δικαιοσύνης

 

tyfeas

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2006
Μηνύματα
594
Like
3
Πόντοι
6
Τα όσα έγιναν την Κυριακή το βράδυ, αλλά και τα όσα ακολούθησαν την Τετάρτη το απόγευμα στην συνεδρίαση της Σούπερ Λιγκ αποτέλεσαν τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για την ΑΕΚ. Η δυσαρέσκεια προς τη διοργανώτρια αρχή είναι δεδομένη και την Πέμπτη το βράδυ γνωστοποιήθηκε και επίσημα.

Για πρώτη φορά μάλιστα οι βασικοί μέτοχοι της ΠΑΕ Ντέμης Νικολαΐδης, Τάκης Κανελλόπουλος, Νίκος Κούλης, Γκίκας Γκούμας, Νάσος Θανόπουλος, Νίκος Νοτιάς και Πέτρος Παππάς εξέδωσαν την παρακάτω ανακοίνωση, την οποία μάλιστα την υπογράφουν.

Η ανακοίνωση: «Γνωρίζουμε πολύ καλά, ότι η διαφθορά στο ποδόσφαιρο δεν είναι μια αόριστη και γενική έννοια που όλοι θεωρητικά καταδικάζουμε, αλλά συγκεκριμένη πρακτική και νοοτροπία που διαιωνίζεται από συγκεκριμένους ανθρώπους, οι οποίοι συντηρούνται και τρέφονται από αυτήν. Δεν επιλέξαμε ποτέ να χρησιμοποιήσουμε μεθόδους χάραξης της πορείας του πρωταθλήματος και αυτό απορρέει από το σεβασμό στον εαυτό μας, στην ιστορία του συλλόγου μας, στους αντιπάλους μας, στους φιλάθλους μας. Θα συνεχίσουμε να στηρίζουμε και να υποστηρίζουμε τα όνειρα μας που ξεκίνησαν από το 2004 αλλά πλέον δεν έχουμε καμία αμφιβολία ότι για να τα καταφέρουμε θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη διαφθορά που υπάρχει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτός είναι ο νέος στόχος που θέσαμε. Μέσα σε νόμιμα και ηθικά πλαίσια θα προσπαθήσουμε να τον πετύχουμε», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Μάλιστα εκτός από το συγκεκριμένο θέμα συζητήθηκε και αυτό του γηπέδου. Υπήρξε ενημέρωση και συζήτηση για τα μείζονος σημασίας -για τον σύλλογο- έργα δηλαδή την ανέγερση του γηπέδου και τη δημιουργία του προπονητικού κέντρου. Σε ότι αφορά το γήπεδο έγινε λεπτομερής ανάλυση των προοπτικών που υπάρχουν και παρουσιάστηκαν οι παράμετροι και τα θέματα που αφορούν την ανέγερσή του και βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη. Αποφασίστηκε σύντομα να υπάρχει ενημέρωση των φιλάθλων για την πρόοδο του έργου. Σε ότι αφορά το θέμα του προπονητικού κέντρου, ο διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ, κ. Νίκος Θανόπουλος, ενημέρωσε τους μετόχους για την διαπραγμάτευση συγκεκριμένης έκτασης η οποία αναμένεται να ανακοινωθεί στο προσεχές χρονικό διάστημα. Βασικό θέμα συζήτησης όμως, ήταν η κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα στο χώρο της διαιτησίας και της αθλητικής δικαιοσύνης


Πολυ σωστα(Α.Ε γαρ)''στρογγυλευουν'' τις καταγγελιες ντεμη...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
θέλω να κάνω μια ερώτηση...αφελή προς εσάς....και προς τις περί δικαίου ερωτήσεις και τοποθετήσεις κοντού ως προς το θέμα της ισονομίας.
Μίλησε ο Βανδής για το ότι ΠΑΟ και ΟΣΦΠ έχουν συναλλαγές κρατικές εκτός ποδοσαίρου και γιαυτό αβανταρίζονται.
Ο "όμιλος επιχειρηματιών" που έχει επενδύσει στην ΑΕΚ (γιατί ο Βανδής δεν έχει βάλει δικά του λεφτά), μπορεί να μου πει κάποιος από ποιους απαρτίζεται; Είναι ιδιωτικές εταιρίες και επιχειρηματίες που ΔΕΝ κανουν δουλειές για το κράτος; μην τρελαθούμε τελείως που βγαίνουνε και λένε ό,τι θέλουνε.
Είπαμε, σκατά το ποδόσφαιρό μας, αλλά να μην βγαίνουν και κάποιοι τιμητές που το σώβρακό τους το έχουν σκατώσει πριν οι άλλοι κλάσουνε...
(Σόρρυ κιόλας ρε παιδιά, δεν μιλάω οπαδικά...καθαρά για τονν κοντό το σχόλιο). Απλά πιστέυω πως πάει να αποποιηθεί τις ευθύνες του για την κατάσταση κάθε φορά της ομάδας σας και για τις ατυχείς επιλογές του και του προπονητή σας.
 

Επισκέπτης
:dancing:
enosilarge20080208ts4.png
 

Επισκέπτης
θέλω να κάνω μια ερώτηση...αφελή προς εσάς....και προς τις περί δικαίου ερωτήσεις και τοποθετήσεις κοντού ως προς το θέμα της ισονομίας.
Μίλησε ο Βανδής για το ότι ΠΑΟ και ΟΣΦΠ έχουν συναλλαγές κρατικές εκτός ποδοσαίρου και γιαυτό αβανταρίζονται.
Ο "όμιλος επιχειρηματιών" που έχει επενδύσει στην ΑΕΚ (γιατί ο Βανδής δεν έχει βάλει δικά του λεφτά), μπορεί να μου πει κάποιος από ποιους απαρτίζεται; Είναι ιδιωτικές εταιρίες και επιχειρηματίες που ΔΕΝ κανουν δουλειές για το κράτος; μην τρελαθούμε τελείως που βγαίνουνε και λένε ό,τι θέλουνε.
Είπαμε, σκατά το ποδόσφαιρό μας, αλλά να μην βγαίνουν και κάποιοι τιμητές που το σώβρακό τους το έχουν σκατώσει πριν οι άλλοι κλάσουνε...
(Σόρρυ κιόλας ρε παιδιά, δεν μιλάω οπαδικά...καθαρά για τονν κοντό το σχόλιο). Απλά πιστέυω πως πάει να αποποιηθεί τις ευθύνες του για την κατάσταση κάθε φορά της ομάδας σας και για τις ατυχείς επιλογές του και του προπονητή σας.
φίλε μου όμορφα να μιλάς έτσι αόριστα 10 εκ Έλληνες δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν συναλλαγές με το Ελληνικό δημόσιο αν εσύ έχεις στοιχεία πες τα εγώ τουλάχιστον από εδώ έχω αρκετές φορές πει και καταγγείλει και της σχέσεις αλλά και της κομπίνες εις βάρος του κρατικού κορβανά από Κόκκαλη και  Βαρδινογιάννηδες.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μα το γεγονός πως δεν λένε ονομαστικά ποιοι είναι (τουλάχιστον εγώ δεν τους έχω ακούσει) εμένα μου προξενεί περιεργεια.
Και τέλος πάντων εγώ δεν ξέρω κανέναν επιχειρηματία στην Ελλάδα που να ΜΗΝ έχει βγάλει λεφτά επειδή ασχολήθηκε με το Δημόσιο ή να έχει βγάλει λεφτά ΧΩΡΙΣ να έχει ασχοληθεί με την Δημόσια παράγκα.
Πές μου εσύ ποιοι είναι και θα σου πω εγώ τι δοσοληψίες έχουν κάνει. Να είσαι σίγουρος. Πρόσεξε, δεν λέω πως το βαρδ-κοκκαλικό δεν έχει κάνει, λέω πως απλά ΌΛΟΙ έχουν κάνει, από τους μικρούς μέχρι τους μεγάλους. Και τα υπόλοιπα είναι στρουθοκαμηλισμός.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλημέρα αδέλφια μου.
Διάβασα προσεκτικα τα περί δοσοληψιών του δημοσίου με τις ομάδες.
Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει αν οι Κόκκαλης/Νοτιάς/Κανελλόπουλος/Οικογένεια κ.λ.π. εχουν συναλλαγές με το δημόσιο.
ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ.
Για μένα όμως πρέπει να αφήσουν έξω από το Δημόσιο το δύσμοιρο ελληνικό ποδόσφαιρο κ να το αφήσουν να τσουλήσει μόνο του μπας κ δούμε αυθεντική και ΚΑΘΑΡΗ μπάλλα.
Για να γυρίσει κ ο κόσμος στα γήπεδα που σιχάθηκε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και μια τελευταία πινελιά. Επειδή ΈΧΩ βρεθεί σε τραπέζι του σύνδεσμού σας πριν από 2 χρόνια και καθόμουνα διπλανό τραπέζι με τον κοντό και στο τραπέζι μου καθόντουσαν όλοι οι ακραιφνείς επενδυτές της ΑΕΚ, πίστεψέ με πως έχουνε σχέση. Και ξέρω. Απλά λόγω προσωπικής γνωριμίας μαζί τους και φιλιας δεν θέλω να πω περισσότερα. Αλλά πως το Δημόσιο τα δίνει παντού (εκτ΄ς από τους φορολογούμενούς του) ισχύει. Εμείς μόνο πληρώνουμε χωρίς να ξέρουμε γιατί...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πάντα το ποδόσφαιρο ήταν τρόπος ξεπλύματος χρημάτων σκοτεινέ.
Δεν εγινε τώρα. Τώρα, το μόνο που άλλαξε είναι η δική μας οικονομική κατάσταση, του λαού που βαρέθηκε να πληρώνει τις οικογενειοκρατίες...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Σωστότατος ο Τελευταίος των Μοϊκανών.

Πάντως με το όνομα που έχεις Μοϊκανέ για Αεκτζής θα έκανες....
 

Επισκέπτης
Μα το γεγονός πως δεν λένε ονομαστικά ποιοι είναι (τουλάχιστον εγώ δεν τους έχω ακούσει) εμένα μου προξενεί περιεργεια.
Και τέλος πάντων εγώ δεν ξέρω κανέναν επιχειρηματία στην Ελλάδα που να ΜΗΝ έχει βγάλει λεφτά επειδή ασχολήθηκε με το Δημόσιο ή να έχει βγάλει λεφτά ΧΩΡΙΣ να έχει ασχοληθεί με την Δημόσια παράγκα.
Πές μου εσύ ποιοι είναι και θα σου πω εγώ τι δοσοληψίες έχουν κάνει. Να είσαι σίγουρος. Πρόσεξε, δεν λέω πως το βαρδ-κοκκαλικό δεν έχει κάνει, λέω πως απλά ΌΛΟΙ έχουν κάνει, από τους μικρούς μέχρι τους μεγάλους. Και τα υπόλοιπα είναι στρουθοκαμηλισμός.
φίλε μου κάνεις ένα μεγάλο λάθος οι άνθρωποι που έχουν βάλει τα λεφτά τους στην ΑΕΚ τα έχουν βάλει σαν απλοί φίλοι της ομάδας έβαλαν από ένα ισόποσο ποσόν μέσα σε αυτήν και δεν διεκδικούν τίποτε και κανείς από αυτούς δεν είναι το μεγάλο αφεντικό ο μεγαλομέτοχος που θα την κάνει στην εκάστοτε κυβέρνηση και θα την πιέζει λέγοντας της ότι εγώ είμαι ο πρόεδρος της ΑΕΚ με τα χοντρά λεφτά και αν δεν πάρω την τάδε δουλειά θα στρέψω τον κόσμο της ομάδας εναντίον σας και πάνω απ όλα αυτά τα άτομα είναι πάνω απ όλα ΑΕΚ τσήδες και δεν το παίζουν όπως πχ ο Κόκκαλης  που το παίζει γαύρος ενώ είναι βάζελος.
 

Επισκέπτης
Και μια τελευταία πινελιά. Επειδή ΈΧΩ βρεθεί σε τραπέζι του σύνδεσμού σας πριν από 2 χρόνια και καθόμουνα διπλανό τραπέζι με τον κοντό και στο τραπέζι μου καθόντουσαν όλοι οι ακραιφνείς επενδυτές της ΑΕΚ, πίστεψέ με πως έχουνε σχέση. Και ξέρω. Απλά λόγω προσωπικής γνωριμίας μαζί τους και φιλιας δεν θέλω να πω περισσότερα. Αλλά πως το Δημόσιο τα δίνει παντού (εκτ΄ς από τους φορολογούμενούς του) ισχύει. Εμείς μόνο πληρώνουμε χωρίς να ξέρουμε γιατί...
κατ αρχήν έχεις δει πολλούς ΑΕΚτσήδες σε θέσεις καίριες στο ποδόσφαιρο και το μπάσκετ? εχθές εκδικαζόταν η ένσταση του ΟΣΦΠ και ο ένας από την επιτροπή ενστάσεων ήταν υπάλληλος του  Κόκκαλη.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ημέρα μνήμης σήμερα για 27 χρόνια μετά την αποφράδα ημέρα που χάθηκαν οι άτυχοι φίλοι του Ολυμπιακού στο ματς με την ομάδα μας.
Στα θύματα περιλαμβανόταν κ ένα ΑΕΤΟΠΟΛΥΟ...αλλά μικρή σημασία έχει.
Ας ελπίσουμε να ήταν το τελευταίο.

ΠΟΤΕ ΝΕΚΡΟΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
καλημερα αδελφια!!!!

μερα μνημης σημερα...
σαν σημερα εγινε η τραγωδια στο σταδιο καραισκακη με 21 νεκρους...
σαν σημερα "εσβησε" ο νικος ξηλουρης...
σαν σημερα "εσβησε" ο μαρκος βαμβακαρης...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom