Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Απ ότι ξέρω το Κρατικό Νίκαιας είναι ΗΔΗ σ επιφυλακή. Επίσης ιδιωτικές κλινικές σε Πειραιά περιμένουν αυξημένη κίνηση. Κάποιοι που μένουν στο νοίκι θα νοιώσσουν άσχημα που κάποιοι "πουθενάνδες" βάζουν λεφτά για το σπίτι τους!  :grin: :grin: :grin:
Είσαι κι εσύ κουφάλα...κάνεις τα πάντα για να τους κουβαλήσεις πάλι στο θρεντ! :2funny:
Μην φοβάσαι...θα βρούνε πάτημα στο 10ευρω!!!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Είσαι κι εσύ κουφάλα...κάνεις τα πάντα για να τους κουβαλήσεις πάλι στο θρεντ! :2funny:
Μην φοβάσαι...θα βρούνε πάτημα στο 10ευρω!!!
:rolleyes:
Εδώ βρήκαν πάτημα για τα 30ευρώ τ εισητήρια διαρκείας των ανέργων ότι και καλά τ έβγαλε για να δείξει ότι πούλησε πολλά εισητηρια διαρκείας!!  :headbang: :headbang: :headbang: :jerking:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
καθεσαι και ρωτας τον ορισμο του βλακεντιου να σου απαντησει σε κατι σοβαρο;
εδω προχθες ειχε ποσταρει με χαρα πρωτοσελιδο του γαυρου οτι θα πουλησουν τον μητρογλου με 20 μυρια,ενω η ρητρα του ειναι 8  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
μετα οταν τους λεω οτι οι ιδιοι οι δικοι τους τους θεωρουν προβατα και μαλακες,τσαντιζονται.
τωρα το ειδα..οπότε θα σε στενοχωρήσω πάλι...
η βλακεία σου είναι αμίμητη.

μπορεί να κάνει μία ομάδα προσφορά 20 μυρίων σε ΑΞΙΑ για κάποιον ποδοσφαιριστή.
Η ρήτραπληρώνεται μπαμ και κάτω με 8 μύρια. Οπότε αν κάποια ομάδα δεν θέλει να τα δώσει, μπορεί να δώσει και περισσότερα.

Αυτό δεν σημαίνει πως πιστεύω την είδηση (δεν την πιστεύω), απλά σου επισημαίνω πως είσαι άσχετος.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
κανεναν δεν κατηγορω αδικα φιλτατε. . .
Να τα βάζεις όλα όχι ότι σε συμφέρει...αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου. Το κόμπλεξ, η βλακεία και τα κοινότυπα "αστεία" σου κουράζουν και δε θα κουράσω άλλο τ' αδέρφια μου απαντώντας στις βλακείες σου. Χίλιες φορές χρηστίδης που έχει τουλάχιστον άποψη και χιούμορ.

ρε μπουμπη,χεσε μας :kissass:
Κοπρολαγνεία και άλλα φετίχ στα κατάλληλα θρεντ, εδώ μιλάμε για την ΑΕΚάρα. :sunglasses:
ε,δε διαφερει και πολυ :grin:
Μπα το χαρμάνι του ΑΕΚτζή είναι πιο πικάντικο από τα άνοστα σκατά που έχεις συνηθίσει να τρως στο λιμάνι γι αυτό τριγυρνάς εδώ και φιλάς ΑΕΚτζήδικους κώλους ζητώντας τη δόση σου.
τα εχεις δοκιμασει φαινεται και ξερεις  :grin:
ψωλόφιλε  :2on1: και Γρηγορία και Ευτέρπη και Μαριάννα να τον πεις, σε μπούκωσε καλά ο Γρηγόρης! :pipa1:
καλως τον γευσιγνωστη των σκατων :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Απ ότι ξέρω το Κρατικό Νίκαιας είναι ΗΔΗ σ επιφυλακή. Επίσης ιδιωτικές κλινικές σε Πειραιά περιμένουν αυξημένη κίνηση. Κάποιοι που μένουν στο νοίκι θα νοιώσσουν άσχημα που κάποιοι "πουθενάνδες" βάζουν λεφτά για το σπίτι τους!  :grin: :grin: :grin:
προσωπικά θα χαρώ αν επιτέλους φτιάξτε γήπεδο.
βεβαίως θα χαρώ ιδιαίτερα αν ο Μελισσάν και όλα τα υπόλοιπα ρεμάλια που ζούνε εις βάρος μας μπουνε φυλακή και σαπίσουνε (δεν είναι θέμα της ΑΕΚ αυτό και δεν εξαιρώ τον Κρόκους από τα ρεμάλια, για να προλάβω κανα μαλάκα που θα πει πως κάνω διακρίσεις)

Απλά μία υποσημείωση (και πάλι μακάρι να γίνει τελικά, το ξαναλέω). Τέτοιες ανακοινώσεις και εξαγγελίες έκανε μπόλικες και ο ΠΑΟ και ακόμα στη Λεωφόρο παίζουνε.

Και όλα αυτά τα λέω βλέποντας με θλίψη στο εξωτερικό να αναβαθμίζουνε τα γήπεδά τους ή να χτίζουνε νέα στο πι και φι.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
τωρα το ειδα..οπότε θα σε στενοχωρήσω πάλι...
η βλακεία σου είναι αμίμητη.

μπορεί να κάνει μία ομάδα προσφορά 20 μυρίων σε ΑΞΙΑ για κάποιον ποδοσφαιριστή.
Η ρήτραπληρώνεται μπαμ και κάτω με 8 μύρια. Οπότε αν κάποια ομάδα δεν θέλει να τα δώσει, μπορεί να δώσει και περισσότερα.

Αυτό δεν σημαίνει πως πιστεύω την είδηση (δεν την πιστεύω), απλά σου επισημαίνω πως είσαι άσχετος.
Τι ειπες τωρα παιχταρα μου...Πες μου μια περιπτωση που μια ομαδα εχει κανει προταση ΠΑΝΩ απο την ρητρα για οποιονδηποτε παιχτη..οχι πολλες.μονο μια.
τι πεταξε ρε ο τυπος. :S
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Τι ειπες τωρα παιχταρα μου...Πες μου μια περιπτωση που μια ομαδα εχει κανει προταση ΠΑΝΩ απο την ρητρα για οποιονδηποτε παιχτη..οχι πολλες.μονο μια.
τι πεταξε ρε ο τυπος. :S
Εννοεί με ανταλλαγές παικτών φαντάζομαι και όχι μετρητά. Όπως και να έχει λάθος τοποθέτηση είναι.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
προσωπικά θα χαρώ αν επιτέλους φτιάξτε γήπεδο.
βεβαίως θα χαρώ ιδιαίτερα αν ο Μελισσάν και όλα τα υπόλοιπα ρεμάλια που ζούνε εις βάρος μας μπουνε φυλακή και σαπίσουνε (δεν είναι θέμα της ΑΕΚ αυτό και δεν εξαιρώ τον Κρόκους από τα ρεμάλια, για να προλάβω κανα μαλάκα που θα πει πως κάνω διακρίσεις)

Απλά μία υποσημείωση (και πάλι μακάρι να γίνει τελικά, το ξαναλέω). Τέτοιες ανακοινώσεις και εξαγγελίες έκανε μπόλικες και ο ΠΑΟ και ακόμα στη Λεωφόρο παίζουνε.

Και όλα αυτά τα λέω βλέποντας με θλίψη στο εξωτερικό να αναβαθμίζουνε τα γήπεδά τους ή να χτίζουνε νέα στο πι και φι.
Αφού χαίρεσαι που θα γίνει αν γίνει το γήπεδο γιατί κάνεις την υποσημείωση; ΓΙα να μας γλιτώσεις από την απογοήτευση ή για να αισθανθείς καλύτερα ικανοποιώντας την ενδόμυχη και ίσως υποσυνείδητη επιθυμία σου για αποτυχία του σχεδίου;

Μην μου απαντήσεις, δεν έχει σημασία τι θα γράψεις εδώ, σημασία έχει να το σκεφτείς λίγο και να το ψάξεις μέσα σου... Όλοι έχουμε τον κάφρο μέσα μας, λίγο ή πολύ. :)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
προσωπικά θα χαρώ αν επιτέλους φτιάξτε γήπεδο.
βεβαίως θα χαρώ ιδιαίτερα αν ο Μελισσάν και όλα τα υπόλοιπα ρεμάλια που ζούνε εις βάρος μας μπουνε φυλακή και σαπίσουνε (δεν είναι θέμα της ΑΕΚ αυτό και δεν εξαιρώ τον Κρόκους από τα ρεμάλια, για να προλάβω κανα μαλάκα που θα πει πως κάνω διακρίσεις)

Απλά μία υποσημείωση (και πάλι μακάρι να γίνει τελικά, το ξαναλέω). Τέτοιες ανακοινώσεις και εξαγγελίες έκανε μπόλικες και ο ΠΑΟ και ακόμα στη Λεωφόρο παίζουνε.

Και όλα αυτά τα λέω βλέποντας με θλίψη στο εξωτερικό να αναβαθμίζουνε τα γήπεδά τους ή να χτίζουνε νέα στο πι και φι.
Σπάστα και ξαναρίχτα. Γράψε ΣΩΣΤΟΤΕΡΑ τι έγινε με τη περίπτωση του ΠΑΟ. Δε θα κάτσω να τη γράψω εγώ. Είναι γνωστή. Για κορμοράνους και μαλακίες καπαμά. Μια υποβαθμισμένη περιοχή έχασε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία ν αναβαθμιστεί. Προσωπικά δε γούσταρα να χτιστεί το τεράστιο μολ αλλά ο άλλος δεν ήθελε λεφτά ήθελε μολ για να έχει ν εισπράτει μια ζωή. Βγήκαν οι κάτοικοί της περιοχής (και καλά) και είπαν για κορμοράνους σε μια περιοχή που και τα ποντίκια μεταναστεύουν από τη βρώμα.
Πιστεύω πως ξέρεις και εσύ γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν έγινε το στάδιο του ΠΑΟ, όπως επίσης γνωρίζεις και εσύ για πιο λόγο είχε βγει εξ αρχής το γήπεδο της Ν.Φ από το σχέδιο των ολυμπιακών αγωνων.
Αφού το λοιπόν θέλεις να τα λες όλα όμορφα και σωστά να το κάνεις.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και που είστε, όλοι εσείς που λέτε πως είναι καλός ο νέος κανονισμός φίμωσης "για την προσταασία του προϊόντος". Όλοι εσείς που συμφωνείται με τα λόγια της ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΥ (α)μώραλη που είπε «Κι επειδή έχω μιλήσει με λίγκες άλλων χωρών ισχύει στις περισσότερες λίγκες, απλά διαφέρει στα πρόστιμα. Οι διατάξεις είναι ίδιες. Οποιος καταφέρεται κατά λίγκας, χορηγών, του Δ.Σ. του, μάνατζμεντ έχει πειθαρχικές επιπτώσεις. Η Πορτογαλία δε είναι σαν φωτογραφία της δική μας διάταξης. Προβλέπει πειθαρχικές διαδικασίες σε όλες τις λίγκες."  
Τσακώστε αυτό εδώ
Αντιγράφω "Το βράδυ της Παρασκευής το Διοικητικό Συμβούλιο της Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας της χώρας, μετά από οκτώ ώρες συνεδρίασης αποφάσισε να «περάσει» μια νέα νομοθεσία… Βάσει αυτής, [size=50pt][size=50pt]απαγορεύεται[/size] ο δανεισμός των ποδοσφαιριστών μεταξύ των ομάδων που συμμετέχουν στην πρώτη κατηγορία. [/size]

Αλλά αυτό ο άνθρωπος που κοπτεται για την "προστασία του προϊόντος" δε σκέφτηκε να το αντιγράψει αυτολεξή. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ. Τ αφεντικό του εξάλλου έχει  δώσει 12 δανεικούς σε 8... ανταγωνιστές του.  Αναλυτικά:

Εργοτέλης: 1. Μανώλης Τζανακάκης, 2. Ανδρέας Μπουχαλάκης,3. Κώστας Ρουγκάλας, 4. Δημήτρης Διαμαντάκος

Πλατανιάς: 5. Αλεξάνταρ Κάταϊ, 6. Μανώλης Σιώπης

Άρης: 7. Ανδρέας Τάτος, 8. Βασίλης Καραγκούνης

ΠΑΣ Γιάννινα: 9. Τόμας ντε Βινσέντι

Πανιώνιος: 10. Δημήτρης Κολοβός

Λεβαδειακός: 11. Μπάμπης Λυκογιάννης

Καλλονή: 12. Λεάντρο

Αλλά φυσικά αυτό ΑΣΦΑΛΩΣ και δεν κάνει κακό στο "προϊον". Αντίθετα τ προάγει. Κατά τ άλλα το "παράγκα και όραμα" πείραξε τον Μώραλη (βασικά τον χοντρό πείραξε, αλλά μη το λέμε γιατί θα δυσφημίσουμε το "προϊον" )
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
προσωπικά θα χαρώ αν επιτέλους φτιάξτε γήπεδο.
βεβαίως θα χαρώ ιδιαίτερα αν ο Μελισσάν και όλα τα υπόλοιπα ρεμάλια που ζούνε εις βάρος μας μπουνε φυλακή και σαπίσουνε (δεν είναι θέμα της ΑΕΚ αυτό και δεν εξαιρώ τον Κρόκους από τα ρεμάλια, για να προλάβω κανα μαλάκα που θα πει πως κάνω διακρίσεις)

Απλά μία υποσημείωση (και πάλι μακάρι να γίνει τελικά, το ξαναλέω). Τέτοιες ανακοινώσεις και εξαγγελίες έκανε μπόλικες και ο ΠΑΟ και ακόμα στη Λεωφόρο παίζουνε.

Και όλα αυτά τα λέω βλέποντας με θλίψη στο εξωτερικό να αναβαθμίζουνε τα γήπεδά τους ή να χτίζουνε νέα στο πι και φι.
Αν οντως ισχυε αυτο που λες,τοτε δεν θα υποστηριζες και τον γαυρο που γιγαντωσε απο τις τεραστιες μιζες και αναθεσεις που επαιρνε εταιρια πρωην προεδρου της γαυριελας,με υπερογκα ποσα που πληρωνε το ελληνικο δημοσιο.Αν βγεις και το παραδεχτεις αυτο,τοτε θα πω και εγω οτι εισαι μαγκας.Μεχρι στιγμης ομως εισαι γιαλαντζι ντολμας,χωρις επιχειρηματα.
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
Σου υποσχέθηκα ότι θα σου γαμήσω το σόι όπως του πεξάρα; Με τόσα μουνιά που έχω γαμήσει που να θυάμαι....Καλά λέγε με και σύ ετσι. Όμως εσύ και εγώ θα ξέρουμε ότι σου γαμήσα το σόι και εσυ είπες "τον πούστη!!! Τ είπε και τ κανε".

Όσο για το ψω(λο)φιλος είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι τ έχεις κερδίσει με το σπαθί σου...Ή μάλλον με το κωλί σου  :thefinge:
Γρηγορια,καποιος που φωναζει συνεχεια,γαμαω-γαμαω-γαμαω,κατα πασα πιθανοτητα τον παιρνει ή ειναι ανικανος :grin:
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
Να τα βάζεις όλα όχι ότι σε συμφέρει...αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου. Το κόμπλεξ, η βλακεία και τα κοινότυπα "αστεία" σου κουράζουν και δε θα κουράσω άλλο τ' αδέρφια μου απαντώντας στις βλακείες σου. Χίλιες φορές χρηστίδης που έχει τουλάχιστον άποψη και χιούμορ.
αλλη φορα να μην πεταγεσαι σαν την πορδη "συνηγορε" :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Γρηγορια,καποιος που φωναζει συνεχεια,γαμαω-γαμαω-γαμαω,κατα πασα πιθανοτητα τον παιρνει ή ειναι ανικανος :grin:
Ξέρεις φυσικά πως αυτό που έγραψες είναι λογική μικρόψωλου έτσι; Δεν χρειάζεται να σου το κάνω πενηνταράκια να το καταλάβεις (ελπίζω).
Αλλά για πες μου κάτι; Αυτός που κωλοτρίβεται σε κάποιον τι είναι;;;
Για να τελιώνω με την πάρτυ σου ψω(λο)φιλε. Έχουμε καταλάβει πως σου αρέσει η ψωλή, αλλιώς δε θα τ έβαζες στο νικ σου. Αν ψάχνεις κάποιον να σε γαμήσει μπορείς να ψάξεις αλλού και να κολοτριφτείς σ άλλον. Αντε στο καλό τώρα και να μη σκύβεις συνέχεια.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εννοεί με ανταλλαγές παικτών φαντάζομαι και όχι μετρητά. Όπως και να έχει λάθος τοποθέτηση είναι.
Λάβιε, είναι παπαριά το άρθρο, αυτό είναι η άποψή μου.
Αλλά πως κάποιος μπορεί να δώσει παραπάνω από μια ρήτρα αν δεν έχει μετρητό να σκάσει ... γίνεται.
και δεν είναι μόνο με ανταλλαγές
είναι και με άλλους τρόπους:
ας πούμε ρήτρα με ποσό στα Χ ματς.
ρήτρα με ποσό στα Χ γκολ
ρητρα με ποσό σε νέα μεταγραφή
ανταλλαγές
κοκ

απλά δεν πιστεύω πως κάποιος θα δώσει υπερδιπλάσιο ποσό ακόμα και έτσι όταν είναι 8 μύρια η ρήτρα αποδέσμευσης.

 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Λάβιε, είναι παπαριά το άρθρο, αυτό είναι η άποψή μου.
Αλλά πως κάποιος μπορεί να δώσει παραπάνω από μια ρήτρα αν δεν έχει μετρητό να σκάσει ... γίνεται.
και δεν είναι μόνο με ανταλλαγές
είναι και με άλλους τρόπους:
ας πούμε ρήτρα με ποσό στα Χ ματς.
ρήτρα με ποσό στα Χ γκολ
ρητρα με ποσό σε νέα μεταγραφή
ανταλλαγές
κοκ

απλά δεν πιστεύω πως κάποιος θα δώσει υπερδιπλάσιο ποσό ακόμα και έτσι όταν είναι 8 μύρια η ρήτρα αποδέσμευσης.
Επειδή βαριέμαι να ακολουθήσω όλο το νήμα μπορείς να μου πεις χοντρικά τι λέει τ άρθρο; Απ ότι κατάλααβα μιλάμε για τον Μήτρογλου σωστά; Απ όσο ξέρω η ρήτρα είναι 8μύρια. Τ άρθρο τι λέει; Ότι θα έρθει μια ομάδα και θα δώσει 8μύρια στον ΟΣΦΠ και αυτός θα πει όχι γιατί θα θέλει πχ 15; Αυτό δε γίνεται. Από τη στιγμή που το ποσό είναι το ποσό που προβλέπει η ρήτρα ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ομάδα) θα πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ να κάνουν δεκτή τη πρόταση. Απ εκεί και πέρα είναι στη διάθεση του Μήτρογλου (και του κάθε παίκτη) αν θα τα βρει στο οικονομικό με την ενδιαφερόμενη ομάδα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Επειδή βαριέμαι να ακολουθήσω όλο το νήμα μπορείς να μου πεις χοντρικά τι λέει τ άρθρο; Απ ότι κατάλααβα μιλάμε για τον Μήτρογλου σωστά; Απ όσο ξέρω η ρήτρα είναι 8μύρια. Τ άρθρο τι λέει; Ότι θα έρθει μια ομάδα και θα δώσει 8μύρια στον ΟΣΦΠ και αυτός θα πει όχι γιατί θα θέλει πχ 15; Αυτό δε γίνεται. Από τη στιγμή που το ποσό είναι το ποσό που προβλέπει η ρήτρα ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ομάδα) θα πρέπει ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ να κάνουν δεκτή τη πρόταση. Απ εκεί και πέρα είναι στη διάθεση του Μήτρογλου (και του κάθε παίκτη) αν θα τα βρει στο οικονομικό με την ενδιαφερόμενη ομάδα.
το πανηγυρικο αρθο ελεγε τι μεγαθηρια της ευρωπης ειναι ετοιμα να σκασουν 20 μυρια για τον καγκουρα.και να τα πανηγυρια οι γαυροι,
και καποιοι εκαναν και αναλησεις με το πως θα τα επενδυσουν.Βεβαια το αρθρο δεν εξηγουσε πως γινεται ενω εχει ρητρα με 8 εκ ευρω ο μητρογκολ,
να δωσουν καποιοι 20.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ενα ενδιαφέρον αφιέρωμα για το γήπεδο της ΑΕΚ εδώ: Παραθέτω προς σχολιασμό ένα μικρό απόσπασμα από τη συνέντευξη του κ. Γεράσιμου Έρτσου (αρχιτέκτων, μέλος της ΑΕΚ , εμπνευστή και δημιουργού της σκεπαστής).
" - Πόσο στοίχισε το έργο και πως εξασφαλίστηκαν τα χρήματα ;

Το έργο στοίχισε συνολικά 40 εκ. και τα έβαλε όλα η Γενική γραμματεία αθλητισμού, μετά από πιέσεις του Μπάρλου. Σε αντιπαροχή βέβαια ο Μπάρλος, κατέβηκε υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με το ψηφοδέλτιο της Ν. Δημοκρατίας στο Δήμο Αθηναίων. Σαν αντιπαροχή ο Αχιλλέας Καραμανλής, Υφυπουργός προεδρίας με αρμοδιότητα των αθλητικών έργων του είπε: "Λουκά, εγώ θα βάλω τα λεφτά και εσύ θα κατέβεις στις εκλογές". Και βγήκε πρώτος σύμβουλος!'
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ενα ενδιαφέρον αφιέρωμα για το γήπεδο της ΑΕΚ εδώ: Παραθέτω προς σχολιασμό ένα μικρό απόσπασμα από τη συνέντευξη του κ. Γεράσιμου Έρτσου (αρχιτέκτων, μέλος της ΑΕΚ , εμπνευστή και δημιουργού της σκεπαστής).
" - Πόσο στοίχισε το έργο και πως εξασφαλίστηκαν τα χρήματα ;

Το έργο στοίχισε συνολικά 40 εκ. και τα έβαλε όλα η Γενική γραμματεία αθλητισμού, μετά από πιέσεις του Μπάρλου. Σε αντιπαροχή βέβαια ο Μπάρλος, κατέβηκε υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με το ψηφοδέλτιο της Ν. Δημοκρατίας στο Δήμο Αθηναίων. Σαν αντιπαροχή ο Αχιλλέας Καραμανλής, Υφυπουργός προεδρίας με αρμοδιότητα των αθλητικών έργων του είπε: "Λουκά, εγώ θα βάλω τα λεφτά και εσύ θα κατέβεις στις εκλογές". Και βγήκε πρώτος σύμβουλος!'
Αυτα ειναι γνωστα τυπε.το παραξενο σε αυτο που βλεπεις δεν καταλαβαινω.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
το πανηγυρικο αρθο ελεγε τι μεγαθηρια της ευρωπης ειναι ετοιμα να σκασουν 20 μυρια για τον καγκουρα.και να τα πανηγυρια οι γαυροι,
και καποιοι εκαναν και αναλησεις με το πως θα τα επενδυσουν.Βεβαια το αρθρο δεν εξηγουσε πως γινεται ενω εχει ρητρα με 8 εκ ευρω ο μητρογκολ,
να δωσουν καποιοι 20.

Δηλαδή αν ο μήτρογλου συνεχίσει με αυτόν τον ρυθμό και ρίχνει τριάρες και βάζει γκολ και στην ευρώπη, κι ενδιαφερθούν κι άλλες ομάδες, αποκλείεται να αλλάξει η ρήτρα; Τι είναι η ρήτρα και δε μπορεί να αλλάξει, το καυλί του γέρου που είναι το ίδιο όλο το χρόνο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom