Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

mslv

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2009
Μηνύματα
2.921
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16

Επισκέπτης
Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν από εδώ, ειδικά όταν αναφέρεσαι σε έναν απο τους παλαιότερους του φόρουμ..Λέγε ότι θέλεις αλλά μη βρίζεις..Κανει και ζέστη και μπορεί να πας για ..μπανάκι!
καταρχήν δεν έχει να κάνει με την αεκ για να το ξεκαθαρίσω.ο γνωστός κομπλεξικός με έχει προκαλέσει εδω και  2 χρόνια με τον πανιώνιο.αν θυμάσαι ποτέ δεν είχα εμπάθεια με την αεκ και ούτε εχω.με αυτόν όμως όσο συνεχιζει έτσι θα γίνετε.οσο για το παλιός ..πίστεψε με και εγώ ειμαι αρκετά παλιός άσχετα το πότε γράφτηκα.όσο για τις βρισιές μαλ,ον δεν είδες ότι δεν βρίζω μόνο εγώ.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.001
Πόντοι
1.486
καταρχήν δεν έχει να κάνει με την αεκ για να το ξεκαθαρίσω.ο γνωστός κομπλεξικός με έχει προκαλέσει εδω και  2 χρόνια με τον πανιώνιο.αν θυμάσαι ποτέ δεν είχα εμπάθεια με την αεκ και ούτε εχω.με αυτόν όμως όσο συνεχιζει έτσι θα γίνετε.οσο για το παλιός ..πίστεψε με και εγώ ειμαι αρκετά παλιός άσχετα το πότε γράφτηκα.όσο για τις βρισιές μαλ,ον δεν είδες ότι δεν βρίζω μόνο εγώ.
Nαι αλλα γραφεις στο thread μας κι εμεις δε χρωσταμε τιποτα να ακουμε γαμοσταυρίδια...Κόφτο λοιπόν εσυ και θα φροντίσω εγω να μη σε ξαναβρίσει ΑΝ σε εχει βρίσει..
 

Επισκέπτης
Nαι αλλα γραφεις στο thread μας κι εμεις δε χρωσταμε τιποτα να ακουμε γαμοσταυρίδια...Κόφτο λοιπόν εσυ και θα φροντίσω εγω να μη σε ξαναβρίσει ΑΝ σε εχει βρίσει..
μπες στο κόπο και κοίταξε τι έχει γράψει στο δικός μας θρεντ.σου ξαναλέω όμως τύπε το πρόβλημα είναι καθαρά προσωπικό και δεν έχει να κάνει με την αεκ.όσο για τον αν με εχει βρίσει αν είσαι έστω και λίγο αντικειμενικός δες λίγο πιο πάνω τη ανταπαντάει σε κατι που ανέφερα που έλεγε για το ντεμη ;) και πραγματικά πίστεψε με δεν χρειάζομαι προστασία και δεν στο λέω ειρωνικά.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
4c4ab3d7ca6250454ee4dde7a75395ab_62457.jpg


Eιλικρινά σου εύχομαι νε πετύχει το όραμα σου για την ΑΕΚΑΡΑ μας.
Πάντως απο μένα τα δυο τα έχεις.

 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Καλησπέρες. Όποιος έχει πάρει διαρκείας των 240 ευρώ και πάει να πάρει τ άλλο που του δίνει η ΠΑΕ (ή τέλος πάντων έχει 2 και το ένα δε το θέλει) ας μου το πει. Το αγοράζω. Θα είμαι Ελλάδα για κάποιο Α διάστημα (άνω των 6 μηνών) και θέλω να πηγαίνω όσο συχνά μπορώ γήπεδο.

 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Ο τηλεοπτικός σταθμός ΣΚΑΪ διενήργησε δημοσκόπηση σε 3.000 άνδρες για λογαριασμό της εκπομπής "Δίκη".

Σε αυτή τέθηκε το ερώτημα για το ποια ομάδα υποστηρίζουν στην Ελλάδα.
Πρώτος βγήκε ο Ολυμπιακός με 24% και δεύτερος ο Παναθηναϊκός με 20%. Ωστόσο η ...η καμία ομάδα συγκέντρωσε μεγαλύτερο ποσοστό (27%).
Περίπου 1 στους 3 άνδρες που ρωτήθηκαν δεν υποστηρίζει δηλαδή κανένα σύλλογο!
Αναλυτικά:

Ολυμπιακός 24%

Παναθηναϊκό  20%

ΑΕΚ 9%

ΠΑΟΚ 8%

Άρη 3%

Εθνική Ελλάδας 2%

Άλλη ομάδα 7%

Καμία ομάδα 27%

Η δημοσκόπηση έκανε την αντιστοίχηση στον πληθυσμό της Ελλάδας και έβγαλε 2.040.356 Ολυμπιακούς, 1.672.236 Παναθηναϊκούς, 793.313 Αεκτζήδες και  716.265 Παοκτσήδες

www.sport24.gr/football/1_stoy_3_andres_den_yposthrizei_kamia_omada.1831093.html]http://www.sport24.gr/football/1_stoy_3_andres_den_yposthrizei_kamia_omada.1831093.html[/url]

 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Με πρόεδρο και μπροστάρη Θωμά Μαύρο,
Τεχνικό Διευθυντή Βασίλη Τσιάρτα,
Γενικό Αρχηγό Χρήστο Κωστή,
Κόουτς Βαγγέλη Βλάχο
και στην Ευρώπη τον... Αστέρα Τρίπολης ()
ξεκινάει η προσπάθεια σωτηρίας της ΑΕΚ από τον κόσμο της με τις νέες μειωμένες τιμές (120 και 150 Ευρώ) στις κάρτες διαρκείας...
Υπό άλλες συνθήκες έπρεπε να μας τα χαρίζουν... :2funny: :2funny:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
http://[URL unfurl="true"]www.alithiafm.gr/images/stories/GreekFlag.gif[/img[/URL]]

[MEDIA=youtube]OVU6XYJPLw8[/MEDIA]

[url=http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CF%8C_%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CE%A0%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%BF%CF%85_2004][URL unfurl="true"]http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CF%8C_%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1_%CE%A0%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%BF%CF%85_2004[/url[/URL]]
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Κινδυνεύει με υποβιβασμό η ΑΕΚ!

Η “Ένωση” καλείται να βρει περίπου 3,5 εκατ. ευρώ μέχρι τις 10 Αυγούστου για να τακτοποιήσει τις ληξιπρόθεσμες οφειλές της προς Εφορία και παίκτες, ώστε να πάρει άδεια συμμετοχής στο επόμενο πρωτάθλημα.



Ο επόμενος μήνας θα είναι ιδιαίτερα κρίσιμος για την ΑΕΚ και αυτό γιατί κρίνεται το μέλλον της ομάδας. Μπορεί να γλίτωσε τον υποβιβασμό μέσω της Σούπερ Λίγκ, ωστόσο ο κίνδυνος όχι μόνο παραμένει αλλά είναι και πιο ορατός από ποτέ. Εάν μέχρι τις 10 Αυγούστου η ΑΕΚ δεν καταφέρει να τακτοποιήσει τις οφειλές της προς την εφορία και να λάβει ενημερότητα, τότε, υπάρχει το μεγάλο ενδεχόμενο να μην πάρει άδεια συμμετοχής στην Σούπερ Λίγκα από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού και να υποβιβαστεί στη Football League.

Η διοίκηση των “κιτρινόμαυρων” πρέπει μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα να πληρώσει τις δόσεις που χρωστάει στην εφορία και να ρυθμίσει τις επόμενες, ενώ παράλληλα χρειάζεται να προσκομίσει έγγραφα που θα αποδεικνύει ότι έχει πληρώσει τουλάχιστον έναντι τους ποδοσφαιριστές της.

Έστω και μία προσφυγή προς παίκτη να υπάρχει, τότε δεν θα μπορεί να πάρει ενημερότητα και ο υποβιβασμός θα είναι αναπόφευκτος.

Συνολικά υπολογίζεται πως χρειάζονται 3,5 εκατ. ευρώ για να συμμετάσχει η ΑΕΚ στο επόμενο πρωτάθλημα, με υπολογισμένα τα χρήματα από τις πωλήσεις των Μάκο και Κλωναρίδη
www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=150512&catid=1]http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=150512&catid=1[/url]

Ορατός ο κίνδυνος υποβιβασμού για την ΑΕΚ...

Η ΑΕΚ έχει μπροστά της έναν ακριβώς μήνα, προκειμένου να διευθετήσει τις εκκρεμότητές της με 44, Εφορία και παίκτες, να φτιάξει έναν ολοκληρωμένο φάκελο και να περάσει από την ΕΕΑ
Ο κίνδυνος να μην υπάρχει η ΑΕΚ σε έναν μήνα από σήμερα και το δεύτερο 10ήμερο του Αυγούστου, εφόσον δεν βρεθούν άμεσα 4 εκατ. ευρώ (όπως ξεκαθάρισε πως χρειάζονται ο Μαύρος στον Παππά και επιβεβαίωσε ο τελευταίος), είναι ορατός. Σας είχαμε γράψει πριν λίγες ημέρες πως η ΑΕΚ πρέπει μέχρι τις 10 Αυγούστου, περίπου, να παραδώσει έναν φάκελο στην ΕΕΑ (όπως κι όλες οι ομάδες εξάλλου) όπου μέσα να φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι μία βιώσιμη εταιρεία και προχωρά. Το θέμα το τονίζει και σήμερα η SPORTDAY η οποία γράφει για την απειλή υποβιβασμού της ΑΕΚ στη Δ' Εθνική. Και όντως έτσι είναι τα πράγματα...
Πρέπει βρεθούν άμεσα τα εκατομμύρια που χρειάζονται ώστε: να πληρωθεί η δόση του 44, να διευθετηθούν οι εκκρεμότητες με αρκετούς παίκτες (κυρίως πρώην) με την ΑΕΚ να καλύπτει τις υποχρεώσεις απέναντί τους, ενώ φυσικά πρέπει να μπει η ΠΑΕ και μία νέα ευνοϊκή ρύθμιση (και για την ίδια, αλλά και για το Δημόσιο φυσικά, αφού αν η ΑΕΚ υποβιβασθεί δεν θα πάρει ευρώ...) για τις μηνιαίες δόσεις αποπληρωμής του χρέους της προς την Εφορία.
Όλα αυτά χρειάζονται τρέξιμο, κόπο και χρήμα. Για τα δύο πρώτα στη διοίκηση προσπαθούν... Αλλά χωρίς το τρίτο δυστυχώς χάνονται τα πάντα... Η ρύθμιση θα γίνει αλλά δεν θα είναι σωτηρία. Θα πρέπει και να... πληρωθεί.

www.aek365.com/a-202538/kndunos-upobibasmou-gia-thn-aek.htm]http://www.aek365.com/a-202538/kndunos-upobibasmou-gia-thn-aek.htm[/url]
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
313
Πόντοι
3.275
Εμένα μου φαίνονται πλέον πονηρό το όλο θέμα με τον υποβιβασμό της ΑΕΚ αν γίνει.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Κλωναρίδης στη Λίλ και Μάκος στη Μόναχο 1860 (). Νομίζω πως και επισήμως στο ρόστερ της ομάδας δεν περιλαμβάνεται κανείς εν ενεργεία διεθνής...έστω και ξένος.
Και πάλι όμως τα λεφτά που μπήκαν στα ταμεία δεν φτάνουν... και το φάσμα της διάλυσης είναι πλέον ορατό...
Αν και το απεύχομαι και στη Δ' ρε πουσταράδες, οσό ζώ θα τραγουδώ, μ' έχεις κάνει άρρωστο, μου' χεις πάρει το μυαλό, Δικέφαλε θα τρελαθώ, ποτέ μου δε θα γιατρευτώ, ήμουν και θα 'μαι πάντα εδώ!
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Κλωναρίδης στη Λίλ και Μάκος στη Μόναχο 1860 (). Νομίζω πως και επισήμως στο ρόστερ της ομάδας δεν περιλαμβάνεται κανείς εν ενεργεία διεθνής...έστω και ξένος.
Και πάλι όμως τα λεφτά που μπήκαν στα ταμεία δεν φτάνουν... και το φάσμα της διάλυσης είναι πλέον ορατό...
Αν και το απεύχομαι και στη Δ' ρε πουσταράδες, οσό ζώ θα τραγουδώ, μ' έχεις κάνει άρρωστο, μου' χεις πάρει το μυαλό, Δικέφαλε θα τρελαθώ, ποτέ μου δε θα γιατρευτώ, ήμουν και θα 'μαι πάντα εδώ!

 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006

[size=20pt]«Η ΑΕΚ είναι ήδη στον τάφο!»
[/size]

Ο Θωμάς Μαύρος σε νέες δηλώσεις του "μιλάει" στον κόσμο και θέτει το ερώτημα αν μπορεί να αναστηθεί η ΑΕΚ...

Μιλώντας με γλώσσα που (ίσως) σοκάρει ο Θωμάς Μαύρος κάνει λόγο για μία ΑΕΚ που βρίσκεται ήδη στον... τάφο και γίνεται προσπάθεια να αναστηθεί. Σε δηλώσεις του στην ΩΡΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ο Θωμάς είπε: «Ήρθε η ώρα να κοιταχτούμε στον καθρέφτη και να αποφασίσουμε αν η ΑΕΚ θα μείνει στις ζωές μας. Θέλουμε μία ΑΕΚ ζωντανή ή δεν θέλουμε; Πρέπει να πάρουμε μία απόφαση. Ο κόσμος της ομάδας μας θα πρέπει να καταλάβει ότι η ΑΕΚ δεν είναι απλά στην εντατική... Η ΑΕΚ βρίσκεται ήδη στον τάφο και όλοι μας κάνουμε υπεράνθρωπη προσπάθεια για να την αναστήσουμε. Κακά τα ψέμματα, αλλά καλοκαιρινός... Άγιος Βασίλης ακόμα δεν έχει φανεί. Δεν ξέρω αν θα φανεί κιόλας. Και εγώ και η διοίκηση της ομάδας προσπαθούμε να βρούμε ανθρώπους που θέλουν ή φέρονται να βοηθήσουν. Να προσφέρουν μια έξτρα οικονομική βοήθεια, όμως προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα το ανακοινώσιμο», λέει ο Θωμάς Μαύρος και εξηγεί: «Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ρίξω όλο το βάρος της ευθύνης στον κόσμο. Δεν συμφωνώ με αυτή την άποψη. Είναι όμως αναγκαιότητα να πάρουμε μία απόφαση. Ακούω συνεχώς για τα σενάρια στη Δ' Εθνική. Μόνο στην σκέψη, σιχαίνομαι αυτό το πράγμα. Χωρίς βοήθεια όμως δεν θα μπορέσω να το αποτρέψω. Δεν ζήτησα κάτι εξωπραγματικό. Ζήτησα από τον κόσμο που αγαπάει την ομάδα είτε ν' αγοράσει διαρκείας τα οποία είναι πιο φθηνά από ποτέ, είτε να βοηθήσει μέσω του λογαριασμού. Δυστυχώς είναι η μόνη λύση. Αν δεν καταφέρουμε να αλλάξουμε τα πράγματα, στις 7 Αυγούστου η ΑΕΚ τελειώνει»

www.aek365.com/a-203249/h-aek-einai-hdh-ston-tafo.htm]http://www.aek365.com/a-203249/h-aek-einai-hdh-ston-tafo.htm[/url]
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Xρηστίδη ξηλώσου, θα σου φέρω διαρκείας να αγοράσεις.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Ρε Διομήδη...
Αν ρίξεις μια ματιά στο ρόστερ της ομάδας () απ' το οποίο ήδη λείπει ο Μάκος και πάρεις ως δεδομένο πως τα συμβόλαια των Γκερέιρο και Γκουντγιονσεν αποτελούν αγκάθια μεν, υπαρκτά δε, καταλαβαίνεις πως ακόμα και αν τελικά παίξουμε Σούπερλιγκ, ακόμα και η Νίκη Βόλου φαίνεται ανταγωνιστικός αντίπαλος.

Μέχρι τις 10 Αυγούστου είναι πες του γαύρου  :grin:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Το "χρυσάφι" της UEFA σε Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και άλλες ομάδες

Η UEFA ανακοίνωσε τα χρήματα που έβαλαν στα ταμεία τους οι ομάδες που συμμετείχαν στις περσινές διοργανώσεις. Μεγάλο ποσό για Ολυμπιακό, πρωταθλήτρια η Τσέλσι. Δείτε αναλυτικά.
Δεν είναι μονάχα η δόξα που κάνει όλες τις ομάδες να επιθυμούν διακαώς να αγωνιστούν στην Ευρώπη και ιδιαίτερα στο Champions League, αλλά φυσικά και τα χρήματα.

Μια ματιά να ρίξει κανείς στα ποσά που πήραν οι ομάδες που συμμετείχαν στο Champions League και θα καταλάβετε πόσο μεγάλο είναι το κίνητρο για ένα εισιτήριο που οδηγεί στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Ούτε λίγο, ούτε πολύ, οι ομάδες που έπαιξαν στο Champions League πήραν συνολικά 754.100.000 ευρώ (!) και 150.000.000 ευρώ μοιράστηκαν οι σύλλογοι που αγωνίστηκαν στο Europa League.

Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Τσέλσι και στο οικονομικό κομμάτι, καθώς έβαλε στα ταμεία της 59.935.000 ευρώ, με την Μπάγερν να ακολουθεί (41.730.000), την Μπαρτσελόνα στην τρίτη θέση (40.550.000), την Μίλαν στην τέταρτη θέση (36.864.000) και την Ρεάλ Μαδρίτης να συμπληρώνει την πεντάδα με 38.434.000 ευρώ.

Ο Ολυμπιακός από τη συμμετοχή του στο Champions League πήρε 24.444.000 ευρώ, ενώ από το Europa 1.188.393 ευρώ. Συνολικά λοιπόν, οι Νταμπλούχοι Ελλάδας έγιναν κατά 25.632.393 ευρώ πλουσιότεροι τη φετινή σεζόν!

Σ' ό,τι αφορά στο Europa League, την πρωτιά και στα οικονομικά την έχει η Ατλέτικο Μαδρίτης με 10.517.916 ευρώ, ακολουθεί η Σάλκε με 10.503.481, τρίτη είναι η φιναλίστ Μπιλμπάο με 9.517.916 ευρώ, τέταρτη είναι η Μπεσίκτας (8.856.531) και πέμπτο το Ανόβερο με 8.431.481.

Ο ΠΑΟΚ που είχε εξαιρετική πορεία στο Europa League πήρε μόλις 3.246.307 ευρώ, ενώ η ΑΕΚ 2.964.317 ευρώ.

www.sport24.gr/football/ChampionsLeague/to_xrysafi_ths_uefa_se_olympiako_paok_aek_kai_alles_omades.1853610.html]http://www.sport24.gr/football/ChampionsLeague/to_xrysafi_ths_uefa_se_olympiako_paok_aek_kai_alles_omades.1853610.html[/url]
 

eli35

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2012
Μηνύματα
355
Κριτικές
1
Like
30
Πόντοι
1
Κλωναρίδης στη Λίλ και Μάκος στη Μόναχο 1860 (). Νομίζω πως και επισήμως στο ρόστερ της ομάδας δεν περιλαμβάνεται κανείς εν ενεργεία διεθνής...έστω και ξένος.
Και πάλι όμως τα λεφτά που μπήκαν στα ταμεία δεν φτάνουν... και το φάσμα της διάλυσης είναι πλέον ορατό...
Αν και το απεύχομαι και στη Δ' ρε πουσταράδες, οσό ζώ θα τραγουδώ, μ' έχεις κάνει άρρωστο, μου' χεις πάρει το μυαλό, Δικέφαλε θα τρελαθώ, ποτέ μου δε θα γιατρευτώ, ήμουν και θα 'μαι πάντα εδώ!


Εσύ θα είσαι εδώ.  Η ΑΕΚ να δούμε που θα είναι ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom