Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

mmarios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
9
Like
4
Πόντοι
606
Δεν ειπα οτι οι Ρουμανοι εχουν καλυτερο πρωταθλημα απο το δικο μας... απλα λεω οτι εχουν πολυ καλα παιχτακια που διψουν να παιξουν μπαλιτσα και δεν κολανε να βαλουν τα ποδια τους στη φωτια. Εμείς χαζευουμε τον κυριο Σκοκο να κανει αγγαρια...

Πρωτάθλημα Ρουμανίας δεν παρακολουθώ. Μόνο μια φορά που είχα βρεθεί στο Βουκουρέστι είχα πάει σε παιχνίδι της Ντιναμό.

Αλλά από αυτούς που έρχονται εδώ αναφέρω τους φετινούς:
Ιορντάκε (ΑΕΚ): Δεν το σχολιάζω καν...
Ντίκα (Ηρακλής): Ηρθε και έφυγε τον Ιανουάριο. Και έπαιζε στην Κατάνια, στο καμπιονάτο. Επαιξε ένα ματς και εξαφανίστηκε.
Γιάκομπ (Ηρακλής): Καλό φορ, με αρκετά γκολ αν θυμάμαι καλά, αλλά όλο κόκκινες τρώει..
Μίτου (Πανθρακικός): Τον έφερε ο Ντούμι. Και όπως έφυγε αυτός, τελείωσε και ο Μίτου.
Μπούνγκα (Ξάνθη): Ηρθε τον Ιανουάριο. Ψιλοκαλός για τα δεδομένα της Ξάνθης. Αν δεν κάνω λάθος μας είχε βάλει το γκολ στο ΟΑΚΑ στο 3-1
Δεν μου έρχονται άλλη τώρα στο μυαλό.Γενικά ο τελευταίος καλός, σταθερός Ρουμάνος που πέρασε από το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν ο Ντόμπος. Δεν θυμάμαι κάποιον πιο πρόσφατο.


Και επειδή είπες για τον Κίβου. Και ο Ζήκος έπαιξε τελικό τσάμπιονς λιγκ. Η' μήπως οι Ελληνες δεν έχουν παίξει σε καλές ευρωπαϊκές ομάδες.
Στην Ελλάδα έχουμε ταλέντα, αλλά δεν παίρνουν ευκαιρίες. Τρανταχτό παράδειγμα ο μικρός ο Μανωλάς σε εμάς. Και όμως, αυτό το παιδάκι φαντάσου πως ολόκληρο τον πρώτο γύρο δεν πήρε ευκαιρία!!!! Το θυμήθηκε στο τέλος ο Ντούσαν. Η' μήπως αυτούς που έβαζε για παρτενέρ του Μαϊστόροβιτς στον πρώτο γύρο θεωρείς πως είναι καλύτεροι;
Να σου πω και την περίπτωση Νίνη. Δεν του έκαναν πουστιές δύο χρόνια που τον κρατούσαν στον πάγκο;
Στον μικρό του Ηρακλή, τον Βέλλιο; Εβαλε δύο γκολ το παιδάκι (17 είναι αν δεν κάνω λάθος) και από τότε που ήρθε ο Μπουμπένκο δεν του έδωσαν ευκαιρία!!!


 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.382
Κριτικές
5
Like
65.053
Πόντοι
12.056
Καλημερα Αεκαρες!!!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Καλημέρα ΑΕΚάρες

βάζω και αυτά, επειδή τις προάλλες αναπολούσα με κολλητό τις αναμνήσεις που ζήσαμε ως έφηβοι στην ένδοξη Σκεπαστή

Έτσι για να μην ξεχνάμε...

[move] :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2:[/move]
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Κατάλαβα..
Κατενθουσιασμένος κι εσύ όπως κι εμείς :headbang:


Το χρέος μου,τόσα χρόνια ως γνήσιος ΑΕΚΤΖΗΣ το κάνω,και από το φτωχό μου υστέρημα παίρνω το διαρκείας μου κ εγώ κ ο πατέρας μου.Ακόμα κ το καλοκαίρι θα το κάνω.Αλλά ΕΛΕΟΣ ρε πουστη μου,αυτό το καρκίνωμα που είδα με τον ΠΑΟΚ δεν τον αντέχω.ΕΛΕΟΣ...και λίγη τσίπα επιτέλους.Εχω κα΄τι καλύτερο να κάνω κιόλας αύριο όπως π.χ. να πάω για τέννις...να ξεδώσω κιόλας.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Το χρέος μου,τόσα χρόνια ως γνήσιος ΑΕΚΤΖΗΣ το κάνω,και από το φτωχό μου υστέρημα παίρνω το διαρκείας μου κ εγώ κ ο πατέρας μου.Ακόμα κ το καλοκαίρι θα το κάνω.Αλλά ΕΛΕΟΣ ρε πουστη μου,αυτό το καρκίνωμα που είδα με τον ΠΑΟΚ δεν τον αντέχω.ΕΛΕΟΣ...και λίγη τσίπα επιτέλους.Εχω κα΄τι καλύτερο να κάνω κιόλας αύριο όπως π.χ. να πάω για τέννις...να ξεδώσω κιόλας.
Δεν εισαι ο μονος που κανει το χρεος του... ειμαστε χιλιαδες. Μονο με τον Παοκ το ειδες εσυ το καρκινομα? γιατι δυστηχως εγω το εχω δει σε αρκετα ματς τα τελευταια χρονια...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Δεν εισαι ο μονος που κανει το χρεος του... ειμαστε χιλιαδες. Μονο με τον Παοκ το ειδες εσυ το καρκινομα? γιατι δυστηχως εγω το εχω δει σε αρκετα ματς τα τελευταια χρονια...

Ε είπα,μπας κ την ύστατη στιγμή κάνουν κατι καλό,αλλά ήταν τελικά η δικιά μου υστατη στιγμή για φέτος.
 

mmarios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
9
Like
4
Πόντοι
606
Πολύ ωραία και άκρως συγκινητικά βιντεάκια.
ΕΥΓΕ.

Ευχαριστώ

Αύριο, πάντως, εγώ θα είμαι κανονικά στο ΟΑΚΑ. Και ας μην παίξουμε μπάλα. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα δω τη "φανέλα", τους παίκτες όταν βγαίνουν από τη φυσούνα και να φωνάξω: "Πάμε μωρή αρρώστιαααααααααααααααα". Και ειλικρινά σου μιλάω δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσουμε ή θα κερδίσουμε.
ΑΕΚ δεν γίναμε ούτε για τους τίτλους, ούτε για για τα ζήτω.
ΑΕΚ γίναμε επειδή είμαστε ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ.

 

Συνημμένα

  • aek.jpg
    aek.jpg
    60,7 KB · Εμφανίσεις: 22

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ευχαριστώ

Αύριο, πάντως, εγώ θα είμαι κανονικά στο ΟΑΚΑ. Και ας μην παίξουμε μπάλα. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα δω τη "φανέλα", τους παίκτες όταν βγαίνουν από τη φυσούνα και να φωνάξω: "Πάμε μωρή αρρώστιαααααααααααααααα". Και ειλικρινά σου μιλάω δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσουμε ή θα κερδίσουμε.
ΑΕΚ δεν γίναμε ούτε για τους τίτλους, ούτε για για τα ζήτω.
ΑΕΚ γίναμε επειδή είμαστε ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ.


Μπραβο σου,που το σκέφτεσαι έτσι.Ειλικρεινά.Αλλά εγώ πια δεν αντέχω την ΑΡΡΩΣΤΙΑ να σουλατσαίρνει για το αν θα βγει τελευταία ή προτελευταία στα πλέι οφ.
Του χρόνου πάλι.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.440
Κριτικές
61
Like
42.581
Πόντοι
22.785
κουρεύτε το γκαζόν ρεεεεεεεεεεεεεεε
Αρωστειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα


 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Πρωτάθλημα Ρουμανίας δεν παρακολουθώ. Μόνο μια φορά που είχα βρεθεί στο Βουκουρέστι είχα πάει σε παιχνίδι της Ντιναμό.

Αλλά από αυτούς που έρχονται εδώ αναφέρω τους φετινούς:
Ιορντάκε (ΑΕΚ): Δεν το σχολιάζω καν...
Ντίκα (Ηρακλής): Ηρθε και έφυγε τον Ιανουάριο. Και έπαιζε στην Κατάνια, στο καμπιονάτο. Επαιξε ένα ματς και εξαφανίστηκε.
Γιάκομπ (Ηρακλής): Καλό φορ, με αρκετά γκολ αν θυμάμαι καλά, αλλά όλο κόκκινες τρώει..
Μίτου (Πανθρακικός): Τον έφερε ο Ντούμι. Και όπως έφυγε αυτός, τελείωσε και ο Μίτου.
Μπούνγκα (Ξάνθη): Ηρθε τον Ιανουάριο. Ψιλοκαλός για τα δεδομένα της Ξάνθης. Αν δεν κάνω λάθος μας είχε βάλει το γκολ στο ΟΑΚΑ στο 3-1
Δεν μου έρχονται άλλη τώρα στο μυαλό.Γενικά ο τελευταίος καλός, σταθερός Ρουμάνος που πέρασε από το ελληνικό πρωτάθλημα ήταν ο Ντόμπος. Δεν θυμάμαι κάποιον πιο πρόσφατο.


Και επειδή είπες για τον Κίβου. Και ο Ζήκος έπαιξε τελικό τσάμπιονς λιγκ. Η' μήπως οι Ελληνες δεν έχουν παίξει σε καλές ευρωπαϊκές ομάδες.
Στην Ελλάδα έχουμε ταλέντα, αλλά δεν παίρνουν ευκαιρίες. Τρανταχτό παράδειγμα ο μικρός ο Μανωλάς σε εμάς. Και όμως, αυτό το παιδάκι φαντάσου πως ολόκληρο τον πρώτο γύρο δεν πήρε ευκαιρία!!!! Το θυμήθηκε στο τέλος ο Ντούσαν. Η' μήπως αυτούς που έβαζε για παρτενέρ του Μαϊστόροβιτς στον πρώτο γύρο θεωρείς πως είναι καλύτεροι;
Να σου πω και την περίπτωση Νίνη. Δεν του έκαναν πουστιές δύο χρόνια που τον κρατούσαν στον πάγκο;
Στον μικρό του Ηρακλή, τον Βέλλιο; Εβαλε δύο γκολ το παιδάκι (17 είναι αν δεν κάνω λάθος) και από τότε που ήρθε ο Μπουμπένκο δεν του έδωσαν ευκαιρία!!!

Ναι και ο Ζηκος επαιξε τελικο και μην ξεχναμε οτι με τον ζηκο πηραμε και τον τελευταιο τιτλο (ασχετα αν στα χαρτια τον πηρε ο θειος). Οι Ρουμανοι που ερχοντε στην Ελλαδα ειναι δευτεροκλασατοι γιατι πολυ απλα δεν σκαμε φραγκα... Με 1 ευρο πηραμε τον Ιορντακε και δεν νομιζω οτι το παλικαρι πηρε τις ευκαιριες που του αξιζουν... ο Αντον Ντομπος (δυστηχως ειχε ενα ατυχημα με το αυτοκινιτο του προσφατα και δεν ειναι καλα) μπηκε κατευθειαν βασικος γιατι ειχε στην πλατη του και ενα μουντιαλ. Και μην μου πεις οτι ο ΗΡΑ πληρωσε τον Ντικα αυτα που αξιζει? ο Ανθρωπος ηρθε δανεικος και σε 3-4 ματσακια που επαιξε εβγαλε ματια. Δεν ειμαι Ρουμανος απλα ετυχε να τελειωσω μια σχολη Ρουμανια και εμεινα εκει 4,5 χρονακια,πηγα σε αρκετα ματς και Α αλλα και Β Κατηγορια.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Ναι και ο Ζηκος επαιξε τελικο και μην ξεχναμε οτι με τον ζηκο πηραμε και τον τελευταιο τιτλο (ασχετα αν στα χαρτια τον πηρε ο θειος). Οι Ρουμανοι που ερχοντε στην Ελλαδα ειναι δευτεροκλασατοι γιατι πολυ απλα δεν σκαμε φραγκα... Με 1 ευρο πηραμε τον Ιορντακε και δεν νομιζω οτι το παλικαρι πηρε τις ευκαιριες που του αξιζουν... ο Αντον Ντομπος (δυστηχως ειχε ενα ατυχημα με το αυτοκινιτο του προσφατα και δεν ειναι καλα) μπηκε κατευθειαν βασικος γιατι ειχε στην πλατη του και ενα μουντιαλ. Και μην μου πεις οτι ο ΗΡΑ πληρωσε τον Ντικα αυτα που αξιζει? ο Ανθρωπος ηρθε δανεικος και σε 3-4 ματσακια που επαιξε εβγαλε ματια. Δεν ειμαι Ρουμανος απλα ετυχε να τελειωσω μια σχολη Ρουμανια και εμεινα εκει 4,5 χρονακια,πηγα σε αρκετα ματς και Α αλλα και Β Κατηγορια.


Ο Καπετανος επαιξε στην Στεαουα 2 σεζον και εγινε ο Ολυμπιος θεος τους... Εδω μηπως δεν ειχε τις καταληλες συνθηκες το παλικαρι? Μηπως ο Φερερ και καποιες κλικες στα αποδυτηρια δεν τον αφησαν? Μηπως ηταν και λιγο ατυχος? Γιατι στον Ηρακλη εβγαζε ματια?
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Ευχαριστώ

Αύριο, πάντως, εγώ θα είμαι κανονικά στο ΟΑΚΑ. Και ας μην παίξουμε μπάλα. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι τα δω τη "φανέλα", τους παίκτες όταν βγαίνουν από τη φυσούνα και να φωνάξω: "Πάμε μωρή αρρώστιαααααααααααααααα". Και ειλικρινά σου μιλάω δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσουμε ή θα κερδίσουμε.
ΑΕΚ δεν γίναμε ούτε για τους τίτλους, ούτε για για τα ζήτω.
ΑΕΚ γίναμε επειδή είμαστε ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ.

ΣΕ ΠΑΩ ΜΕ 1000 !!!  :rockon: :rockon:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
πολυ καλα τα βιντεο του mmarios.

ΑΕΚ ρε μουνια  :birdman:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Τον Λούπου ξεχάσατε! :grin:
Δεν υπαρχει Ρουμανικό ποδόσφαιρο τα τελευταία πολλά χρόνια ρε μάγκες!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Λουπου? Αυτος που επαιζε στον ΟΦΗ?

Στον ΠΑΟ ήρθε.Ένας μουρλός που έκλεβε βίντεο κιόλας.Τον είχαν πια΄σει με μια συμμορία που είχε συστήσει εδώ,που έκλεβαν βίντεο.
Είχε παίξει κ στην Κόρινθο
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
ΕΛΑ ΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....

Τρελαίνομαι πρωινιάτικα

ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_2:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_2:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_1:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_1:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_3:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_3:ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :s&m_3:ΕΕΕΕΕΕ
 

Συνημμένα

  • 1062.jpg
    1062.jpg
    165 KB · Εμφανίσεις: 17

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Λουπου? Αυτος που επαιζε στον ΟΦΗ?
Ο Ρουμάνος μιλώντας σε ιστοσελίδα της πατρίδας του, ανέφερε μεταξύ άλλων πως με το ζόρι ήρθε στην Ελλάδα και το «τριφύλλι»και στη συνέχεια δόθηκε στην ομάδα-δορυφόρο, όπως την αποκάλεσε τον ΟΦΗ.
:2funny:
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Στον ΠΑΟ ήρθε.Ένας μουρλός που έκλεβε βίντεο κιόλας.Τον είχαν πια΄σει με μια συμμορία που είχε συστήσει εδώ,που έκλεβαν βίντεο.
Είχε παίξει κ στην Κόρινθο
΄

Α μπραβο και μετα πηγε στον ΟΦΗ νομιζω... Λουπου στα Ρουμανικα σημαινει Λυκος!  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom