Νέα

Πυροβολισμοί με καλάσνικοφ στα γραφεία της ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jhonny64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 313
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
... εκτός βέβαια και εάν ο Τέλλογλου (από τις σπάνες περιπτώσεις σοβαρού ερευνητή-δημοσιογράφου στην Ελλάδα με 10δες αποκαλύψεις πραγματικών σκανδάλων στο ενεργητικό του) βλάκεψε αιφνιδίως ...

Φίλε μου δε βλάκεψε απλά ακολουθεί πιστά τη γραμμή της εργοδοσίας του όπως και ο άλλος ο μαλάκας ο Μπάμπης και ο αρχιμαλάκας ο Προτοσάλτε. Εκεί στο ΣΚΑΙ είναι για πολλές κλωτσιές τελικά...
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Διακριτική υπενθύμιση για τους πολύχρωμους αναρχοάπλυτους τραμπούκους και λοιπούς θρασύδειλους κηφήνες ανεπάγγελτους με τις 3254345 δημοσιεύσεις ανά μέρα στο φόρουμ ...
... εκτός βέβαια και εάν ο Τέλλογλου (από τις σπάνες περιπτώσεις σοβαρού ερευνητή-δημοσιογράφου στην Ελλάδα με 10δες αποκαλύψεις πραγματικών σκανδάλων στο ενεργητικό του) βλάκεψε αιφνιδίως ...
Αμάν ρε τί είστε εσείς;  :headbang: :headbang:
Οϋτε ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ είναι από πίσω, ούτε ο Σαμαράς και η ΝΔ είναι από πίσω
Πρέπει να υπάρχει πάντα συνωμοσία ;
Ποτέ δεν ξέρουμε , βέβαια, όλα είναι πιθανά , αλλά να είπε ο Τσίπρας στους αριστερούς ή ο Σαμαράς στους δεξιούς να πάρουν μπαζούκας, μάγκνουμ και καλάσνικοφ και να βαρέσουν τα γραφεία το θεωρώ πολύ τραβηγμένο
Εδώ μιλάμε για οπλισμό γερό. Που θυμίζει κάτι φωτογραφίες κατά καιρούς των τρομοκρατών
Τρομοκράτες (μάλλον) είναι. Έτσι απλά
Και πιστεύω σε κάμποσο καιρό θα στείλουν προκήρυξη
Αμάν με τα σενάρια. Τϊποτα δεν σας ξεφεύγει.
Τέτοια σαΐνια που είναι οι νεοέλληνες πώς τους κορόιδεψε ο ΓΑΠ δεν μπορώ να καταλάβω...  :2funny:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Αμάν ρε τί είστε εσείς;  :headbang: :headbang:
Οϋτε ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ είναι από πίσω, ούτε ο Σαμαράς και η ΝΔ είναι από πίσω
Πρέπει να υπάρχει πάντα συνωμοσία ;
Ποτέ δεν ξέρουμε , βέβαια, όλα είναι πιθανά , αλλά να είπε ο Τσίπρας στους αριστερούς ή ο Σαμαράς στους δεξιούς να πάρουν μπαζούκας, μάγκνουμ και καλάσνικοφ και να βαρέσουν τα γραφεία το θεωρώ πολύ τραβηγμένο
Εδώ μιλάμε για οπλισμό γερό. Που θυμίζει κάτι φωτογραφίες κατά καιρούς των τρομοκρατών
Τρομοκράτες (μάλλον) είναι. Έτσι απλά
Και πιστεύω σε κάμποσο καιρό θα στείλουν προκήρυξη
Αμάν με τα σενάρια. Τϊποτα δεν σας ξεφεύγει.
Τέτοια σαΐνια που είναι οι νεοέλληνες πώς τους κορόιδεψε ο ΓΑΠ δεν μπορώ να καταλάβω...  :2funny:

Κανείς δεν έγραψε ότι ο Αλεξ έδωσε εντολή για επιθέσεις με γκαζάκια και κουμπούρια ... απλά μιλάμε για επιλεκτική ιδεολογική συγγένεια των δραστών, πολιτική κάλυψη και απόπειρα ηθικής υποστήριξης ή δικαιολόγησης ΚΑΘΕ αναρχοάπλυτης - δήθεν αντιεξουσιαστικής - αυταρχικής εκδήλωσης και τραμπουκισμού από μεγάλο μέρος των συνιστωσών του ΣΥΡΙΖΑ ... κάτι που δείχνει να αλλάζει πλέον για λόγους ψηφοθηρικούς - με αποτέλεσμα την πλήρη "αυτονόμηση" των πρώην συντρόφων ...

Καλό επίσης είναι να θυμάται κανείς ότι ιστορικά στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης οι τρομοκρατικές οργανώσεις και η αιματηρή ένοπλη πάλη είχαν ένα και μόνο χρώμα: ΚΟΚΚΙΝΟ ...
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Καλό επίσης είναι να θυμάται κανείς ότι ιστορικά στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης οι τρομοκρατικές οργανώσεις και η αιματηρή ένοπλη πάλη είχαν ένα και μόνο χρώμα: ΚΟΚΚΙΝΟ ...
Αυτό έχει και μια ερμηνεία ξέρεις.
Ποιός κυριάρχησε επί δεκαετίες και έστελνε κόσμο στα ξερονήσια ;
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Την ανάλυσή μου την έκανα παραπάνω, δεν έχω κάτι να προσθέσω.

Περί "αναρχικού κινήματος" (το οποίο παρεπιμπτόντως δεν υπάρχει - ο αντιεξουσιαστικός χώρος είναι εξαιρετικά πολυδιασπασμένος - οπότε απλά δανείζομαι τον όρο, για περισσότερα ψάξε βρές το ):

Όσο ο αναρχικός χώρος απομακρύνεται από τις βιβλιοθήκες και προσχωρεί στην αμιγώς χουλιγκάνικη νοοτροπία των μπαχαλάκιδων τόσο θα χάνει τον δρόμο του, τόσο θα διαβρώνεται από ηγετίσκους και "υπηρεσίες" και τόσο θα γίνεται εργαλείο - άθελα του - στα χέρια του "συστήματος".

Η συγκρουσιακή δράση προϋποθέτει ένα επίπεδο ψυχικής καλιέργειας και αυτογνωσίας που ούτε τα χουλιγκάνια ούτε οι πρέζονες διαθέτουν - δυστυχώς ...


Να υποθεσω οτι αφου η γνωμη σου κλεινει με τη λεξη -δυστυχως-, εισαι αναρχικος , θεωρητικος και καλλιεργημενος , που δεν θελει μπαχαλα?  :jerking:
Η' μηπως ακολουθεις κι εσυ τη μοδα τοσων χρονων που σας βαζει να λετε " οι κανονικοι αναρχικοι δεν ειναι ετσι, ειναι αλλιως".
Αν εσυ δεν δηλωνεις αναρχικος, πως ξερεις τι γινεται στο χωρο της αναρχιας και δευτερον, τι σε νοιαζει?
Να ρωτησω και κατι αλλο...ο χουλιγκανισμος συνανταται μονο στα..."ακρα" ? (για να υιοθετησω κι εγω τη διαλεκτικη των ημερων)...Τα γραβατωμενα κομματοσκυλα με τους μπραβους τους  δεν χουλιγκανιζουν? Ο Καλαμποκας ηταν παιδι της Δημοκρατιας? Ο μικροαστος στην καθημερινη του ζωη (οδηγικη συμπεριφορα, σχεσεις, πολιτικη ιδεολογια) δεν χουλιγκανιζει σαν ουρακοταγκος? Δηλαδη οσοι ειναι αναρχικοι ή ακροδεξιοι οφειλουν να ειναι διαβασμενοι ενω οι νεοφιλελευθεροι δημοκρατες δεν πρεπει? ή αυτοι μορφωνονται απο τον Πρετεντερη και τον Καψη?

 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Να δεις που αυτό με τα καλασνικοφ είναι στημμένο ώστε να αποπροσανατολιστεί ο κόμσος και να μην πάρει πρέφα που ψήφισαν χτες επίσημα την υποδούλωση της Ελλάδας στους τοκογλύφους του ΔΝΤ..Πόσοι κατάλαβαν άραγε τι ψηφίστηκε χτες;;Σε ελεύθερη μετάφραση τα πάντα πλέον λιμάνια,ξενοδοχεία,πετρέλαια,μπορούν ανα πάσα στιγμή να τα κατάσχουν οι ξένοι..Θα σου πουν μια μέρα θέλω τα λεφτά που σου δάνεισα.Θα πεις δεν έχω και θα σου πουν ωραία αρχίζει η κατάσχεση
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Να δεις που αυτό με τα καλασνικοφ είναι στημμένο ώστε να αποπροσανατολιστεί ο κόμσος και να μην πάρει πρέφα που ψήφισαν χτες επίσημα την υποδούλωση της Ελλάδας στους τοκογλύφους του ΔΝΤ..Πόσοι κατάλαβαν άραγε τι ψηφίστηκε χτες;;Σε ελεύθερη μετάφραση τα πάντα πλέον λιμάνια,ξενοδοχεία,πετρέλαια,μπορούν ανα πάσα στιγμή να τα κατάσχουν οι ξένοι..Θα σου πουν μια μέρα θέλω τα λεφτά που σου δάνεισα.Θα πεις δεν έχω και θα σου πουν ωραία αρχίζει η κατάσχεση
Eιπαμε ......



:zfuck: ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  :zfuck: ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  :zfuck: ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σε προβατα μιλας φιλε !!!!!!
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Μαλακια ειπε ο γλεζος.
Επρεπε να το πει χυμα. Η επιθεση ηταν σκηνοθετημενη για να ασχοληθει με αυτην ο κοσμακης και να μην ασχοληθει με τα της βουλης.
Αυτο επρεπε να πει. Τις "αντιδρασεις" του και καλα δημοκρατικου και πολιτισμενου mega τις εχουμε γραμμενες.
Οπως και τους νουδουληδες και πασοκους που θα "σοκαρονταν".
Αντε γιδια το χετε παρακανει πλεον.
Τα χετε γαμησει ολα, ζητατε και τα ρεστα.
Ψοφο ολοι.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Κι εγω καταδικαζω απεριφραστα τη βια απο οπου κι αν προερχεται. Μπορω να εχω μειωση στο λογαριασμο της ΔΕΗ μου τωρα?
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Ουτε καν τσακμακι  :2funny:

Ρε σεις, ειδατε πως μας επρηζαν τα αρχιδια με την αιθαλομιχλη τοσες μερες? Ετσι...τσουκ...μπηκε στο νεο τιμολογιο της ΔΕΗ και τελος οικολογικης ρυπανσης ή κατι τετοιο!

 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Ρε σεις, ειδατε πως μας επρηζαν τα αρχιδια με την αιθαλομιχλη τοσες μερες? Ετσι...τσουκ...μπηκε στο νεο τιμολογιο της ΔΕΗ και τελος οικολογικης ρυπανσης ή κατι τετοιο!


Κι αν δεν το πληρωσουμε τι θα γινει? Θα μας κοψουν το ρευμα?
Θα μας κλασουν μια μαντρα. Νασαι καλα που το πες για να το προσεξω οταν ερθει το νεο μπικικινι
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Κι αν δεν το πληρωσουμε τι θα γινει? Θα μας κοψουν το ρευμα?
Θα μας κλασουν μια μαντρα. Νασαι καλα που το πες για να το προσεξω οταν ερθει το νεο μπικικινι

Ετσι ακουσα χτες στις ειδησεις, μπορει να λεω και βλακεια.
Θα σου προτεινα ομως να το πληρωσεις οπως ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΩΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΙΑΣ ΕΥΝΟΜΟΥΜΕΝΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ, οπως με στομφο θα τονιζε ο τραμουντανας :jerking:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Να υποθεσω οτι αφου η γνωμη σου κλεινει με τη λεξη -δυστυχως-, εισαι αναρχικος , θεωρητικος και καλλιεργημενος , που δεν θελει μπαχαλα?  :jerking:
Η' μηπως ακολουθεις κι εσυ τη μοδα τοσων χρονων που σας βαζει να λετε " οι κανονικοι αναρχικοι δεν ειναι ετσι, ειναι αλλιως".
Αν εσυ δεν δηλωνεις αναρχικος, πως ξερεις τι γινεται στο χωρο της αναρχιας και δευτερον, τι σε νοιαζει?
Να ρωτησω και κατι αλλο...ο χουλιγκανισμος συνανταται μονο στα..."ακρα" ? (για να υιοθετησω κι εγω τη διαλεκτικη των ημερων)...Τα γραβατωμενα κομματοσκυλα με τους μπραβους τους  δεν χουλιγκανιζουν? Ο Καλαμποκας ηταν παιδι της Δημοκρατιας? Ο μικροαστος στην καθημερινη του ζωη (οδηγικη συμπεριφορα, σχεσεις, πολιτικη ιδεολογια) δεν χουλιγκανιζει σαν ουρακοταγκος? Δηλαδη οσοι ειναι αναρχικοι ή ακροδεξιοι οφειλουν να ειναι διαβασμενοι ενω οι νεοφιλελευθεροι δημοκρατες δεν πρεπει? ή αυτοι μορφωνονται απο τον Πρετεντερη και τον Καψη?


Αν και δεν έχει και πολύ σημασία: στα νιάτα μου - χρόνια πριν - τότε που ήταν της μόδας η ΚΝΕ και που αν δεν υπέβαλες αριστερά διαπιστευτήρια σε κοπανάγανε σε δρόμους και αμφιθέατρα άπαντες (μπάτσοι, κνατ, θολοκουλτουριαρέοι, συγκρουσιακοί αναρχικοί, πασόκοι, δεξιοί κτλ κτλ) δήλωνα - λέει - "αντιεξουσιαστής" (όχι "αναρχικός").

Αυτό που γράφω είναι το προφανές: Αυτές οι μορφές οργάνωσης απαιτούν ένα επίπεδο συνείδησης και προσωπικής αξίας που δεν κατακτιέται με τις καταλήψεις του φραπέ και τους τραμπουκισμούς του κώλου. Όταν οι σημερινοί χουλιγκάνοι και μπαχαλάκηδες το καταλάβουν αυτό, τότε - ίσως - ο "αντιεξουσιαστικός" χώρος αποκτήσει κάποια ουσιώδη δυναμική.

Για να δεις το μπάχαλο της χωρίς παιδεία δήθεν "αυτοοργάνωσης" ρίξε απλά μια ματιά στα όσα έγιναν στις "λαικές συνελεύσεις" της "κάτω πλατείας" στο Σύνταγμα των "αγανακτισμένων" (αν ήσουν εκεί - εγώ ήμουν - ξέρεις τι εννοώ ...).
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Αρα δεν φταιει η αυτοοργανωση, δηλαδη οι προθεσεις τους, αλλα η ελλειψη παιδειας, την οποια παιδεια, ολοι-λιγο ως πολυ- την λαβαμε ελλειματικη.
Καταλαβαινω τι λες, δε με εκφραζουν οι συνελευσεις τυπου Συνταγματος περσι και δεν ημουν, αλλα ξερω τι λες και ποσο απογοητευτικες ηταν και αυτες και ολες οι υπολοιπες που γινονται.
Εσενα ως ανθρωπο, σε βρισκει συμφωνο η σημερινη κοινωνικη δομη, οπου δεν σου ζηταει να εχεις παιδεια, αλλα απλα σου ζηταει να ψηφιζεις τους πεφωτισμενους ηγετες της? Εμενα οχι. Με μειωνει να θεωρουμαι αναξιος για το μελλον μου και των παιδιων μου και να θεωρειται αξιος ο καθε αμερικανοσπουδαγμενος πολιτικος , που δεν εχει παει ουτε στο φουρνο να αγορασει ψωμι μια φορα στη ζωη του.
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
Αυτό που γράφω είναι το προφανές: Αυτές οι μορφές οργάνωσης απαιτούν ένα επίπεδο συνείδησης και προσωπικής αξίας που δεν κατακτιέται με τις καταλήψεις του φραπέ και τους τραμπουκισμούς του κώλου. Όταν οι σημερινοί χουλιγκάνοι και μπαχαλάκηδες το καταλάβουν αυτό, τότε - ίσως - ο "αντιεξουσιαστικός" χώρος αποκτήσει κάποια ουσιώδη δυναμική.

Για να δεις το μπάχαλο της χωρίς παιδεία δήθεν "αυτοοργάνωσης" ρίξε απλά μια ματιά στα όσα έγιναν στις "λαικές συνελεύσεις" της "κάτω πλατείας" στο Σύνταγμα των "αγανακτισμένων" (αν ήσουν εκεί - εγώ ήμουν - ξέρεις τι εννοώ ...).
Πάρα πολύ σωστά !
Το πρόβλημα της χώρας ξεκινάει από την παιδεία
Σε όλα τα επίπεδα
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.144
Πόντοι
5.595
Πάρα πολύ σωστά !
Το πρόβλημα της χώρας ξεκινάει από την παιδεία
Σε όλα τα επίπεδα

H διαφωνια μεσα μου ομως φιλεμ ειναι αν αυτη η ελλειψη παιδειας ειναι απο λαθος ή σκοπιμη.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Ρε παιδιά μην με κρατάτε σε αγωνία!!!
Πείτε μου;
Εζησε;

Σύμφωνα με τους ειδικούς που το εξέτασαν,τα πράγματα είναι,πάρα μα πάρα πολύ,σοβαρά!!!  :grin:
Η σφαίρα στο τζάμι,έχει δημιουργήσει ανεπανόρθωτη ζημιά!!!
Σκέφτονται να κάνουν μεταμόσχευση τζαμιού,από το εξωτερικό,αλλά δεν βρίσκουν!!!  :cheesy:
Κρίμα το κτίριο........  :2funny: :2funny: :2funny:






















































-To κτίριο.  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom