Νέα

Δολοφονία στη Βάρη: «Γάζωσαν» με καλάσνικοφ τον Τάσο Μπερδέση - Πάνω από δέκα κάλυκες βρέθηκαν στο σημείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 207
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.505
Πόντοι
1.706
επειδη βαρεθηκα να διαβαζω μαλακιες για τον πυγμαχο και τον αθλητη και παπαρια καλαβρεζικα. ας σκεφτει καποιος ποσα ανθρωπακια του μεροκαμματου θα ειχε απειλησει για προστασια ποσους ανθρωπους θα ειχε ξυλοφορτοσει χωρις να εχει ακουστει τιποτα, ισως και να εφαγε και ανθρωπο και δεν μαθευτικε ποτε. και για να τελιωνουμε με την αγιοποιηση του πυγμαχου με απλα λογια πηρε αυτο που του αξιζε. το πληρωμα του χρονου για ολα αυτα τα αποβρασματα ερχετε συντομα. τωρα κατι κολλητιλικια με διασημους του κωλου και κατεβατα μνημοσυνου μεσω φβ που γινοντε ειναι μετανοιες στον επομενο νταβατζη που θα τους εχει απο κοντα και θα τους τα περνει μεχρι να ελθει το πληρωμα του χρονου και γιαυτον.
Μια χαρά τα γράφεις απλά δεν είναι η ώρα.
Ας αφήσουμε τα παιδιά να σκοτωθούν μεταξύ τους και μετά εδω θα είμαστε.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
1) Επιχειρηματα του στυλ "μπροστα δεν θα τολμουσες να τα πεις" ειναι τουλαχιστον παιδικα

Προφανως δεν θα τολμουσα γιατι ο τραμπουκος θα μου εσπαγε οτι κοκκαλο εχω. Τι με αυτο; Απο ποτε εγινε το νταηλικι μαγκια; Εσυ θα τολμουσες να πεις τιποτα για τους τζιχαντιστες που αποκεφαλιζουν πχ; Οχι. Αρα εισαι φλωρος και οφειλεις να τους σεβεσαι/χεζεσαι

Εδω καλα καλα αμφιβαλλω εαν θα εβριζες ενα αθλητη που δεν γουσταρεις η τον Κουλη. Με το σεις και με το σας θα ησουν. Οποτε πριν ξεκινησουμε τα κυρηγματα, ας κοιταξουμε την καμπουρα μας

2) Προφανως εσυ κι ο αλλος που μου ειπε οτι ειναι βαριες οι εκφρασεις μου, εχετε μια αλανθαστη ζυγαρια για τις "αμαρτιες" και θεωρειτε οτι ο θανατος δινει συγχωροχαρτι

Ενας παιδοφιλος αξιζει σκατα στον ταφο αλλα οχι ενας μπραβος. Λυπαμαι που η δικια μου ζυγαρια θεωρει και τους μαφιοζους μεσα στην μουργα.....ΝΟΤ
Όχι φίλε μου .Είσαι φλώρος οταν κάθεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο και λές " σκατά στο τάφο του κλπ." για κάποιον που δεν ξέρεις πρώτα απ΄όλα γιατι τον φάγανε και δεν σου έχει κάνει εσένα κάτι προσωπικά. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Όχι φίλε μου .Είσαι φλώρος οταν κάθεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο και λές " σκατά στο τάφο του κλπ." για κάποιον που δεν ξέρεις πρώτα απ΄όλα γιατι τον φάγανε και δεν σου έχει κάνει εσένα κάτι προσωπικά. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
To "σκατά στον τάφο του" είναι υπερβολή,όσο και το άλλο άκρο που λέει "ο νεκρός δεδικαίωται".

Αυτά τώρα περί δικαστηρίων που συνεχώς τον αθώοναν,
ας μην το σχολιάσω,στην Ελλάδα ζούμε...
Τον Κεχαγιόγλου είχε δικηγόρο.

Εγώ θέλω να ξέρω οι ανθυποσελέμπριτις που τον αποχαιρετούσαν στα stories τους,
αν τους είχε βάλει κανένα όπλο στο στόμα,όπως στον άλλο που έπαθε ξαφνικά αμνησία,
τι θα λέγανε;

Kαι δεν χρειάζεται να ξέρεις κάποιον,για να βγάλεις πέντε συμπεράσματα.
Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι ποινικοί που αλληλοφαγώθηκαν τον τελευταίο καιρό,
είναι απώλεια για την κοινωνία;
Τι έχουν προσφέρει ακριβώς που θα το απωλέσουμε;
 

Doberman

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2005
Μηνύματα
224
Like
388
Πόντοι
21

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Καλό είναι να λείπουν αυτές οι εκφράσεις.
Δεν θα μπω στον κόπο να σκεφτώ αν είναι σωστή ή λάθος μια τέτοια έκφραση.
Βλέπεις όμως πως έχουν πάρει φόρα οι καλοί οι άνθρωποι και μοιράζουν σφαίρες μεταξύ τους.
Αυτό έχει σημασία,να παραμείνει το θανατικό μεταξύ τους και ας μην μείνει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ καλός άνθρωπος.
Κάτι Σκατιάνες και τα τοιαύτα......στην πλησιέστερη αποχέτευση.
Οπως παμε δε θα μεινει κανενας καλος σ αυτη τη χωρα.
και κανενας αθώος
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
To "σκατά στον τάφο του" είναι υπερβολή,όσο και το άλλο άκρο που λέει "ο νεκρός δεδικαίωται".

Αυτά τώρα περί δικαστηρίων που συνεχώς τον αθώοναν,
ας μην το σχολιάσω,στην Ελλάδα ζούμε...
Τον Κεχαγιόγλου είχε δικηγόρο.

Εγώ θέλω να ξέρω οι ανθυποσελέμπριτις που τον αποχαιρετούσαν στα stories τους,
αν τους είχε βάλει κανένα όπλο στο στόμα,όπως στον άλλο που έπαθε ξαφνικά αμνησία,
τι θα λέγανε;

Kαι δεν χρειάζεται να ξέρεις κάποιον,για να βγάλεις πέντε συμπεράσματα.
Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι ποινικοί που αλληλοφαγώθηκαν τον τελευταίο καιρό,
είναι απώλεια για την κοινωνία;
Τι έχουν προσφέρει ακριβώς που θα το απωλέσουμε;
Οχι απωλεια. Αλλα οπως ειπες κι εσυ τα σκατα στον ταφο του ειναι υπερβολη.
 

vaggelis 80

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2019
Μηνύματα
670
Like
2.682
Πόντοι
446
Ειμαι απο Πατρα και μενω στην ιδια γειτονια με τον Τασο προσωπικα δεν τον ηξερα αλλα τον ηξεραν φιλοι μου...τον εβλεπα συνεχεια στη γειτονια και στα κλαμπ της Πατρας πορτα...ειχα ακουσει οτι με το παραμικρο στα κλαμπ βαραγε παιδια για το τιποτα και ειχε ενα στυλ σας γαμαω ολους...κριμα που εφυγε ετσι αλλα αυτα παθαινεις οταν της εχεις δει Μαικ Ταισον και Conor McGregor μαζι
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
Ειμαι απο Πατρα και μενω στην ιδια γειτονια με τον Τασο προσωπικα δεν τον ηξερα αλλα τον ηξεραν φιλοι μου...τον εβλεπα συνεχεια στη γειτονια και στα κλαμπ της Πατρας πορτα...ειχα ακουσει οτι με το παραμικρο στα κλαμπ βαραγε παιδια για το τιποτα και ειχε ενα στυλ σας γαμαω ολους...κριμα που εφυγε ετσι αλλα αυτα παθαινεις οταν της εχεις δει Μαικ Ταισον και Conor McGregor μαζι
Κάνεις λάθος τυπε. Ήταν καλό παιδί με γαλλικά και πιάνο. Οι σφαίρες πήγαιναν για λαγούς στη βάρη και τον πήραν ξοφαλτσα..
 

Kyrios Hou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2021
Μηνύματα
126
Κριτικές
11
Like
492
Πόντοι
291
Οι παλιοί νόμοι της νυχτας δε σε τρώω σε κοινή θέα δεν υπάρχει πια..δολοφονίες μέρα μεσημέρι με κόσμο δίπλα ενώ μπορεί να χτυπήσουν κάποιον που σαφεστατα δεν ευθύνεται κ δεν έχει μπλέξει..Νομίζω πρέπει να περασει νόμος όπως και στην Αμερική για ατομική οπλοφορία.
 

Kyrios Hou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2021
Μηνύματα
126
Κριτικές
11
Like
492
Πόντοι
291

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.415
Πόντοι
5.006
Κάνεις λάθος τυπε. Ήταν καλό παιδί με γαλλικά και πιάνο. Οι σφαίρες πήγαιναν για λαγούς στη βάρη και τον πήραν ξοφαλτσα..
Μην ξεχάσεις και το παλιό κινέζικο ρητό που λέει << όποιος κοιμάται με καλάσνικοφ πεθαίνει απο καλάσνικοφ>>
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.686
Πόντοι
216
Όχι φίλε μου .Είσαι φλώρος οταν κάθεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο και λές " σκατά στο τάφο του κλπ." για κάποιον που δεν ξέρεις πρώτα απ΄όλα γιατι τον φάγανε και δεν σου έχει κάνει εσένα κάτι προσωπικά. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
Τύπε τι ασυναρτησίες είναι αυτές; Και άλλοι έχουν ασχοληθεί με "ευγενή" αθλήματα αλλά γνωρίζουν ότι υπάρχει η κόκκινη γραμμή που διαχωρίζει τα πιθήκια από τους ανθρώπους. Αυτή τη γραμμή πρέπει να τη σέβεσαι όσο είσαι αθλητής και ποτέ μα ποτέ δε χρησιμοποιείς τη δύναμη σου για να βλάψεις κάποιον αν δεν απειλείσαι καταφανώς. Προσωπικά είμαι κατά της ενασχόλησης με τέτοια αθλήματα μιας και προάγουν έστω και έμμεσα τη βία σε επιρρεπείς τύπους όπως αυτός (και η ράτσα μας έχει πολλούς). Υπάρχουν πολύ καλύτεροι τρόποι να εκτονωθεί κανείς, ή να διαχειριστεί το άγχος, την ένταση ή τον θυμό του. Ο τύπος είναι ένα σκουπίδι και σίγουρα είχε κάνει κακό σε ανυποψίαστα άτομα. Τυχαίνει και ξέρω περιπτώσεις παιδιών με μόνιμες βλάβες από μπράβους. Αν τα έβλεπες κι εσύ, μάλλον θα άλλαζες γνώμη. Φιλικά.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Τύπε τι ασυναρτησίες είναι αυτές; Και άλλοι έχουν ασχοληθεί με "ευγενή" αθλήματα αλλά γνωρίζουν ότι υπάρχει η κόκκινη γραμμή που διαχωρίζει τα πιθήκια από τους ανθρώπους. Αυτή τη γραμμή πρέπει να τη σέβεσαι όσο είσαι αθλητής και ποτέ μα ποτέ δε χρησιμοποιείς τη δύναμη σου για να βλάψεις κάποιον αν δεν απειλείσαι καταφανώς. Προσωπικά είμαι κατά της ενασχόλησης με τέτοια αθλήματα μιας και προάγουν έστω και έμμεσα τη βία σε επιρρεπείς τύπους όπως αυτός (και η ράτσα μας έχει πολλούς). Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι τρόποι να εκτονωθεί κανείς, ή να διαχειριστεί το άγχος, την ένταση ή τον θυμό του. Ο τύπος είναι ένα σκουπίδι και σίγουρα είχε κάνει κακό σε ανυποψίαστα άτομα. Τυχαίνει και ξέρω περιπτώσεις παιδιών με μόνιμες βλάβες από μπράβους. Αν τα έβλεπες κι εσύ, μάλλον θα άλλαζες γνώμη. Φιλικά.
Εχω δει αδελφε. Αλλα δεν καταλαβαινω, θεωρεις ασυναρτησια το να λεμε οτι ειναι υπερβολη το μπαινουμε εδω μεσα να λεμε σκατα στο ταφο του νεκρου?
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Και για να το ελαφρυνουμε λιγο

 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
Εγώ πάντως δεν ανησυχώ γιατί όπως λέει το έγκυρο πρώτο φλεμα οι profillers του ανθρωποκτωνιων θα βάλουν σε εφαρμογή το follow the money και θα κλασουν ένα αρχιδι :confused:
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.686
Πόντοι
216
Εχω δει αδελφε. Αλλα δεν καταλαβαινω, θεωρεις ασυναρτησια το να λεμε οτι ειναι υπερβολη το μπαινουμε εδω μεσα να λεμε σκατα στο ταφο του νεκρου?
Προφανώς και αυτός ίσως έχει δει/βιώσει αντίστοιχα περιστατικά, δεν μπορούμε να ξέρουμε. Πιο πολύ δικαιολογημένος είναι πάντως από έναν σταρχιδιστή που δε θα κοιτάξει να αποτρέψει κάτι αντίστοιχο αν μπορεί. Μακάρι να βάλει ο καθείς το λιθαράκι του ώστε να απαλλαγούμε από καμμένα χαρτιά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom