Νέα

Δολοφονία στη Βάρη: «Γάζωσαν» με καλάσνικοφ τον Τάσο Μπερδέση - Πάνω από δέκα κάλυκες βρέθηκαν στο σημείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 207
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.jpg
    Χωρίς τίτλο.jpg
    891,4 KB · Εμφανίσεις: 62

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
660
Like
9.283
Πόντοι
1.046
Όχι φίλε μου .Είσαι φλώρος οταν κάθεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο και λές " σκατά στο τάφο του κλπ." για κάποιον που δεν ξέρεις πρώτα απ΄όλα γιατι τον φάγανε και δεν σου έχει κάνει εσένα κάτι προσωπικά. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
Αυτές οι μα-λα-κιες που λες μου θυμίζουν κάτι που μου είχε πει συνάδελφος μου, όταν τον πιάσανε να κλέβει το Δημόσιο και εγώ το κάθαρμα είχα το απύθμενο θράσος να του κάνω παρατήρηση: "Τι σε νοιάζει; Δεν έκλεψα εσένα, το κράτος έκλεψα".

Αν κατάλαβα καλά τη μαλακισμενη λογική σου, αν κάποιος μπουκάρει στο σπίτι του γείτονα και του βιάσει την ανήλικη κόρη, δε δικαιούμαι να πω κουβέντα, γιατί δε μπήκαν στο δικό μου σπίτι, δε με πείραξαν εμένα, οπότε να μη μιλάω.

Φυσικά, το πληκτρολόγιο βοηθάει πολύ τους ηλιθιους να γράφουν τις βλακειες τους, γιατί μπορούν να κυκλοφορούν μετά στην κοινωνία και κάνεις δεν ξέρει τη φάτσα τους, οπότε κανείς δε λέει ποτέ "να, περνάει ο ηλιθιος".
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Αυτές οι μα-λα-κιες που λες μου θυμίζουν κάτι που μου είχε πει συνάδελφος μου, όταν τον πιάσανε να κλέβει το Δημόσιο και εγώ το κάθαρμα είχα το απύθμενο θράσος να του κάνω παρατήρηση: "Τι σε νοιάζει; Δεν έκλεψα εσένα, το κράτος έκλεψα".

Αν κατάλαβα καλά τη μαλακισμενη λογική σου, αν κάποιος μπουκάρει στο σπίτι του γείτονα και του βιάσει την ανήλικη κόρη, δε δικαιούμαι να πω κουβέντα, γιατί δε μπήκαν στο δικό μου σπίτι, δε με πείραξαν εμένα, οπότε να μη μιλάω.

Φυσικά, το πληκτρολόγιο βοηθάει πολύ τους ηλιθιους να γράφουν τις βλακειες τους, γιατί μπορούν να κυκλοφορούν μετά στην κοινωνία και κάνεις δεν ξέρει τη φάτσα τους, οπότε κανείς δε λέει ποτέ "να, περνάει ο ηλιθιος".
:jerking: :jerking::jerking:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Ειμαι απο Πατρα και μενω στην ιδια γειτονια με τον Τασο προσωπικα δεν τον ηξερα αλλα τον ηξεραν φιλοι μου...τον εβλεπα συνεχεια στη γειτονια και στα κλαμπ της Πατρας πορτα...ειχα ακουσει οτι με το παραμικρο στα κλαμπ βαραγε παιδια για το τιποτα και ειχε ενα στυλ σας γαμαω ολους...κριμα που εφυγε ετσι αλλα αυτα παθαινεις οταν της εχεις δει Μαικ Ταισον και Conor McGregor μαζι
Το καλο παιδι αναβλύζει απο παντου


Χθες ελεγαν οτι σε καθε δικογραφια νονών της νυχτας υπαρχουν παντα αστυνομικοι εν ενεργεια ή σε αποστρατεια.

Μεγαλο νεο, λες και δεν ξερουμε τη διαφθορα γυρω μας,
 

Κωλόγατο

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2019
Μηνύματα
228
Like
103
Πόντοι
1
Όχι φίλε μου .Είσαι φλώρος οταν κάθεσαι πίσω απο το πληκτρολόγιο και λές " σκατά στο τάφο του κλπ." για κάποιον που δεν ξέρεις πρώτα απ΄όλα γιατι τον φάγανε και δεν σου έχει κάνει εσένα κάτι προσωπικά. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
Ημουν ετοιμος να σου απαντησω αλλα το εκανε πολυ καλα ο Βαλκανιος και σε εβαλε στην θεση σου....Το μονο που θα σου πω ειναι οτι και επιχειρηματα του στυλ "εσενα δεν σε πειραξε" ειναι για το Δημοτικο.

Υπαρχει και κατι που λεγεται ενσυναισθηση. Ας νοιαστουμε και λιγο για καποιον περα απο τον εαυτουλη μας. Δεν πειραξε εμενα αλλα πειραξε πολλους συνανθρωπους μου. Εαν η κακη τυχη μου τον εφερνε στον δρομο μου, θα με πειραζε χωρις να εχει τυψεις κι ενοχες. Τετοιες συμπεριφορες θυμιζουν πιο πολυ κτηνος της ζουγκλας παρα ανθρωπο. Οχι λοιπον, δεν θα στεναχωρηθω για ενα κτηνος. Στο χωμα κι αυτος και οι ομοιοι του. Η μερα που θα αφανιστουν απο προσωπου γης, θα ειναι μια καλυτερη μερα απο την προηγουμενη
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Ημουν ετοιμος να σου απαντησω αλλα το εκανε πολυ καλα ο Βαλκανιος και σε εβαλε στην θεση σου....Το μονο που θα σου πω ειναι οτι και επιχειρηματα του στυλ "εσενα δεν σε πειραξε" ειναι για το Δημοτικο.

Υπαρχει και κατι που λεγεται ενσυναισθηση. Ας νοιαστουμε και λιγο για καποιον περα απο τον εαυτουλη μας. Δεν πειραξε εμενα αλλα πειραξε πολλους συνανθρωπους μου. Εαν η κακη τυχη μου τον εφερνε στον δρομο μου, θα με πειραζε χωρις να εχει τυψεις κι ενοχες. Τετοιες συμπεριφορες θυμιζουν πιο πολυ κτηνος της ζουγκλας παρα ανθρωπο. Οχι λοιπον, δεν θα στεναχωρηθω για ενα κτηνος. Στο χωμα κι αυτος και οι ομοιοι του. Η μερα που θα αφανιστουν απο προσωπου γης, θα ειναι μια καλυτερη μερα απο την προηγουμενη

:coffee:
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
. Σε όσα δικαστήρια πήγε αθωώθηκε.
Όσο για τους Τζιχαντιστές, που επικαλείσαι, ξέρουμε πολύ καλά τι κάνανε, τα είδαμε σε βίντεο και μας σηκώθηκε η τρίχα.
Εσύ τι ξέρεις συγκεκριμένα για τον Μπερδέση και μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Ήρθε στο μαγαζί σου να σου πάρει προστασία;
Σε απείλησε;
Σου γάμησε τη γκόμενα;
Αν είσαι ο αδερφός ή ο πατέρας του πυγμάχου που σκότωσε πριν χρόνια στον αγώνα μπορώ να σε καταλάβω.
Εκεί μπορώ να δικαιολογήσω το μένος σου.
Διαφορετικά δεν έχει λογική να βγάζεις τέτοιο μίσος με υποθέσεις .
Κανείς δεν μίλησε για αγιοποίηση,κάθε άλλο, Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα.
εμπιστευομαστε την ελληνικη δικαιοσυνη
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Με αφορμή αυτή την υπόθεση,αναδεικνύεται ένα από τα χειρότερα χαρακτηριστικά της ελληνικής οικογένειας και κοινωνίας.
Ότι υπάρχει τεράστια αδυναμία αυτοκριτικής και πάντοτε μας φταίει κάποιος άλλος.

Είδα χθες ένα βίντεο,όπου ο ευαγγελάτος είχε καλέσει κάποιον γαλονά της αστυνομίας.
Και λέει ο γαλονάς ότι τέτοια περιστατικά μεταξύ παρανόμων είναι δυστυχώς συχνά τελευταία.
Και ο ευαγγελάτος τον διορθώνει και του λέει,ότι ο μακαρίτης αθωώθηκε στα δικαστήρια,
οπότε δεν είναι παράνομος,για να λάβει την απάντηση,ότι αν κάποιος φέρει πάνω του
αδήλωτο όπλο και χωρίς άδεια οπλοφορίας,έστω και για αυτό το λόγο μπορεί να χαρακτηριστεί παράνομος.

Τώρα βγήκε ένας γνωστός του μακαρίτη,να κράξει τον γαλονά,που χρησιμοποίησε τον όρο παράνομος.
Ο γνωστός αυτός,είχε δύο γιους οι οποίοι ήταν φίλοι του μακαρίτη,
ο πρώτος εκτελέστηκε και ο δεύτερος εκτέλεσε τους ηθικούς αυτουργούς της δολοφονίας του πρώτου
και μπήκε φυλακή.
Αλλά του φαίνονται όλα αυτά περί προστασίας,μπραβιλικίων,κ.λ.π. παράλογα,
μάλιστα είπε ότι η δολοφονία Μπερδέση ίσως ήταν από λάθος.
Όντως,μπορεί να ήταν κυνηγοί που τον πέρασαν για αγριογούρουνο...

Παράνοια...
 

studio

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2006
Μηνύματα
93
Like
103
Πόντοι
0
Περίπου γιατί κανένας περαστικός δεν έφαγε καμιά αδέσποτη.
Οπότε στα παπάρια τους πολιτικών/αστυνομικών/δικαστών κλπ κλπ, άστους να σκοτώνονται.
Να το αναγνωρίσουμε στους καλούς ανθρώπους, σημάδι ξέρουν, έχουν και σταθερό χέρι.
Ρίχνουν κι αρκετές να είναι σίγουροι. Επαγγελματίες δεν μπορώ να πω.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Και στα τριημερα η Μάρα Ζαχαρέα.
Μπραβο ρε.
Παντα τετοια
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.276
Κριτικές
1
Like
35.299
Πόντοι
6.256
Οργανωμενο σχεδιο εχει ο προπο για την παταξη του εγκληματος.
Την προηγουμενη βδομαδα βεβαια ολα ηταν μεμονωμενα περιστατικα για τον προπο.
Και ο Πελώνης μας ελεγε οτι δεν υπαρχει εξαρση

Βεβαια δε μας λενε γιατι δεν ειχαν σχεδιο απο τον ιουλιο του 19 γιατι και αυτο το χαν βαλει κατω απ το χαλί.
Αλλα εξείχε μαλλον

Κλασσικη νδ ρε.
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
οτι οργανωμενο σχεδιο και να εχει η νδ για την καθαρση της μαφιας ειναι του κωλου λογια.
το πρωτο πραγμα που πρεπει να γινει ειναι να αλλαξουν οι ποινες.
οταν λενε οι δικαστες ΙΣΟΒΙΑ να εννοουνε ΙΣΟΒΙΑ.
οταν λενε 10-20 χρονια φυλακη να ειναι 10-20 και οχι μετα νομικα πουστριλικια να γινετε 3-5 χρονια φυλακη.
δεν εχει απορια κανεις σας γιατι ο αυτος ο λαλλιστος δικηγορικος συλλογος δεν εχει παρει θεση και καμια ανακοινωνη δεν εχει εκδοση για το θεμα;
αυτο το μπες βγες καθε τρεις και λιγο του καθε λογης εγκληματια ταιζει πολλα δικηγορικα γραφεια. και ετσι κανουν μουγγα ολοι τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το εντυπωσιακο ολες αυτες τις ημερες ειναι οτι στα καναλια τού εχουν φτιαξει φωτοστεφανο, τι καλο παιδι, αγωνιστης της ζωης, μαχητης κλπ κλπ.
Ενα καλο παιδι δηλαδη.

Συγνωμη ρε τύποι, τότε γιατι τον σκοτωσανε?
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Ναι, τι με αυτό; Από το 75 έως το 02 σκότωσαν σύνολο 23 άτομα. Δεν νομίζω πως επηρεάζουν πολύ αυτό που λέω.
Την εγληματικοτητα θα την κοιτας ως σύνολο... Και όχι πόσοι σκοτωμοι έγιναν. Η Ελλάδα ποτέ δεν είχε τότες Μαφιες, ξένα κυκλώματα, ληστείες, εμπόριο ναρκοτικων, εκβιασμούς κλπ. Πότε η Ελλάδα και ιδίως η Αθήνα δε είχε ξεκαθάρισματα λογαριασμών σε καφετέριες, ταβέρνες κλπ την ώρα που τρώει ο απλός ο κόσμος. Ληστείες, εκβιασμοί, λαθραία κλπ δεν υπήρχαν τα χρόνια που λες. Η ΝΔ έχει χάσει την μπάλα σε ότι αφορά την ασφάλεια του πολιτη και διάφορα γαλαζομπλε κομματοσκυλα δεν το σώζουν με τίποτα. Στις επόμενες εκλογές θα πάρετε και την απάντηση σας όταν δείτε τους ταγματασφαλιτες βουλή. Η υπομονή έχει και τα όρια της.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom