Νέα

Προβλέψεις για την οικονομική κρίση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 110K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Η οικονομική κατάσταση είναι αυτή που μας παρουσιάζουν;

  • Είναι χειρότερη

    Ψήφοι: 3 100,0%
  • Είναι καλύτερη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Είναι ακριβής

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    3

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
το ασχημο με σας ειναι οτι δεν καταλαβαινετε το ποσο προκαλειτε
ειναι σαν καποιος εργαζομενος σε ιδιωτικη εταιρεια να ζητησει αυξηση οταν αυτη παει για κλεισιμο
και να βγει ο εργαζομενος και απο πανω και να πει-ναι ρε αφεντικο εχεις και AMG εγω αυξηση δεν θα παρω;
 

Επισκέπτης
διάβασε ξανά τι έγραψα...
Στην Ελλάδα με την κωλοράτσα του έλληνα το δημόσιο ισοδυναμεί με ασυδοσία, λούφα και μίζα.
Τελεία.
Η Αττική οδός δουλεύει λαμπρά. Το ίδιο και το αεροδρόμιο.... Δε μπορώ να ξεχάσω το Ελληνικό που το δούλευε η Ολυμπιακή.

Ποτέ ξανά. Τελειώσαν τα ψέμματα ρεμάλια. Στρώστε κώλο ή αρχίστε τις πίπες.
Τώρα αυτά που μου λες αγαπητέ ιμάτζινα για Αγγλίες και Γηραιές αλβιώνες τα ακούω βερεσέ.

κοιτα που θα αρχισουμε και να συμφωνουμε....
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ότι δε μας συμφέρει,βερεσέ τα ακούμε...Δυστυχώς μετρητοίς τα πληρώνουμε όμως...
Και μιας και μίλησες για Αττική Οδό,όταν ήταν να κατασκευαστεί,δεν ήθελε η κοινοπραξία με τίποτα να μπει τραίνο μέσα.Για να κάμψουν τις αντιδράσεις της,παρόλο που μια μελέτη έλεγε για 5€ εισιτήριο με επιστροφή προς το Ελ.Βενιζέλος,το διπλασίασαν.Ε τι να κάνουμε!

Πάντως διαπιστώνω ότι ο κομματικός φανατισμός μερικών μελών,προς τις επιλογές της κυβέρνησης είναι έκδηλος....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
το ασχημο με σας ειναι οτι δεν καταλαβαινετε το ποσο προκαλειτε
ειναι σαν καποιος εργαζομενος σε ιδιωτικη εταιρεια να ζητησει αυξηση οταν αυτη παει για κλεισιμο
και να βγει ο εργαζομενος και απο πανω και να πει-ναι ρε αφεντικο εχεις και AMG εγω αυξηση δεν θα παρω;

ο έλληνας δεν έχει μάθει πότε τον παίρνει ο τσαμπουκάς γι αυτό πάντα παίρνει τ αρχίδια του....
Εκατοντάδες χιλιάδες ευρωπαίοι σε μεγάλα εργοστάσια δέχονται 4ήμερα, και άδειες άνευ αποδοχών.
Ο μαλάκας ο έλληνας όχι. θέλει και αυξήσεις τουλάχιστον το διπλάσσιο του πληθωρισμού.
Δεν είναι απλά μαλάκες βλάχε, είναι ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΕΣ. θυμήσου τι γινόταν με την ολυμπιακή.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ότι δε μας συμφέρει,βερεσέ τα ακούμε...Δυστυχώς μετρητοίς τα πληρώνουμε όμως...
Και μιας και μίλησες για Αττική Οδό,όταν ήταν να κατασκευαστεί,δεν ήθελε η κοινοπραξία με τίποτα να μπει τραίνο μέσα.Για να κάμψουν τις αντιδράσεις της,παρόλο που μια μελέτη έλεγε για 5€ εισιτήριο με επιστροφή προς το Ελ.Βενιζέλος,το διπλασίασαν.Ε τι να κάνουμε!

Πάντως διαπιστώνω ότι ο κομματικός φανατισμός μερικών μελών,προς τις επιλογές της κυβέρνησης είναι έκδηλος....

κοίτα αγαπητέ εγώ ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσω μάλλον και εφόσον δε βαριέμαι να κατέβω να ψηφίσω. Απο κει και πέρα το μοντέλο που επέβαλε το ΠΑΣΟΚ του Αντρέα χρεωκόπησε κυρίως λόγω νοοτροπίας λαού.
Οσο πιο γρήγορα το καταλάβετε ορισμένοι τόσο καλύτερα πρώτ απ όλα για τον εαυτό σας και στη συνέχεια για τη χώρα. 
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
το ασχημο με σας ειναι οτι δεν καταλαβαινετε το ποσο προκαλειτε
ειναι σαν καποιος εργαζομενος σε ιδιωτικη εταιρεια να ζητησει αυξηση οταν αυτη παει για κλεισιμο
και να βγει ο εργαζομενος και απο πανω και να πει-ναι ρε αφεντικο εχεις και AMG εγω αυξηση δεν θα παρω;

Αν εργαζόμουν στον ΟΣΕ,θα το είχα πει από την πρώτη στιγμή.Τα τραίνα μου αρέσουν και πολύ θα ήθελα να δούλευα εκεί.Αυτό για τον πληθυντικό.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα σχόλια,άσε την κομματική ταυτότητα και δες ξεκάθαρα τι κάνουν οι κυβερνώντες.Δες πόσος κόσμος της περιφέρειας θα μείνουν χωρίς συγκοινωνία.Αλλά ψιλά γράμματα αυτά για τους νεόπλουτους...

Εγώ δεν έχω AMG.Ένα μεταχειρισμένο 8 ετών Peugeot αγόρασα,και ετοιμάζομαι να πληρώσω 50€ επιπλέλον στο οικολογικό χαράτσι του κ.Σουφλιά.Για να χρηματοδοτήσω την απόσυρση από την οποία θα βγουν κερδισμένοι μόνο οι έμποροι.Όπως βγήκαν από τη μείωση του τέλους ταξινόμησης,σε μια εποχή που το κράτος ψάχνει έσοδα στους εργαζομένους.
Με τις υγείες μας!
 

Επισκέπτης
κοίτα αγαπητέ εγώ ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσω μάλλον και εφόσον δε βαριέμαι να κατέβω να ψηφίσω. Απο κει και πέρα το μοντέλο που επέβαλε το ΠΑΣΟΚ του Αντρέα χρεωκόπησε κυρίως λόγω νοοτροπίας λαού.
Οσο πιο γρήγορα το καταλάβετε ορισμένοι τόσο καλύτερα πρώτ απ όλα για τον εαυτό σας και στη συνέχεια για τη χώρα. 


ας το καλο.......
τελικα΄εσυ έχεις προοπτικες....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πολλά έχεις κάνει...Άσε την κομματική ταυτότητα και θα δεις ότι δε σου φταίνε οι άλλοι εργαζόμενοι,αλλά οι κυβερνώντες.

μου φταίνε και οι εργαζόμενοι.
που είναι αγενείς στις δημόσιες υποηρεσίες
που με γράφουν στα παπαρια τους.
που τα ξύνουν διαρκώς
που λουφάρουν
που μιζώνονται για να κάνουν το προφανές για το οποίο πληρώνονται.
που γενικά μου στοιχίζουν πολύ περισσότερα παράγοντας πολύ λιγότερο έργο.
Τελεία.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Αν εργαζόμουν στον ΟΣΕ,θα το είχα πει από την πρώτη στιγμή.Τα τραίνα μου αρέσουν και πολύ θα ήθελα να δούλευα εκεί.Αυτό για τον πληθυντικό.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα σχόλια,άσε την κομματική ταυτότητα και δες ξεκάθαρα τι κάνουν οι κυβερνώντες.Δες πόσος κόσμος της περιφέρειας θα μείνουν χωρίς συγκοινωνία.Αλλά ψιλά γράμματα αυτά για τους νεόπλουτους...

Εγώ δεν έχω AMG.Ένα μεταχειρισμένο 8 ετών Peugeot αγόρασα,και ετοιμάζομαι να πληρώσω 50€ επιπλέλον στο οικολογικό χαράτσι του κ.Σουφλιά.Για να χρηματοδοτήσω την απόσυρση από την οποία θα βγουν κερδισμένοι μόνο οι έμποροι.Όπως βγήκαν από τη μείωση του τέλους ταξινόμησης,σε μια εποχή που το κράτος ψάχνει έσοδα στους εργαζομένους.
Με τις υγείες μας!
και εγω αγαπαω τα τρενα.Στην Γερμανια με αυτα ταξιδευα.Ακομη και εδω στην Ελλαδα οταν ημουν φοιτητης αντι για ΚΤΕΛ χρησιμοποιουσα τον ΟΣΕ.
Αλλα για να σωθει η εταιρια εκτος απο εργα υποδομης και συγχρονες αμαξοστοιχιες θελει και οι εργαζομενοι να βαλουνι νερο στο κρασι τους
Υ.Γ. Στην Καρολου το τι λουφα παιζει δεν φανταζεσαι
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
και εγω αγαπαω τα τρενα.Στην Γερμανια με αυτα ταξιδευα.Ακομη και εδω στην Ελλαδα οταν ημουν φοιτητης αντι για ΚΤΕΛ χρησιμοποιουσα τον ΟΣΕ.
Αλλα για να σωθει η εταιρια εκτος απο εργα υποδομης και συγχρονες αμαξοστοιχιες θελει και οι εργαζομενοι να βαλουνι νερο στο κρασι τους
Υ.Γ. Στην Καρολου το τι λουφα παιζει δεν φανταζεσαι


Αντί να κόβουν δρομολόγια και να προσπαθούν να απαξιώσουν τον ΟΣΕ,ας βάλουν τάξη στην Καρόλου και όπου αλλού.Γιατί να μην λουφάρουν;Οι διοικήσεις-διορισμένες της εκάστοτε κυβέρνησης με μεγάλο κόστος-δεν ενδιαφέρονται να αξιοποιήσουν το προσωπικό.Αυτή τη στιγμή,έχουμε μια γραμμή Κόρινθος-Αργος/Ναύπλιο-Τρίπολη που είναι έτοιμη,και αντί να βάλουν τραίνα να κάνουν δρομολόγια,την διατηρούν κλειστή.Πληρώνει ο ΟΣΕ τοκοχρεολύσια για τα λεφτά που πήρε από τις τράπεζες προκειμένου να συμμετάσχει σε ένα ποσοστό με την Ε.Ε στην ανακαίνιση της γραμμής,κι έσοδα από εκεί δεν έχει.Οι σταθμάρχες,οι μηχανοδηγοί,οι τεχνικοί,οι κλειδούχοι κλπ εργαζόμενοι παίρνουν κανονικά μισθό.Κάποιοι έχουν μετατεθεί σε άλλες υπηρεσίες του ΟΣΕ,συμβάλλοντας στο υπεράριθμο,και φυσικά λουφάρουν.Επίσης,εδώ και περίπου 4 χρόνια δε λειτουργεί το τμήμα Οινόης-Χαλκίδας.Τα ίδια ισχύουν σε μικρότερη κλίμακα όμως κι εκεί.Οι μηχανοδηγοί ζητούν να γίνουν προσλήψεις ώστε να μειωθούν οι υπερωρίες.Έχουν να γίνουν προσλήψεις στον ΟΣΕ σε μηχανοδηγούς από το 1984.Το 2004 είχαν κάνει προσλήψεις στην ΠΡΟΑΣΤΙΑΚΟΣ Α.Ε οι Λιάπης,Βερελής εντελώς κομματικά.Η κυβέρνηση θέλει να απολύσει 3000 άτομα με εθελουσία,ενώ την ίδια στιγμή έχει ιδιωτικές εταιρείες για σεκιούριτι και καθαρισμό.Ο κάθε σεκιουριτάς κοστίζει στον ΟΣΕ πάνω από 4000€ και ας παίρνει αυτός 600-700 ευρώ.Απλώς κονομάει η εταιρεία.Πέρσι είχαν κόψει μια αμαξοστοιχία,την 602,επειδή δεν είχαν παραγγείλει τροχούς για να αλλάξουν στα τραίνα,και δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.Οι εργαζόμενοι φταίνε,ή οι διοικήσεις και οι συναρμόδιοι υπουργοί;Αν πας σήμερα στον Σταθμό Λαρίσης το πρωί,θα δεις ότι η αμαξοστοιχία 500 έχει 100% πληρότητα.Αν πας το βράδυ στις 24:00 θα δεις την 604-το τραίνο του λαού-να έχει 90-100% πληρότητα.Και όμως αυτά τα τραίνα θα τα καταργήσει.Ε δε φταίνε οι εργαζόμενοι και γι'αυτά.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
μου φταίνε και οι εργαζόμενοι.
που είναι αγενείς στις δημόσιες υποηρεσίες
που με γράφουν στα παπαρια τους.
που τα ξύνουν διαρκώς
που λουφάρουν
που μιζώνονται για να κάνουν το προφανές για το οποίο πληρώνονται.
που γενικά μου στοιχίζουν πολύ περισσότερα παράγοντας πολύ λιγότερο έργο.
Τελεία.

Μαζί σου κι εμενα μου φταίνε.

Μου φταίνε όμως και οι κρατικοδίαιτοι επιχειρηματίες,που παίρνουν "φωτογραφικά" δουλειές του δημοσίου υπερκοστολογόντας τες επειδή ξέρουν τον τάδε υπουργό.
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που απαιτούν από το κράτος,ενώ δεν προσφέρουν τίποτα σε αυτό
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που κυκλοφορούν με πολυτελή αμάξια,και την ίδια στιγμή αποφεύγουν να κόψουν απόδειξη,τρόγωντας τον ΦΠΑ που πλήρωσα
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που πάνε την παραγωγή σε φτηνές χώρες και έρχονται να πουλήσουν εδώ στους ανέργους τα προϊόντα τους.
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που φτιάχνουν αστεία προϊόντα και τα πουλάνε σε τιμές χρυσού.

Ιδέα για δουλειά (αλλού την διάβασα βεβαίως).Αν έχεις κάποια καλή άκρη στην κυβέρνηση,να συστήσουμε μια εταιρεία σεκιούριτι,να βρούμε μερικούς απελπισμένους-ες ανέργους και να πάρουμε την φύλαξη των ΑΕΙ/ΤΕΙ που εξήγγειλαν πριν λίγο καιρό από το ΥΠΕΠΘ.Θα μας κοστίζει ο κάθε εργαζόμενος 1000 ευρώ περίπου,θα τον πουλάμε 6000€ και θα έχουμε εξασφαλίσει την πώληση της υπηρεσίας στο δημόσιο.Τέλεια ιδέα!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μαζί σου κι εμενα μου φταίνε.

Μου φταίνε όμως και οι κρατικοδίαιτοι επιχειρηματίες,που παίρνουν "φωτογραφικά" δουλειές του δημοσίου υπερκοστολογόντας τες επειδή ξέρουν τον τάδε υπουργό.
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που απαιτούν από το κράτος,ενώ δεν προσφέρουν τίποτα σε αυτό
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που κυκλοφορούν με πολυτελή αμάξια,και την ίδια στιγμή αποφεύγουν να κόψουν απόδειξη,τρόγωντας τον ΦΠΑ που πλήρωσα
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που πάνε την παραγωγή σε φτηνές χώρες και έρχονται να πουλήσουν εδώ στους ανέργους τα προϊόντα τους.
Μου φταίνε οι επιχειρηματίες που φτιάχνουν αστεία προϊόντα και τα πουλάνε σε τιμές χρυσού.

Ιδέα για δουλειά (αλλού την διάβασα βεβαίως).Αν έχεις κάποια καλή άκρη στην κυβέρνηση,να συστήσουμε μια εταιρεία σεκιούριτι,να βρούμε μερικούς απελπισμένους-ες ανέργους και να πάρουμε την φύλαξη των ΑΕΙ/ΤΕΙ που εξήγγειλαν πριν λίγο καιρό από το ΥΠΕΠΘ.Θα μας κοστίζει ο κάθε εργαζόμενος 1000 ευρώ περίπου,θα τον πουλάμε 6000€ και θα έχουμε εξασφαλίσει την πώληση της υπηρεσίας στο δημόσιο.Τέλεια ιδέα!!!

το ότι αγοράζεις 1 και πουλάς 6 φταίει η διοίκηση που επί της παρούσης είναι το κράτος που εκλέγεις.
για τα άλλα συμφωνούμε.
όμως, εάν δεν αλλάξει η νοοτροπία του λαού απλά κάποια στιγμή πολύ γρηγορότερα απ ότι φανταζόσουν θα γίνουμε αργεντινή.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κάποτε λέγαμε όλοι Mega.
τώρα όλοι δανεικά. :pipa1:

Μηδενική αύξηση εσόδων
Σε δανεισμό φαίνεται να υποχρεώνεται και το ΙΚΑ

Eurokinissi
Σχεδόν μηδενική αύξηση εσόδων το πρώτο εξάμηνο του χρόνου για το ΙΚΑ, εκτιμούν οι υπηρεσίες του

[size=18pt]Δάνειο, ύψους 2 δισ. ευρώ, φαίνεται πως θα υποχρεωθεί να συνάψει το ΙΚΑ, προκειμένου να καταβάλει συντάξεις έως το τέλος του έτους. [/size]Σχεδόν μηδενική αύξηση εσόδων το πρώτο εξάμηνο του χρόνου για το μεγαλύτερο ασφαλιστικό ταμείο της χώρας, σύμφωνα με εκτιμήσεις των υπηρεσιών του.

Μετά το Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων, που θα συνάψει δάνειο ύψους 200 εκατ. ευρώ με εγγύηση του κράτους, προκειμένου να καταβάλει εφάπαξ σε 15.800 δικαιούχους, και το ΙΚΑ δείχνει να βαδίζει στον ίδιο δρόμο.

Σύμφωνα με το ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ, οι υπηρεσίες του ΙΚΑ εκτιμούν ότι τα έσοδα στο τέλος του πρώτου εξαμήνου αυξήθηκαν οριακά κατά 0,7%, σε σύγκριση με το αντίστοιχο χρονικό διάστημα του 2008.

Επιπλέον, σύμφωνα με στοιχεία της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ασφαλισμένων,[size=18pt] μέχρι το τέλος Ιουλίου το ΙΚΑ θα έχει
εισπράξει από τον κρατικό προϋπολογισμό ποσό ύψους 2,6 δισ. ευρώ, δηλαδή το σύνολο της χρηματοδότησής του.
[/size]

Ωστόσο, έως το τέλος του έτους θα αναζητήσει τουλάχιστον ακόμη 2 δισ. ευρώ για την καταβολή συντάξεων και την πληρωμή άλλων υποχρεώσεων. Η λύση στο οικονομικό πρόβλημα του ΙΚΑ φαίνεται πως θα είναι ο δανεισμός.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και ποιος σου είπε ότι είναι συνδικαλιστές;Ποιος σου το είπε αυτό;


Και τί είναι ο ΕΠΙΒΑΤΗΣ δηλαδή;
Άλλο ένα σωματείο (ή ΜΚΟ που είναι και της μόδας) που θέλει να κάνει παιχνίδι;

Και έχει καταντήσει κουραστικό να ακούμε ότι η κυβέρνηση θέλει να απαξιώσει τον ΟΛΠ ή τον ΟΣΕ...
Πότε λειτούργησαν σωστά;
Μόνοι τους απαξιώθηκαν με τη διαφορά ότι όλα αυτά τα χρόνια τους πληρώνει ο ελληνικός λαός...
Και οι συνδικάλες, οι πρωταίτιοι της απαξίωσης, που αν και απόφοιτοι γυμνασίου στην καλύτερη έχουν μισθό διπλάσιο του εκπαιδευτικού και βγαίνουν στη σύνταξη στα 50 και κολλούν βαρέα ανθυγιεινά ακόμη και αν κάθονται σε γραφείο, ζητούν από εμένα να τους στηρίξω για να διαιωνίσουν τα προνόμιά τους...
Και μόνο για τις καθυστερήσεις που έφαγα ως φοιτητής στη γραμμή θεσσαλονίκη- αθήνα (τόσα τρένα που πήγαν;;; ) να πάτε στο διάολο...

Τώρα αν σε κάποιους αρέσουν τα τρένα, ας στήσουν καμια μινιατούρα στο σαλόνι τους και ας παίξουν με την ψυχή τους...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.555
Πόντοι
22.785
Κατανοω την ειρωνεια ορισμενων συναγωνιστων
του να ενισχυουμε αυτους που μας εμπλεξαν ετσι
αλλα ειναι λανθασμενη οπτικη................
Στηριζουμε το οικοδομημα που τρεκλιζει για να μην πεσει πανω μας
ειναι
η σωστη θα ελεγα................
Το τι θα κανουμε με τους αρχιτεκτονες που δεν το σχεδιασαν καλα και τους ανευθυνους που το φορτωσαν με τεραστια βαρη χωρις να ενδιαφερθουν για τις πιθανες επιπτωσεις
ειναι ενα ερωτημα που δυστυχως πρεπει να περιμενει...................... :helpplea:
και ειδικα σε αφτον τον τοπο................ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Κατανοω την ειρωνεια ορισμενων συναγωνιστων
του να ενισχυουμε αυτους που μας εμπλεξαν ετσι
αλλα ειναι λανθασμενη οπτικη................
Στηριζουμε το οικοδομημα που τρεκλιζει για να μην πεσει πανω μας
ειναι
η σωστη θα ελεγα................
Το τι θα κανουμε με τους αρχιτεκτονες που δεν το σχεδιασαν καλα και τους ανευθυνους που το φορτωσαν με τεραστια βαρη χωρις να ενδιαφερθουν για τις πιθανες επιπτωσεις
ειναι ενα ερωτημα που δυστυχως πρεπει να περιμενει...................... :helpplea:
και ειδικα σε αφτον τον τοπο................ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Καλημερα συναγωνηστη σωστα το θετεις + 10000
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Κατανοω την ειρωνεια ορισμενων συναγωνιστων
του να ενισχυουμε αυτους που μας εμπλεξαν ετσι
αλλα ειναι λανθασμενη οπτικη................
Στηριζουμε το οικοδομημα που τρεκλιζει για να μην πεσει πανω μας
ειναι
η σωστη θα ελεγα................
Το τι θα κανουμε με τους αρχιτεκτονες που δεν το σχεδιασαν καλα και τους ανευθυνους που το φορτωσαν με τεραστια βαρη χωρις να ενδιαφερθουν για τις πιθανες επιπτωσεις
ειναι ενα ερωτημα που δυστυχως πρεπει να περιμενει...................... :helpplea:
και ειδικα σε αφτον τον τοπο................ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Έτσι ακριβώς ... το εύκολο είναι να λέμε ότι μας έχουν βάλει μέσα στο μπουρδέλο και πού να βρούμε άκρη. Τουλάχιστον όσοι δεν μπορούμε να βγούμε, ας κάνουμε και κανα καλό μπας και ... Τώρα από αναλύσεις, δε χρειαζόμαστε άλλες ... ότι είμαστε σκατά, το ξέρουμε ... Να τα κλείσουμε όλα και να φύγουμε, κάποιοι δεν μπορούμε, οπότε ... προς γνώση και συμμόρφωση τα παλιά λάθη και το κεφάλι κάτω.

Όπως το χω γράψει και πολλές φορές εδώ, σε όποιον δεν αρέσει η Ελλαδάρα ... τον πούλο.
Να μείνουμε οι μαλάκες, να δούμε τί θα κάνουμε. Αλλά χωρίς τη γκρίνια και τις εξυπνάδες μερικών.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom