Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
κλασσικος φθονος ελληνων που ειναι απο κατω για τους απο πανω
το να εισαι γκαρσονι κ υπαλληλακος απο μικρος δεν σε ψηνει στη ζωη απλα μαθαινεις να εισαι στη φαπα στη γαμωμανα κ στο καντυλι
δλδ πυρφορος

:thumbsup:
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Στην ελλαδα υπαρχουν δυο ειδων νεοι: Η δεν δουλεψα ποτε στην ζωη και τα εχω βρει ολα ετοιμα απο τον μπαμπακα και αυτη που δουλευουν απο μικρη ηλικια για να συντηρουν το ευατο τους και σε καποιες περιπτωσης και την ιδια την οικογενεια τους. Οποτε οι πρωτοι μπορει σε μεγαλο ποσοστο να ειναι μορφωμενοι με τα μεταπτυχιακα τους και τις σπουδες στο εξωτερικο, βεβαια παντα με τα λεφτα του μπαμπακα.  Αλλα το μονο που μαθαν στα αντα πλεον ειναι πως να ξοδευουν καλα τα λεφτα που βρηκαν απο τους γονεις. και οι αλλοι που μπορει να μην καταφερουν να χτισουν παλατια οπως ελεγε η γιαγια μου αλλα σιγουρα στην ζωη τους θα ειναι ποιο ψημενοι και εννοειται ποιο ετοιμη να κανουν οικογενεια, και σιγουρα σε καμια αναποδια που φερνει η ζωη δεν θα το βαλουν ευκολα κατω.

Τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά ρε μεγάλε πως τα απόκτησαν; Δεν κοπίασαν;  :think:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Έχω κονέ...δουλεύει κολλητός εκεί...αλλά δεν πάω... :rockon:

Πολλούς πυρφόρους είδα εχθές στις φωτό του μαγαζιού.... :S


Ειναι ωραια για να πιεις το ποτάκι σου ... χεσε τους πιρφορους και τις σνομπ πολυ πολυ δεν τους δινεις σημασια
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά ρε μεγάλε πως τα απόκτησαν; Δεν κοπίασαν;  :think:

Καλα, ο "κοπος" ειναι πολυ σχετικη εννοια.

Το θεμα ειναι
α) Τι κανεις καλα
β) Ποσο σου αρεσει
γ) Ποσο μπορεις να επωφεληθεις απ' αυτο

Αν εχεις ικανοτητα να κανεις μπιζνες κι αυτο το πραγμα ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, τοτε ασχολεισαι 18 ωρες τη μερα αυτοματα (χωρις να σε απασχολει ο "κοπος").
Αν ΔΕΝ σου αρεσει αρκετα, τοτε παραπονιεσαι.

Προσωπικα, οτιδηποτε μου αρεσει, το κανω αδιαμαρτυρητα και με εντατικα ωραρια. Ακομα και διαβασμα μαθηματων της σχολης που νιωθω οτι εχουν κατι να μου προσφερουν.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Ειναι ωραια για να πιεις το ποτάκι σου ... χεσε τους πιρφορους και τις σνομπ πολυ πολυ δεν τους δινεις σημασια

:S


10588670_10204207178122281_791824970_n.jpg
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220

Παντως για να μην ειμαι αδικος ειχε και 2 τυπισσες που φαινοντουσαν πολυ εξω καρδιά και ηταν εμφανισημες απλα η μια ηταν σε παρέα (αντε να χωθεις εκει μεσα) και η άλλη καθοταν μονη της αλλα απο την αλλη πλευρά του μπάρ
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Στο πεζόδρομο ειναι αυτό; Ειναι πολυ καλη περίπτωση η περιοχή για καλοκαίρι, μου θυμίζει κάπως νησί.
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Καλα, ο "κοπος" ειναι πολυ σχετικη εννοια.

Το θεμα ειναι
α) Τι κανεις καλα
β) Ποσο σου αρεσει
γ) Ποσο μπορεις να επωφεληθεις απ' αυτο

Αν εχεις ικανοτητα να κανεις μπιζνες κι αυτο το πραγμα ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, τοτε ασχολεισαι 18 ωρες τη μερα αυτοματα (χωρις να σε απασχολει ο "κοπος").
Αν ΔΕΝ σου αρεσει αρκετα, τοτε παραπονιεσαι.

Προσωπικα, οτιδηποτε μου αρεσει, το κανω αδιαμαρτυρητα και με εντατικα ωραρια. Ακομα και διαβασμα μαθηματων της σχολης που νιωθω οτι εχουν κατι να μου προσφερουν.

Μαζί σου. Αλλά δεν βλέπω το πως η απάντησή σου έρχεται σε ρίξη με αυτό που έγραψα εγώ.

Όσο για τον κόπο ναι είναι σχετική έννοια, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις δεν χωράει αμφισβήτηση  ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Στο πεζόδρομο ειναι αυτό; Ειναι πολυ καλη περίπτωση η περιοχή για καλοκαίρι, μου θυμίζει κάπως νησί.

Στην Ερυθραια ειναι ρε ... ειναι σε ενα σταυροδρομι που πάει προς Κηφισια απο την μια μεριά και απο την άλλη προς Δροσια - Αγ. Στεφανο κτλπ

γινεται ο χαμος
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Μαζί σου. Αλλά δεν βλέπω το πως η απάντησή σου έρχεται σε ρίξη με αυτό που έγραψα εγώ.

Όσο για τον κόπο ναι είναι σχετική έννοια, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις δεν χωράει αμφισβήτηση  ;)

Θα σου πω πώς συνδεεται...

Εστω οτι εισαι γκαρσονι, απ' τα 16 σου. Κατα 90%, δυσανασχετεις, γιατι οι φιλοι σου δεν δουλευουν.
ΑΝ ομως εσυ δε γουσταρεις μια τα γραμματα και τα σχολεια, ενω αντιθετα σου αρεσει να βγαζεις λεφτα, να γαμας γκομενες και να μαθαινεις απο μεσα τη νυχτα (ή και τη μερα, αν μιλαμε για ταβερνες κλπ), τοτε το κανεις αλλιως.
Γινεσαι απο νωρις επαγγελματιας, πας μετα και σε καμια σχολη για μπαρμαν κλπ, και καταληγεις επιχειρηματιας στα 30-35 σου.

Ομοιως, αν εισαι πτυχιοκαβλος, αλλα σ' αρεσει, καθεσαι και ΛΙΩΝΕΙΣ αδιαμαρτυρητα, γινεσαι διδακτορας και μετα καθηγητης πανεπιστημιου. Δεν λες οτι κουραστηκες.

Το θεμα ειναι ολοι οι ενδιαμεσοι...
Τυποι που θελουν δημοσιοϋπαλληλικι, αλα βρισκονται σε σκληρες δουλειες του ποδαριου αναγκαστικα (χωρις καποιο "οραμα", μονο για τη βιοπαλη) και τυποι που σπουδαζουν με το στανιο και μετα κανουν δουλειες με το στανιο, βασει της οικογενειακης πεπατημενης.
Αυτος ο κοσμος, που ειναι και συντριπτικη πλειοψηφια, βλαστημαει τη ζωη του και περιμενει πώς και πώς το Σ/Κ, για να παει στο Φλοισβο να φαει παγωμενο γιαουρτι με το γυναικακι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom