Νέα

Πράγματα που κάποιος θα πρέπει να έχει κάνει μεχρι τα 30

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 822
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αs οψεται το ΔΝΤ   τυπε  που δεν μαs αφηνει να απολαυσουμε τα μπιτσια παρτυ και τα ξεκωλα με αισθηματα....Ακου  1000 ευρω η καρεκλα στη Μυκονο
Αισχοs  :grin:

τύπε το ΔΝΤ έφερε γενική πτώση αξιών

το καλό είναι ότι έπεσαν και οι μετοχές των μουνιών, που οι τιμές τους προ κρίσης ήταν απλησίαστες  ;)
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Δέκα μαστ=must πράγματα που μου ήρθαν γρήγορα γρήγορα:
1. Nα έχει συλληφθεί. Βόνυς πόιντς: για προσβολή της δημοσίας αιδούς.
2. Να έχει κάνει καντάδα, έστω και πλέυμπακ. Bonus points: να φάει για "ευχαριστώ" ένα κουβά με νερό/βρωμόνερο/κάτουρα/θειικό οξύ στο κεφάλι
3. Να έχει παρτουζώσει τρεις δίδυμες ή αν είναι μάγκας δύο τρίδυμες. Bonus points: η ακόμα πιο μουνάρα πρώτη ξαδέρφη τους να σας παίρνει μάτι
4. Να έχει χέσει σε πάρκο.
5. Να έχει αποπειραθεί να προικοθηρεύσει ή να ζιγκολεύσει. Bonus: με επιτυχία.
6. Να έχει αγοράσει και έχει ακόμα στην κατοχή του μετοχές. Μπόνους βαθμοί: μετοχές Πετζετάκις.
7. Να ξέρει να φτιάχνει τοστ ζαμπονότυρο και αυγά ποσέ.
8. Να έχει κερδίσει λαχείο ή έστω λοταρία με έπαθλο από οικιακή συσκευή και πάνω.
9. Να έχει πιλοτάρει αεροπλάνο, δυσθεώρητο μπόνους: αν έχει κάνει εμέρτζενσυ λάντινγκ σε αυτοκινητόδρομο
10. Να έχει επισκεφθεί την ήπειρο Αφρική.

Η πιο κουφή και δύσκολη για μενα λίστα. Μόνο το 6 κ 7 έχω κάνει, και μάλιστα το 6 χωρίς το μπόνους  :grin:


ξαναποστάρω για επανάληψη:

Εύκολη σχετικά λίστα. Το μόνο που δεν έχω κάνει ειναι τη χειρωνακτικη δουλειά, και δε βλέπω και το λόγο να την κάνω σώνει και καλα   :think:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
τύπε το ΔΝΤ έφερε γενική πτώση αξιών

το καλό είναι ότι έπεσαν και οι μετοχές των μουνιών, που οι τιμές τους προ κρίσης ήταν απλησίαστες  ;)
Δεν το προσεξανε καλα...Επρεπε να γινει επιλεκτικη μειωση μονο στα μουνια, γιατι παρεμβαλλεται και η κοιλια  φωναζονταs...."Δικαιωμα"  :huh:
 

Επισκέπτης
κλασσικος φθονος ελληνων που ειναι απο κατω για τους απο πανω
το να εισαι γκαρσονι κ υπαλληλακος απο μικρος δεν σε ψηνει στη ζωη απλα μαθαινεις να εισαι στη φαπα στη γαμωμανα κ στο καντυλι
δλδ πυρφορος
πολυ σωστο ποστ!  :rockon:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Οι τεμπεληδεs πλεον ειναι πολυτελεια αλλων καιρων
Πρωτα πρωτα να εχει υγεια και να μην ξημεροβραδιαζεται στιs εντατικεs
Επειτα ναχει μια δουλιτσα με λιγα στην αρχη αλλα σταθερα


Τωρα......αυτο με τιs πορνεs δεν μου λεει κατι
Το αλκοολικοs παλι.....αμα ειναι δουλευταραs δεν θα πινει
Για τον τζογο..........πρεπει ναχειs λεφτα για να παιξειs αλλα με τα χαρτζηλικια που δινουν για μισθο  αντε το πολυ-πολυ  να παρειs το λαικο λαχειο
Για τα ναρκωτικα..............τελειωμενη υποθεση

σιγα ρε φιλε που ειναι πολυτελεια...τοσα νεα παιδια (25-30-33)τι κανουν δηλαδη ?και να δουλευουν θα παιρνουν κανα 500αρι  :grin: :grin:
τοσοι δημοσιοι υπαλληλοι στην ελλαδα τοσα κλειστα επαγγελματα...σιγα τη κριση  :grin: :grin:...μου ελεγε τις προαλλες σ καφε ενας εργολαβος π ειχε μπουλντοζες κ σκαφτικα μηχανηματα τις καλες εποχες εβγαζε 3 χιλιαδες τη βδομαδα...εδω και 5 χρονια ειναι ανεργος....ζει ενα δραμα  :grin: :grin:
ο δημητρακης ο πορνομεταναστης τι κανει δηλαδη?τρωει τα ετοιμα  :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
σιγα ρε φιλε που ειναι πολυτελεια...τοσα νεα παιδια (25-30-33)τι κανουν δηλαδη ?και να δουλευουν θα παιρνουν κανα 500αρι  :grin: :grin:
τοσοι δημοσιοι υπαλληλοι στην ελλαδα τοσα κλειστα επαγγελματα...σιγα τη κριση  :grin: :grin:...μου ελεγε τις προαλλες σ καφε ενας εργολαβος π ειχε μπουλντοζες κ σκαφτικα μηχανηματα τις καλες εποχες εβγαζε 3 χιλιαδες τη βδομαδα...εδω και 5 χρονια ειναι ανεργος....ζει ενα δραμα  :grin: :grin:
ο δημητρακης ο πορνομεταναστης τι κανει δηλαδη?τρωει τα ετοιμα  :grin:

Αυτο λεω κι εγω.....Μακαρι να υπαρχουν δουλειεs κι αs εχουμε τεμπεληδεs  :grin:
Mπορει.............λεμε τωρα........να συμβαλλουν στην αυξηση των αποδοχων των ηδη εργαζομενων.......Μιαs και αρχισαμε τ αστεια  :grin:
 

Επισκέπτης
Εύκολη σχετικά λίστα. Το μόνο που δεν έχω κάνει ειναι τη χειρωνακτικη δουλειά, και δε βλέπω και το λόγο να την κάνω σώνει και καλα   :think:

Να την κάνεις γιατί η ζωή δεν είναι μόνο πριν τα 30,

είναι και 35, 40, 45, 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75...

και έχω δει πολλούς στο δεξί μισό της ως άνω αρίθμησης, να ψωμολυσσάνε και να ξεφτυλίζονται επειδή δεν είχαν μάθει να πιάνουν ούτε σκεπάρνι...

και στο δεξί μισό συνήθως δεν είσαι εσύ κι η πούτσα σου, αλλά έχεις και άλλα στόματα να ταίσεις

Φυσικά όποιος έχει το αριστερό η δεξί μισό της Ερμού δικό του και εισπράττει ενοίκια, ίσως να μην τον πιάνει, αλλά τώρα με τον ΕΝΦΙΑ αμφιβάλλω και για αυτούς...
 

Επισκέπτης
Αυτο λεω κι εγω.....Μακαρι να υπαρχουν δουλειεs κι αs εχουμε τεμπεληδεs  :grin:
Mπορει.............λεμε τωρα........να συμβαλλουν στην αυξηση των αποδοχων των ηδη εργαζομενων.......Μιαs και αρχισαμε τ αστεια  :grin:
Dolce far niente  λενε οι φιλοι μας οι ιταλοι..δλδ ειναι γλυκο το να μην κανεις τιποτα!  :rockon:
 

Επισκέπτης
πολυ σωστο ποστ!  :rockon:

Ως άνω:

Να την κάνεις γιατί η ζωή δεν είναι μόνο πριν τα 30,

είναι και 35, 40, 45, 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75...

και έχω δει πολλούς στο δεξί μισό της ως άνω αρίθμησης, να ψωμολυσσάνε και να ξεφτυλίζονται επειδή δεν είχαν μάθει να πιάνουν ούτε σκεπάρνι...

και στο δεξί μισό συνήθως δεν είσαι εσύ κι η πούτσα σου, αλλά έχεις και άλλα στόματα να ταίσεις

Φυσικά όποιος έχει το αριστερό η δεξί μισό της Ερμού δικό του και εισπράττει ενοίκια, ίσως να μην τον πιάνει, αλλά τώρα με τον ΕΝΦΙΑ αμφιβάλλω και για αυτούς...

 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Καύλα,υγεία και επανάσταση από το φειςμπουκ. Μέχρι τα 30 και μετά από αυτά. :rockon:
 

Επισκέπτης
Dolce far niente  λενε οι φιλοι μας οι ιταλοι..δλδ ειναι γλυκο το να μην κανεις τιποτα!  :rockon:

Γι αυτό τους λένε και PIGS οι Γερμανοί, όπως και μας

Οι Γερμανοί οι οποίοι μαθαίνουν στα παιδιά τέτοια σχολικά τραγουδάκια:

"Όποιος τη μέρα του περνά χωρίς κόπο και μόχθο
και σε όποιον αρέσει αυτό το πράμα, ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ Σ ΕΜΑΣ"

:think: :think: :think:

κατάλαβες γιατί ΜΑΣ ΓΑΜΑΝΕ;
 

Επισκέπτης
Γι αυτό τους λένε και PIGS οι Γερμανοί, όπως και μας

Οι Γερμανοί οι οποίοι μαθαίνουν στα παιδιά τέτοια σχολικά τραγουδάκια:

"Όποιος τη μέρα του περνά χωρίς κόπο και μόχθο
και σε όποιον αρέσει αυτό το πράμα, ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ Σ ΕΜΑΣ"

:think: :think: :think:

κατάλαβες γιατί ΜΑΣ ΓΑΜΑΝΕ;
εγω λεω κατι αλλο..μερα που περασε χωρις να γαμισουμε ειναι χαμενη μερα..καταλαβες γιατι μας θεωρουν γαμιαδες?  :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Το γαμήσι είναι 20 λεπτά υπόθεση

Η δουλειά πάνω από 8 ώρες ;)

Αυτο ειναι παρτουζα  μεγαληs διαρκειαs......."Μαλιστα κε διευθυντα/μεινετε ησυχοs κε διευθυντα/ερχομαι αμεσωs "   :grin: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom