Νέα

Πόσα λεφτά βγάζουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 264
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
και λεμε και φχαριστο που δεν παιρνουμε 500-600......
γιατι εγω ξερω πως η μιση ελλαδα παιρνει 600-700..
τα παραπανω ερχονται μονο με τρελη δουλια και ωρες.......
το αλλα τα ακουω βερεσε......
:headbang: :headbang: :headbang:
Καλά κάνεις που το λες φίλε.Και όποιος με πει μαλάκα ας μου πει που να πάω να πάρω όσα πέρνει και αυτός.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
0euro φοιτητης γαρ
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ρε παιδια ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΣΗ ΕΙΡΩΝΙΑΣ,απλα απο περιεργεια τι δουλεια κανετε κ δινουν τοσα λίγα χρήματα?αν καταλαβα καλα ειστε μεγαλοι 30+ κ οχι στο ξεκίνημα.μηπως ειστε θυματα εκμεταλλευσης?τι συμβαινει?
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
ρε παιδια ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΣΗ ΕΙΡΩΝΙΑΣ,απλα απο περιεργεια τι δουλεια κανετε κ δινουν τοσα λίγα χρήματα?αν καταλαβα καλα ειστε μεγαλοι 30+ κ οχι στο ξεκίνημα.μηπως ειστε θυματα εκμεταλλευσης?τι συμβαινει?
Δηλαδή η αγορά έξω είναι μια χαρά για σένα και όλοι πληρώνουν???
Εσύ που ζεις και δουλεύεις....στο Dubai???
 

Επισκέπτης
αστο..δεν βγαζεις ακρη..η κλαψομουνιαση εχει κατακλυσει ολα τα θρεντς..καμια αυτοκριτικη..για ολα φταινε οι αλλοι & η πουτανα κενωνια..χειροτερα & απο το να διαβαζεις γυναικειο φορουμ..φρικη..
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
αστο..δεν βγαζεις ακρη..η κλαψομουνιαση εχει κατακλυσει ολα τα θρεντς..καμια αυτοκριτικη..για ολα φταινε οι αλλοι & η πουτανα κενωνια..χειροτερα & απο το να διαβαζεις γυναικειο φορουμ..φρικη..
Είχαμε και τον Todok να μας παραθέτει κομμάτια απο το cosmoforum. Τώρα τίποτα......
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Νομίζω πως είναι γνωστό ότι η πλειοψηφία των εργαζομένων δεν πληρώνεται καλά.Και 1500 να παίρνει κάποιος,τι καλά είναι????Ειδικά αν έχει και οικογένεια δεν φτάνουν ούτε για ζήτω!!!Εδώ για ένα καφέ πας και δεν σε φτάνει ένα 20άρικο!Φαντάσου τους κακόμοιρους μισθωτούς των 600-700-800 ευρώ που έχουν και ενοίκιο κλπ,κλπ.Και το κακόμοιρους δεν το λέω κορϊδευτικά.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
και βλεπεις ΤΟ ΑΡΧΙΔΙ τον Δραδκουμελ να παιρνει 5 συντάξεις κ να ζηταει ψαλίδισμα μισθών κ συντάξεων..
ΠΟΙΟΣ?ενα αρχιδι που εχει βολεψει ολο το σοι του σε γαματες θεσεις..
απλα ρε παιδια απορησα γιατι στον ομιλο που ειμαι στα εργοστασια,πχ οι κλαρκατζηδες μπορει να δουλευουν 12ωρα αλλα χτυπανε καλα λεφτακια..
ακομα κ οι χειριστες σε μηχανές το 8ωρακι ειναι 900-1000 ευρώ..και με βαρδιες πανε στα 1300 περιπου,γιαυτο μου εκανε εντυπωση ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ για τοσο λίγα χρήματα..
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
ακου λοιπον φιλε μου...εγο ειμαι τεχνικος δυκτιων υπολογιστων,εχω τελειωσει οδοντοτεχνικη,35 χρονων,εχω profficency αγγλικα,ξερω γαλλικα,και εργαζομαι σε εταιρια τροφιμων,στο λογιστιριο και υπευθηνος αποθηκης...για πες μου τωρα,που αν ζητησω 1200-1400 θα παρουν πιτσιρικα απο τει με 800......
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
κλαψομουνιαση?αυτοκριτικη? :helpplea: :helpplea:
pleasuregiver,σιγουρα ζεις ελλαδα?για τσεκαρισε το.....
γιατι εδω σε μενα ,οταν βαλαν αγγελια στην εφημεριδα,ηρθαν 30 νοματεοι με χαρτια για 800 ευροπουλα...
ααα,και καλο ειναι να μην προσβαλεις κανεναν..
εγω σου λεω τι ειμαι και τι κανω,αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο ειμαι στην διαθεση σου....
α,δεν μας λες και τα δικα σου να δουμε τι κανουμε λαθος,και να κανουμε και την αυτοκριτικη μας???
ξερεις ποσους ξερω που κλεισαν οι εταιριες τους,μειναν στον δρομο και δεν πηραν και μια?
και μιλαμε για σοβαρες εταιριες...
ασε βρε φιλε,κανε μας την χαρη..
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
και βλεπεις ΤΟ ΑΡΧΙΔΙ τον Δραδκουμελ να παιρνει 5 συντάξεις κ να ζηταει ψαλίδισμα μισθών κ συντάξεων..
ΠΟΙΟΣ?ενα αρχιδι που εχει βολεψει ολο το σοι του σε γαματες θεσεις..
απλα ρε παιδια απορησα γιατι στον ομιλο που ειμαι στα εργοστασια,πχ οι κλαρκατζηδες μπορει να δουλευουν 12ωρα αλλα χτυπανε καλα λεφτακια..
ακομα κ οι χειριστες σε μηχανές το 8ωρακι ειναι 900-1000 ευρώ..και με βαρδιες πανε στα 1300 περιπου,γιαυτο μου εκανε εντυπωση ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ για τοσο λίγα χρήματα..
Οι τεχνικοί πληρώνονται πολλές φορές πολύ καλύτερα από αυτούς στα γραφεία.Και υπάρχει εξήγηση στο γιατί.Το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί στη δουλειά έχουμε πτυχ.πολ.μηχαν. που παίρνουν καθαρά ένα χιλιαρικάκι άντε 1200 και εργάτες παντώς είδους που αγγίζουν τα 2 για πλάκα.Αλλά τι δουλειά κάνει ο ένας και τι ο άλλος!!!
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
σωστο αυτο που λες,αλλα εγω αρνουμε να παρατησω χρονια σπουδων και γνωσης και να παω με 1 επαγγελματικο διπλωνα τριτης (που εχω)να γινω φωρτηγατζης και να ξεφωρτονω τονους επειδη παιρνουν καπως καλητερα χρηματα..μπορει να ειμαι και λαθος ομως........ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
μαλλον επρεπε να γινω υδραυλικος.......
 

epixirimatias24_

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2007
Μηνύματα
331
Like
1
Πόντοι
1
Σου δινω το λογο της τιμης μου. θελω να παρω τον κουνιαδο μου και δεν τολμω καν να εκφρασω τη σκεψη μου. Η δουλεια ειναι 100% νομιμοτυπη (ενταξει στην εφορια δηλωνω 15 χιλ) αλλα σκετη μασσονια. Φυσικα ρισκαρισα παρα πολυ. Εγκατελειψα την προηγουμενη σιγουρη δουλεια μου και ηρ8α εδω. Βεβαια υπογραφω συμβαση (καθε τριμηνο που να μη αποκτησω δικαιωματα) αλλα ανα πασα στιγμη μπορει να μας πεταξουν εξω. Η εταιρεια ειναι ξενη αλλα τον τομεα αυτο τον εχουμε αναλαβει 4 Ελληνες. (Ο προισταμενος ειναι μακρινος συγγενης της μητερας μου) Γενιεται το ερωτημα? Γιατι αυτη η εταιρεια να προσλαμβανει τους Ελληνες και να κονομαει ο ενας οσα ο γενικος διευ8υντης οι 2 υποδιευ8υνταδες και καμποσοι αλλοι ακομα? Η Απαντηση: αποφερουμε κερδη στη εταιρεια 100 πολλαπλασια των αποδοχων μας, και μονο Ελληνας μπορει να κανει αυτη τη δουλεια μια και εχει αριστη γνωση της πουστιας, της κλεψιας, και της ρεμουλας.
Παντως προς το παρον απολαμβανω το καφε μου στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου μεγαλης Ασιατικης πολης.


    σε καμμια εταιρεια με πυραμιδες θα δουλευεις... (νομοτυπη) το βρηκα? :P
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ναι φιλε μπιλυ γιατι ειναι κ καποια επιδόματα οταν εισαι στην παραγωγική γραμμή της βιομηχανίας
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
    σε καμμια εταιρεια με πυραμιδες θα δουλευεις... (νομοτυπη) το βρηκα? :P
ναι,ναι από αυτές που σου πρήζουν τα παπάρια ότι στην Αμερική ο τάδε καθαρίζει 500000 δολλάρια το χρόνο χωρίς να δουλεύει καθόλου.Και εδώ τρέχεις από πόρτα σε πόρτα για να πουλήσεις κανένα απορυπαντικό.Έχω και φίλο μάλιστα που παράτησε τη δουλειά του για να κυνηγήσει το αμερικάνικο όνειρο.Από μαλακία καλά πάμε,άστα!
 

Επισκέπτης
κλαψομουνιαση?αυτοκριτικη? :helpplea: :helpplea:
pleasuregiver,σιγουρα ζεις ελλαδα?για τσεκαρισε το.....
γιατι εδω σε μενα ,οταν βαλαν αγγελια στην εφημεριδα,ηρθαν 30 νοματεοι με χαρτια για 800 ευροπουλα...
ααα,και καλο ειναι να μην προσβαλεις κανεναν..
εγω σου λεω τι ειμαι και τι κανω,αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο ειμαι στην διαθεση σου....
α,δεν μας λες και τα δικα σου να δουμε τι κανουμε λαθος,και να κανουμε και την αυτοκριτικη μας???
ξερεις ποσους ξερω που κλεισαν οι εταιριες τους,μειναν στον δρομο και δεν πηραν και μια?
και μιλαμε για σοβαρες εταιριες...
ασε βρε φιλε,κανε μας την χαρη..
ειδες που τις ξερεις τις λυσεις αλλα συνειδητα εχεις επιλεξει να βγαζεις λιγοτερα???αρα κλαψομουνιαση & μονο κλαψομουνιαση..
 

epixirimatias24_

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2007
Μηνύματα
331
Like
1
Πόντοι
1
φιλε μου αν δεν υπηρχε η μαλακια πως θα εβγαζε ο αλλος 300 χιλιαρικα τον χρονο? :P lol
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
μαλλον επρεπε να γινω υδραυλικος.......
μη σου πω καλύτερα τι αυτοκίνητο έχει ο υδραυλικός που κάνει τις εγκαταστάσεις στις οικοδομές.Καλύτερο κι από 'μένα που τον πληρώνω!!! :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom