Νέα

Πόσα λεφτά βγάζουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 264
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
διαφορα λεγονται στο θρεντ (που παρεπιπτοντως ξεφυγε παλι, τι να κανουμε ?), λενε οι μεν, λενε οι δε, ακουω για συλλογικες συμβασεις και αλλα διαφορα ΠΑΠΑΡΙΑ κλπ κλπ  :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:

καποιο παληκαρι, δεν θυμαμαι ποιος και σε ποιο θρεντ, ειχε πει λιγο καιρο πριν τη σωστοτερη κουβεντα την οποια παραθετω με δικα μου λογια: ''το θεμα με τους ελληνες εργαζομενους ειναι πως θεωρουν το τελος των καθηκοντων τους, την φυσικη τους παρουσια..''

για μενα υπαρχουν 3 κατηγοριες χαμηλομισθων εργαζομενων. οι τεμπεληδες, οι ηλιθιοι και οι ατυχοι.

στην τελευταια κατηγορια ανηκει, παντα κατα την αποψη μου, στην εποχη μας, ενα ελαχιστο ποσοστο εργαζομενων.

κατα τα αλλα, η συντριπτικη πλειοψηφια ανηκει στις δυο πρωτες.

οπότε διαλεγουμε και παιρνουμε: ή ειμαστε τεμπελχαναδες του κερατα και παει και η πρωτη κατηγορια, ή ειμαστε ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος μαζι (2 σε 1 που λενε).

και εξηγω: παραπονιεμαι οτι εχω 1-2-3 πτυχια, εχω proficiency, εχω ecdl, εχω παπαρια, εχω μαντολες, απασχολουμαι στο αντικειμενο που σπουδασα  :jerking: :jerking:, διοτι ετσι την εχω δει κλπ κλπ και του κοσμου τις παπαριες..

ε, λοιπον μου εχω  :grin: ενα μικρο νεο..  :new_shocked: :new_shocked:
μπορει εγω να την εχω δει ετσι, αλλα ο πλανητης, το συμπαν, ο θεος  :grin:, καποιος ρε παιδι μου, οποιος θελετε, την εχει δει αλλιως..  :headbang: :headbang:
την εχει δει διαφορετικα απο μενα, που την εχω δει ετσι και το πιθανοτερο ειναι να κρυβω με αυτον τον τροπο το οτι ανηκω στην στην πρωτη κατηγορια του καρατεμπελχανά.

αυτη η αορατη δυναμη λοιπον την εχει δει οτι πρεπει να δουλεψει το μυαλουδακι μου και να στρωσω το κωλαρακι μου και να δραστηριοποιηθω ποικιλοτροπως ωστε να εχω ενα καλλιτερο αποτελεσμα, ειτε ειμαι εργαζομενος καποιου εργοδοτη ειτε ειμαι ο ιδιος ο εργοδοτης.

μη με ρωτησετε τι, πως, ποτε, που, γιατι και αλλες τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ρωτηστε τον υδραυλικο που μενει στη γειτονια μου που εχει maserati, τον αλβανο που μενει στο παρακτω τετραγωνο που εχει 1 τριοροφο και 2 bmw μοντελα 2006 και 2007 αντιστοιχα κλπ κλπ.

μονο που αυτοι, και ολοι οι ομοιοι τους δεν την εχουν δει ''δουλευω στο μαρουσι, στην ταδε εταιρια, και εχω ωραιο γραφειο με θέα..'' και λοιπες μπουρδες, αλλα εχουν ''δει'' και ''κανει'' αυτο που κανει τη διαφορα..

μεχρι να αφυπνιστω, να κουνησω τον μοσχοαναθρεμενο απ τη μαμακα μου κωλαρακο ομως, κανω τουμπεκί ψιλοκομενο βλεπω τους αλλους στα μεσημεριαναδικα και γραφω τον πονο μου στο φορουμ του bourdela.com ..  :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
διαφορα λεγονται στο θρεντ (που παρεπιπτοντως ξεφυγε παλι, τι να κανουμε ?), λενε οι μεν, λενε οι δε, ακουω για συλλογικες συμβασεις και αλλα διαφορα ΠΑΠΑΡΙΑ κλπ κλπ  :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:

καποιο παληκαρι, δεν θυμαμαι ποιος και σε ποιο θρεντ, ειχε πει λιγο καιρο πριν τη σωστοτερη κουβεντα την οποια παραθετω με δικα μου λογια: ''το θεμα με τους ελληνες εργαζομενους ειναι πως θεωρουν το τελος των καθηκοντων τους, την φυσικη τους παρουσια..''

για μενα υπαρχουν 3 κατηγοριες χαμηλομισθων εργαζομενων. οι τεμπεληδες, οι ηλιθιοι και οι ατυχοι.

στην τελευταια κατηγορια ανηκει, παντα κατα την αποψη μου, στην εποχη μας, ενα ελαχιστο ποσοστο εργαζομενων.

κατα τα αλλα, η συντριπτικη πλειοψηφια ανηκει στις δυο πρωτες.

οπότε διαλεγουμε και παιρνουμε: ή ειμαστε τεμπελχαναδες του κερατα και παει και η πρωτη κατηγορια, ή ειμαστε ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος μαζι (2 σε 1 που λενε).

και εξηγω: παραπονιεμαι οτι εχω 1-2-3 πτυχια, εχω proficiency, εχω ecdl, εχω παπαρια, εχω μαντολες, απασχολουμαι στο αντικειμενο που σπουδασα  :jerking: :jerking:, διοτι ετσι την εχω δει κλπ κλπ και του κοσμου τις παπαριες..

ε, λοιπον μου εχω  :grin: ενα μικρο νεο..  :new_shocked: :new_shocked:
μπορει εγω να την εχω δει ετσι, αλλα ο πλανητης, το συμπαν, ο θεος  :grin:, καποιος ρε παιδι μου, οποιος θελετε, την εχει δει αλλιως..  :headbang: :headbang:
την εχει δει διαφορετικα απο μενα, που την εχω δει ετσι και το πιθανοτερο ειναι να κρυβω με αυτον τον τροπο το οτι ανηκω στην στην πρωτη κατηγορια του καρατεμπελχανά.

αυτη η αορατη δυναμη λοιπον την εχει δει οτι πρεπει να δουλεψει το μυαλουδακι μου και να στρωσω το κωλαρακι μου και να δραστηριοποιηθω ποικιλοτροπως ωστε να εχω ενα καλλιτερο αποτελεσμα, ειτε ειμαι εργαζομενος καποιου εργοδοτη ειτε ειμαι ο ιδιος ο εργοδοτης.

μη με ρωτησετε τι, πως, ποτε, που, γιατι και αλλες τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ρωτηστε τον υδραυλικο που μενει στη γειτονια μου που εχει maserati, τον αλβανο που μενει στο παρακτω τετραγωνο που εχει 1 τριοροφο και 2 bmw μοντελα 2006 και 2007 αντιστοιχα κλπ κλπ.

μονο που αυτοι, και ολοι οι ομοιοι τους δεν την εχουν δει ''δουλευω στο μαρουσι, στην ταδε εταιρια, και εχω ωραιο γραφειο με θέα..'' και λοιπες μπουρδες, αλλα εχουν ''δει'' και ''κανει'' αυτο που κανει τη διαφορα..

μεχρι να αφυπνιστω, να κουνησω τον μοσχοαναθρεμενο απ τη μαμακα μου κωλαρακο ομως, κανω τουμπεκί ψιλοκομενο βλεπω τους αλλους στα μεσημεριαναδικα και γραφω τον πονο μου στο φορουμ του bourdela.com ..  :grin: :grin:
δοξα τον θεο,τον γιαραμπι,τον μαμωνα..επιτελους & μια λογικη προσεγγιση του ολου θεματος..ν' αγιασει το στομα σου πατερ..πεστα γιατι ειχα αρχισει να αμφιβαλω για την νοητικη μου κατασταση μετα απο ολα οσα διαβασα..
 

Επισκέπτης
και εσυ εχεις μελλον αρκει να αναρδιαρθρωσεις την καλλιεργεια σου..οι ζωνιανοι,οι καλαματιανοι,οι πυργιωτες κλπ ειναι ποιο εξυπνοι απο εσενα???και βεβαια υπαρχουν & νομιμα προιοντα που μπορεις να παραγεις & να κονομας αρκει να εισαι ερωτευμενος με το αντικειμενο σου..αν δουλευεις ξεχνατο..αν εργαζεσαι συνεχισε ακαθεκτος & δεν υπαρχει περιπτωση να μην ανταμοιφθουν οι κοποι σου..

Λοιπον, εσυ ή νεοδημοκρατης εισαι ή ζεις σε αλλη χωρα οπως εγραψε και καποιος αλλος πιο πριν. Εχω κανει πολλες δουλειες, απο πιτσαδορος, οικοδομος, εργοστασιο, ναυτικος κ.α. Τα λεφτα αξιζαν στα καραβια, αλλα δεν αντεχα την ζωη στο καραβι. Οταν πεθανε ο πατερας μου αποφασισα να γυρισω στο χωριο και να ασχοληθω με τα χτηματα. Το εχω μετανιωσει. Μπορει να εχω ποιοτητα ζωης εδω που ζω αλλα οι "ευκαιριες" ειναι ανυπαρκτες. Επειδη ειμαι και πολυ-εξοδος τυπος αναγκαζομε να δουλευω καποιες μερες της βδομαδας σε video club με 3,5 euro την ωρα χωρις ΙΚΑ. Να αλλαξω τις καλιεργιες δεν μπορω. Σταφιδα και ελιες ειχαμε ολα τα χρονια, αυτα εμαθα. Η σταφιδα πλεον δεν εχει αξια, μονο απο το λαδι οτι βγει. Αλλα δυστηχως δεν εχω πολλες ριζες, ασε που οι μισες μου καηκαν το καλοκαιρι με τις φωτιες στην Αιγιαλεια. Τη φουντα μου αρεσει να την "πινω" αλλα δεν ρισκαρω να την καλιεργω, δεν εχω βλεπεις τα κονε που εχουν οι Ζωνιανοι.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
υ.γ. αν ακουσετε οτι καπου μοιραζουν λεφτα τσαμπα, ή εστω με λιγη δουλεια, μην σπευσετε..

..θα σας εχω προλαβει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
διαφορα λεγονται στο θρεντ (που παρεπιπτοντως ξεφυγε παλι, τι να κανουμε ?), λενε οι μεν, λενε οι δε, ακουω για συλλογικες συμβασεις και αλλα διαφορα ΠΑΠΑΡΙΑ κλπ κλπ  :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:

καποιο παληκαρι, δεν θυμαμαι ποιος και σε ποιο θρεντ, ειχε πει λιγο καιρο πριν τη σωστοτερη κουβεντα την οποια παραθετω με δικα μου λογια: ''το θεμα με τους ελληνες εργαζομενους ειναι πως θεωρουν το τελος των καθηκοντων τους, την φυσικη τους παρουσια..''

για μενα υπαρχουν 3 κατηγοριες χαμηλομισθων εργαζομενων. οι τεμπεληδες, οι ηλιθιοι και οι ατυχοι.

στην τελευταια κατηγορια ανηκει, παντα κατα την αποψη μου, στην εποχη μας, ενα ελαχιστο ποσοστο εργαζομενων.

κατα τα αλλα, η συντριπτικη πλειοψηφια ανηκει στις δυο πρωτες.

οπότε διαλεγουμε και παιρνουμε: ή ειμαστε τεμπελχαναδες του κερατα και παει και η πρωτη κατηγορια, ή ειμαστε ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος μαζι (2 σε 1 που λενε).

και εξηγω: παραπονιεμαι οτι εχω 1-2-3 πτυχια, εχω proficiency, εχω ecdl, εχω παπαρια, εχω μαντολες, απασχολουμαι στο αντικειμενο που σπουδασα  :jerking: :jerking:, διοτι ετσι την εχω δει κλπ κλπ και του κοσμου τις παπαριες..

ε, λοιπον μου εχω  :grin: ενα μικρο νεο..  :new_shocked: :new_shocked:
μπορει εγω να την εχω δει ετσι, αλλα ο πλανητης, το συμπαν, ο θεος  :grin:, καποιος ρε παιδι μου, οποιος θελετε, την εχει δει αλλιως..  :headbang: :headbang:
την εχει δει διαφορετικα απο μενα, που την εχω δει ετσι και το πιθανοτερο ειναι να κρυβω με αυτον τον τροπο το οτι ανηκω στην στην πρωτη κατηγορια του καρατεμπελχανά.

αυτη η αορατη δυναμη λοιπον την εχει δει οτι πρεπει να δουλεψει το μυαλουδακι μου και να στρωσω το κωλαρακι μου και να δραστηριοποιηθω ποικιλοτροπως ωστε να εχω ενα καλλιτερο αποτελεσμα, ειτε ειμαι εργαζομενος καποιου εργοδοτη ειτε ειμαι ο ιδιος ο εργοδοτης.

μη με ρωτησετε τι, πως, ποτε, που, γιατι και αλλες τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ρωτηστε τον υδραυλικο που μενει στη γειτονια μου που εχει maserati, τον αλβανο που μενει στο παρακτω τετραγωνο που εχει 1 τριοροφο και 2 bmw μοντελα 2006 και 2007 αντιστοιχα κλπ κλπ.

μονο που αυτοι, και ολοι οι ομοιοι τους δεν την εχουν δει ''δουλευω στο μαρουσι, στην ταδε εταιρια, και εχω ωραιο γραφειο με θέα..'' και λοιπες μπουρδες, αλλα εχουν ''δει'' και ''κανει'' αυτο που κανει τη διαφορα..

μεχρι να αφυπνιστω, να κουνησω τον μοσχοαναθρεμενο απ τη μαμακα μου κωλαρακο ομως, κανω τουμπεκί ψιλοκομενο βλεπω τους αλλους στα μεσημεριαναδικα και γραφω τον πονο μου στο φορουμ του bourdela.com ..  :grin: :grin:

Συμφωνω και επαυξάνω
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
διαφορα λεγονται στο θρεντ (που παρεπιπτοντως ξεφυγε παλι, τι να κανουμε ?), λενε οι μεν, λενε οι δε, ακουω για συλλογικες συμβασεις και αλλα διαφορα ΠΑΠΑΡΙΑ κλπ κλπ  :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:

καποιο παληκαρι, δεν θυμαμαι ποιος και σε ποιο θρεντ, ειχε πει λιγο καιρο πριν τη σωστοτερη κουβεντα την οποια παραθετω με δικα μου λογια: ''το θεμα με τους ελληνες εργαζομενους ειναι πως θεωρουν το τελος των καθηκοντων τους, την φυσικη τους παρουσια..''

για μενα υπαρχουν 3 κατηγοριες χαμηλομισθων εργαζομενων. οι τεμπεληδες, οι ηλιθιοι και οι ατυχοι.

στην τελευταια κατηγορια ανηκει, παντα κατα την αποψη μου, στην εποχη μας, ενα ελαχιστο ποσοστο εργαζομενων.

κατα τα αλλα, η συντριπτικη πλειοψηφια ανηκει στις δυο πρωτες.

οπότε διαλεγουμε και παιρνουμε: ή ειμαστε τεμπελχαναδες του κερατα και παει και η πρωτη κατηγορια, ή ειμαστε ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος μαζι (2 σε 1 που λενε).

και εξηγω: παραπονιεμαι οτι εχω 1-2-3 πτυχια, εχω proficiency, εχω ecdl, εχω παπαρια, εχω μαντολες, απασχολουμαι στο αντικειμενο που σπουδασα  :jerking: :jerking:, διοτι ετσι την εχω δει κλπ κλπ και του κοσμου τις παπαριες..

ε, λοιπον μου εχω  :grin: ενα μικρο νεο..  :new_shocked: :new_shocked:
μπορει εγω να την εχω δει ετσι, αλλα ο πλανητης, το συμπαν, ο θεος  :grin:, καποιος ρε παιδι μου, οποιος θελετε, την εχει δει αλλιως..  :headbang: :headbang:
την εχει δει διαφορετικα απο μενα, που την εχω δει ετσι και το πιθανοτερο ειναι να κρυβω με αυτον τον τροπο το οτι ανηκω στην στην πρωτη κατηγορια του καρατεμπελχανά.

αυτη η αορατη δυναμη λοιπον την εχει δει οτι πρεπει να δουλεψει το μυαλουδακι μου και να στρωσω το κωλαρακι μου και να δραστηριοποιηθω ποικιλοτροπως ωστε να εχω ενα καλλιτερο αποτελεσμα, ειτε ειμαι εργαζομενος καποιου εργοδοτη ειτε ειμαι ο ιδιος ο εργοδοτης.

μη με ρωτησετε τι, πως, ποτε, που, γιατι και αλλες τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ρωτηστε τον υδραυλικο που μενει στη γειτονια μου που εχει maserati, τον αλβανο που μενει στο παρακτω τετραγωνο που εχει 1 τριοροφο και 2 bmw μοντελα 2006 και 2007 αντιστοιχα κλπ κλπ.

μονο που αυτοι, και ολοι οι ομοιοι τους δεν την εχουν δει ''δουλευω στο μαρουσι, στην ταδε εταιρια, και εχω ωραιο γραφειο με θέα..'' και λοιπες μπουρδες, αλλα εχουν ''δει'' και ''κανει'' αυτο που κανει τη διαφορα..

μεχρι να αφυπνιστω, να κουνησω τον μοσχοαναθρεμενο απ τη μαμακα μου κωλαρακο ομως, κανω τουμπεκί ψιλοκομενο βλεπω τους αλλους στα μεσημεριαναδικα και γραφω τον πονο μου στο φορουμ του bourdela.com ..  :grin: :grin:
Συμφωνό σε όλα παπα μου.Απλά υπάρχει και η εκμετάλευση φίλε και η σιγουρία που είσαι σε μια εταιρία.Αλλά μαζί με την σιγουρία υπάρχει και η εκμετάλευση.Οπότε..........ΑΣΤΑ
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Συμφωνό σε όλα παπα μου.Απλά υπάρχει και η εκμετάλευση φίλε και η σιγουρία που είσαι σε μια εταιρία.Αλλά μαζί με την σιγουρία υπάρχει και η εκμετάλευση.Οπότε..........ΑΣΤΑ
ποιος τη γαμαει τη σιγουρια βρε παληκαρι ? ο εργοδοτης σου/μου/του, νοιωθει σιγουρια ??
η εκμεταλευση περναει στους ηλιθιους και στους αναξιους. εχεις δει αλβανο μαγκα και αξιο να τον εκμεταλευονται στη δουλεια του ????
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
πατερ,αν και συνηθως συμφωνο με εσενα,αφειλω να ομολογησω οτι το παραπανω σου post εμενα με εξοργησε...
θεωρω οτι ειναι λαθος η γενικευση που κανεις....
δλδ σοβαρα πιστευεις οτι δεν υπαρχει εκμεταλευση και εκβιασμος?
θες να σου πω και κατι για μενα πιο σωστο?
για μενα σε υποαμοιβωμενα ατομα,(σαν εμενα ισως)με βαζω σε μια αλλη κατηγορια..αυτη των ατολμων,που φοβουνται να παρουν τα ρισκα που πρεπει και να μιλησουν οταν πρεπει....
παντως αυτο δεν με εμποδιζει να ξαναζητησω...
την ευλογια σου...
αμην :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

Επισκέπτης
ποιος τη γαμαει τη σιγουρια βρε παληκαρι ? ο εργοδοτης σου/μου/του, νοιωθει σιγουρια ??
η εκμεταλευση περναει στους ηλιθιους και στους αναξιους. εχεις δει αλβανο μαγκα και αξιο να τον εκμεταλευονται στη δουλεια του ????
εσένα ο εργοδότης σου βρίσκετε εις τους ουρανούς.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
..για μενα σε υποαμοιβωμενα ατομα,(σαν εμενα ισως)με βαζω σε μια αλλη κατηγορια..αυτη των ατολμων,που φοβουνται να παρουν τα ρισκα που πρεπει και να μιλησουν οταν πρεπει....

τοτε απλα απολαμβανεις τους καρπους σου..

αρα δε διαφωνεις με μενα


ευλογητος τεκνον μου..  :grin:
 

Επισκέπτης
Λοιπον, εσυ ή νεοδημοκρατης εισαι ή ζεις σε αλλη χωρα οπως εγραψε και καποιος αλλος πιο πριν. Εχω κανει πολλες δουλειες, απο πιτσαδορος, οικοδομος, εργοστασιο, ναυτικος κ.α. Τα λεφτα αξιζαν στα καραβια, αλλα δεν αντεχα την ζωη στο καραβι. Οταν πεθανε ο πατερας μου αποφασισα να γυρισω στο χωριο και να ασχοληθω με τα χτηματα. Το εχω μετανιωσει. Μπορει να εχω ποιοτητα ζωης εδω που ζω αλλα οι "ευκαιριες" ειναι ανυπαρκτες. Επειδη ειμαι και πολυ-εξοδος τυπος αναγκαζομε να δουλευω καποιες μερες της βδομαδας σε video club με 3,5 euro την ωρα χωρις ΙΚΑ. Να αλλαξω τις καλιεργιες δεν μπορω. Σταφιδα και ελιες ειχαμε ολα τα χρονια, αυτα εμαθα. Η σταφιδα πλεον δεν εχει αξια, μονο απο το λαδι οτι βγει. Αλλα δυστηχως δεν εχω πολλες ριζες, ασε που οι μισες μου καηκαν το καλοκαιρι με τις φωτιες στην Αιγιαλεια. Τη φουντα μου αρεσει να την "πινω" αλλα δεν ρισκαρω να την καλιεργω, δεν εχω βλεπεις τα κονε που εχουν οι Ζωνιανοι.
δεν υπαρχει δεν μπορω φιλε..μονο δεν θελω υπαρχει..οταν βλεπω στην τιβι καποιον που απο το γονατο & κατω εχει σιδερενια ποδια & στα 70 του ανεβαινει στο εβερεστ,δεν δεχομαι οτι υπαρχει οτιδηποτε επανω σε αυτον τον γαμημενο πλανητη που δεν μπορω να το κανω..μονο που οπως εγραψα & πριν πρεπει να σκιστεις(λιγο-πολυ,δεν παιζει ρολο)..επισης αν προσεξες,εγραψα προχωρα μονο αν εισαι ερωτευμενος με το αντικειμενο..ειδαλλως βρες κατι που να το ερωτευτεις..επαναλαμβανω..αλλο δουλευω,αρα ειμαι δουλος..και αλλο εργαζομαι,αρα κανω κατι που με αντιπροσωπευει σε ολες τις παραμετρους του..και σε παρακαλω μην με ξαναβρισεις..δεν ειμαι νεοδημοκρατης..ουτε & οτιδηποτε αλλο σχετικο γιατι πολυ απλα ΓΝΩΡΙΖΩ οτι κανενας απο αυτους δεν προκειται ΠΟΤΕ να μου λυσει εστω & ενα προβλημα μου..
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
εσένα ο εργοδότης σου βρίσκετε εις τους ουρανούς.
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
priest-payer-0105.gif
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ποιος τη γαμαει τη σιγουρια βρε παληκαρι ? ο εργοδοτης σου/μου/του, νοιωθει σιγουρια ??
η εκμεταλευση περναει στους ηλιθιους και στους αναξιους. εχεις δει αλβανο μαγκα και αξιο να τον εκμεταλευονται στη δουλεια του ????
Έγω την γαμω παππα μου.Γιατί αν δεν την γαμήσω θα με γαμήσει το ενοικιο και η τράπεζα.Δεν είναι να μπένεις πάλι ταμείο ανεργείας και εκτός αυτού ψάχνω για αλλαγή εδώ και 6 μήνες απο τους 14 οι 3 δεν απάντησαν η 2 μου έστειλαν την γνωστή επιστολή και οι υπόλοιποι 70 ευρώ παραπάνω αλλά με όρους π.χ δεν δίνει υπερωρίες ή θα πάρεις κάποιο bonus τέλος του μήνα δλδ αν κάνω 15 ώρες ζήτημα να θα πάρω τις 4.
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
τοτε απλα απολαμβανεις τους καρπους σου..

αρα δε διαφωνεις με μενα


ευλογητος τεκνον μου..  :grin:
ισως πατερ μου...αλλα ισως βοηθησαν και τα χαστουκια που εχω φαει οταν κατα καιρους τα δοκιμασα αυτα...
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Όλα καλά και άγια (btw πάτερ πρέπει να μιλάμε για τον ίδιο υδραυλικό) αλλά η θεωρία από την πράξη απέχει και μάλιστα πάρα πολύ για κάποιους!Να δω πόσοι από αυτούς που κράζουν το σύστημα,τους εργοδότες τους,την ζωή τους την ίδια θα έχουν τις ίδιες απόψεις όταν και αν ποτέ καθίσουν στην καρέκλα του αφεντικού-διευθυντή-ιδιοκτήτη!Τότε ως δια μαγείας θα έχουν ξεχάσει από που ξεκίνησαν,τι απαιτούσαν και έγραφαν εδώ πέρα ή και σε οποιοδήποτε άλλο από τα 10δες φόρα που παίζουν στο ίντερνετ!!!
 

Επισκέπτης
Όλα καλά και άγια (btw πάτερ πρέπει να μιλάμε για τον ίδιο υδραυλικό) αλλά η θεωρία από την πράξη απέχει και μάλιστα πάρα πολύ για κάποιους!Να δω πόσοι από αυτούς που κράζουν το σύστημα,τους εργοδότες τους,την ζωή τους την ίδια θα έχουν τις ίδιες απόψεις όταν και αν ποτέ καθίσουν στην καρέκλα του αφεντικού-διευθυντή-ιδιοκτήτη!Τότε ως δια μαγείας θα έχουν ξεχάσει από που ξεκίνησαν,τι απαιτούσαν και έγραφαν εδώ πέρα ή και σε οποιοδήποτε άλλο από τα 10δες φόρα που παίζουν στο ίντερνετ!!!

Αυτό που το πας.. Παπεπιμπτοντως ωραίος κώλος στο αβαταρ σου (ασχετο)
 

Επισκέπτης
Καλα εμεις βγαζουμε οτι βγαζουμε οι καλες πουτανες ξερετε ποσα βγαζουνε ? :2funny: :2funny: :2funny:
 

virusam

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
κάποιος μας δουλεύει φιλάρα...
αν εννοεις οτι αυτος ειμαι εγω, πιστευε οτι θες. παιρνω αμοιβες Δ.Σ. σε πολυεθνικη εταιρια, εχω κανει διδακτορικο σε ΔΛΠ, και 3 μηνες το χρονο ειμαι εκτος Ελλαδος. αν καταλαβες, καταλαβες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom