Νέα

Πόσα λεφτά βγάζουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 264
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
εεε!!!!εχω της λυσεις.....βρε συ πονηρε,που τις ειδες?πες μας κι εμας τα φτωχα,γιατι ξερω κι αλλους που ψαχνουν..βρε λες να ειμαι κοροιδο?
εκτος κι αν ενοεις να κλεψω,και οτι ειναι κοροιδο που δεν το κανω,η να πατησω αλλους.θα επρεπε να το κανω?εσυ αυτο κανεις και σε βλεπω ανετο?
η να παω σε μια δουλια πολυ μεγαλου ρισκου για 400 εθρο παραπανω και σε 3 μηνες να παρω πουλο (ισως)αφου θα εχω αφησει τα πιο λιγα και σιγουρα?πανες θα φερεις εσυ τοτε στο μικρο μου?
για πες μας.... :think: :think: :think:
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
εεε!!!!εχω της λυσεις.....βρε συ πονηρε,που τις ειδες?πες μας κι εμας τα φτωχα,γιατι ξερω κι αλλους που ψαχνουν..βρε λες να ειμαι κοροιδο?
Αν και δεν κατάλαβα τσέκαρε και το πμ σου!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εγω ειμαι τεχνικος δυκτιων υπολογιστων με 6 χρόνια προυπηρεσία και πέρνω 800 ευρώ καθαρά τον μήνα.Γιατί να μου δώσουν παραπάνω όταν μπορούν να πάρουν έναν απο τα ΤΕΙ με 600.Δυστιχώς είμαστε αναλώσιμοι.Ζήτησα αύξηση η απάντηση ήταν δυστιχώς η διοικηση δεν έγκρινε το αίτημα σας για αύξηση του μισθού σας.Δεν κρίνει ότι συμβάλεται τόσο στην εταιρία για να σας δωθεί(Αυτό με mail και η δουλεία μου είναι 11 ώρες την μέρα στους δρόμους με ένα παπί.)Όταν πήγα απο κοντά και τους είπα ότι ποια είναι αυτή η διοίκηση και για ποιο λόγο δεν εγκρίνει την αύξηση μου???Επίσης αν είναι έτσι τότε να κρίνω και εγώ για τον μισθό και τις παροχές που πέρνουν αυτοι.Σημειωτέο τους πήγα δικαιολογιτικά απο τραπεζικά δάνεια,ενοίκιο, κτλπ)Μετά απο όλα αυτά off the record η απάντηση τους ήταν Κύριε..................σας ενημερώνουμε πως πέρνεται ότι λέει ο νόμος όπως επίσης υπάρχει ελεύθερη αγορά έξω και αν δεν είστε ικανοποιημένος με της αποδοχές σας μπορείτε να βρείτε κάτι άλλο.Σαν να σου λέει στα @@ μας σε γράφουμε θα βρούμε άλλον.
 

Επισκέπτης
εεε!!!!εχω της λυσεις.....βρε συ πονηρε,που τις ειδες?πες μας κι εμας τα φτωχα,γιατι ξερω κι αλλους που ψαχνουν..βρε λες να ειμαι κοροιδο?
εκτος κι αν ενοεις να κλεψω,και οτι ειναι κοροιδο που δεν το κανω,η να πατησω αλλους.θα επρεπε να το κανω?εσυ αυτο κανεις και σε βλεπω ανετο?
η να παω σε μια δουλια πολυ μεγαλου ρισκου για 400 εθρο παραπανω και σε 3 μηνες να παρω πουλο (ισως)αφου θα εχω αφησει τα πιο λιγα και σιγουρα?πανες θα φερεις εσυ τοτε στο μικρο μου?
για πες μας.... :think: :think: :think:
αν στα 35 σου περιμενεις να σου πω εγω(οποιοσδηποτε αλλος),τι πρεπει να κανεις για να ξεκολλησεις απο τα σκατα & μαλιστα μεσα σε ενα φορουμ μπουρδελιαρηδων,τι να πω???
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
apoc δεν ειναι ετσι ακριβως..
αυτος του τει λογικα θα ειναι τε πληροφορικής,δεν εχουν συλλογικες συμβασεις αυτοι?δεν ειναι ετσι,πρεπει και ο ετε πληροφορικης να διεκδικήσει το δικαιωμα του,να πει η συμβαση λεει Χ ευρω..
αλλα θα μου πεις με την ανεργια που εχουμε...
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
πεστα χρυσοστομε να τα ακουνε......αυτη την δουλεια την εκανα κι εγω χρονια..πες τωρα να βαρεσουν πειρακια ποσο χρεωναμε τους πελατες...εγω χρεωνα 60+φπα ΤΗΝ ΩΡΑ...δεν προσφεραμε στην εταιρια εεεεεεε.εγω τους εφερνα 350 την μερα πισω,καθε μερα...κι επαιρνα 30-40....αστε μωρε ενταξει....
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
apoc δεν ειναι ετσι ακριβως..
αυτος του τει λογικα θα ειναι τε πληροφορικής,δεν εχουν συλλογικες συμβασεις αυτοι?δεν ειναι ετσι,πρεπει και ο ετε πληροφορικης να διεκδικήσει το δικαιωμα του,να πει η συμβαση λεει Χ ευρω..
αλλα θα μου πεις με την ανεργια που εχουμε...
σωστα..και αν περιμενουν και οι λογαριασμοι σπιτι.ασε που αν δεν το κανουμε,μετα δεν θα γινουμε σαν κι αυτους που λογω του οτι εχουν καποια χαρτια,δεν καταδεχονται να πανε σε ""κατωτερη""δουλεια?
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
αν στα 35 σου περιμενεις να σου πω εγω(οποιοσδηποτε αλλος),τι πρεπει να κανεις για να ξεκολλησεις απο τα σκατα & μαλιστα μεσα σε ενα φορουμ μπουρδελιαρηδων,τι να πω???
οχι βρε φιλε μου,ξερω καλα τι πρεπει να κανω,και δεν κλαιγομαι,ουτε εγω αναγκη.
απλος τσαντιζομαι με την κολοκατασταση και την εκμεταλευση και το εκβιασμο που δεχομαστε καθε μερα,και με την μονιμη ανασφαλεια που ζουμε.
επεισης απορω με σενα...
α, και τελος λεγοντας τι περιμενεις να βρεις σε 1 forum μουρδελιαρρηδων τι ενοεις?
α)ειμαστε ολοι εδω μεσα ζωντοβολα
β)εκτος απο μουρδελιαριδες δεν μπορουμε να ειμαστε τπτ αλλο(πχ σκεπτομενοι)
γ)οτι λεμε εδω μεσα ειναι μονο για τον πουτσο και σοβαρη κουβεντα δεν μπορει να γινει?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ετσι ειναι..
δυστυχςσ ζουμε σε μπανανια οπου  οργανα ελέγχου  κ επιθεωρήσεις εργασίας υπαρχουν απλα για να γεμίζουν το ψυγείο καποιοι σαπιοκοιλιάδες..
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
αυτους που λογω του οτι εχουν καποια χαρτια,δεν καταδεχονται να πανε σε ""κατωτερη""δουλεια?
Εδώ έχεις δίκιο!Πολύ καλός μου φίλος γύρισε από Αμερική με κυριολεκτικά τρομερές σπουδές και στην πρώτη εταιρία που πήγε για συνέντευξη ζήτησε να ξεκινήσει με 3000 :2funny:(εγώ ακόμα τον δουλέυω) και εννοείται πως ακόμα δεν έχει βρει τίποτα.Πάλι καλά που είναι από εύπορη οικογένεια και δεν έχει ανάγκη!!!Άκου 3000  :2funny: :2funny: :2funny:
Το πμ σου το κοίταξες???
 

Επισκέπτης
Ρε πτυχιουχοι και απογοητευμενοι με τις δουλειες σας και τις αποδοχες σας εχετε σκεφτει να αλλαξετε δουλεια? Μην γινεται μονο αγροτες σαν εμενα, γιατι μελλον δεν υπαρχει.....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
apoc δεν ειναι ετσι ακριβως..
αυτος του τει λογικα θα ειναι τε πληροφορικής,δεν εχουν συλλογικες συμβασεις αυτοι?δεν ειναι ετσι,πρεπει και ο ετε πληροφορικης να διεκδικήσει το δικαιωμα του,να πει η συμβαση λεει Χ ευρω..
αλλα θα μου πεις με την ανεργια που εχουμε...
Ναι εγώ που έχω master απο την αγγλία και δουλεύω στην Αspis-Bank για 800 ευρώ πές τους εσύ για συλογική σύμβαση κτλπ.
 

Επισκέπτης
οχι βρε φιλε μου,ξερω καλα τι πρεπει να κανω,και δεν κλαιγομαι,ουτε εγω αναγκη.
απλος τσαντιζομαι με την κολοκατασταση και την εκμεταλευση και το εκβιασμο που δεχομαστε καθε μερα,και με την μονιμη ανασφαλεια που ζουμε.
επισει απορω με σενα...
α και τελος λεγοντας τι περειμενει να βρεις σε 1 forum μουρδελιαρρηδων τι ενοεις?
α)ειμαστε ολοι εδω μεσα ζωντοβολα
β)εκτος απο μουρδελιαριδες δεν μπορουμε να ειμαστε τπτ αλλο9πχ σκεπτομενοι)
γ)οτι λεμε εδω μεσα ειναι μονο για τον πουτσο και σοβαρη κουβεντα δεν μπορει να γινει?
αφου ξερεις τι πρεπει να κανεις,καντο & ασε την τσαντιλα σου στην ακρη..σχετικα με το τι εννοω..τιποτε απο οσα εγραψες..απλα οτι κανενας δεν προκειται να σου δωσει ετοιμες λυσεις..σκισε τον κωλο σου(οπως και ολοι οι υπολοιποι)& βρες την ακρη μονος σου..

Υ.Γ το σκισε τον κωλο σου ελπιζω να καταλαβαινεις οτι ειναι σχημα λογου..
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ρε πτυχιουχοι και απογοητευμενοι με τις δουλειες σας και τις αποδοχες σας εχετε σκεφτει να αλλαξετε δουλεια? Μην γινεται μονο αγροτες σαν εμενα, γιατι μελλον δεν υπαρχει.....
Έχω σκεφτεί να αλλάξω χώρα φίλε.
 

Επισκέπτης
Ρε πτυχιουχοι και απογοητευμενοι με τις δουλειες σας και τις αποδοχες σας εχετε σκεφτει να αλλαξετε δουλεια? Μην γινεται μονο αγροτες σαν εμενα, γιατι μελλον δεν υπαρχει.....
και εσυ εχεις μελλον αρκει να αναρδιαρθρωσεις την καλλιεργεια σου..οι ζωνιανοι,οι καλαματιανοι,οι πυργιωτες κλπ ειναι ποιο εξυπνοι απο εσενα???και βεβαια υπαρχουν & νομιμα προιοντα που μπορεις να παραγεις & να κονομας αρκει να εισαι ερωτευμενος με το αντικειμενο σου..αν δουλευεις ξεχνατο..αν εργαζεσαι συνεχισε ακαθεκτος & δεν υπαρχει περιπτωση να μην ανταμοιφθουν οι κοποι σου..
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
αρα πρεπει να μου αρεσει αυτη η κατασταση,και να μην ενοχλουμε
μηπως σε καποιο απο τα post μου ζητησα συμβουλες και δεν το καταλαβα?
billy δες πμ
 

epixirimatias24_

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2007
Μηνύματα
331
Like
1
Πόντοι
1
billy αν εχεις καμμια καλη δουλεια κι εγω ψηνομαι :P lol
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
και οποιος δεν κλεβει,παιρνει τα 3 μου..και τι ωραια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom