Νέα

Πόσα λεφτά βγάζουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 264
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
lefteris38 αμα θελουνε κανεναν εκει στη δουλεια σου εδω ειμαστε ε? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
lefteris38 αμα θελουνε κανεναν εκει στη δουλεια σου εδω ειμαστε ε? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σου δινω το λογο της τιμης μου. θελω να παρω τον κουνιαδο μου και δεν τολμω καν να εκφρασω τη σκεψη μου. Η δουλεια ειναι 100% νομιμοτυπη (ενταξει στην εφορια δηλωνω 15 χιλ) αλλα σκετη μασσονια. Φυσικα ρισκαρισα παρα πολυ. Εγκατελειψα την προηγουμενη σιγουρη δουλεια μου και ηρ8α εδω. Βεβαια υπογραφω συμβαση (καθε τριμηνο που να μη αποκτησω δικαιωματα) αλλα ανα πασα στιγμη μπορει να μας πεταξουν εξω. Η εταιρεια ειναι ξενη αλλα τον τομεα αυτο τον εχουμε αναλαβει 4 Ελληνες. (Ο προισταμενος ειναι μακρινος συγγενης της μητερας μου) Γενιεται το ερωτημα? Γιατι αυτη η εταιρεια να προσλαμβανει τους Ελληνες και να κονομαει ο ενας οσα ο γενικος διευ8υντης οι 2 υποδιευ8υνταδες και καμποσοι αλλοι ακομα? Η Απαντηση: αποφερουμε κερδη στη εταιρεια 100 πολλαπλασια των αποδοχων μας, και μονο Ελληνας μπορει να κανει αυτη τη δουλεια μια και εχει αριστη γνωση της πουστιας, της κλεψιας, και της ρεμουλας.
Παντως προς το παρον απολαμβανω το καφε μου στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου μεγαλης Ασιατικης πολης.
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
τς τς τς...βρε τι ακουω εδω μεσα....δλδ εγω ρε παιδια που παιρνω 850 καθαρα με 12-14 ωρες και με κατι extra μετα την δουλια φτανω τα 1000-1200 απο τις 6.00 το πρωι μεχρι το βραδυ και μου γινεται ο κολος σαν μπαλακι του τεννις απο το τρεξιμο,μαλλον πρεπει να πιανομαι μαλακας.....ΕΤΣΙ ΜΑΓΚΕς,ΕΤΣΙ...εμεις θα συντριψουμε ολα τα στατιστικα στην Ελλαδα
υγ
δεχομαι δανικα απο οποιον του περισεβουν,γιατι εμενα με 1 παιδι σπιτι δεν μου μενει μια απο τισ 15 του μηνα και μετα....
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

katara

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
1
τς τς τς...βρε τι ακουω εδω μεσα....δλδ εγω ρε παιδια που παιρνω 850 καθαρα με 12-14 ωρες και με κατι extra μετα την δουλια φτανω τα 1000-1200 απο τις 6.00 το πρωι μεχρι το βραδυ και μου γινεται ο κολος σαν μπαλακι του τεννις απο το τρεξιμο,μαλλον πρεπει να πιανομαι μαλακας.....ΕΤΣΙ ΜΑΓΚΕς,ΕΤΣΙ...εμεις θα συντριψουμε ολα τα στατιστικα στην Ελλαδα
υγ
δεχομαι δανικα απο οποιον του περισεβουν,γιατι εμενα με 1 παιδι σπιτι δεν μου μενει μια απο τισ 15 του μηνα και μετα....
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
παρηγορήσου με το ότι υπάρχουν άλλα 7 εκατ. έλληνες σαν κι εσένα κολλητέ,και αυτή είναι η μόνη αλήθεια.Όλα τα άλλα που ακούς είναι παπάρια μάντολες! :jerking:
 

Επισκέπτης
Παιδια οικονομουσα καπου 3000 το μηνα. Εδω και 2 χρονιαμου ετυχε μια κουφη δουλεια- (σκετη μασσονια ομως δεν μπαινεις ευκολα μεσα, πρεπει να εχει γερο δοντι) δεν μπορω να πω τι γιατι 8α φωτογραφηθω, και οικονομω πανω απο 300 χιλιαρικα το χρονο. Τιμημα οτι θα πρεπει να λειπω εκτος Ελλαδος καπου 7 μηνες το χρονο (διακεκομενα). Ευχαριστω το 8εο που δεν ημουν σπασίκλας. Το πολυ πολυ να ειχα γινει διευ8υντης τραπεζης σαν τον Βασιλη το διπλανο μου στο θρανιο, που κονομαει ... αντε 35 χιλιαρικα το χρονο.
Παντως εχω να παρατηρησω το εξης: Ολοι οι καλοι μαθητες/συμμαθητες μου τωρα ειναι δασκαλοι, καθηγητες, καραβαναδες, α και ενας παπας. Εκτος απο τον παπα (που δεν ξερω) και τον προαναφερομενο Βασίλη κανεις δεν κονομαει πανω απο 20 χιλ το χρονο. Απο τους κουμπουρες της ταξης (καλα εγω δεν ημουνα και εντελως κουμπουρας) αλλος ξεκινησε απο σερβιτορος και τωρα εχει εστιατοριο πολυτελειας και τα κονομαει χοντρα, αλλος μαραγκος και τωρα εχει δικο του εργοστασιο,αλλος καλουπατζης και τωρα ειναι ενα βημα απο το να γινει μεγαλοκατασκευαστης - αφου ιδη εχει ανοιξει και 3 σουπερ μαρκετ, μη τους απαριθμω εναν-ενα, αλλα ολοι ειναι φραγκατοι.
εσύ ρε συναγωνιστή στην ζωή σου δεν πρέπει να έχεις γυναίκα για γκόμενα αλλά καμιά σεκιούριτι.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.965
Πόντοι
12.056
Καλα...εγω πρεπει να ειμαι απο τους πιο χαμηλομισθους εδω μεσα...
Αμα πω ποσα παιρνω καθαρα θα με μπαναρει ο παπαγιωργης χαχαχαχαχ

666 καθαρα..

Παλι καλα που παιρνω μαυρες προμηθειες και γεμιζει καθε μερα η κατσαρολα.. :grin:

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
ο παπαγιώργης την έκανε έχει πάει για τα εχτρα από το παγκάρι.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
τς τς τς...βρε τι ακουω εδω μεσα....δλδ εγω ρε παιδια που παιρνω 850 καθαρα με 12-14 ωρες και με κατι extra μετα την δουλια φτανω τα 1000-1200 απο τις 6.00 το πρωι μεχρι το βραδυ και μου γινεται ο κολος σαν μπαλακι του τεννις απο το τρεξιμο,μαλλον πρεπει να πιανομαι μαλακας.....ΕΤΣΙ ΜΑΓΚΕς,ΕΤΣΙ...εμεις θα συντριψουμε ολα τα στατιστικα στην Ελλαδα
υγ
δεχομαι δανικα απο οποιον του περισεβουν,γιατι εμενα με 1 παιδι σπιτι δεν μου μενει μια απο τισ 15 του μηνα και μετα....
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
πως γινεται φιλε να δουλευεις ολη μερα για 1200?υπερωριες δεν πληρωνουν?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
arion1955 φιλε οντως θα το πάθω..με στενοχωρουν πολυ αυτα..Μας εχουν βρει τα αρχίδια  κ μας τα ριχνουν στην μάπα κ λέμε κ ευχαριστω..
 

Επισκέπτης
arion1955 φιλε οντως θα το πάθω..με στενοχωρουν πολυ αυτα..Μας εχουν βρει τα αρχίδια  κ μας τα ριχνουν στην μάπα κ λέμε κ ευχαριστω..
καλά εδώ μέσα έχω κουφαθεί με της επιδόσεις ορισμένων μιλάμε για πολύ παραμύθι καλά όταν κοιμούνται μπαίνουν εδώ?
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
καλά εδώ μέσα έχω κουφαθεί με της επιδόσεις ορισμένων μιλάμε για πολύ παραμύθι καλά όταν κοιμούνται μπαίνουν εδώ?
ναι αλλα για τα οικονομικα γιατι να πει καποιος ψεμματα?ενα νικ ειναι,που τον ξερουν αν πει και 100 ευρω?
 

Επισκέπτης
ναι αλλα για τα οικονομικα γιατι να πει καποιος ψεμματα?ενα νικ ειναι,που τον ξερουν αν πει και 100 ευρω?
νομίζουν ότι είναι μαγκιά και από αυτές της μαγκιές μας την κάνουν οι από πάνω κυβερνούντες.
 

Επισκέπτης
ναι αλλα για τα οικονομικα γιατι να πει καποιος ψεμματα?ενα νικ ειναι,που τον ξερουν αν πει και 100 ευρω?
ετσι & αλλιως οτι και να πει θα τον χλευσασουν..αν δηλωσει οτι περνει 700 ευρω,θα του πουν οτι ειναι μαλακας που δουλευει για τοσο λιγα..αν δηλωσει οτι χτυπαει 3,5,10,30 χιλιαρικα τον μηνα,θα τον πουν ψευτη,οτι κλεβει το κρατος,οτι του τα δινει ο μπαμπας του κλπ..οποτε το θεμα ειναι ετσι & αλλιως μαλακια..
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
ετσι & αλλιως οτι και να πει θα τον χλευσασουν..αν δηλωσει οτι περνει 700 ευρω,θα του πουν οτι ειναι μαλακας που δουλευει για τοσο λιγα..αν δηλωσει οτι χτυπαει 3,5,10,30 χιλιαρικα τον μηνα,θα τον πουν ψευτη,οτι κλεβει το κρατος,οτι του τα δινει ο μπαμπας του κλπ..οποτε το θεμα ειναι ετσι & αλλιως μαλακια..
+1000 :thumbsup:
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
υπερωριες?????φιλε laplace.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ετσι ειναι φιλε μου στον ιδιωτικο.....και αν δεν θες...παιρνεις και τον πουλο..τοσοι περιμενουν απο πισω....
και τι να τους πω..παρτε τα φριδια μου?η γυναικα μου συμβασιουχα εχει 7 μηνες απληρωτη,και της πανε για 5.000,
και οι αναγκες του παιδιου μου δεν περιμενουν.....
  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
και λεμε και φχαριστο που δεν παιρνουμε 500-600......
γιατι εγω ξερω πως η μιση ελλαδα παιρνει 600-700..
τα παραπανω ερχονται μονο με τρελη δουλια και ωρες.......
το αλλα τα ακουω βερεσε......
:headbang: :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom