Νέα

Πόσα λεφτά βγάζουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 264
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Ρε παίδες δεν μπαίνει έτσι το ζήτημα.
Ο εργαζόμενος είναι η βάση. Είτε είναι αυτός που θα κάνεια περγία για να διεκδικήσει καλύτερες συνθήκες εργασίας, όπως είναι διακίωμά του, είτε είναι ο απεργοσπάστης, ο αλλοδαπός, ο οποιοσδήποτε θα πάρει τη θέση του απολυόμενου, εργαζόμενος θα είναι πάλι. Κατά συνέπεια ο εργαζόμενος είναι η βάση.
Και το αφεντικό είναι η προυπόθεση.
Δεν σημαίνει όμως αυτό ότι και καλά το αφεντικό είναι ένας και κανένας άλλος. Αυτή την εργοδοτική έπαρση δεν την αντέχω, που πολλές φορές είναι και δήθεν.
Η συνεργασία εργαζόμενου - εργοδότη είναι το ζητούμενο.
Η εργασία είναι δικαίωμα και μάλιστα δικαίωμα που έχει κατακτηθεί με αγώνες.
Το θέμα είναι η καλή συνύπαρξη, χωρίς να θίγει ο ένας τα δικαιώματα του άλλου και χωρίς να παραβλέπει κανένας τις υποχρεώσεις του απέναντι στον άλλο.
Και αρέσει δεν αρέσει, δικαιώματα και υποχρεώσεις έχουν αμφότεροι, έκαστος προς έκαστον, εργοδότες και εργαζόμενοι.
Όσο για τις τυχόν ερωτήσεις σας...
Ναι, αριστερή είναι η κοσμοθεωρία μου.
Σάμπως μήπως υπάρχει και άλλου είδους κοσμοθεωρία, αν το καλοσκεφτείς...
 

Επισκέπτης
Ρε παίδες δεν μπαίνει έτσι το ζήτημα.
Ο εργαζόμενος είναι η βάση. Είτε είναι αυτός που θα κάνεια περγία για να διεκδικήσει καλύτερες συνθήκες εργασίας, όπως είναι διακίωμά του, είτε είναι ο απεργοσπάστης, ο αλλοδαπός, ο οποιοσδήποτε θα πάρει τη θέση του απολυόμενου, εργαζόμενος θα είναι πάλι. Κατά συνέπεια ο εργαζόμενος είναι η βάση.
Και το αφεντικό είναι η προυπόθεση.
Δεν σημαίνει όμως αυτό ότι και καλά το αφεντικό είναι ένας και κανένας άλλος. Αυτή την εργοδοτική έπαρση δεν την αντέχω, που πολλές φορές είναι και δήθεν.
Η συνεργασία εργαζόμενου - εργοδότη είναι το ζητούμενο.
Η εργασία είναι δικαίωμα και μάλιστα δικαίωμα που έχει κατακτηθεί με αγώνες.
Το θέμα είναι η καλή συνύπαρξη, χωρίς να θίγει ο ένας τα δικαιώματα του άλλου και χωρίς να παραβλέπει κανένας τις υποχρεώσεις του απέναντι στον άλλο.
Και αρέσει δεν αρέσει, δικαιώματα και υποχρεώσεις έχουν αμφότεροι, έκαστος προς έκαστον, εργοδότες και εργαζόμενοι.
Όσο για τις τυχόν ερωτήσεις σας...
Ναι, αριστερή είναι η κοσμοθεωρία μου.
Σάμπως μήπως υπάρχει και άλλου είδους κοσμοθεωρία, αν το καλοσκεφτείς...
που χάθηκες μωρή λουμπίνα πάλη?
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
που χάθηκες μωρή λουμπίνα πάλη?

Πολύ δουλειά κόκκινε σύντροφε και εράτεινε μπουρδελοσυναγωνιστή.
Ευτυχώς ο δικός μας εργοδότης πληρώνει στο ακέραιο.
Και βέβαια μη με ρωτάτε ποσά, γιατί θα πρέπει να ρωτήσετε και πόσο είναι το κόστος της ζωής εδώ έτσι...??
 

Επισκέπτης
Πολύ δουλειά κόκκινε σύντροφε και εράτεινε μπουρδελοσυναγωνιστή.
Ευτυχώς ο δικός μας εργοδότης πληρώνει στο ακέραιο.
Και βέβαια μη με ρωτάτε ποσά, γιατί θα πρέπει να ρωτήσετε και πόσο είναι το κόστος της ζωής εδώ έτσι...??
ηδονικέ συν ταξιδευτή να σε βλέπουμε ποιο τακτικά γιατί μας λείπει πολύ ο λυρικός λόγος σου.
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.250
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Ρε σεις, ήντα γίνεται επά πέρα...
τσι πουτάνας!!!

Τι αρχίσατε πάλι για κόμματα και παπαριές... :idiot:

Ρεεε.. χαβαλέ κάνουμε, απλώς ο καθένας λέει πόσα παίρνει κι όχι τι κάνουν τα αφεντικά και οι υπάλληλοι!! ;)
 

Επισκέπτης
Ρε σεις, ήντα γίνεται επά πέρα...
τσι πουτάνας!!!

Τι αρχίσατε πάλι για κόμματα και παπαριές... :idiot:

Ρεεε.. χαβαλέ κάνουμε, απλώς ο καθένας λέει πόσα παίρνει κι όχι τι κάνουν τα αφεντικά και οι υπάλληλοι!! ;)
και εμείς ωρέ χαβαλέ κάνουμε
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.250
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Ναι, αλλά είδα κάτι ποστ με υφάκι στυλ σου την είπα κλπ!!
Δεν αξίζει βρε κοπέλια.... ;)
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Heelover πολεμιστή της αστρικής γκαύλας.
Σου έτυχε ποτέ, αντί να τα χύνεις, να τα φοράς, τις υπερτάκουνες γόβες από το άβατάρ σου...?
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.250
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Heelover πολεμιστή της αστρικής γκαύλας.
Σου έτυχε ποτέ, αντί να τα χύνεις, να τα φοράς, τις υπερτάκουνες γόβες από το άβατάρ σου...?

δεν τα έχω χύσει.. ακόμα ;)
αλλά δεν τα φορώ κουμπάρε,,χαχαχα...!!!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
τελικα εκτος απο τους χλιδανεργους,υπαρχουν & οι χλιδοκλαψομουνηδες εργαζομενοι..

  και οι χλιδοαεργοι,χλιδοαμεβομενοι,χλιδορουφιανιο,χλιχογλυφτες, χλιδοβυσματα, χλιδοπτυχιουχοι που τα καταφεραν με το πτυχιο και μόνο ενω εχει συμφοιτητες στην ιδια εταιρεια που τα παιρνου τα μισα λεφτα και κανουν χαμαλοδουλεια, χλιδομηπτυχιουχοι που τα καταφεραν χαρην στην μαγκια τους ενω οι σπασικλες οι συμμαθητες τους διαβαζαν σαν κόπανοι και δεν βγαζουν μια. Χλιδο.... χλιδο... χλιδο.....

μονο χλιδοειλικρινεις και χλιδοσεμνοι δεν υπαρχουν γιατι δεν υπαρχει ΧΛΥΔΑ στην σεμνοτητα και την ειλικρίνεια!!!!

Αυτα!! 


  και για να παραφρασω το γνωστο ανεκδοτο Εγω ειμαι αφραγκος, κλαψομουνης, loser, μαλακας ΑΛΛΑ συνομιλω στο site με καταφερτζηδες,πετυχημενους, τριμαγκες γαμιαδες!!!!


  Εσειε συνομιλειτε με αφραγκο, κλαψομουνη, loser, μαλακα

Στο φιναλε αφου δεν γνωριζωμαστε προσωπίκα να αρχισω να λεω οτι βγαζω 3,000,000 ρουβλια 2 δις γιεν και ειμαι κολλητος του πριγκηπα Willy επειδη εχω σαλε διπλα διπλα στο Σαμουνί αλλα πηδαω και κανα μουνι στο Μεταξουργειο για να θυμαμαι τα νειατα μου που δεν ειχα παπουτσια να φορέσω!!!
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.355
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Μάγκες χωρίς πολλές χρονοτριβές ξεκινάω εγώ
ειμαι 30αρης πολ.μηχανικός και κονομάω 1,500 καθαρά το μήνα

Ωραιο θεμα ξεκινησες μηπως περιμενεις να βρεις και γκομενα απο 'δω μεσα? χεχεχε...πλακα κανω!
Πωντως λιγο περιεργο να εισαι πολ. μηχανηκος και να βγαζεις μονο 1500.

Εγω δουλευω σε συνεργειο πολυτελων αυτοκινητων και βγαζω περιπου 1800
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Troueno, μη σε παιρνει αποκάτω ρε φίλε... θα γυρίσει ο τροχός  ;)

Εγώ έχω δική μου εταιρία στα νησιά καϊμάν που ασχολειται με επενδύσεις,
η οποία μου αποφέρει πολλά και κυρίως αφορολόγητα!
Εδω στην Ελλάδα κάθομαι κυρίως για τον ήλιο!
Δουλέυω μόνο και μόνο για να μην κάθομαι,
και δεν ξέρω τι να κάνω για να περνά η ώρα μου, όταν δεν γαμάω ασύστολα.
Επίσης βάζω και ένσημα για να πάρω άλλη μια σύνταξη.

Σαν δευτερεύουσα ασχολία, έχω το να ανεβάζω όλη μέρα φωτογραφίες σε διάφορα πορνοσάϊτ και μη.
Βγαινει ένα καλό εισόδημα κι από εκεί.
Επίσης από εκει πληρώνεται και το επικουρικό  :grin:
 

il_capitano

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
  και οι χλιδοαεργοι,χλιδοαμεβομενοι,χλιδορουφιανιο,χλιχογλυφτες, χλιδοβυσματα, χλιδοπτυχιουχοι που τα καταφεραν με το πτυχιο και μόνο ενω εχει συμφοιτητες στην ιδια εταιρεια που τα παιρνου τα μισα λεφτα και κανουν χαμαλοδουλεια, χλιδομηπτυχιουχοι που τα καταφεραν χαρην στην μαγκια τους ενω οι σπασικλες οι συμμαθητες τους διαβαζαν σαν κόπανοι και δεν βγαζουν μια. Χλιδο.... χλιδο... χλιδο.....
+1000

μονο χλιδοειλικρινεις και χλιδοσεμνοι δεν υπαρχουν γιατι δεν υπαρχει ΧΛΥΔΑ στην σεμνοτητα και την ειλικρίνεια!!!!

Αυτα!! 


  και για να παραφρασω το γνωστο ανεκδοτο Εγω ειμαι αφραγκος, κλαψομουνης, loser, μαλακας ΑΛΛΑ συνομιλω στο site με καταφερτζηδες,πετυχημενους, τριμαγκες γαμιαδες!!!!


  Εσειε συνομιλειτε με αφραγκο, κλαψομουνη, loser, μαλακα

Στο φιναλε αφου δεν γνωριζωμαστε προσωπίκα να αρχισω να λεω οτι βγαζω 3,000,000 ρουβλια 2 δις γιεν και ειμαι κολλητος του πριγκηπα Willy επειδη εχω σαλε διπλα διπλα στο Σαμουνί αλλα πηδαω και κανα μουνι στο Μεταξουργειο για να θυμαμαι τα νειατα μου που δεν ειχα παπουτσια να φορέσω!!!
 

Επισκέπτης
οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια..
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
οπότε οπως καταλαβαινεις εισαι off topic.

αλλα μην ανησυχεις.. εγω www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,19981.0]σε φροντίζω[/url] βρε κουτό..

Αν δε σου αρέσει το off-topic, τότε στα θέματα για γυναίκες να μην αναφέρεσαι στο φασισμό και στα θέματα για οικονομία και κοινωνική δικαιωσύνη να μην αναφέρεσε στα μουνιά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom