Νέα

Πως βρίσκεις γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 78K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Στο βελγιο που ειχα παει προσφατα για δουλεια, οι προγραμματιστες της εταιριας που επισκεφτηκα ηταν ολοι μαροκινοι, πακιστανοι, ινδοι και παιρναν 3 και 60.


Iσως να βαλεις πιο χαμηλα τον πηχη....


Τι σπουδασες ακριβως?

δεν εχει σημασια το τι σπουδασα.

Σημασια εχει το τι ξερεις.

Δεν ζητησα πολλα λεφτα... αλλα για σερβιτορο δεν με βλεπω να δουλευω ευκολα.

Σερβιτοροι ας δουλεψουν οσοι δεν γουσταρουν να διαβαζουν ας πουμε. Εγω δεν εχω καμια δουλεια με αυτα.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Απο CGI πως τα παμε?  :grin:

τι ξερεις να κανεις σε php? Και τι σε Java... τι  project εχεις δουλεψει μονος σου ας πουμε.

Η php διαθέτει προεπεξεργαστη? Ποια η βασικη διαφορα της απο την C.

αστο τι εχει η php    και η java  για κποιους αλλους εγω προσπαθω να σου πω τι γινεται

χρησιμοποιω το eclipse + hibernate+spring  απο project αρκετα αλλα εδω ειναι ελλαδα και δεν εχουμε παντα δουλεια  απο  c μαθε  C#  το  visual studio και θα εισαι οκ   μαθε και web services ειναι χρησιμα ... δεν θα σου πω αλλα .
Απλα ετσι και βρεις την ακκρη μην κανεις την μαλακια που κανουνε ολοι και γυριζουν πισω
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩς ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΕΚΕΙ  
δΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΣΑΝ ΙΤ ΣΑΝ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ  ΕΚΕΙ ΤΟΤΕ ΟΡΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΩ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ

ουτε εγω σε προσβαλλω ρε φιλε... αλλα να μην καταλαβω αν οντως εισαι προγραμματιστης ή αν νομιζεις πως εισαι προγραμματιστης?  :grin:
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.951
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Μπερδέψαμε τις γκόμενες με την δουλειά, εγώ λοιπόν επειδή κατάλαβα οτι κάνεις κάτι σε σχέση με ΙΤ σου έστειλα κάποιες πληροφορίες για qualified προσωπικό.
δωστε στοιχεια και για δουλειες γενικα και γκομενες και τα δυο μετρανε
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
δεν εχει σημασια το τι σπουδασα.

Σημασια εχει το τι ξερεις.

Δεν ζητησα πολλα λεφτα... αλλα για σερβιτορο δεν με βλεπω να δουλευω ευκολα.

Σερβιτοροι ας δουλεψουν οσοι δεν γουσταρουν να διαβαζουν ας πουμε. Εγω δεν εχω καμια δουλεια με αυτα.

πληροφορικη πατρα  

ποσα χρονια εχεις εμπειρια και σε τι ?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αστο τι εχει η php    και η java  για κποιους αλλους εγω προσπαθω να σου πω τι γινεται

χρησιμοποιω το eclipse + hibernate+spring  απο project αρκετα αλλα εδω ειναι ελλαδα και δεν εχουμε παντα δουλεια  απο  c μαθε  C#  το  visual studio και θα εισαι οκ   μαθε και web services ειναι χρησιμα ... δεν θα σου πω αλλα .
Απλα ετσι και βρεις την ακκρη μην κανεις την μαλακια που κανουνε ολοι και γυριζουν πισω

εγω δεν σε ρωτησα να μου πεις ποιον μεταγλωτιστη ή editor χρησιμοποιεις.
εΓω σε ρωτησα αν η php έχει προεπεξεργαστη.

Οταν λες web services  τι ακριβως εννοεις?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Νομίζω για IT βρίσκεις εύκολα δουλειά στη Γερμανία γιατί δεν υπάρχουν πολλοί Γερμανοί που να ενδιαφέρονται(βασικά οι Γερμανοί θεωρούν όλα τα αέρινα πράγματα ο,τι δεν έχει σχέση με μηχανική και πράγματα περίπου του κώλου δεν τα πολυσέβονται).
 

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Στην Ελλάδα παιδιά το φλερτ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ... Οι γκόμενες έτσι και τις φλερτάρεις σε κοροιδευουν... ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΣΗΜΕΙΟ - ΧΩΡΟΥΣ - ΚΥΚΛΟΥΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΠΛΕΞ και να κάνεις κάτι (σχέση ή φάση) χωρίς να εξευτελιστείς τρέχοντας ξωπίσω της...  ΤΟΥ ΔΙΝΩ 10000 ΕΥΡΩ...

ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ "ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ: "ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΚΟΛΑ ΓΚΟΜΕΝΑ..." ειναι οι λεγόμενοι κουραδόμαγκες - αρχιδόμαγκες... Ε ΜΑΓΚΙΑ ΣΕ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΠΛΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ... ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΜΟΥΝΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΩΜΑ ΠΡΩΤΑ  (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)


 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δεν μαθαινω C# εμενα η C  μ αρεσει και σε οποιον γουσταρει  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Νομίζω για IT βρίσκεις εύκολα δουλειά στη Γερμανία γιατί δεν υπάρχουν πολλοί Γερμανοί που να ενδιαφέρονται(βασικά οι Γερμανοί θεωρούν όλα τα αέρινα πράγματα ο,τι δεν έχει σχέση με μηχανική και πράγματα περίπου του κώλου δεν τα πολυσέβονται).

και καλα κανουν φιλε. Του κωλου ειναι να δουλευεις ΙΤ
και στο πλαισιο σαν ΙΤ Μπορεις να δουλεψεις  :2funny: :2funny: :2funny:
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
ουτε εγω σε προσβαλλω ρε φιλε... αλλα να μην καταλαβω αν οντως εισαι προγραμματιστης ή αν νομιζεις πως εισαι προγραμματιστης?  :grin:

φιλαρακο στην γερμανια παιζουν ρολο τα χαρτια (μεγαλο ) μετα το τι ξερεις το εαν εχω κανει δουλειες και εαν ειμαι προγραματιστης το σιγουρο ειναι οτι δεν θα το κρινεις εσυ .
Δεν εισαι ο μοναδικος που εχει εμπειρια και ξερει να φτιαχνει κατι .
php προτιματε πολλη και ιδως  ZEnd   και cakePhp
μην νομιζεις οτι εξω πο την ελλαδα ειναι μαλακες και εσυ ο εξυπνος
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
δεν μαθαινω C# εμενα η C  μ αρεσει και σε οποιον γουσταρει  :2funny: :2funny: :2funny:

ναι οκ  C# ζητανε καργα  και εφοσον λες  οτι ξερεις c το να μαθεις C# δεν ειναι δυσκολο  ;) ξερεις προγραματισμο .Αυτα και δεν λεμε τιποτα αλλο για δουλεια μονο για γκομενες
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
δεν εχει σημασια το τι σπουδασα.

Σημασια εχει το τι ξερεις.

Δεν ζητησα πολλα λεφτα... αλλα για σερβιτορο δεν με βλεπω να δουλευω ευκολα.

Σερβιτοροι ας δουλεψουν οσοι δεν γουσταρουν να διαβαζουν ας πουμε. Εγω δεν εχω καμια δουλεια με αυτα.

Αν δεν εχεις αξιολογο χαρτι δεν εχει λεφτα εκει...Ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος.



Εκτος αν αναπτυξεις δικη σου εφαρμογη και εχει εμπορικη απηχηση


To θεμα δεν ειναι να διαβαζεις αλλα να μπορεις να υλοποιεις. Και να υλοποιεις βαση των αναγκων της αγορας...

και καλα κανουν φιλε. Του κωλου ειναι να δουλευεις ΙΤ
και στο πλαισιο σαν ΙΤ Μπορεις να δουλεψεις  :2funny: :2funny: :2funny:

Και μαθε και τι ειναι το ΙΤ


Και εσυ ΙΤ εισαι :2funny:

Εχει ευρυτερη εννοια, απο τεχνικο δικτυων μεχρι ηλ. μηχανικο

 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
Στην Ελλάδα παιδιά το φλερτ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ... Οι γκόμενες έτσι και τις φλερτάρεις σε κοροιδευουν... ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΣΗΜΕΙΟ - ΧΩΡΟΥΣ - ΚΥΚΛΟΥΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΠΛΕΞ και να κάνεις κάτι (σχέση ή φάση) χωρίς να εξευτελιστείς τρέχοντας ξωπίσω της...  ΤΟΥ ΔΙΝΩ 10000 ΕΥΡΩ...

ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ "ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ: "ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΚΟΛΑ ΓΚΟΜΕΝΑ..." ειναι οι λεγόμενοι κουραδόμαγκες - αρχιδόμαγκες... Ε ΜΑΓΚΙΑ ΣΕ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΠΛΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ... ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΜΟΥΝΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΩΜΑ ΠΡΩΤΑ  (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

οι παλιοι ξερεις τι λεγανε παρακαλετο μουνι ξινο γαμησι οποτε τι πτωμα και μαλκιες μου λες τη πεφτεις αν θελει να γαμηθει θα γαμηθει τελος χωρις πολες μαλακιες
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
φιλαρακο στην γερμανια παιζουν ρολο τα χαρτια (μεγαλο ) μετα το τι ξερεις το εαν εχω κανει δουλειες και εαν ειμαι προγραματιστης το σιγουρο ειναι οτι δεν θα το κρινεις εσυ .
Δεν εισαι ο μοναδικος που εχει εμπειρια και ξερει να φτιαχνει κατι .
php προτιματε πολλη και ιδως  ZEnd   και cakePhp
μην νομιζεις οτι εξω πο την ελλαδα ειναι μαλακες και εσυ ο εξυπνος

εγω 1-2 πραγματα σε ρωτησα.
Ή ξερεις να απαντησεις ή οχι.
Δεν θα κατσω να πιστεψω τον καθενα που θα μου πει τα δικα του.
Χεστηκα αν είσαι η οχι αλλα για να παρω στα σοβαρα τις συμβουλες θα πρεπει
να εξακριβωσω πρωτα αν αυτα που εχεις μαθει τα εχεις μαθει

α) σωστα

β) σε βαθος

;)
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Στην Ελλάδα παιδιά το φλερτ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ... Οι γκόμενες έτσι και τις φλερτάρεις σε κοροιδευουν... ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΣΗΜΕΙΟ - ΧΩΡΟΥΣ - ΚΥΚΛΟΥΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΠΛΕΞ και να κάνεις κάτι (σχέση ή φάση) χωρίς να εξευτελιστείς τρέχοντας ξωπίσω της...  ΤΟΥ ΔΙΝΩ 10000 ΕΥΡΩ...

ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ "ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ" ΠΟΥ ΛΕΝΕ: "ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΚΟΛΑ ΓΚΟΜΕΝΑ..." ειναι οι λεγόμενοι κουραδόμαγκες - αρχιδόμαγκες... Ε ΜΑΓΚΙΑ ΣΕ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΠΛΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ... ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΜΟΥΝΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΩΜΑ ΠΡΩΤΑ  (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

σωστα αλλα παιζει ρολο και οι συγκυρια πανω απ ολα 
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Αν δεν εχεις αξιολογο χαρτι δεν εχει λεφτα εκει...Ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος.



Εκτος αν αναπτυξεις δικη σου εφαρμογη και εχει εμπορικη απηχηση


To θεμα δεν ειναι να διαβαζεις αλλα να μπορεις να υλοποιεις. Και να υλοποιεις βαση των αναγκων της αγορας...

Και μαθε και τι ειναι το ΙΤ


Και εσυ ΙΤ εισαι :2funny:

Εχει ευρυτερη εννοια, απο τεχνικο δικτυων μεχρι ηλ. μηχανικο

στα αρχιδια μου η αγορα. Εγω κανω οτι με γεμιζει μονο φιλε.
Οσο για το ΙΤ δεν μου χρειαστηκε ποτε σαν ταμπελα για να το μαθω
εσενα ρωτησα να μου πεις τι ειναι  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
IT-Sicherheit
Zu wenige IT-Sicherheitsexperten in Deutschland
Expertenumfrage zu Cybersecurity

In Deutschland fehlen derzeit Fachleute für IT-Sicherheit. Der Mangel wird voraussichtlich in den kommenden Jahren deutlich größer werden. Das ergab eine aktuelle Umfrage des BITKOM unter IT-Sicherheitsexperten. „Erfahrene Spezialisten für IT-Sicherheit sind schon heute schwer zu finden, das erschwert den Kampf von Unternehmen und Behörden gegen die wachsende Zahl der Cyberangriffe und bedroht mittelfristig den weltweit guten Ruf von ,IT-Security made in Germany’“, sagte BITKOM-Präsident Prof. Dieter Kempf.

Από την ιστοσελίδα της BITKOM σήμερα.

Προτείνω όμως μετονομασία του thread σε "Πως βρίσκεις δουλειά σε Γερμανία"

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Και την αγορα δεν την κυνηγας ποτε....εκτος και αν εισαι ανοητος

απλα περιμενεις τις εξελιξεις και οποτε ειναι αναβαθμιζεσαι

και εκει μετραει τι εχουν δει τα ματακια σου.... αν την πληροφορικη την εχεις ψαξει

σε βαθος... μεσα σε 1 βδομαδα αν ζητανε πχ Javascript  θα την εχεις μαθει

ενω ενας αλλος που μια ζωη κοροιδευε και επαιζε με τα Joomla και τα CMS Και ολες αυτες τις μπουρδες για τους φυγοπονους

και δεν ασχοληθηκε ποτε με σοβαρο προγραμματισμο θα θελει κανα μηνα και αν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom