Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 394K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το ότι έχουν περάσει 5 χρόνια και δεν έχει οριστεί νόμοθεσία επί αυτού μας και άρα όπως λες είναι ανενεργό το άρθρο μας κάνει κράτος δικαίου;δηλαδη δεν εφαρμόζουμε μέρος του Συντάγματος αυτή τη στιγμή.Επιπλέον αν μαζευτούν 500.000 υπογραφές ασχέτως του παραπάνω άρθρο του Συντάγματος και απλά πετάξουν εισαγγελέας και Βουλή τις υπογραφές στα σκουπίδια καλό είναι να πάτε να κοιταχτείτε όλοι οι δικηγόροι γιατί νομίζετε ότι είστε υπεράνω όλων.Το λιγότερο που οφείλουν είναι να τεκμηριώσουν γιατί δεν αποδέχονται το αίτημα.Υποχρέωση κάθε Δημοσίου Υπαλλήλου να απαντά τεκμηριωμένα σε κάθε αίτημα του πολίτη.Αν θες να λεγόμαστε Δημοκρατική Χώρα.
Θα σου απαντησω οτι υπαρχουν αρκετες διαταξεις του Συνταγματος που δεν εχει εκδοθει ο κατ' εξουσιοδοτηση νομος.

Να παμε να κοιταχτουμε επειδη ειμαστε υπερανω ολων? Αυτο πώς προεκυψε? Επειδη εξηγησα επακριβως τι συμβαινει?
Ναι, στα σκουπιδια θα τα πεταξουν, γιατι δεν υπαρχει νομος που να καθοριζει τη διαδικασια. Τι δεν καταλαβες? Αυτη ειναι η τεκμηριωση.

Και επιπλεον, αν θελεις να συζητησουμε για το ποσο καθυστερουν οι εξουσιοδοτικοι νομοι, ειναι ενα αλλο ζητημα. Εγω μιλησα για την εξαπατηση των υπογραφόντων.
Που ειναι δεδομενη.

Δεν μπορω να τα εξηγησω καλυτερα, σας χαιρετω γιατι βαριεμαι ο καθενας να καταλαβαινει ό,τι του καπνισει
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Ρε παιδιά ρε φίλοι του bou. Έχω σε αγνοήση το σιχαμενο τρολ αλλά κάθεστε και απαντάτε και σας τρολαρει και έχει γεμίσει το νήμα. Καταλαβαίνω θα γράφει τα γνωστά ότι φταίνε οι μάνες και οι πατεράδες των νεκρών που τα γέννησαν.
Τι κάθεστε και κάνετε διάλογο με το σκατό τρολ που το γέννησε μουνι χωρίς ψυχή και αγάπη και πατέρας χωρίς σεβασμό στον άνθρωπο; Πατήστε αγνοήση για το σιχαμα και βρείτε την υγεία σας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Και πειτε και ενα ευχαριστω που εχετε εναν ανθρωπο εδω μεσα να σας λεει τι ισχυει και να σας ξεστραβωνει.
Αντε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ρε παιδιά ρε φίλοι του bou. Έχω σε αγνοήση το σιχαμενο τρολ αλλά κάθεστε και απαντάτε και σας τρολαρει και έχει γεμίσει το νήμα. Καταλαβαίνω θα γράφει τα γνωστά ότι φταίνε οι μάνες και οι πατεράδες των νεκρών που τα γέννησαν.
Τι κάθεστε και κάνετε διάλογο με το σκατό τρολ που το πέταξε μουνι χωρίς ψυχή και πατέρας χωρίς σεβασμό στον άνθρωπο; Πατήστε αγνοήση για το σιχαμα και βρείτε την υγεία σας.
Διοικηση υπαρχει να στειλει στο διαολο αυτο το καθαρμα?

Και επιπλεον, θα σχολιασει κανενας απο εσας τους "υπερευαισθητους" την ατακα αυτη?

Περιμενω.
Αλλά δεν ελπιζω και πολλά.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Εγω θα βαζω συνεχεια την παραθεση αυτη, μεχρι να αποβληθει αυτος ο ουραγκοταγκος απο το σαιτ.

Εκτος αν δεν υπαρχουν κανονες πλεον, να το ξερω, να αρχισω κι εγω να βριζω μαναδες και πατεραδες διαφορων.

Αντε μπραβο γιατι το παραχεσαμε εδω μεσα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.182
Πόντοι
2.356
Η τροποποιηση του αρθρου 73, με την οποια προστεθηκε η παραγραφος 6, εγινε με ψηφισμα το 2019 επι ΝΔ, στα πλαισια της αναθεωρησης του Συνταγματος.
Κι από τοτε, λίγο που το εψαξα, έγινε και επερώτηση στη Βουλή το Δεκέμβριο του 2022, από 33 βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, για το πότε θα φέρει τον νόμο στη Βουλή προς ψήφιση η κυβέρνηση.
Παπάρια απάντηση πήραν.
Αν ήταν όμως για καμία ευθύνη υπουργών ή ασυλία βουλευτών ή ασυλία τραπεζιτών, ο νόμος θα είχε ψηφιστεί πριν από την αναθεώρηση του Συντάγματος.
Οτιδήποτε αναφέρεται σε άμεση δημοκρατία τρομάζει τους κυβερνώντες και αυτό δεν κρύβεται.
Ακόμα και το ελάχιστο δυνατό.
Συγκριτικά, στην Κούβα, που βρηκα πληροφορίες, η συγκέντρωση υπογραφών απαιτεί 10.000 για νόμο και 50.000 για αναθεώρηση άρθρου του Συντάγματος.
Εδώ ο πολίτης είναι απλά ανύπαρκτος για τους "αρίστους".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ρε παιδιά ρε φίλοι του bou. Έχω σε αγνοήση το σιχαμενο τρολ αλλά κάθεστε και απαντάτε και σας τρολαρει και έχει γεμίσει το νήμα. Καταλαβαίνω θα γράφει τα γνωστά ότι φταίνε οι μάνες και οι πατεράδες των νεκρών που τα γέννησαν.
Τι κάθεστε και κάνετε διάλογο με το σκατό τρολ που το γέννησε μουνι χωρίς ψυχή και αγάπη και πατέρας χωρίς σεβασμό στον άνθρωπο; Πατήστε αγνοήση για το σιχαμα και βρείτε την υγεία σας.
Περιμενω, ε?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Συγκριτικά, στην Κούβα, που βρηκα πληροφορίες, η συγκέντρωση υπογραφών απαιτεί 10.000 για νόμο και 50.000 για αναθεώρηση άρθρου του Συντάγματος.
Εδώ ο πολίτης είναι απλά ανύπαρκτος για τους "αρίστους".
Προτυπο δημοκρατιας η Κουβα....
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Διοικηση υπαρχει να στειλει στο διαολο αυτο το καθαρμα?

Και επιπλεον, θα σχολιασει κανενας απο εσας τους "υπερευαισθητους" την ατακα αυτη?

Περιμενω.
Αλλά δεν ελπιζω και πολλά.
Περα απο το οτι κατακρινουμε, υπαρχει και η δυνατοτητα της αναφορας, οπως κανω εγω σε τετοιες περιπτωσεις. Δεν ειναι τροπος αυτος επειδη ειμαστε ενα ανωνυμο φορουμ. Τι σημαινει αυτο; Μπορει καλλιστα ο καθενας να πει την αποψη του χωρις να βριζει η να προσβαλει τον αλλον.
Και στο θεμα με τα τρενα και σε ολα.

Εχει ευθυνες και η διοικηση απο ενα σημειο και περα. Περα απο την καταδικη την δικη μας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Περα απο το οτι κατακρινουμε, υπαρχει και η δυνατοτητα της αναφορας, οπως κανω εγω σε τετοιες περιπτωσεις. Δεν ειναι τροπος αυτος επειδη ειμαστε ενα ανωνυμο φορουμ. Τι σημαινει αυτο; Μπορει καλλιστα ο καθενας να πει την αποψη του χωρις να βριζει η να προσβαλει τον αλλον.
Και στο θεμα με τα τρενα και σε ολα.

Εχει ευθυνες και η διοικηση απο ενα σημειο και περα. Περα απο την καταδικη την δικη μας.
Εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει να δω καταδίκη απο τα αλλα μελη εδω μεσα, παρα απο τη διοικηση.
Γιατι οταν πω εγω κατι που διαφωνουν ορισμενοι, λυσσάνε να γραφουν.

Περιμενω να δω ως που φτανει η επιλεκτικη ευαισθησια ορισμενων.
Οπως επισης αναμενω φυσικα να μου πουν παλι καποιοι οτι "κλαιγομαι" και οτι συμβαινουν αυτα σε ενα τετοιο φορουμ.

Εγω αναφορά δεν κάνω ποτε, για λογους αρχής.
Ενα φορουμ οφειλει να αυτοπροστατευεται, χωρις καταγγελιες.
 

tefras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2022
Μηνύματα
296
Like
1.138
Πόντοι
201
μονο Τσοχατζοπουλος μπηκε στην μπουζου και αυτος γιατι δεν ρουφιανεψε.....εχω την υποψια οτι δεν θ ανοιξει ρουθουνι με τους γαμοσπιτους
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει να δω καταδίκη απο τα αλλα μελη εδω μεσα, παρα απο τη διοικηση.
Γιατι οταν πω εγω κατι που διαφωνουν ορισμενοι, λυσσάνε να γραφουν.

Περιμενω να δω ως που φτανει η επιλεκτικη ευαισθησια ορισμενων.
Οπως επισης αναμενω φυσικα να μου πουν παλι καποιοι οτι "κλαιγομαι" και οτι συμβαινουν αυτα σε ενα τετοιο φορουμ.

Εγω αναφορά δεν κάνω ποτε, για λογους αρχής.
Ενα φορουμ οφειλει να αυτοπροστατευεται, χωρις καταγγελιες.
Λαθος κανεις, εννοειται και δεν εχεις δικιο.
Η διοικηση εδω υποτιθεται δεν μπορει να παρεμβαινει για ψυλλου πηδημα γιατι δεν μπορει να παρακολουθει καθε ποστ.
Η αναφορα αυτο το νοημα εχει. Οτι επισημαινει ενα επιμαχο ποστ που αντιτιθεται στους κανονες του φορουμ.

Αν η διοικηση δεν παρεμβαινει, παρα την αναφορα, η παρεμβαινει επιλεκτικα, αυτο ειναι ενα αλλο τελειως διαφορετικο ζητημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Λαθος κανεις, εννοειται και δεν εχεις δικιο.
Η διοικηση εδω υποτιθεται δεν μπορει να παρεμβαινει για ψυλλου πηδημα γιατι δεν μπορει να παρακολουθει καθε ποστ.
Η αναφορα αυτο το νοημα εχει. Οτι επισημαινει ενα επιμαχο ποστ που αντιτιθεται στους κανονες του φορουμ.

Αν η διοικηση δεν παρεμβαινει, παρα την αναφορα, η παρεμβαινει επιλεκτικα, αυτο ειναι ενα αλλο τελειως διαφορετικο ζητημα.
Μπορει να κανω και λαθος
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
385
Like
690
Πόντοι
21
Σιγα μην απαντήσουν οι πουτάνας γιοι
Κάνουν πως δεν το βλεπουν και αλλαζουν θεμα κανεις δεν παιρνει θεση.
Λοιπον πουτανας γιοι, εγω παιρνω θεση γιατι φοραω παντελονια στον αληθινο κοσμο.
Χωρις να εχω παρακολουθησει τη συζητηση, δεν ξερω ποιος εχει δικιο αλλα στο συγκεκριμενο θεμα με τις μανες ο alex71 έχει δίκιο. Αυτη ειναι η θεση μου.
Θα παρετε κι εσεις θεση ειτε συμφωνειτε ειτε οχι.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Τα στάδια ζορίσματος του Αλεξ:

Δεν καταλαβαίνετε / δεν γνωρίζετε / είστε πολιτικά αναλφάβητοι.

Πάμε παρακάτω/ Ελα φτάνει.

Εγώ τα γράφω σωστά αλλά εσύ παρερμηνεύεις / καταλαβαίνεις μαλακίες.

Θα ζητούσα από τους διαχειριστές να επέμβουν, όμως δεν έχω πατήσει πότε το κουμπί (μακάρι Θεέ μου να είναι online ο Αντί και να επέμβει από μόνος του).


Διοικηση υπαρχει να στειλει στο διαολο αυτο το καθαρμα?

Και επιπλεον, θα σχολιασει κανενας απο εσας τους "υπερευαισθητους" την ατακα αυτη?

Περιμενω.
Αλλά δεν ελπιζω και πολλά.

Εισαι βεβαιος οτι διαφωνει ο Αντι μαζι μου δηλαδη. Χχαχαχαχαχαχαχααχαχχα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Σιγα μην απαντήσουν οι πουτάνας γιοι
Κάνουν πως δεν το βλεπουν και αλλαζουν θεμα κανεις δεν παιρνει θεση.
Λοιπον πουτανας γιοι, εγω παιρνω θεση γιατι φοραω παντελονια στον αληθινο κοσμο.
Χωρις να εχω παρακολουθησει τη συζητηση, δεν ξερω ποιος εχει δικιο αλλα στο συγκεκριμενο θεμα με τις μανες ο alex71 έχει δίκιο. Αυτη ειναι η θεση μου.
Θα παρετε κι εσεις θεση ειτε συμφωνειτε ειτε οχι.
:hi:
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Και πειτε και ενα ευχαριστω που εχετε εναν ανθρωπο εδω μεσα να σας λεει τι ισχυει και να σας ξεστραβωνει.
Αντε

Ακόμη και παιδιά του Γυμανσίου μπορούν να αναγνωρίσουν τι ακριβώς κάνεις με αυτό το post :

Άρα, η επίκληση στην αυθεντία εξυπηρετεί σκοπιμότητες κι επιδιώκει:

  • Να ενισχύσει το λόγο και να ενδυναμώσει την επιχειρηματολογία του πομπού.
  • Να προβάλλει τον πομπό ως άτομο με ευρύ πεδίο γνώσεων, που θα ενισχύσουν την εικόνα του, ώστε να επιβληθεί.
  • Να γοητεύσει το κοινό, μια και ένα εμπλουτισμένο με αυθεντίες κείμενο γίνεται πιο ελκυστικό.
  • Να καλυφθούν τα κενά του πομπού και να ισχυροποιήσει τα επιχειρήματά του.

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496


Για τον σιδηροδρομο στην Ελλαδα και το διαλυμενο κρατος με τις ευθυνες των πολιτικων, πολλα μπορει να πει, δεν χρειαζεται να βριζει.

Η Αλβανια θα αποκτησει κι αλλες σιδηροδρομικες γραμμες. Η Ελλαδα δεκαετιες τωρα δεν εχει φτιαξει ουτε τον δυτικο αξονα. Και το δικτυο Πελοποννησου το ανακαινισε, για να το κλεισει αμεσως μετα.
Δεν ειναι βιωσιμο, θα πει καποιος. Εστω καποιους μηνες το χρονο.

Η Κρητη γιατι δεν εχει σιδηροδρομο, αλλα εχει η Σικελια; Και τα 2 μεγαλα νησια ειναι.
Εχει η Κρητη βραχια και δυσκολιες να παει το τρενο; Αρα παει τρενο στην Ελβετια και αλλου σε δυσκολα μερη, αλλα στη Κρητη δεν γινοταν. Να δουλευε καποιους μηνες κι εκει το χρονο. Η Κρητη εχει τοσο τουρισμο το μισο χρονο τουλαχιστον.
<Μα υπαρχουν συμφεροντα, ΚΤΕΛ, τουριστικα λεωφορεια.> Στο εξωτερικο δεν υπαρχουν; Γιατι εκει υπαρχει ο σιδηροδρομος, κραταιος, και στην Ελλαδα μια γραμμη αφησανε, κι αυτη δεν μπορεσαν να τη λειτουργησουν σωστα, απο δικα τους λαθη, στα οποια ευθυνη πρωτιστως εχουν οι πολιτικοι.

Στο ΣΚΑΙ στην εκπομπη του Πιτταρα, δειχνει φωτογραφια τηλεθεατη απο τις τουαλετες του σταθμου Λαρισης, του κεντρικου σιδηροδρομικου σταθμου της Αθηνας, της Ελλαδας. Διαλυμενες τουαλετες.
Και λεει ο Πιτταρας, <η φωτογραφια ειναι πριν 3 μηνες, και σημερα παλι ετσι ειναι. Σοβαρα τωρα; Δεν βρεθηκε κανεις να φροντισει;>
Ναι καποιοι βανδαλιζουν, διαλυουν, ανενοχλητοι. Μπορει να συμβει. Το κρατος τι κανει γι αυτο;
Τον επισκεπτη, Ελληνα, ξενο, τουριστα, δεν τον ενδιαφερει αν θα βαλει το κρατος εναν υπαλληλο των τρενων, εναν σεκιουριτυ, εναν αστυνομικο, αντι να ειναι αραγμενος σε Εβερεστ, να προσεχει . Τον ενδιαφερει να ειναι ολα οπως πρεπει.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει να δω καταδίκη απο τα αλλα μελη εδω μεσα, παρα απο τη διοικηση

"Η δικαιοσύνη πρέπει να επέμβει διότι το τραγούδι παρακινεί κόσμο να πράξει δολοφονία εναντίων μας"

Τον Άδωνι και τον Άρη τι τους έχεις ?

 
Τελευταία τροποποίηση:

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.910
Κριτικές
20
Like
26.873
Πόντοι
8.346
μονο Τσοχατζοπουλος μπηκε στην μπουζου και αυτος γιατι δεν ρουφιανεψε.....εχω την υποψια οτι δεν θ ανοιξει ρουθουνι με τους γαμοσπιτους
Τι ρουθούνι να ανοίξει. Ελέγχουν όλες τις αρχές. Δεν έχουμε δημοκρατία. Όποιος δεν το βλέπει εθελοτυφλει κ είναι επικίνδυνος για την κοινωνία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom