Νέα

POLL Νέα ταυτότητα - θα την πάρουμε ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Καινουρια ή Παλια ?

  • Θα παρω την καινουρια

    Ψήφοι: 215 69,1%
  • Θα κρατησω το μπλε κωλοχαρτο

    Ψήφοι: 96 30,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    311

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Εσείς, γιωτόμπαλα, που λέτε πως δε θα βγάλετε ταυτότητα νέου τύπου,

αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω , τι πάει να πεί δεν θα την βγάλουν, αν δεν μπορούν πια να κάνουν την δουλεία τους με την παλιά τι θα κάνουν θα πάρουν τα βουνά :think:
δεν το παίζω έξυπνος , εγώ μέχρι πρόσφατα είχα μία ταυτότητα από τις παλιές αυτές που δεν είχαν λατινικούς χαρακτήρες και γράφαν θρήσκευμα , δεν το έκανα επειδή είμαι κανένας φανατικός θεούσος, από τεμπελιά το έκανα :embarrased: όταν όμως προέκυψε λόγος να πάω στο εξωτερικό έτρεξα και την άλλαξα
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.839
Πόντοι
206
Στιγμιότυπο οθόνης_2023-09-02_14-09-47.png
νομιζω οτι σας τρωω ολους. εχω ακόμα την μπλε την παλιά από το 1986. αλλα θα βγάλω την καινούργια μολις βγει.
Και εγώ αυτή έχω… από τα 19 μου
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.014
Πόντοι
2.306
Εγώ είχα του 1990, την άλλαξα το 2007 για να ταξιδέψω.
Ο μοναδικός λόγος που θα αργήσω όσο μπορώ να βγάλω την καινούρια, είναι που δε θέλω να πάω να δω τους σκυλόμπατσους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Και εγώ αυτή έχω… από τα 19 μου
19;;;;
Στα δεκαέξι δεν βγαίνει;
Εγώ την έβγαλα λίγο πριν τα δεκαέξι κιόλας...με Χ.Ο.!!!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...εννοείται ότι έχω την ίδια...φθαρμένη αλλά θα είμαι ο τελευταίος που θα την αλλάξει...θα πέσω ηρωικά ωσάν τον Λεωνίδα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
...εννοείται ότι έχω την ίδια...φθαρμένη αλλά θα είμαι ο τελευταίος που θα την αλλάξει...θα πέσω ηρωικά ωσάν τον Λεωνίδα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.059
Πόντοι
12.756
δηλαδη εκανε συγχωνευση το φορουμ και περίμενε να το ξαναγραψει για να γινει ξεχωριστο μηνυμα
Δεν υπαρχει σωτηρία ρε μαλάκες :headbang:
Το λιγότερο ειναι οι ταυτοτητες ...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Την παρεις δεν την παρεις,ετσι κ αλλιως ξερουν τα παντα για εμας....Αλλου ειναι το ερωτημα αλλα κανενας δεν παει εκει...
Θα επιβληθει Social Credit System????.........Γτ δεν παει η συζητηση εκει????
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Τσιπάκι έχει η πιστωτική, τσιπάκι έχει η κάρτα εργασίας τσιπακι έχει το κινητό όπως και κάμερες παντού ιδιωτικές και κρατικές. Αποδεχόμαστε όλα αυτά για να κάνουμε τη δουλειά μας και για να μπορούμε να συμμετέχουμε στην σύγχρονη κοινωνική ζωή και γιατί έτσι είναι τα πράγματα σήμερα. Υπάρχει σημαντικό πρόβλημα με τη συγκέντρωση και επεξεργασία αυτών των δεδομένων (big data analysis που λέμε), συζητιέται διεθνώς αλλά αλλά δυστυχώς το πνευματικό επίπεδο των ΑΡΝΗΤΩΝ (για τις ταυτότητες η και για άλλα πχ εμβόλια) δεν τους επιτρεπει να συμμετάσχουν ή εστω να παρακολουθήσουν τη συζήτηση αυτή
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.059
Πόντοι
12.756
Την παρεις δεν την παρεις,ετσι κ αλλιως ξερουν τα παντα για εμας....Αλλου ειναι το ερωτημα αλλα κανενας δεν παει εκει...
Θα επιβληθει Social Credit System????.........Γτ δεν παει η συζητηση εκει????
Γιατι στους βλαμμενους τα πας λάου-λάου το θεμα
οχι ολα μαζι γιατι μπλοκαρουν
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Τσιπάκι έχει η πιστωτική, τσιπάκι έχει η κάρτα εργασίας τσιπακι έχει το κινητό όπως και κάμερες παντού ιδιωτικές και κρατικές. Αποδεχόμαστε όλα αυτά για να κάνουμε τη δουλειά μας και για να μπορούμε να συμμετέχουμε στην σύγχρονη κοινωνική ζωή και γιατί έτσι είναι τα πράγματα σήμερα. Υπάρχει σημαντικό πρόβλημα με τη συγκέντρωση και επεξεργασία αυτών των δεδομένων (big data analysis που λέμε), συζητιέται διεθνώς αλλά αλλά δυστυχώς το πνευματικό επίπεδο των ΑΡΝΗΤΩΝ (για τις ταυτότητες η και για άλλα πχ εμβόλια) δεν τους επιτρεπει να συμμετάσχουν ή εστω να παρακολουθήσουν τη συζήτηση αυτή
Αρνητές για τα συγκεκριμένα εμβόλια ; Μάλλον αρνητές της λογικής είναι όσοι έτρεξαν να τα κάνουν και ακόμη περισσότερο αυτοί που τα επέβαλλαν ... αλλά τέλος πάντων.

By the way ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου καταγεγραμμένο το ποσοστό που είναι ακόμη και σήμερα εμβολιασμένοι κατά του κορωνοιού , και οι οποίοι θα έχουν φτάσει ποιός ξέρει στις πόσες δόσεις ; (5 - 6 - 7 ;) Η πόσοι σταμάτησαν να εμβολιάζονται μετά την 3η δόση ; Κάτι μου λέει οτι οι τελευταίοι είναι πολλοί.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.059
Πόντοι
12.756
By the way ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου καταγεγραμμένο το ποσοστό που είναι ακόμη και σήμερα εμβολιασμένοι κατά του κορωνοιού , και οι οποίοι θα έχουν φτάσει ποιός ξέρει στις πόσες δόσεις ; (5 - 6 - 7 ;) Η πόσοι σταμάτησαν να εμβολιάζονται μετά την 3η δόση ; Κάτι μου λέει οτι οι τελευταίοι είναι πολλοί.

Γιατι Σάββα μου; :coffee:
θα φτιαξεις κανα πινακακι στο excel και θα βγεις στον Ευαγγελάτο να κάνεις καταγγελίες ; :coffee:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.048
Κριτικές
9
Like
12.995
Πόντοι
3.836
στην πρώτη μου ταυτότητα ήμουν Μαθητής Λυκείου. Μετά έγινε υποχρεωτικό να βγάλουμε καινούρια νομίζω το 2007. Ήμουν 29 χρονών και ακόμη στην ταυτότητα Μαθητής Λυκείου. Για τέτοιες μαλακίες συστήματα μιλάμε.
Πρόσφατα πήγα για ανανέωση διαβατηρίου και με βάλαν να βγάλω καινούρια ταυτότητα. Και τώρα πάλι ταυτότητα. Τι θα γίνει πια;
 
Εγγρ.
26 Οκτ 2022
Μηνύματα
323
Κριτικές
1
Like
790
Πόντοι
81
Εγώ είχα του 1990, την άλλαξα το 2007 για να ταξιδέψω.
Ο μοναδικός λόγος που θα αργήσω όσο μπορώ να βγάλω την καινούρια, είναι που δε θέλω να πάω να δω τους σκυλόμπατσους.
και να δωσεις το 10ευρω ξεχασες να γραψεις
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Η υπάρχουσα ταυτότητα στην Ελλαδα ειναι ενα κρατικο εγγραφο της πουτσας. Εγω με ταυτότητα που την έβγαλα στα 16 πουλησα στα 40 μου ακίνητο, εκανα αποδοχη κληρονομιας και αγόρασα αυτοκίνητο ενω πούλησα και το παλιο... για να καταλάβεις οτι ειμαι εγω στην φωτο θα πρεπει να εισαι Μαντης! Δεν μοιάζω ούτε στο ελαχιστο με τον πιτσιρικα στην φωτο. Πουθενα σε ολη αυτες τις διαδικασίες δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με την ταυτότητα, κανεις δεν ασχολήθηκε... μονο σε ενα ΚΕΠ μια υπάλληλος μου την ειπε γιατι δεν την εχω αλλάξει αλλα και εκει εκανα κανονικά την δουλεια μου.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.540
Πόντοι
206
το ρημαδι το πισι τσιπακι εχει. το ρημαδι το κινητο τσιπακι εχει. το ρημαδι το αυτοκινητο τσιπακι εχει. οι ταυτοτητες σας πειραξαν ελεος χα χα
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.657
Like
10.875
Πόντοι
3.556
Εγώ πάντως όταν θα πάω για καινούργια ταυτότητα θα τους πω τα τσιπς να είναι Τσακίρης τα Lays δεν τα γουστάρω
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Πάντως αυτές που έχουμε τώρα για 15 χρόνια ισχύουν από ότι λέει η σελίδα της αστυνομίας αλλά τις δέχονται παντού περίεργο αυτό ...
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
2.132
Κριτικές
16
Like
13.972
Πόντοι
3.246
Την παρεις δεν την παρεις,ετσι κ αλλιως ξερουν τα παντα για εμας....Αλλου ειναι το ερωτημα αλλα κανενας δεν παει εκει...
Θα επιβληθει Social Credit System????.........Γτ δεν παει η συζητηση εκει????
όπως στην Κίνα λες; βασικά για εκεί το πάνε... με θετικούς ή αρνητικούς πόντους ανάλογα με την κοινωνική σου συμπεριφορά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom