Νέα

POLL Νέα ταυτότητα - θα την πάρουμε ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Καινουρια ή Παλια ?

  • Θα παρω την καινουρια

    Ψήφοι: 215 69,1%
  • Θα κρατησω το μπλε κωλοχαρτο

    Ψήφοι: 96 30,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    311

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.284
Κριτικές
1
Like
35.306
Πόντοι
6.256
Η Παναγιά μαζί μας λοιπόν :priest:
Εγω εχω ψυχολογικο με την παλια ταυτοτητα, ιδια ειχε και ο Καραϊσκάκης ,θα παω αμεσα για τη νεα,
Αν εχει πανω και τζιπάκι ακομα καλυτερα,
Μακαρι να χει το νέο juke.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.844
Πόντοι
8.346
Θέλουν κ 10€ οι πουτανες... Εε ρε μασα που θα πέσει απο τους γαμωμανους
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.170
Πόντοι
2.356
Εμένα η απορία μου είναι η εξής , γιατί δεν το κάνουν όπως με τα διπλώματα που ναι μεν βγήκαν τα καινούργια που είναι πιό μικρά αλλά ισχύουν κανονικά και τα παλιά ;

Οπότε αν το έκαναν έτσι ... όπως τώρα που όποιος θέλει αλλάζει το δίπλωμα , όποιος θα ήθελε θα άλλαζε και την ταυτότητα , problem solved :P

Βέβαια στην περίπτωση της ταυτότητας δεν θα είναι απλά πιο μικρή αλλά θα έχει και άλλες αλλαγές απο τα λίγα που έχω ακούσει. Και συν της άλλης είναι λέει και Ευρωπαική οδηγία.
Και το δίπλωμα μέχρι το 2032 θα υπάρχει. Μετά υποχρεωτική αντικατάσταση. Μέσα στον Ιανουάριο του 2033 θα πρέπει όλοι να έχουν το καινούριο. Οδηγία της ΕΕ κι αυτή.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.888
Like
12.886
Πόντοι
2.606
:rockon:
:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:τα λεγανε οι παπαροκαδες
Το ξυπνητήρι σου χτυπά.Ξεκίνησε η μέρα και κάτω από το δέρμα σου, σου λέω «καλημέρα» Μπορεί να φαίνομαι μικρό μα είμαι όμως κάτι, που θα σφυρίζει στο μυαλό και δεν θα κλείνεις μάτι. Σηκώνω τα τηλέφωνα πηγαίνω και ψωνίζω και όλες τις ανάγκες σου εγώ τις κανονίζω. Σκοτώνω την Συνείδηση.Στη σκέψη βάζω φόρο και τη ζωή σου κυβερνώ από να δορυφόρο. Είμ' ένα τσιπάκι τόσο δα που θα σ ' οδηγήσει στη σκλαβιά πάρε ό,τι ποθείς στον Κόσμο αυτό, μου αρκεί να ζεις χωρίς Θεό. Πολλά θα γίνουν γύρω σου χωρίς να έχεις γνώμη και από παντού θα κλείσουνε της ξεγνοιασιάς οι δρόμοι. Θα γίνω ο προστάτης σου στα χέρια μου όλοι νόμοι και άνεργοι θα μείνουνε παντού οι αστυνόμοι. Τα πάντα ξεπουλήθηκαν και άντε να μιλήσεις σε μένανε λογοδοτούν του Κόσμου οι Κυβερνήσεις. Μερόνυχτα είμαι ξάγρυπνο σε παίζω σαν τα ζάρια και έχω κι έναν κωδικό: τα τρία τα εξάρια! Είμ ' ένα τσιπάκι τόσο δα που θα σ ' οδηγήσει στη σκλαβιά πάρε ό,τι ποθείς στον κόσμο αυτό, μου αρκεί να ζεις χωρίς Θεό. Μονάχος σου με διάλεξες μα όμως πήρα φόρα μια δύναμη σατανική σε ωθεί στην κατηφόρα χωρίς να το αντιληφθείς σου έχω γίνει πάθος για δάκρυα είναι πια αργά, το έκανες το λάθος! Σε φάγανε τα internet και οι πληροφορίες απ' τα αρχεία μου περνούν χιλιάδες ανομίες. Υπόσχομαι ασφάλεια, την δήθεν άνεσή σου μαζί με την Ελευθερία σου θα χάσεις την Ψυχή σου. Είμ' ένα τσιπάκι τόσο δα που θα σ οδηγήσει στη σκλαβιά πάρε ό,τι ποθείς στον κόσμο αυτό μου αρκεί να ζεις χωρίς Θεό.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
:priest::priest::priest::priest::priest::priest:

Και αρκετά το καθυστερήσαμε πιστεύω το νήμα, απορώ πως δεν άνοιξε νωρίτερα.
Τέλος πάντων, σαββατοκύριακο έχουμε κάπως πρέπει να περάσει...


Έρχονται λοιπόν οι νέες ταυτότητες, σούπερ τσιπαρισμένες και επανεγγράψιμες (να τονιστεί αυτό, θα γίνονται updates κάθε τόσο...), με τα gps τους (για απ΄ευθείας διαδρομές στην κόλαση), τα μικρόφωνα που θα μας μιλάνε και άλλον σούπερ ντούπερ hitech εξοπλισμό....

ΥΓ. προσοχή στο anti-virus της νέας ταυτότητας...:confused::confused:

30588686_47.jpg

Η ταυτότητα θα γίνει συνδρομητική υπηρεσία πλέον όπως κάποια έξτρα στα αυτοκίνητα:

Μια δωρεάν ανάγνωση του τσιπ από δημόσια υπηρεσία τον μήνα.
Κάθε επόμενη ανάγνωση 0.3€ + ΦΠΑ.
Ανάγνωση σε άλλη χώρα της ΕΕ 0.75€ + ΦΠΑ(ο οποίος αντιστοιχεί στην χώρα ανάγνωσης + διαφορά λόγο ισοτιμίας σε περίπτωση που η χώρα είναι εκτός ευρώ).

Για προσωπικό επιχειρήσεων το οποίο ταξιδεύει συχνά για επαγγελματικούς λόγους, θα υπάρχει η δυνατότητα αγοράς πακέτου αναγνώσεων σε προνομιακές τιμές υπό την προϋπόθεση ότι κατά την αίτηση θα δηλωθεί το ΑΦΜ της επιχείρησης.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.252
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Εχω καβατζαρει 2 χιλιαδες κομματια απο τις παλιες τις καλες τις ορθοδοξες τις χαρτινες τις πλαστικοποιημενες τις ατσιπαριστες τις χριστιανικες.

οποιος θελει μονο πμ.(μονο για λεφταδες ειναι η αγγελια,η πλεμπα μην με ενοχλησει)
Μπούρδες.
Εχω καβάτζα 5000 τεμάχια από αυτές που ανέγραφαν θρήσκευμα, ευλογημένες από τον κεκοιμημένο Χριστόδουλο.
Όσοι πιστοί προσέλθετε :priest::priest::priest::priest::priest::priest:
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.667
Like
11.132
Πόντοι
3.656
Μπούρδες.
Εχω καβάτζα 5000 τεμάχια από αυτές που ανέγραφαν θρήσκευμα, ευλογημένες από τον κεκοιμημένο Χριστόδουλο.
Όσοι πιστοί προσέλθετε :priest::priest::priest::priest::priest::priest:
ρε μουνη θα μου φας τη δουλεια???!!!
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.452
Like
1.469
Πόντοι
216
μεχρι το 2025 ολοι θα εχουν την νεα ταυτοτητα - θελουν δεν θελουν.
Υπολογίζουν ότι θα έχουν πεθάνει μέχρι τότε, οπότε δεν τους νοιάζει. Ο Δαρβίνος στα καλύτερά του.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
διοργανώνω εκδήλωση διαμαρτυρίας για τα τσιπάκια των ταυτοτήτων.

οποίος θέλει να παραβρεθεί πρέπει να γίνει μέλος στη σελίδα της εκδήλωσης στο Facebook (δεκτά μόνο ορίτζιναλ προφίλ με φωτογραφία) και υποχρεωτικό tag & share location στην εκδηλωση για να παρουμε hype και να ανεβασουμε τα τa stats της εκδηλωσης.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.049
Κριτικές
9
Like
12.995
Πόντοι
3.836
μαλακίες και με τα εμβόλια θα πιάναμε παντού wifi αλλά που;
Εγώ τις θέλω ακόμη πιο τσιπαρισμένες. Θέλω να εκπέμπω σήμα όπου πηγαίνω. Θέλω να με παρακολουθούν για να νιώθω ότι κάποιος ασχολείται μαζί μου. Θέλω να ξέρω ότι κάτοχοι διδακτορικού στην ΕΥΠ γράφουν στην αναφορά τους πως πίνω τον καφέ μου και πόσες φορές τον παίζω κάθε μέρα. Θέλω να πιάνω wifi παντού. Θέλω η google να έχει ένα σκληρό δίσκο με τα δεδομένα μου. Θέλω να γίνω φίλος με Εβραίους πλούσιους να με βάλουν στα κόλπα. Ζητάω πολλά;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
Θέλω να με παρακολουθούν για να νιώθω ότι κάποιος ασχολείται μαζί μου. Θέλω να ξέρω ότι κάτοχοι διδακτορικού στην ΕΥΠ γράφουν στην αναφορά τους πως πίνω τον καφέ μου και πόσες φορές τον παίζω κάθε μέρα. Θέλω να πιάνω wifi παντού. Θέλω η google να έχει ένα σκληρό δίσκο με τα δεδομένα μου. Θέλω να γίνω φίλος με Εβραίους πλούσιους να με βάλουν στα κόλπα. Ζητάω πολλά;
σκεφτηκες να δηλωσεις συμμετοχη στο μπιγκ μπραδερ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom