Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 348K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
1. ο λόγος και η γραφή ενός ανθρώπου φανερώνει την ποιότητα και το επίπεδο καλλιέργειας του. σκατά λοιπόν.
2. βρήκατε κάποιους σπουδαστές που πλην ενός, έχουν υπηρεσία ενός μηνός για εκδηλώσετε τα κόμπλεξ σας. σε ποιόν τα σκατά λοιπόν; 

Kαλα ο γραφων δικαιουται να κανει κριση για το στρατο μια και ειναι υπηρεσια, αγαθο που πληρωνει απο την τσεπη του. Εγω θα προτεινα το εξης. Οποιος θελει να απεμπλακη και να μη πληρωνει μια.
Αλλα αν γινει κατι δεν εχουν δικαιωμα προστασιας. Καθαριζουν μονοι τους. Ξηγημενα απο τωρα :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Στρατιωτικός κι εσύ να υποθέσω έ;

Τί ακριβώς "σπουδάζουν" τα παιδιά; Πως να γκαρίζουν και πως να βαράν προσοχή σα πρόβατα;

Δε με χαλάνε μόνο τα παιδιά; Δες τους γονεις. Μες τη δουλοπρέπεια. Χαίρονται που το καμάρι τους έβαλε επιτέλους στολή. Μπορεί να τρώει το καβλί τώρα αλλά "ετσι πρέπει", "μόνο έτσι θα μάθουν"... "τα αγαθά κόποις κτώνται" που λέει και ο άλλος εκεί. Σε λίγο θα παίρνει 900Ε το μήνα και θα δίνει εντολές. Θα φοράει και στολή! (Έλεος...)

Και οι καραβανάδες με χαλάνε. Φέρνουν βόλτα καμαρώνουν σα το γύφτικο σκεπάρνι και λένε ένα κάρο ηλίθια τσιτάτα και μπούρδες. Ότι δηλαδή θα γίνει πόλεμος, αυτός ο πανίβλακας θα ηγηθεί του στρατού... και θα χουμε και ελπίδες να σωθούμε. Δε νομίζω.

εννοια σου και στον ιδιωτικο τομεα εχει μεγαλυτερη δουλοπρεπεια. μπορει να μην απαντας γκαριζοντας οταν σου απευθυνουν το λογο αλλα τις πιπες με καταποση τις εχεις ημερησια διαταξη.
να υποθεσουμε με τη σειρα μας οτι δεν εχεις δουλεψει? η μηπως δουλευεις δημοσιο
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Kαλα ο γραφων δικαιουται να κανει κριση για το στρατο μια και ειναι υπηρεσια, αγαθο που πληρωνει απο την τσεπη του. Εγω θα προτεινα το εξης. Οποιος θελει να απεμπλακη και να μη πληρωνει μια.
Αλλα αν γινει κατι δεν εχουν δικαιωμα προστασιας. Καθαριζουν μονοι τους. Ξηγημενα απο τωρα :grin:




δεν διαφωνώ καθόλου στο να κρίνει οποιοσδήποτε, άλλωστε με την ανάδειξη των στρεβλών βελτιώνεται κάτι. μόνο που για να κρίνεις οτιδήποτε θα πρέπει να έχεις την υποδομή να το κάνεις.
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
τα αγαθα κοποις κτωνται και εκτος στρατου!!!
Μου θυμιζεις κατι κομπλεξικα τυπακια που ειχα στο κεντρο οταν πηγα φανταρος που φωαναζαν επειτηδες,καναν φασαριες ειχαν προβλημα προσαρμογης , κατωτερωτητας, δεν θελανε να χερετανε να βαρανε προσοχη , φωναζανε οτι ποιος εισαι εσυ ΡΕ που θα σε χερετησω?? εγω ειναι 28 χρονων (ελεγ του Ανθ/γου που ηταν 22) !!
ολλα τα καναν και ειπαν και 1 τραγουδι!!
αυτα τα ατομα ΕΓΩ προσωπικα τα χαρακτηριζω ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ και ΑΜΟΡΦΩΤΑ (και στενομυαλους)
(διοτι το ιδιο μου χε τυχει στην μοναδα, μου λεει ο αλλος να το κανεις ο ποτσιρικος εγω δεν το κανω....του λεω θα το κανεις και θα πεις και 1 τραγουδι....δλδ ο γιατρος που ειναι πιτσιρικας σ ενα νοσοκομειο και η νοσοκομ 50 χρονων δεν της λεει τι να κανει????
εχω φιλο χημ μηχανικο ειναι σε εταιρια 29 χρονων και οι υπαλληλοι του μιλανε στον πληθ. και ειναι 50?? so what? ενας μηχ. σ ενα εργοταξιο δεν θα δωσει εντολες????( και ας ειναι τα μαστορια 10 χρονια μεγαλυτεροι....εντολη δινεις , δεν τον προσβαλεις, ουτε τον θεωρεις κατωτερο!!!!!

Καταλαβαίνεις ότι με αυτά που γράφεις αυτοαναιρείσαι;
Δηλαδή ποιος είναι ο κομπλεξικός, αυτός που αρνείται να βαρέσει προσοχή γιατί δεν υπάρχει λόγος να το κάνει και είναι ελεύθερο άτομο ή εσύ που σώνει και ντε θες να τον δεις να βαράει γιατί έτσι "πρέπει"/θέλεις;

Στο φίλο σου το μηχανικό μιλάνε στον πληθυντικό γιατί κέρδισε το σεβασμό των υπαλλήλων του. Οι πανίβλακες στο στρατό κοιτάνε να σου τον επιβαλλουν, γιατί μόνο αυτό μπορουν να κάνουν... οι κομπλεξικοί.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Καταλαβαίνεις ότι με αυτά που γράφεις αυτοαναιρείσαι;
Δηλαδή ποιος είναι ο κομπλεξικός, αυτός που αρνείται να βαρέσει προσοχή γιατί δεν υπάρχει λόγος να το κάνει και είναι ελεύθερο άτομο

βρε μαλακα μας εχεις ζαλισει με την ηλιθιοτητα σου πια. εσυ θα πας με μπλουτζιν σε μια δουλεια που απαιτει κουστουμι και γραββατα, επειδη εισαι ελευθερο ατομο και τσαμπουκας?
αει τραβα δουλεψε πρωτα. μπουλη.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
δεν διαφωνώ καθόλου στο να κρίνει οποιοσδήποτε, άλλωστε με την ανάδειξη των στρεβλών βελτιώνεται κάτι. μόνο που για να κρίνεις οτιδήποτε θα πρέπει να έχεις την υποδομή να το κάνεις.

τα λεμε με το καλο και δε νογαει. θελει το μπινελικι του
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
ελα να σου πω....Αμα σε "χαλαμε" καντην απο εδω και κοφτο μεσημεριάτικα..Μπες σε άλλα thread και γραψε οτι γουσταρεις...Εδω το νημα λέει "Πολεμικό Ναυτικό", το άνοιξα εγω και δεν επιτρέπω σε κανενα να βγαζει τα κόμπλεξ του χωρίς επιχειρηματα...
ΥΓ:Με το Μπεγλίτη καμια σχέση???

Κόμπλεξ χωρίς επιχειρήματα; Το βίντεο δηλαδή τί έιναι;

Όταν θα γίνεις moderator στο forum ρίξε μου ban. Μέχρι τότε θα γράφω όπου θέλω. Για την ώρα περιορίσου στο να διατάζεις τα πρόβατα στο πλοίο σου... να μη καταπιέζεις και τα κόμπλεξ που αναφέραμε.
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
βρε μαλακα μας εχεις ζαλισει με την ηλιθιοτητα σου πια. εσυ θα πας με μπλουτζιν σε μια δουλεια που απαιτει κουστουμι και γραββατα, επειδη εισαι ελευθερο ατομο και τσαμπουκας?
αει τραβα δουλεψε πρωτα. μπουλη.

Κι άλλος στρατιωτικός;

Δε θα πάω ρε καραγκιόζη να δουλέψω εκεί. Τους γράφω στα παπάρια μου. Εσύ που είσαι γυμνοσάλιαγκας να πας. Πάρτους και μια πίπα άμα καβλώσουν.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Καταλαβαίνεις ότι με αυτά που γράφεις αυτοαναιρείσαι;
Δηλαδή ποιος είναι ο κομπλεξικός, αυτός που αρνείται να βαρέσει προσοχή γιατί δεν υπάρχει λόγος να το κάνει και είναι ελεύθερο άτομο ή εσύ που σώνει και ντε θες να τον δεις να βαράει γιατί έτσι "πρέπει"/θέλεις;

Στο φίλο σου το μηχανικό μιλάνε στον πληθυντικό γιατί κέρδισε το σεβασμό των υπαλλήλων του. Οι πανίβλακες στο στρατό κοιτάνε να σου τον επιβαλλουν, γιατί μόνο αυτό μπορουν να κάνουν... οι κομπλεξικοί.
στον φιλο μου μιλανε στον πλυθ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!! δεν το κερδισε,απλα ειναι η θεση του τετοια που επιβαλεται να του μιλανε στον πληθ,,,,φανταζομαι οτι καποιοι που ειναι ισως και 50 να μην γουσταρουν αλλα τι να κανουμε!! δεν ειμαστε ολλοι ισα κ ομοια!!!
(χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα σαι ευγενικος ή οτι θα υποτιμας τους αλλους λογω της θεσης σου!!)
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Δε θα πάω ρε καραγκιόζη να δουλέψω εκεί. Τους γράφω στα παπάρια μου. Εσύ που είσαι γυμνοσάλιαγκας να πας. Πάρτους και μια πίπα άμα καβλώσουν.
παντως απ τα συμφραζομενα σου (και χωρις παρεξηγηση κιολας)
μου δινεις να καταλαβω 1 ατομο χωρις εμπειρια στον ιδιωτικο τομενα οπου σε πατανε στην κυριολεξια!
η διαταγη και η <πιπα> (ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟ)  παει συνεφο!!! ειδικα σε μεγαλες εταιριες που χεις μανατζερ προισταμενο και παει λεγοντρας μεχρι το αφεντικο.....εκει να δεις τι γινεται....!

σηκωνω τα χερια ψιλα!!!!

 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
στον φιλο μου μιλανε στον πλυθ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!! δεν το κερδισε,απλα ειναι η θεση του τετοια που επιβαλεται να του μιλανε στον πληθ,,,,φανταζομαι οτι καποιοι που ειναι ισως και 50 να μην γουσταρουν αλλα τι να κανουμε!! δεν ειμαστε ολλοι ισα κ ομοια!!!
(χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα σαι ευγενικος ή οτι θα υποτιμας τους αλλους λογω της θεσης σου!!)





είναι διαφορετικό ο σεβασμός (και ο πληθυντικός είναι ένδειξη του) στη συγκεκριμένη θέση της ιεραρχίας της εταιρίας και διαφορετικό η εκτίμηση που τρέφει κάποιος για το ίδιο πρόσωπο που μπορεί να είναι μηδενική. αλλά τι κάθομαι και παιδεύομαι...βαθιές έννοιες...
 

sotiris83

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2012
Μηνύματα
40
Like
0
Πόντοι
0
σε περιμένω για μια "ξενάγηση", για να αλλάξεις γνώμη
Καπ'τανιο, αφού η ΠΑ εξασφαλίσει την αεροπορική υπεροχή και βομβαρδίσει τους κύριους στόχους και αφού ο ΕΣ εμπλακεί για να καταστείλει τις τελευταίες εστίες εχθρικής δραστηριότητας, στο τέλος θα κληθεί το ΠΝ για να οργανώσει την δεξίωση για τον εορτασμό της νίκης. Καπ'τανιο, αστειέυομαι, αλλά το ξέρεις κι εσύ αν δεν εμπλακούν χερσαία τμήματα, δεν γίνεται δουλειά. Μια χαρά εξέλιξη ο πόλεμος μέσα από οθόνες ΗΥ, αλλά και στην εποχή που θα πολεμάει ο άνθρωπος με ακτίνες LASER υψηλής ισχύος, τα τελικά αποτελέσματα θα κρίνονται από τους βρωμοποδαράδες. Και στραταίο συνάδελφό σου να ρωτήσεις για την συμπεριφορά των μαθητών της ΣΜΥ που φαίνονται στο βίντεο, κι αυτός θα σου πει πως οι μαθητές γκαρίζουν σαν ηλίθιοι, αλλά πως να το κάνουμε είναι το αναγκαίο κακό για να μπει κανείς στο κλίμα της στρατιωτικής πειθαρχίας. Και κάτι ακόμη καπ'τανιο, με όλη την καλή διάθεση. Το φόρουμ, δεν σου ανήκει, ούτε πληρώνεις εσύ για αυτό. Κατά συνέπεια, ούτε το παρόν thread σου ανήκει, ούτε μπορείς να έχεις απαιτήσεις για το ποιός γράφει και τι θα γράφει. Εφόσον πρόκειται για κάτι που δεν είναι ιδιοκτησία σου και δεν έχεις δικαίωμα να επέμβεις, μπορεί να μπει ο καθένας και να γράψει ότι μαλακία του κατέβει στο κεφάλι. Το εάν αυτά που γράφει ο κάθε ένας από εμάς είναι αξιόπιστα ή μαλακίες, θα το κρίνει ο κάθε αναγνώστης ξεχωριστά. Το εάν θα πέσει σκούπα και θα σβηστούν γραπτά, πάλι δεν είναι δική σου δουλειά επειδή για αυτό το λόγο υπάρχει ο γενικός διαχειριστής του φόρουμ. Σε κάθε άλλη περίπτωση που διαφωνείς με τους όρους λειτουργίας του φόρουμ, ή εάν δεν σου αρέσει η κατανομή ιεραρχίας και το γεγονός πως κάποιος άλλος έχει το δικαίωμα να επιβάλει την τάξη στο φόρουμ ενώ εσύ όχι, μπορείς να δημιουργήσεις ένα δικό σου φόρουμ, να βρεις μέλη και να συζητάτε μόνο αυτά που εσύ θα εγκρίνεις.

Όσο για τον φίλο (Mexikanos νομίζω?) που ανέφερε πως κατά την διάρκεια της στρατιωτικής του θητείας οι ανώτεροί του του "επέβαλαν σεβασμό" θα ήθελα να τον διορθώσω με κάθε καλή διάθεση. Ο σεβασμός, δεν επιβάλεται, αλλά κερδίζεται. Αυτό που ίσως του επιβλήθηκε, ήταν η πειθαρχία και ίσως ο φόβος της ποινής. Ο σωστός ηγέτης, είτε πρόκειται για προϊστάμενο αξκό είτε για εργοδότη, γνωρίζει πως να διαχειρίζεται ανθρώπους. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν στούρνοι και εγωμανείς τόσο στο στρατιωτικό επάγγελμα, όσο και στον ιδιωτικό βίο. Δεν φταίει ο "στρατός" για αυτό, αλλά οι γονείς και οι δάσκαλοι που έπλασαν την ψυχολογία και του προϊσταμένου που θεωρεί ενδεχομένως πως έχει περισσότερη εξουσία, αλλά και του υφισταμένου που δεν δέχεται μύγα στο σπαθί του και θεωρεί πως αυτός και μόνο είναι το κέντρο του σύμπαντος. Κι εσύ ρε Mexikane, ήμαρτον βρε αδερφάκι μου, μη βγάζεις τόσο χολή. Αν σου έκατσε ένας μαλάκας προϊστάμενος στην στρατιωτική σου θητεία, δεν σημαίνει οτι θα ισοπεδώσουμε την Άμυνα.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
είναι διαφορετικό ο σεβασμός (και ο πληθυντικός είναι ένδειξη του) στη συγκεκριμένη θέση της ιεραρχίας της εταιρίας και διαφορετικό η εκτίμηση που τρέφει κάποιος για το ίδιο πρόσωπο που μπορεί να είναι μηδενική. αλλά τι κάθομαι και παιδεύομαι...βαθιές έννοιες...
ενοειται οτι η εκτιμηση μπορει να ειναι μηδενικη παρολο που (αναγκαστικα) μιλας στον πληθ. !!!!!
ετσι δεν ειναι!!?
το ιδιο ακριβως και στον στρατο!! (αναγκαστικο ειναι και στις 2 περιπτωσεις)
εγω Προσωπικα (καθαρα απο την δικη μου εμπειρια) (που πηγα και τα ειδα με τα ματια μου) καταλαβα οτι τα ΕΠ.ΟΠ και οι ΕΜΘ ειναι αυτοι (το 90%) καρακομπλεξικοι που το παιζουν παρα οι αξιωματικοι!!
επειδη οταν ημουν φανταρος οι υπολοχαγοι τοτε (25αρηδες) ηταν και γαμω τα ατομα , μονο που δεν παιζαμε σφαλιαρες!! (οπως αντιστοιχο σεβασμο ειδα και απο υψηλοβαθμους ειδικα οταν ησουν σπουδαγμενος κοι σωστος στα καθηκοντα σου)
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
χαιρομαι που συμφωνουμε!!
ειναι αυτο που ειπε ο Sotiris παραπανω οτι ο σεβασμος κερδιζεται δεν απαιτειται! εκτος απο εργοδοτης αφεντικο ή ανωτερος αξιωματικος πρεπει να εισαι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ....!!
ΑΛΛΑ η πειθαρχεια απαιτειται οπως αναφερθηκε!!!  (να στο πω χωριατικα,αν δεν εισαι καλος τσομπανης τα προβατα θα παν αλλου για αλλου)
οπως στον στρατο ενας αξιωματικος αφησει τα φανταρια να κανουν οτι θελουν (που θα το ξεφτυλησουν)
ετσι και ενας μηχανικος πρεπει να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ και τα μαστορια να πειθαρχησουν (οχι να βαρεσουν και προσοχη :cheesy: ) διοτι αν τα αφησεις ελευθερα ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ και οταν γινει θα γινουν ολλα μισα και μικουτρουλα.....
και ο αγιος φοβερα θελει!! (παντου ισχυει) (φιλος εχει καφετερια απο τις καλυτερες στην πολη και την δουλευει γαμιοντας! ειναι οληηη μερα εκει ! βοηθαε-σερβιρει και ο ιδιος, το προσωπικο ειναι ολλοι ενας και ενας! (υπολογιζω50-60 ατομα προσωπικο χειμωνα και 120-130 το καλοκαιρι που καποιοι ειναι μεγαλυτεροι του! τους ριχνει ΣΚΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ! αλλα πινουν αγκαλια και σφηνακια!!! ) (σπανια τετοια σχεση)
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
χαιρομαι που συμφωνουμε!!
ειναι αυτο που ειπε ο Sotiris παραπανω οτι ο σεβασμος κερδιζεται δεν απαιτειται! εκτος απο εργοδοτης αφεντικο ή ανωτερος αξιωματικος πρεπει να εισαι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ....!!
ΑΛΛΑ η πειθαρχεια απαιτειται οπως αναφερθηκε!!!  (να στο πω χωριατικα,αν δεν εισαι καλος τσομπανης τα προβατα θα παν αλλου για αλλου)
οπως στον στρατο ενας αξιωματικος αφησει τα φανταρια να κανουν οτι θελουν (που θα το ξεφτυλησουν)
ετσι και ενας μηχανικος πρεπει να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ και τα μαστορια να πειθαρχησουν (οχι να βαρεσουν και προσοχη :cheesy: ) διοτι αν τα αφησεις ελευθερα ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ και οταν γινει θα γινουν ολλα μισα και μικουτρουλα.....
και ο αγιος φοβερα θελει!! (παντου ισχυει)



το ανθρώπινο κομμάτι έχει βασικότατο ρόλο, αν το παραβλέψεις τους έχασες.
επίσης ο ηγέτης (όχι μόνο ο στρατιωτικός) θέτει στόχους και προσπαθεί  να κάνει το άτομο μέλος της ομάδας. αυτό μπορεί να γίνει είτε με εξαναγκασμό σε πειθαρχία αν απαιτείται αλλά το καλύτερο είναι, ιδιαίτερα στους Έλληνες που είναι εκ φύσεως απείθαρχος λαός, να τον κερδίσεις και έτσι το άτομο κάνει όχι μόνο με προθυμία αυτό που ζητάς αλλά συνήθως περισσότερα από ότι περιμένεις.
απ΄την άλλη υπάρχουν στιγμές που η πειθαρχία βοηθά στην επίτευξη του στόχου, ιδιαίτερα όταν αυτός είναι παράτολμος, φαίνεται ανέφικτος ή και παράλογος. παραδείγματα πολλά που η πειθαρχία (και αυτή) οδήγησε στο αποτέλεσμα, γραμμένα σε βιβλία της πολεμικής ιστορίας των Ελλήνων.
αν σου τύχει διάβασε αυτό το βιβλίο, είναι ένα παράδειγμα πειθαρχίας και εμμονής στο στόχο:
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΜΕΡΑΡΧΙΑ
Η ΚΑΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΝΕΩΤΕΡΩΝ ΜΥΡΙΩΝ
ΑΜΠΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

αναφέρεται  στην κάθοδο της Ανεξαρτήτου Μεραρχίας κατά την οπισθοχώρηση των Ελληνικών στρατευμάτων τον Αυγ του 1922 και η οποία πλήρως αποκομμένη από τους υπόλοιπους στρατιωτικούς σχηματισμούς, που επιχειρούσαν στην Μικρά Ασία, έδωσε πολλές νικηφόρες μάχες αντιμετωπίζοντας άτακτες, άλλα και οργανωμένες μονάδες του εχθρού. Διέσχισε πάνω από 630 χιλιόμετρα μέσα σε εχθρικό έδαφος έχοντας υπό την διοίκηση της μόνο δύο συντάγματα πεζικού και μία τεράστιου μεγέθους εφοδιοπομπή. Μετά από 17 ημέρες συντεταγμένης οπισθοχώρησης, με μέσο όρο 14 ώρες πορεία την ημέρα, έφτασε στην Δεκελή όπου επιβιβάστηκε σε πλοία και μεταφερθεί στην Μυτιλήνη.
μια ιδέα μπορείς να πάρεις εδώ:[URL unfurl="true"]http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BD%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B7_%CE%9C%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AF%CE%B1[/url]
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
;) ΧΙΙ ! 12η μεραρχια πλεον !! οπου και υπηρετησα!! :cheesy: :grin: :2funny: και κατεβηκα και στο ιδιο κτηριο της μεραρχιας για ενα μικρο διαστημα!!! καλα με τοσο κοσμο που χει (οπλα,σωματα) η μιση ελλαδα εχει περασει!!!
τεσπα συμφωνουμε!! απλα ατομα σαν τον Mexikanos_ ειμαι περιεργος....να τα δω με τι σχολουνται στην καθημερηνοτητα τους!!!
αληθεια! το παιζουνε τοσο ανταρσυα οπως ειχα κατι συμμαθητες ...κοντρα σε ολλα και τωρα 1-2 απ αυτους ειναι στον στρατο!!!  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom