Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 348K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Το πηρατε το μήνυμα βλέπω..Αντε τώρα  να ξεκατινιαστείτε σε κανενα thread του στυλ "που ειναι ο Λαλακης"..........


Μάλλον παρεξήγησες το τι έγραψα.
Ισως να φταίει οτι δεν το συνέταξα ορθά. Μαζί σου είμαι. Το σχόλιο δεν ήταν για σένα αλλά για αυτούς που έκαναν την κριτική για όλους του ΠΝ και τους έβαλαν όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Ξέρουμε και οι δυο μας οτι όλα δεν είναι όπως φαίνονται.

Αλήθεια λες ο σκύλος να έχει το ίδιο όνομα με το σκάφος?
 

Sexwarning

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Αντί να πουλας τσαμπουκά εκεί που δεν έχεις δίκιο, ψάξε να βρεις τους μαλάκες που πέταγαν το σκύλο στη θάλασσα, και πήδα τους.

Πρέπει να ξεκινήσει πρώτα από τον κυβερνήτη του ρυμουλκού.Αν είναι από την ίδια σχολή (ΣΝΔ) και δεν είναι ΣΕΑ,ισχύει το "Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει;".Άσε που τα "καλόπαιδα" μπορεί να έχουν βύσμα κανέναν "κλαρούχο" στο ΓΕΝ και να τρέμει μην πάρει καμιά δυσμενή...
Πάντως έπρεπε αυτεπαγγέλτως να έχει παρέμβει ο εισαγγελέας του Ναυτοδικείου...
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Ποτε δεν καταλαβα τι ειδους αντισταση εκανε  ο  νικος παππας που πηρε το βελος και το πηγε στην Ιταλια.
Και τωρα εχει καταλυθει η δημοκρατια απο τους προδοτες, συνεπως ας παρουν καμια φρεγατα να πανε στο μαροκο, και μερικα leopard να τα πανε στα σκοπια.
Το μονο θετικο απο την υποθεση ειναι οτι σωθηκε και δεν εγινε ξυραφακια ενας θρυλος των θαλασσων, ενα αντιτορπιλικο τυπου φλετσερ.
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Ποτε δεν καταλαβα τι ειδους αντισταση εκανε  ο  νικος παππας που πηρε το βελος και το πηγε στην Ιταλια.
1) Αποδυνάμωσε την εικόνα της χούντας στο εξωτερικό. Ακούστηκε (διεθνώς) ότι ένα ολόκληρο πολεμικό πλοίο την κοπάνησε γιατί οι συνθήκες στην Ελλάδα ήταν απαράδεκτες.
2) Ρϊσκαρε το να τον πιάσουν οι Ιταλοί, να τον πακετάρουν σε ένα αεροπλάνο, και να τον στείλουν πίσω πεσκέσι στη χούντα. Δεν θα καλοπέρναγε, δε διαβεβαιώνω.

Ήταν τυχερός που εκείνη την εποχή δεν παζάρευαν οι Ιταλοί καμιά σύμβαση με την Ελλάδα, γιατί αν ήταν έτσι, θα αποτελούσε "αντικείμενο διαπραγμάτευσης" η παράδοση του.
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
1) Αποδυνάμωσε την εικόνα της χούντας στο εξωτερικό. Ακούστηκε (διεθνώς) ότι ένα ολόκληρο πολεμικό πλοίο την κοπάνησε γιατί οι συνθήκες στην Ελλάδα ήταν απαράδεκτες.
2) Ρϊσκαρε το να τον πιάσουν οι Ιταλοί, να τον πακετάρουν σε ένα αεροπλάνο, και να τον στείλουν πίσω πεσκέσι στη χούντα. Δεν θα καλοπέρναγε, δε διαβεβαιώνω.

Ήταν τυχερός που εκείνη την εποχή δεν παζάρευαν οι Ιταλοί καμιά σύμβαση με την Ελλάδα, γιατί αν ήταν έτσι, θα αποτελούσε "αντικείμενο διαπραγμάτευσης" η παράδοση του.
μιας και τον εχω γνωρισει απο κοντα,θα πω¨μονο οτι  ηταν ενα λαμογιο απλα
 

treflejack

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.230
Like
0
Πόντοι
16
μιας και τον εχω γνωρισει απο κοντα,θα πω¨μονο οτι  ηταν ενα λαμογιο απλα
Εγώ έχω γνωρίσει προσωπικά τον τότε σημαιοφόρο Γκορτζή (νυν εν αποστρατεία) του πληρώματος του 'Βέλους'. Περίπου πριν 15 χρόνια όταν (πλοίαρχος ων) ήταν διοικητής της ΝΔΒΕ στο Καραμπουρνάκι.

Καταπληκτικός τύπος.
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
1) Αποδυνάμωσε την εικόνα της χούντας στο εξωτερικό. Ακούστηκε (διεθνώς) ότι ένα ολόκληρο πολεμικό πλοίο την κοπάνησε γιατί οι συνθήκες στην Ελλάδα ήταν απαράδεκτες.
2) Ρϊσκαρε το να τον πιάσουν οι Ιταλοί, να τον πακετάρουν σε ένα αεροπλάνο, και να τον στείλουν πίσω πεσκέσι στη χούντα. Δεν θα καλοπέρναγε, δε διαβεβαιώνω.

Ήταν τυχερός που εκείνη την εποχή δεν παζάρευαν οι Ιταλοί καμιά σύμβαση με την Ελλάδα, γιατί αν ήταν έτσι, θα αποτελούσε "αντικείμενο διαπραγμάτευσης" η παράδοση του.

Ο νεκρος δεδικαιωται.
Αλλα. Ενας κινηματιας ενος "βασιλικου" πραξικοπηματος ειναι πρωτοστατης δημοκρατιας...?

Τοτε, και το 1968 ο τεως ειναι πρωτομαστορας δημοκρατης...

Η τρωση της εικονας της χουντας, παντα κατα την ταπεινη γνωμη μου προσφιλεστατε, με την "παλινορθωση" της "δημοκρατιας" (the  greek style/version of it),  αποτελει αντιπαροχη του Kissinger για την απωλεια του κλειδιου της ανατολικης Μεσογειου απο τα χερια μας, προς οφελος ουσιαστικα των Ισραηλιτων που δεν μπορουσαν να ρισκαρουν να περικυκλωθουν με το φλερτ του Μακαριου προς την Ε.Σ.Σ.Δ.

και φυσικα αυτοι που το υλοποιησαν τοτε στο ΓΕΝ (μιλουσαν και απταιστα τα αγγλικα, τρομαρα μας) και το ΓΕΣ και το ΓΕΑ, απελαβαν ολες τις τιμες εν ζωη, αντι να δικαστουν εκει που επρεπε και οπως τους επρεπε, με την κατηγορια που τους επρεπε, οταν καποιος συνομωτει υπερ εχθρων της Πατριδας (αυτο αραγε πώς λεγεται?).

η αποχαυνωση μας αποτελει την εξασφαλιση του οτι η ιστορια θα επαναληφθει ως φαρσα/τραγωδια εις βαρος μας.......
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Εγώ έχω γνωρίσει προσωπικά τον τότε σημαιοφόρο Γκορτζή (νυν εν αποστατεία) του πληρώματος του 'Βέλους'. Περίπου πριν 15 χρόνια όταν (πλοίαρχος ων) ήταν διοικητής της ΝΔΒΕ στο Καραμπουρνάκι.

Καταπληκτικός τύπος.
επισης τον εχω "γνωρισει" παει πακετο με τον παππα.Καλος κολακας
 

magoyras

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2006
Μηνύματα
367
Like
26
Πόντοι
1
Εγω λέω να εξαφανιστούν απο το thread οι "καταγγελοντες" και οι περί αυτών συμφωνούντες γιατί ποσταρουν ΜΑΛΑΚΙΕΣ!Τέρμα οι ευγένειες,οποιανού αρέσει το ΠΝ..Σε όποιον δεν αρέσει ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!

Τετοιο Π.Ν. σαν αυτο που παρουσιαζουν τα ιδια τα μελη του στα παραπανω βιντεο ναυαρχουκο καλυτερα να το βουλιαξουν να παει στο διαολο..
Οι ενοπλες δυναμεις ναυαρχουκο πρεπει να εμπνεουν ΣΕΒΑΣΜΟ και οχι ΧΛΕΥΑΣΜΟ..
Καταλαβες ναυαρχουκο που μας εγινες και δερβεναγας ?
Μονιμας εσυ στις ενοπλες δυναμεις ? Εφεδροι εμεις..αλλα αποτι φαινεται εμεις τις σεβομαστε ενω εσυ τις εχεις χεσμενες..απλα να εισαι βολεμενος μην σου γαμηθει η καριερουλα ναυαρχουκο και να τραβας φωτο τους κωλους απτις συναδελφους σου σε ενδιαφερει..καριεριστα μου εσυ...!!
Οποτε επετρεψε μου να χρησιμοποιησω με μια μικρη παραλλαγη την φραση που εσυ ο ιδιος χρησιμοποιησες..... "Σε οποιον μονιμοκαραβανοναυαρχουκο δεν αρεσει..ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ" μπορεις να γινεις φωτογραφος ναυαρχουκο...
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
οποιανού αρέσει το ΠΝ..

αξιοτιμε Ναυαρχε, με τοσα δισεκατομμυρια σε εξοπλισμους, την 31η Ιανουαριου 1996, το ελικοπτερο που απονηωθηκε για Μικρα Ιμια, ειχε κατι αντιστοιχο με το παρακατω?

 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
αξιοτιμε Ναυαρχε, με τοσα δισεκατομμυρια σε εξοπλισμους, την 31η Ιανουαριου 1996, το ελικοπτερο που απονηωθηκε για Μικρα Ιμια, ειχε κατι αντιστοιχο με το παρακατω?

Όχι φίλε, δεν ειχε...Γιατί αμα είχε δε θα ειχανε γινει πλατείες και δρόμοι οι "ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΙ" και "ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΙ", "ΕΝΣΤΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ", που επέβαιναν..ας οψονται τα καθηκια που αναφερεις στο avatar σου...
ΥΓ: Στους καλοπροαίρετους απαντάω, στους κακεντρεχείς ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Όχι φίλε, δεν ειχε...Γιατί αμα είχε δε θα ειχανε γινει πλατείες και δρόμοι οι "ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΙ" και "ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΙ", "ΕΝΣΤΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ", που επέβαιναν..ας οψονται τα καθηκια που αναφερεις στο avatar σου...
ΥΓ: Στους καλοπροαίρετους απαντάω, στους κακεντρεχείς ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ!

ναυαρχιδούλη μην μου στεναχωριέσαι... τις δεξιώσεις και τα θέρετρα δεν πρόκειται να τα καταργήσουν  :grin:
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
ναυαρχιδούλη μην μου στεναχωριέσαι... τις δεξιώσεις και τα θέρετρα δεν πρόκειται να τα καταργήσουν  :grin:
Tα ποια???? Ναρκωτικά παιρνεις μου φαινεται..Δεξιώσεις δε γινονται εδω και μια τριετία,όσο για τα θερετρα σε αυτά ποιος παταει?Εγω δεν εχω παει ποτέ μου.....
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
454
Κριτικές
9
Like
315
Πόντοι
281
τα ΚΕΔΑ δεν υπαρχουν δηλαδη ; Πριν πεις οτιδηποτε φιλτατε admiral μαθε οτι εχω υπηρετηση σε ΕΑΑΝ και ΜΤΝ
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Ποσοι ελληνες ναυαρχοι ξερουν κολυμπι αραγε?
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
αξιοτιμε Ναυαρχε, με τοσα δισεκατομμυρια σε εξοπλισμους, την 31η Ιανουαριου 1996, το ελικοπτερο που απονηωθηκε για Μικρα Ιμια, ειχε κατι αντιστοιχο με το παρακατω?

Γιατί έχουν τώρα?
 

Sexwarning

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Tα ποια???? Ναρκωτικά παιρνεις μου φαινεται..Δεξιώσεις δε γινονται εδω και μια τριετία,όσο για τα θερετρα σε αυτά ποιος παταει?Εγω δεν εχω παει ποτέ μου.....

Ένας γείτονας-μόνιμος υπαξιωματικός- πέρσι υπηρετούσε στη Ναυτική Βάση Νοτίου Ευβοϊκού και μου έλεγε ότι έτρεχε σαν παλαβός,όντας γκαρσόνι (θαλαμηπόλος Β'αν δεν κάνω λάθος)

Παλιά είχε και στο...Πέραμα,είχε πάει ο ξαδερφός μου με αποσπαση κάπου το 1997 αν δεν κάνω λάθος.Χημικός με διδακτορικό και τον έστειλαν για αγγαρείες στο Θέρετρο του Περάματος!!!!
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
τα ΚΕΔΑ δεν υπαρχουν δηλαδη ; Πριν πεις οτιδηποτε φιλτατε admiral μαθε οτι εχω υπηρετηση σε ΕΑΑΝ και ΜΤΝ
ΚΕΔΑ????Για καντο λιανά γιατι δεν γνωρίζω τι ειναι..
ΥΓ:Απο Θητεία εσκισες βλέπω...Καραμάχιμος ναυτης! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • 3.gif
    3.gif
    33,7 KB · Εμφανίσεις: 42

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Τα ΚΕΔΑ είναι της ΠΑ. (ο καθένας ποσταρει οτι τουρθει)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom