Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και για να τελειώνουμε εδώ τη μαλακία σου περί αριστερής αντίδρασης στο δεξιό παρελθόν της οικογενείας μου σου απαντώ με κομμάτι από ομιλία του Θεοδωράκη κατά την αναγόρευσή του ως επίτιμου διδάκτορα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας:
............................................................................................

Μάλιστα...Καλύφθηκα απόλυτα...
Τη σχέση βέβαια αυτών που λέει ο Μίκης με αυτά που κατά καιρούς γράφεις όπως και την εκούσια παράθεση ουκ ολίγων βιογραφικών και περιουσιακών σου στοιχείων, λες και σε ρώτησε κανείς, δεν την αντιλαμβάνομαι αλλά δεν πειράζει...
Ο Μίκης έχει πει και άλλα βέβαια, αλλά δεν πειράζει, κρατάμε ό,τι γουστάρουμε και το ερμηνεύουμε λες και γράφτηκε για εμάς...

Εδώ μου έχεις επικαλεστεί άρθρα του Παπαχρήστου, γιατί όχι και του Μίκη...

 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Χμμμμμμμμμμμ..............
αρα Σταύρακα οι φίλοι του τομίτου είναι οι Γιωτάδες του Χριστιανισμού...........
Ωραίο συμπέρασμα.
Μ αρέσει......

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με το "Γιωτάδες".  Ξήγα το.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μεγάλο ποσοστό "πιστών" από την Ορθόδοξη την κάνουν (απογοητευμένοι από το τι βλέπουν απ' τους εκπροσώπους ίσως), αλλά επειδή δεν είναι ολοι αυτοί έτοιμοι να πουν "τι μαλακίες είναι αυτές" και να χέσουν ΚΑΘΕ υπερφυσική μαλακία, βρίσκουν αναγκαστικά καταφύγιο σε διάφορες άλλες τρύπες.
Και η έξαρση των μέντιουμ σε αυτό οφείλεται.
Δε συμφωνείς?
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αποκάλεσέ με (μη μιλάω και για λογαριασμό του Δημητρίου) όπως σε κάνει να νιώθεις καλύτερα...
Και μπορείς να φοράς ό,τι θέλεις...
Επίτρεψέ μου μονάχα να απορώ με ειρωνικό μειδίαμα κάθε φορά που βλέπω χλαμυδοφόρους να επικαλούνται το Δία εν έτει 2008...

Δεν έχει να κάνει, με το τι με κάνει να νοιώθω καλύτερα. Αλλά στοιχειωδώς οφείλεις να δώσεις έναν ορισμό της σέκτας για να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Αν με την ανωτέρω απαξία απάντησης νομίζεις ότι ξεμπέρδεψες με το ερώτημα, πάσο.
Ευχαριστώ.
Το ίδιο ειρωνικό μειδιάμα έχω και εγώ όταν βλέπω βυζαντινά ενδύματα εν έτει 2008 και έλληνες να προσκυνάνε εικόνες ισραηλινών προφητών.

Και για πες μας:  ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ διαστρεβλώνουν τη "διδασκαλία του ευαγγελίου"? Τι λένε δηλαδή?  Γραπτό δεν είναι το ευαγγέλιο?  Τι περιθώριο διαστρέβλωσης έχει ένα γραπτό κείμενο?  Μήπως ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΝ διαφορετικά τις ΑΣΑΦΕΙΕΣ αυτών των κειμένων, οπότε βέβαια καλώς το κάνουν, γιατι τα ίδια τα κείμενα τους δίνουν το δικαίωμα?

Αυτά είναι θέοπνευστα κείμενα, δεν επιδέχονται ερμηνειών. Ότι ερμηνείες ήταν να γίνουν έγιναν και τώρα έχουμε το δόγμα με το κύρος των Οικουμενικών Συνόδων.

αρα Σταύρακα οι φίλοι του τομίτου είναι οι Γιωτάδες του Χριστιανισμού...........
Ωραίο συμπέρασμα.

Δεν ξέρω τι περιεχόμενο δίνεις, αλλά δεν νοιώθω και δεν υπήρξα Γιωτάς.
Και σίγουρα όχι του Χριστιανισμού.
Αυτό που ξέρω είναι ότι οι Γιωτάδες της Ζωής πάντα δίνουν Χριστιανικό περιεχόμενο στην Μισανθρωπικότητα τους.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν έχει να κάνει, με το τι με κάνει να νοιώθω καλύτερα. Αλλά στοιχειωδώς οφείλεις να δώσεις έναν ορισμό της σέκτας για να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Αν με την ανωτέρω απαξία απάντησης νομίζεις ότι ξεμπέρδεψες με το ερώτημα, πάσο.
Ευχαριστώ.
Το ίδιο ειρωνικό μειδιάμα έχω και εγώ όταν βλέπω βυζαντινά ενδύματα εν έτει 2008 και έλληνες να προσκυνάνε εικόνες ισραηλινών προφητών.

Πίστεψέ με, εγώ έχω όχι απλά ειρωνικό μειδιάμα αλλά χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο όταν βλέπω ανθρώπους να κάνουν την απόσταση λιμανιού- εκκλησίας στα τέσσερα για να προσκυνήσουν μια εικόνα..
Για να μη μιλήσω για κάτι εκδηλώσεις αμερικάνικων προτεσταντικών αιρέσεων όπου οι "πιστοί" πέφτουν σε trance delirium όταν τους αγγίζει ο "αιδεσιμότατος"...
Τα παραδείγματα είναι άπειρα...

Η σέχτα δεν είναι νομική έννοια και δε νομίζω να υπάρχει νομοθέτημα που την περιέχει...
Ψάξε στη Βικιπέντια τη λέξη cult (η οποία αποδίδεται στα ελληνικά ως σέκτα) ή τη γαλλική secte αν είσαι γαλλομαθής...
Χρησιμοποιείται κυρίως για μικρές θρησκευτικές ομάδες χωρίς να αποκλείεται και η χρήση της στην πολιτική...
Οι περισσότερες σέχτες στην ελλάδα λειτουργούν υπό το νομικό μανδύα του σωματείου και ισχύουν όσα και για τα σωματεία (να μην αντίκειται ο σκοπός της στη δημόσια τάξη κτλ)...

Ελπίζω να σε κάλυψα...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με το "Γιωτάδες".  Ξήγα το.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μεγάλο ποσοστό "πιστών" από την Ορθόδοξη την κάνουν (απογοητευμένοι από το τι βλέπουν απ' τους εκπροσώπους ίσως), αλλά επειδή δεν είναι ολοι αυτοί έτοιμοι να πουν "τι μαλακίες είναι αυτές" και να χέσουν ΚΑΘΕ υπερφυσική μαλακία, βρίσκουν αναγκαστικά καταφύγιο σε διάφορες άλλες τρύπες.
Και η έξαρση των μέντιουμ σε αυτό οφείλεται.
Δε συμφωνείς?
πλήρως....  :cool2:

Γιωτάς είναι ως γνωστόν όρος του Στρατού...
Τομίτε, δεν καταλαβαίνω γιατί απαραιτήτως ο Γιωτάς είναι υποτιμητικός όρος.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μάλιστα...Καλύφθηκα απόλυτα...
Τη σχέση βέβαια αυτών που λέει ο Μίκης με αυτά που κατά καιρούς γράφεις

Ποτέ μου δε θεώρησα ότι είσαι αρκετά έξυπνος...... Και ειδικά τα φασόν με χαλάνε γενικότερα στη ζωή......

όπως και την εκούσια παράθεση ουκ ολίγων βιογραφικών και περιουσιακών σου στοιχείων, λες και σε ρώτησε κανείς, δεν την αντιλαμβάνομαι αλλά δεν πειράζει...

Το ότι μπορεί να είσαι κομπλεξικός με το τι παραθέτω ανάλογα με τη συζήτηση είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα πνευματικών παπαγάλων.
Επίσης, το ότι μπορεί σε ορισμένες συζητήσεις να παραθέτω προσωπικά μου δεδομένα είναι προσωπική μου επιλογή γιατί ουδέποτε υπήρξα χέστης, ουδέποτε φοβήθηκα κανέναν κομπλεξικό καραγκιόζη με γαλόνια, τίτλους, ή μιζέρια που προσπαθεί να την κρύψει πίσω από εξουσιαστικές ονειρώξεις και οχλοειδής επικρατήσεις.

Ο Μίκης έχει πει και άλλα βέβαια, αλλά δεν πειράζει, κρατάμε ό,τι γουστάρουμε και το ερμηνεύουμε λες και γράφτηκε για εμάς...
Από τον καθένα παίρνω ό,τι καλύτερο μπορεί να μου δώσει. Τα άλλα τα πετάω. ΚΑι ευτυχώς η κριτική μου ικανότητα δεν μου επιτρέπει να μετατρέπω σκουπίδια σε πνευματικά αριστουργήματα λόγω πολιτικής καταγωγής.

Εδώ μου έχεις επικαλεστεί άρθρα του Παπαχρήστου, γιατί όχι και του Μίκη...

Είναι πραγματικά χάρισμα να μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει διαλογή ανάμεσα στα σκουπίδια πάσης φύσεως και προέλευσης.
Απ την άλλη, αυτός που καταναλώνει σκουπίδια επειδή έχει συνηθίσει το αμπαλλάζ καταλήγει εν τέλει σε πνευματική χωματερή
και με τα πτυχία του το μόνο που κάνει είναι να σκουπίζει τους κώλους που τον χέζουν...........

Εχω ξαναπεί. Οταν έχεις χεστεί απάνω σου είναι δύσκολο να μυρίσεις την κλανιά του διπλανού...........
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ποτέ μου δε θεώρησα ότι είσαι αρκετά έξυπνος...... Και ειδικά τα φασόν με χαλάνε γενικότερα στη ζωή......

Αμοιβαία τα αισθήματα...Εκτός όμως από τη νοημοσύνη σου αμφιβάλλω και για την πνευματική σου ισορροπία...

Το ότι μπορεί να είσαι κομπλεξικός με το τι παραθέτω ανάλογα με τη συζήτηση είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα πνευματικών παπαγάλων.
Επίσης, το ότι μπορεί σε ορισμένες συζητήσεις παραθέτω προσωπικά μου δεδομένα είναι προσωπική μου επιλογή γιατί ουδέποτε υπήρξα χέστης, ουδέποτε φοβήθηκα κανέναν κομπλεξικό καραγκιόζη με γαλόνια, τίτλους, ή μιζέρια που προσπαθεί να την κρύψει πίσω από εξουσιαστικές ονειρώξεις και οχλοειδής επικρατήσεις.

Συνήθως παραθέτουν άπειρα βιογραφικά στοιχεία άτομα που προσπαθούν να καλύψουν την κενότητα των λόγων τους πίσω από πληφορορίες που ούτως ή άλλως κανείς δεν θα επιβεβαιώσει..
Κυρίως διότι κανείς σοβαρός άνθρωπος δε δίνει βάση σε τέτοιες πληροφορίες, ειδικά μέσω νετ...
Εδώ ο άλλος ισχυρίζεται ότι κάνει κολλητηλίκια με τον Κλούνευ, στο φιατ ουνο τούρμπο σου θα κολλήσουμε;

Από τον καθένα παίρνω ό,τι καλύτερο μπορεί να μου δώσει. Τα άλλα τα πετάω. ΚΑι ευτυχώς η κριτική μου ικανότητα δεν μου επιτρέπει να μετατρέπω σκουπίδια σε πνευματικά αριστουργήματα λόγω πολιτικής καταγωγής.

Είναι πραγματικά χάρισμα να μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει διαλογή ανάμεσα στα σκουπίδια πάσης φύσεως και προέλευσης.
Απ την άλλη, αυτός που καταναλώνει σκουπίδια επειδή έχει συνηθίσει το αμπαλλάζ καταλήγει εν τέλει σε πνευματική χωματερή
και με τα πτυχία του το μόνο που κάνει είναι να σκουπίζει τους κώλους που τον χέζουν...........

Μέχρι στιγμής μάλλον σκουπίδια παραθέτεις και πετάς το καλό κομμάτι...
Και όσο για την κριτική σου ικανότητα, ακυρώνεται από το υπερτροφικό εγώ σου...

Εχω ξαναπεί. Οταν έχεις χεστεί απάνω σου είναι δύσκολο να μυρίσεις την κλανιά του διπλανού...........

Τότε εσύ μάλλον έχεις πάθει ακράτεια...
 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • full.jpg
    full.jpg
    6 KB · Εμφανίσεις: 14

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αμοιβαία τα αισθήματα...Εκτός όμως από τη νοημοσύνη σου αμφιβάλλω και για την πνευματική σου ισορροπία...

Συνήθως παραθέτουν άπειρα βιογραφικά στοιχεία άτομα που προσπαθούν να καλύψουν την κενότητα των λόγων τους πίσω από πληφορορίες που ούτως ή άλλως κανείς δεν θα επιβεβαιώσει..
Κυρίως διότι κανείς σοβαρός άνθρωπος δε δίνει βάση σε τέτοιες πληροφορίες, ειδικά μέσω νετ...
Εδώ ο άλλος ισχυρίζεται ότι κάνει κολλητηλίκια με τον Κλούνευ, στο φιατ ουνο τούρμπο σου θα κολλήσουμε;

Μέχρι στιγμής μάλλον σκουπίδια παραθέτεις και πετάς το καλό κομμάτι...
Και όσο για την κριτική σου ικανότητα, ακυρώνεται από το υπερτροφικό εγώ σου...

Τότε εσύ μάλλον έχεις πάθει ακράτεια...
Αλήθεια, από όοοοοοοολα τα περιουσιακά στοιχεία που έχω παραθέσει το Ούνο τούρμπο σου έκανε εντύπωση;;;;;;;;;;;;;;;
Αλήθεια θα ήθελα πολύ να παραθέσουμε τα δικά μου ποστ και τις δηλώσεις του επιτυχημένου επαγγελματία που έχεις ως πρότυπο του αγαπητού Ελευθέριου Ζαγορίτη......
Πραγματικά το πλούσιο βιογραφικό του σημείωμα το κρύβει από συστολή.......
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Αλήθεια έχει τεράστιο γέλιο να βλέπω καραγκιόζηδες να μιλούν περί σοβαρότητας στο νετ, όταν απαντούν διαρκώς και ασταμάτητα σε υπερτροφικούς εγωιστές που γαμούν και δέρνουν μόνο από το νετ..........
Κομπάρσοι στη ζωή, κομπάρσοι και στο νετ......... Απλά πράματα........
Καρμοίρηδες στη ζωή, χέστηδες και στο διαδίκτυο.
ΤΟ καλό κομμάτι το κρατάω για γιώτα χι. Τα σκουπίδια τα σερβίρω σε αυτούς που τα καταναλώνουν...... Κάτι σαν την ταβέρνα ένα πράμα... Η γαλακτομόσχαρη στο στομάχι, το λίπος στους κόπρους.........
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Κομπάρσοι στη ζωή, κομπάρσοι και στο νετ......... Απλά πράματα........
Καρμοίρηδες στη ζωή, χέστηδες και στο διαδίκτυο.

Κρατάω μόνο αυτό...
Δεν χρειάζεται να πεις τίποτε άλλο...
Συνέχισε να μας παραθέτεις τα περιουσιακά σου στοιχεία, τις απίστευτες εμπειρίες σου  με καλλονές (τσάμπα εννοείται)και την απύθμενη σοφία των αρθρογράφων τα άρθρα των οποίων παραθέτεις...
Στο πρόσωπό σου δικαιώνονται όλοι εκείνοι που πίσω από ένα πληκτρολόγιο και ένα νικ ζουν τη ζωή που δεν έζησαν και σβήνουν όλα τα ψεγάδια που στην πραγματική ζωή δεν μπορουν να κρύψουν...

Με το καλό και εσύ βίλα στη λίμνη κόμο, παρέα με τον άθενς1, καλή του ώρα...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Κρατάω μόνο αυτό...
Δεν χρειάζεται να πεις τίποτε άλλο...
Συνέχισε να μας παραθέτεις τα περιουσιακά σου στοιχεία, τις απίστευτες εμπειρίες σου  με καλλονές (τσάμπα εννοείται)και την απύθμενη σοφία των αρθρογράφων τα άρθρα των οποίων παραθέτεις...
Στο πρόσωπό σου δικαιώνονται όλοι εκείνοι που πίσω από ένα πληκτρολόγιο και ένα νικ ζουν τη ζωή που δεν έζησαν και σβήνουν όλα τα ψεγάδια που στην πραγματική ζωή δεν μπορουν να κρύψουν...

Με το καλό και εσύ βίλα στη λίμνη κόμο, παρέα με τον άθενς1, καλή του ώρα...
Θες να σου στείλω τα προσωπικά μου στοιχεία να διαπιστώσεις ότι δεν πρέπει να κρίνεις εξ ιδίας μιζέριας τα αλλότρια;
Απ την άλλη δε χρειάζεται... Στο πρόσωπό σου δικαιώνονται όλοι αυτοί που ούτε στο νετ δεν μπορούν να έχουν προσωπικότητα...........
Μου αρέσεις γιατί αμφισβητείς πράγματα που δεν τα γνωρίζεις... Οπως πάντα ο κλασσικός Ελληνας μαλάκας κομπλέξας.... Σιγά ρε ποιός είσαι, τι λες, φιδέμπορα........
Και μετά αβαβά παρέα με Μαυρογιαλούρους..........

Πραγματικά με διασκεδάζει αφάνταστα να βλέπω ανύπαρκτους να με κοιτούν μέσα απ την κλειδαρότρυπα. Να ενθυμούνται τι έχω, τι γαμάω, πόσα πληρώνω. Και δεν ντρέπονται καν να γίνονται οι Τατιάνες του μπουρδέλα τελεία κομ.......... Γελάω με την ψυχή γιατί το μόνο που εγώ ενθυμούμαι γι αυτούς είναι η συνυφασμένη με το νετ-νικ ηλιθιότητά τους.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
η καλυτερη θρησκεια ειναι ο βουδισμος.
τα υπολοιπα ειναι σαλτσες για μακαρονια :2funny: :2funny: :2funny:
εγω χωρις να ειμαι Βουδιστης πηγαινω συχνα στον Βουδηστικο ναο για να καμακωσω σχοιστοματες!!!!!
 

Επισκέπτης
Αφου δηλώνεις παντελή άγνοια να είσαι περισσότερο μετριοπαθής απέναντι σε μια θρησκεία που είναι παγκοσμίως γνωστή.
Και επειδή δεν πήγες φαντάρος από ότι φαίνεται να μην λες ότι σου κατέβει διότι πριν την ορκομωσία προηγείται το Υπερμάχω.

Kαλά σοβαρολογείς ?
Έχεις παρακολουθήσει  ποτέ ορκωμοσία Βουλευτών στη  Βουλή των Ελλήνων ?
Προηγείται τελετή (ύμνοι , τροπάρια κτλ) γιατί καλώς η κακώς έτσι ορίζει το πρωτόκολλο και έπεται η ορκωμοσία …
Και ενώ οι βουλευτές ορκίζονται με ανάταση της χείρας σε Τριαδική θέση (οι του ΣΥΡΙΖΑ  αναλόγως με το ποιόν αρχηγό έχουν τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο της ορκωμοσίας , και με τι διάθεση ξύπνησαν) , οι αλλόθρησκοι (π.χ Μουσουλμάνοι Βουλευτές της Δυτικής Θράκης) δεν ορκίζονται. Γι αυτούς ακολουθεί ξεχωριστή ορκωμοσία σύμφωνα με τους τύπους του δόγματός τους !

Άλλο τελετή και άλλο ο τύπος του όρκου.
Μπλέκεις την  … με τη βούρτσα .  :idiot:
 

Επισκέπτης
Και μην κρύβεσαι διαρκώς πίσω από το νομικό κενό για να υποστηρίζεις την αμετροέπεια στους χαρακτηρισμούς.
Διότι αν δεν υπήρχε το νομικό κενό, και είχαμε αναγνωριστεί θα είχε πάει η μύνηση σύννεφο σε διάφορους, που βρίζουν την πατρογονική μας θρησκεία σε κάθε ευκαιρία.
Και ακόμη περιμένω τον νομικό ορισμό της σέκτας
για μια ακόμη φορά, γιατί στο εξής θα σας αποκαλώ και τους δυο κοινούς συκοφάντες.

Σε ποιο νομικό κενό αναφέρεσαι , δε μπορώ να καταλάβω. Για γίνε λίγο πιο σαφής .
Είπα ότι δε γνωρίζω , ούτε και με αφορά η διαδικασία αναγνωρίσεως μίας θρησκείας από το Κράτος.
Δεν έχει να κάνει με εμένα , αλλά με το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Δε με απασχόλησε ποτέ το γεγονός. Η δική μου θρησκεία υπήρξε ανέκαθεν αναγνωρισμένη  … ακόμη και απ το Τουρκικό Κράτος .

Τώρα , ως προς τις μηνύσεις , μόλις αναγνωριστείτε , σε προκαλώ να μου κάνεις μία. Έχω μεγάλη περιέργεια να δω πώς είναι να απαλλάσσεσαι δια βουλεύματος  ή ακόμη καλύτερα … πώς γίνεται η αρχειοθέτηση μίας μήνυσης άνευ ασκήσεως ποινικής διώξεως …

Εσύ αποκάλεσέ  με συκοφάντη .
Εμένα  επέτρεψέ μου να σε  χαρακτηρίζω ως  «γραφικό» !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom