Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δε μου τό έλεγες απο χθές ... και χαράμισα μέσα στο σπίτι το ρεπό μου ... :tickedoff:
΅

Θες να γίνεις νεομάρτυρας Μήτσε;
Έτσι να κάνεις ένα τσαμπουκά όπως έκαναν οι πρωτοιουδαιοχριστιανοί και να τα κάνεις λίμπα όλα.
Μετά ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε
:2funny:
 

Επισκέπτης
Θες να γίνεις νεομάρτυρας Μήτσε;
Έτσι να κάνεις ένα τσαμπουκά όπως έκαναν οι πρωτοιουδαιοχριστιανοί και να τα κάνεις λίμπα όλα.
Μετά ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε
:2funny:

Ζήλεψα πολύ τα επιτραχήλια (ή ωμοφόρια ... πώς τα λέτε ?) , που βάζετε στο λαιμουδάκι σας , και είπα μήπως σας έκλεβα ένα ... :2funny:

Σε κάθε περίπτωση ... θα το διασκέδαζα πολύ ! Έχω να πάω σε τσίρκο ... χρόνια ! :dancing:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ζήλεψα πολύ τα επιτραχήλια (ή ωμοφόρια ... πώς τα λέτε ?) , που βάζετε στο λαιμουδάκι σας , και είπα μήπως σας έκλεβα ένα ... :2funny:
Σε κάθε περίπτωση ... θα το διασκέδαζα πολύ ! Έχω να πάω σε τσίρκο ... χρόνια ! :dancing:

Ναι ως γνωστόν έχετε ένα θέμα με τα Λιοντάρια...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Στο Κολοσσαίο ...
Στη Γορτυνία , δε μας προέκυψε ακόμη ... εκτός κι αν προμηθευτήκατε πρόσφατα ! :grin:

Εσύ έγραψες για τσίρκο.
Τόσο γρήγορα ξεχνάς τι γράφεις;
Τσίρκο χωρίς Λιοντάρια γίνεται;
 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Ζήλεψα πολύ τα επιτραχήλια (ή ωμοφόρια ... πώς τα λέτε ?) , που βάζετε στο λαιμουδάκι σας , και είπα μήπως σας έκλεβα ένα ... :2funny:

Σε κάθε περίπτωση ... θα το διασκέδαζα πολύ ! Έχω να πάω σε τσίρκο ... χρόνια ! :dancing:

Δηλαδή οι μουσουλμάνοι που μια ορισμένοι ημερομηνία βγήκαν στους δρόμους του Πειραιά και χτυπιόντουσαν με μαστίγια και σίδερα είναι σοβαροί. Στην Ευαγγελίστρια στον Πειραιά σήμερα έφεραν τη 'ζώνη της Παναγίας' και τα οστά του Αγ. Λουκά εμείς αν πάμε εκεί να προσκυνήσουμε κάτι που μας ΛΕΝΕ ότι είναι η ζώνη της Θεοτόκου που την δώρισε λεέι όταν πήγε στον Αθω δεν ξέρω σε ποιον, αν το πιστέψουμε θα είμαστε πιο σοβαροί.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να σεβόμαστε τους άλλους. Αυτοί έτσι τη βρίσκουν, αυτό λειτουργεί για την ψυχή τους, αφού δεν με πειράζουν όσο και αν δεν συμφωνώ το σέβομαι.

 
 

Επισκέπτης
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να σεβόμαστε τους άλλους. Αυτοί έτσι τη βρίσκουν, αυτό λειτουργεί για την ψυχή τους, αφού δεν με πειράζουν όσο και αν δεν συμφωνώ το σέβομαι.

Μην κρίνεις απο τη συζήτησή μου με τον Τομίτο ...
Έχουμε διαφορετική σχέση μεταξύ μας.
Τον πειράζω ... όπως κι αυτός !

Σε αυτό που λές , συμφωνώ πάντως !
 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Μην κρίνεις απο τη συζήτησή μου με τον Τομίτο ...
Έχουμε διαφορετική σχέση μεταξύ μας.
Τον πειράζω ... όπως κι αυτός !

Σε αυτό που λές , συμφωνώ πάντως !

Οκ τώρα το κατάλαβα ότι κάνατε μεταξύ σας πλάκα
 

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
Πολύ Λιακόπουλο διαβάζεις ...
Θα χαζέψεις ... πρόσεξε ! :idiot:

λαθος ... και οι μεν και οι δε ειναι αγγελοι ... αυτοι που κατέπεσαν και αυτοιπου παρέμειναν.... οσα αναφερεις εχουν σχεση με τα ΤΑΛΜΟΥΔ και ψευδεις σιωνιστικές διδασκαλιες ,,,,

Ελλοχίμ , είναι ο Θεός , στα Αρχαία Εβραϊκά .   Όχι δαιμόνιο ...
Νεφελίμ ... είναι Λιακοπουλική εφεύρεση ...
 

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
λαθος ... και οι μεν και οι δε ειναι αγγελοι ... αυτοι που κατέπεσαν και αυτοιπου παρέμειναν.... οσα αναφερεις εχουν σχεση με τα ΤΑΛΜΟΥΔ και ψευδεις σιωνιστικές διδασκαλιες ,,,,

Ελλοχίμ , είναι ο Θεός , στα Αρχαία Εβραϊκά .  Όχι δαιμόνιο ...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
δεν ειμαι καθολικος
δεν εννοουσα τις γραφες.Η λογικη σου σου λεει οτι υπαρχει θεος? Γιατι να υπαρχει? απο ποτε υπαρχει? Τι μορφη εχει? Γιατι εφτιαξε τους ανθρωπους? Γιατι κανενας θρησκος δεν απανταει σε αυτα τα ερωτηματα?γιατι?γιατι?γιατι?ρωταω πολλα? το ξερω :2funny:

Σε πολλά απο αυτά που ρωτάς, απαντάει ο ΑΡΚΑS, στα 7 βιβλιαράκια του που έχουν κυκλοφορήσει, της σειράς "Η Ζωή Μετά".

Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. 7 x 7,50 = €52,50 όλα μαζί...
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Για να είσαι τέκτονας βασική προϋπόθεση είναι να μην είσαι άθεος.


Αυτή η προϋπόθεση ισχύει και είναι ιδιαίτερα σημαντική.
Μη μπερδεύεις το άθεος με το άθρησκος, το μη χριστιανός κτλ.
Παραθέτω και το σχετικό απόσπασμα από επίσημη ιστοσελίδα Τεκτόνων (www.grandlodge.gr/Life_gr_home.html]Μεγάλη Στοά της Ελλάδος[/url]).

Βασικά προσόντα για την εισδοχή
Βασικό προσόν, για εισδοχή και απόκτηση της ιδιότητας του μέλους, είναι η πίστη στο Θεό και στην αποκεκαλυμμένη θέληση Αυτού.
Μέλη μπορούν να γίνουν άνδρες, κάθε φυλής ή θρησκείας, οι οποίοι εκπληρώνουν αυτό το βασικό προσόν και είναι χρηστών ηθών.

 

Επισκέπτης
Αθηναίε ... μάθε να κάνεις παραθέσεις ... Μπάχαλο τα έκανες όλα ...
Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο  !
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.781
Κριτικές
18
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Αφού δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη, ας το αφήσουμε εδώ.

Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό. Νομίζω μέσα απ'τη συζήτησή μας πάντα κάτι έβγαινε.
Τελοσπάντων σε προσκαλώ να τα λέμε στο τσατ τότε. ;)

Συμφωνούμε τουλάχιστον στο ότι διαφωνούμε και ότι βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά.

Συμφωνώ και επαυξάνω με αυτό. :sunglasses:

Και για να μην ξεχνιόμαστε, αυτό που μας ενώνει είναι βασικότερο και είναι το πάθος μας για τον αγοραίο έρωτα.

Και τα στριπτιζάδικα μην ξεχνάς. :grin:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
λαθος ... και οι μεν και οι δε ειναι αγγελοι ... αυτοι που κατέπεσαν και αυτοιπου παρέμειναν.... οσα αναφερεις εχουν σχεση με τα ΤΑΛΜΟΥΔ και ψευδεις σιωνιστικές διδασκαλιες ,,,,

Ελλοχίμ , είναι ο Θεός , στα Αρχαία Εβραϊκά .   Όχι δαιμόνιο ...

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο(ή του σταυρού??? ) Ελλόχα (ενικός) είναι η λέξη που υιοθετήθηκε εκ των ελλοχίμ (πληθ.)  έπειτα από την παραχάραξη.

Βέβαια το ιερατείο επιμένει. Αλλά δεν κάνει τον κόπο να απαντήσει στα ερωτήματα: Ο Θεός (ελλοχίμ κατά αυτούς) πώς δύναται να διατάζει τον ίδιο του τον εαυτό(μα είναι ακατάληπτος, δεν έχει εαυτό!!! ) να κατέβει(από που? ) και να τον ακολουθήσει(wtf? ποιόν να ακολουθήσει? ). Είναι πολύ απλό. Δεν στέκει ο Θεός να προστάζει τον εαυτό του... Και ποιός θεός? Ο Πατέρας? Ή ο κατώτερος αιών?  :uglystupid:
What is your name?
Legion, for we are many...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
http://[URL unfurl="true"]www.orfeas-korivos.gr/art_i/maragos/blackmpe250.jpg[/img[/URL]]

[b]Παρασκευη 28/3, ωρα 19:00,(καφετερεια Dasein, Σολωμου 12 στα Εξαρχεια)

Προβολή της εκπληκτικης ταινιας-ντοκυμαντερ του με τιτλο "Black Μπεεε".[/b]

Λιγα λογια για το συγκεκριμενο φιλμ:


[quote]Υπόθεση: Ένας αρχαίος Ελληνας φιλόσοφος γραφει τον 1ο αιώνα μ.Χ., μία επιστολή προς Θοδωράκη τον νεοέλληνα. Όταν ο Θοδωράκης το μαθαίνει, ταξιδεύει στην Ιταλία και συγκεκριμένα στην περιοχή που βρέθηκε η επιστολή μαζί με 2000 ακόμα αρχαία ελληνικά κείμενα, για να την παραλάβει από τους Ιταλούς αρχαιολόγους. Φθάνοντας εκεί, έκπληκτος διαπιστώνει ότι για την επιστολή, ενδιαφέρονται κι άλλοι που αναζητούν ιστορικές αλήθειες, ενώ κάποιοι άλλοι προσπαθούν να την εξαφανίσουν γιατί φοβούνται. Για την ίδια επιστολή όμως, ενδιαφέρεται κι ο Δημητράκης που έχει ψυχολογικά προβλήματα. Αυτός ουσιαστικά ψάχνει το παρελθόν του για να βρει τι ήταν, πριν μεταμορφωθεί σε πρόβατο.
[/quote]
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ειναι "πίστευε και μή,ερευνα...!" φιλικα παντα.
σωστα !!!!

αφου και πριν ή μετα την οποιαδηποτε ερευνα προηγειται το δογμα..

..οπότε όπως ευκολα καταλαβαινετε.. ''τον πούτσο κλαιγανε'', ο,τι και να ερευνησεις, το δογμα θα σου πει τί να πιστεψεις..  :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom