Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ντίνο , είσαι Καθολικός ?
Η Ρώμη τα έλεγε αυτά ...
και τι σημασια εχει τι ειναι ο καθεις βρε δημητριε ????

γιατι θα πρεπει να βαζουμε ταμπελες ????

μονο οι θρησκοι και οι πουστηδες βαζουν ταμπελες, διοτι τους εξυπηρετει.. :tooth:
 

Επισκέπτης
Πάτερ ... κατάντησες χειρότερος απ το nongrata ...    :blowup:
 

Dinos(1)

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2005
Μηνύματα
232
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
δεν ειμαι καθολικος
δεν εννοουσα τις γραφες.Η λογικη σου σου λεει οτι υπαρχει θεος? Γιατι να υπαρχει? απο ποτε υπαρχει? Τι μορφη εχει? Γιατι εφτιαξε τους ανθρωπους? Γιατι κανενας θρησκος δεν απανταει σε αυτα τα ερωτηματα?γιατι?γιατι?γιατι?ρωταω πολλα? το ξερω :2funny:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
...Άλλο με απασχολεί εμένα...
Πάρτυ εργένηδων για όποιον πρόκειται να υπογράψει το σύμφωνο μπορεί να γίνει;
Και αν ναι, ποια ακριβώς μορφή και διαδικασία θα έχει;
Όλα τα άλλα είναι ανούσια...

Βεβαίως, Str!

Ιδού και η απόδειξη!
(Τα πρώσωπα των φίλων έχουν καλυφθεί για να μην αναγνωρίζονται. Απαγορεύεται απο τους κανόνες του φόρουμ).
 

Συνημμένα

  • Symfono.jpg
    Symfono.jpg
    60,2 KB · Εμφανίσεις: 17

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Καταλαβαίνεις τι εννοώ, φίλε.
Και ΕΡΤ πληρώνουμε όλοι, μέσω της ΔΕΗ. Θέλουμε δε θέλουμε.
Οι επιχορηγήσεις που λες λοιπόν, είναι κάτι τέτοιο. Θέλουμε - δε θέλουμε τους πληρώνουμε, είναι υποχρεωτικό, κάποιος νόμος το προβλέπει, τέρμα.
Για μένα το πταίσμα είναι το ότι τους τα δίνουν, από κει και πέρα δε με νοιάζει που (κάποτε) ήταν δικά μου, γιατί μου τα πήραν ούτως ή άλλως.

Μιλάω όμως για τους ανθρώπους που ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ και ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ τα δίνουν, ή αφήνουν την περιουσία τους, και αυτούς θεωρώ ότι τους εξαπάτησε ο τύπος.
Εμένα δε με εξαπάτησε, γιατί ξέρω τι κουμάσι είναι.
Μου τα πήρε μα την ισχύ του.

Φίλε stavros51,
Είχα καταλάβει τι εννοείς. Το έγραψα μόνο ως πληροφορία για όσους δεν το ήξεραν.
Συγνώμη για το ύφος μου και το λανθασμένο τρόπο έκφρασης.
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...

Χαίρομαι που κρατήσαμε τη συζήτηση σε καλό και κόσμιο επίπεδο, παρά τις όποιες διαφωνίες μας. Επίσης, χαίρομαι που με αποκαλείς φίλο σου. Η αλήθεια είναι πως τέτοιου είδους συζητήσεις συνήθως γίνονται μεταξύ φίλων. Και εγώ σε θεωρώ φίλο μου.

Επειδή καταλαβαίνω ότι μάλλον αποκλείεται να καταλήξει κάπου η συζήτηση μας,

Αφού δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη, ας το αφήσουμε εδώ.
Συμφωνούμε τουλάχιστον στο ότι διαφωνούμε και ότι βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά.
Και για να μην ξεχνιόμαστε, αυτό που μας ενώνει είναι βασικότερο και είναι το πάθος μας για τον αγοραίο έρωτα.
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
993
Κριτικές
12
Like
1.620
Πόντοι
5.965
Νομίζω ότι την Σολωμόντια λύση περί Θεού την έχουν δώσει οι Τέκτονες ..
Όπου ο Μ.Α.Τ.Σ. είναι μια δύναμη , μη προσδιορισμένη στην οποία αποδίδονται όλα όσα δεν μπορεί ΑΚΟΜΑ να αποδείξει η επιστήμη …

Το να δηλώνει κάποιος Άθεος ή Ολυμπιστης ή Μωαμεθανός ή ότι άλλο είναι , ΙΜΗΟ απλά μια διαφορετική προσπάθεια ερμηνείας του άγνωστου

Για να είσαι τέκτονας βασική προϋπόθεση είναι να μην είσαι άθεος.
 

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
To Απόλυτο, η λεγόμενη και Ανώτερη Δύναμη, Θεός, Αλάχ, Γεχβα, κτλ δεν έχει καμία επικοινωνία με οντα που ζουν στην διάσταση που ευρισκόμεθα όλοι εμεις.
Μονο μεσα απο την ανώτατη διάσταση μπορεί να υπάρξει επαφή. Και για να φτασεις εκει πρεπει να γίνεις διδάσκαλος.
Αυτο που επηρεάζει μεταφυσικά τη ζωή εδω στον κοσμο που ολοι υπαρχουμε ειναι τα αρνητικά & θετικά δαιμόνια δηλαδή οι λιγοστοί άγγελοι και τα πολλαπλά δαιμόνια ... Νεφελίμ & Ελοχίμ ...μιλωντας πολυ πολυ απλά και κατανοητά ...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
To Απόλυτο, η λεγόμενη και Ανώτερη Δύναμη, Θεός, Αλάχ, Γεχβα, κτλ δεν έχει καμία επικοινωνία με οντα που ζουν στην διάσταση που ευρισκόμεθα όλοι εμεις.
Μονο μεσα απο την ανώτατη διάσταση μπορεί να υπάρξει επαφή. Και για να φτασεις εκει πρεπει να γίνεις διδάσκαλος.
Αυτο που επηρεάζει μεταφυσικά τη ζωή εδω στον κοσμο που ολοι υπαρχουμε ειναι τα αρνητικά & θετικά δαιμόνια δηλαδή οι λιγοστοί άγγελοι και τα πολλαπλά δαιμόνια ... Νεφελίμ & Ελοχίμ ...μιλωντας πολυ πολυ απλά και κατανοητά ...

Τα παιδιά από τη Στοά ξέρουν ότι μπαίνεις σε τέτοια site;
Μα τί λεω ο αφελής...
Και αυτοί εδώ είναι!
Την καλησπέρα μου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom