Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Και όμως, έχει δίκιο ο Δημήτριος.

Έτσι έχει το πράμα.

Δεν διαφωνώ, εάν δεν έπαιρνα σοβαρά αυτό που γράφει ο dimi, θα αδιαφορούσα.

Ακριβώς όμως επειδή εκεί έχει καταντήσει το πράγμα, σοκάρομαι.

Κοιτάω ήδη στο airtickets.gr

ALHOA Λέμε...που είσαι ρε Νio? HNL? xaxaxa
 

Athens1

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2006
Μηνύματα
655
Like
1
Πόντοι
6
σε κατάλαβα! είσαι ο George Soros. σωστά?

τι σημασία έχει ποιός είμαι εγω ? αλλάζει αυτο τίποτα στην τσέπη σου ?
αυτό που ενδιαφέρει είναι η πρόβλεψη γεγονότων - καταστάσεων, το χρήσιμο manipulation ωστε να ωφεληθώ με highest leverage ...
και η θρησκεία που είναι και το θέμα εδω προσφέρεται ανα τους αιώνες σαν πολυ χρήσιμο εργαλειο για την επίτευξη του τελικού σκοπού ....
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Έλεγα ότι ο Δημήτριος είναι ο ψωνισμένος με τα θρησκευτικά, αλλά είχα πέσει έξω...
Σταματάω. Τέλος. Δεν παίζεται το πράμα.

Είπα ότι σταματάω με τον tomito. Αυτός δεν παίζεται. Εσύ παίζεσαι (ακόμα).

Σταυρε όταν θα αρχίσω τα ταχύρυθμα distance learning μαθήματα Αρχαίας Θρησκευτικότητας
θα σε εγγράψω δωρεάν και πρώτο να ικανοποιήσω την φιλομάθεια σου.
Μέχρι τότε τροφή για ειρωνικά σχόλια σε αλλαζόνες Άθεους δεν πρόκειται να δώσω άλλη.
Δεν σπουδάζω τόσα χρόνια για να πουλάω μαγκιά στο νετ, ούτε για να κάνω κατήχηση.
Ούτε για να αλλαξοπιστω βαθύτατα Δογματικούς που βάζουν τα πάντα το ξαναλέω στην Προκρούστειο
κλίνη της παραμυθίας τους.
Το κλασσικό λάθος που κάνουν με Εμας πολλοί είναι ότι μας αντιμετωπίζουν προβλέψιμα.
Εμείς, γιατι σαν και μένα είναι πολλοί, και δεν τα λέω όλα αυτά με έπαρση, (μακραν εμού) έχουμε
θητευσει, και στον Χριστιανισμό και στην Αθεϊα, και στον Ανθρωπισμό της Αριστεράς και του Διαφωτισμού
πρίν καταλήξουμε εκεί που είμαστε τώρα.
(Λχ εγώ και στις Λαομαζώξεις ήμανε και για τις ταυτότητες έχω υπογράψει, και στο Πολυτεχνείο έχω κλειστεί αν το θες και αυτό.)
Τα σκαλιά αυτά τα έχουμε περάσει.
Κατά συνέπεια γνωρίζουμε πολύ καλά, σκέψεις, επιχειρήματα,
συναισθήματα-ψυχολογία κτλ που έχει κάποιος σε αυτά τα στάδια.
Με λίγα λόγια και με απόλυτοτατο σεβασμό
Εκεί που είστε, ήμασταν
Τώρα αν θα έρθετε εδώ που είμαστε εμεις
είναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο
Το οποίο προσωπικά μου είναι αδιάφορο.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δε μου απαντάς φίλε μου...
Ή μάλλον αποφεύγεις να μου απαντήσεις...
Δικαίωμά σου !
Και γιατί να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ και οχι ΚΚΕ , που έχει και ιδεολογικό υπόβαθρο , υποστηρίζει παράλληλα και την κοινοκτημοσύνη (μοναστική αρετή) ! Κι αυτό υποστηρίζει το χωρισμό Κράτους - Εκκλησίας !
Καμία φοβία. Άλλοι φοβούνται το χωρισμό ...
Εδώ κρατικοί λειτουργοί είναι και δε λογαριάζουν πολιτικούς ... φαντάζεσαι να ανεξαρτητοποιηθούν πλήρως ?
Κράτος εν Κράτει θα γίνουμε !
Καληνύχτα !
ΥΓ: Το Τσιπράκι άκουσες τι είπε ? Κάνουμε άνοιγμα στην Εκκλησία ...
Ευτυχώς κατάλαβε πως μόνο έτσι ενδεχομένως κάποτε και να κυβερνήσει...

Για το διακόνημα να σου απαντήσω; Εσείς είστε μια Κοσμοπολίτική Θρησκεία, χωρίς Εθνική Βάση, δλδ και χρτειάζεστε αντιπροσώπους παντού. Ας πάμε λχ στην Μαδαγασκάρη να κάνουμε τους Ιθαγενείς Ανθρώπους λχ μαθαίνοντας τους τον Χριστιανισμό...
Λες και τώρα δεν είναι Άνθρωποι (ο ορισμός του Ρατσισμου) για να γίνουν πρέπει να πάμε να τους αλλάξουμε τα ήθη και τα έθιμα. Να μάθουν να λατρευουν το σπέρμα του Δαϋιδ και τον γιο της Μυριαμ.
Ναι αναγνωρίζεις την ιδεολογική συγγένεια με την Αριστερά.
Συγχαρητήρια!
Προφανώς αναγνωρίζεις ότι την ίδια Ουτοπία πουλάτε.
Την Επι Γης Ειρήνη όταν επικρατήσει η πραμάτεια σας.
Να γίνεται Κράτος εν Κράτει στο ευχομαι!
Μετά θα κοιμάσαι ευτυχισμένος ή θα λυθούν τα προβλήματα του κοσμάκη;
Ο Σύντροφος Τσίπρας αντελήφθην ότι η Δημοκρατία τους χωρά όλους, μέχρι και αυτούς που χθες έφτυνε.
Χωρίς νεράκι στο κρασάκι Εξουσία δεν βλέπει αλλέως.
Αφου το κατάλαβε-στην ηλικία αυτή-πάλι καλά...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Σταυρε ... Το κλασσικό λάθος που κάνουν με Εμας πολλοί είναι ότι μας αντιμετωπίζουν προβλέψιμα.
Εμείς, γιατι σαν και μένα είναι πολλοί, και δεν τα λέω όλα αυτά με έπαρση, (μακραν εμού) έχουμε ...

Συγγνώμη κύριε tomito, δε θα σας ξαναπροβλέψω.

Όσο για την έπαρση... Μπα... Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Προβλέψιμα είναι τα επιχειρήματα που χρησιμοποιείς.
Ατυχώς δεν είσαι ο πρώτος Άθεος που συνδιαλέγομαι τι να κάνω για αυτό;
Και υπήρξα και εγώ στο ξαναλέω.
Απ'οτι φαίνεται εγώ είμαι ο πρώτος Εθνικός που συνδιαλέγεσαι και σου χάλασα το Φολκλόρ.
Ας πούμε λίγο ακόμη το Θείο, θείο (με την έννοια του συγγενή για να ικανοποιηθείς)
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Και φαντάζομαι σου αποκαλύφθηκε ο Δίας ένα βράδυ και σε έπεισε για τα καινούρια, έτσι?

Aν ήξερες πόσες φορες έχω πει εγώ παρόμοια πράγματα ή ποσες φορές με τα έχουν ξαναρωτήσει, δεν θα το ρώταγες, για αυτό και δεν σε παρεξηγώ.
:)
Όμως Φίλε Σταυρο η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις θέση. Έχεις απλά αντίθεση.
Εγώ και άλλοι έχουμε θέση και λέμε ότι κάθε δέντρο από τους καρπούς του κρίνεται.
Καρπός του Δωδεκάθεου ο Αρχαίος Ελληνικός Πολιτισμός.
Του Χριστιανισμού το Βυζάντιο
Του Κουμουνισμου οι Σοβιετικου τύπου "δημοκρατίες"
Και ένα σωρό άλλα παρόμοια
Αυτοί είμαστε και κρινόμαστε. Καθημερινά.
Εγω λέω στον ΄Μήτσο για τους ευνούχους και αυτός μου απαντά για τους δούλους.
Στο τέλος ο καθείς διαλέγει το πρότυπο του.
Εγώ τον Σωκράτη ο Μήτσος τον Ιησού, ο τάδε κομμουνιστής τον Γκεβάρα, ο τάδε αναρχικός τον Νετσαγιεφ και ο τάδε ναζί τον Αδόλφο.
Συστήματα σκέψης είναι αυτά.
Οπότε εσύ, ουτε κάτι να μας δώσεις να σε κρίνουμε έχεις και αντίθετα κάνεις τον κριτή των πάντων.
Επίσης ως συστήματα σκέψης τα ανωτέρω όλα προβαίνουν σε προβλέψεις.
Λχ ο κουμμουνιστής πιστευει ακράδαντα ότι ο καπιταλισμός καταρρεει, ο Τζίμης ότι έρχεται το Θηρίο κτλ
Κάνε και εσύ μια πρόβλεψη για το μέλλον της ανθρωπότητας σύμφωνα με το σύστημα σκέψης που έχεις για να σε κρίνουμε με την ίδια αυστηρότητα που εσύ τσουβαλιάζεις όλες τις θρησκείες έχοντας υπόψιν σου μόνο μία.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Ο Σύντροφος Τσίπρας [size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]αντελήφθην[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size] ότι η Δημοκρατία τους χωρά όλους, ..........

τώρα μας λες ότι είσαι ο Τσίπρας???  :think:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
tomito, νομίζω ότι δεν προλαβαίνεις να απαντάς σε όλους και μερικούς μας αφήνεις παραπονεμένους.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Το Μαντείο των Δελφών ήταν κάτι σαν think tank και εταιρεία consulting  της εποχής...
Ένα ανεξάρτητο δίκτυο πληροφοριών με πηγές παντου...
Ή κάποιος αφελής πιστεύει ότι η Πυθία απλά έλεγε μαστουρωμένη ό,τι της κατέβαινε;
Αυτοί που κατέφευγαν στο Μαντείο πλήρωναν για συμβουλές, όχι για "προφητείες"...
Και όπως και σήμερα, η γνώση και οι έγκυρες συμβουλές πληρώνονταν ακριβά...

σε μένα τα λες ρε str8? στον tomito πες τα που νομίζει ότι τα πλούτη του μαντείου ήταν εκεί για να τα βλέπει ο Απόλλωνας και δεν έβαζε κανένας χέρι σ' αυτά. λες κι είμαστε χαϊβάνια και δεν καταλαβαίνουμε ότι λαμόγια πάντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν, νυν και αεί και εις τους αιώνας των αιώνων.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
τι σημασία έχει ποιός είμαι εγω ? αλλάζει αυτο τίποτα στην τσέπη σου ?
αυτό που ενδιαφέρει είναι η πρόβλεψη γεγονότων - καταστάσεων, το χρήσιμο manipulation ωστε να ωφεληθώ με highest leverage ...
και η θρησκεία που είναι και το θέμα εδω προσφέρεται ανα τους αιώνες σαν πολυ χρήσιμο εργαλειο για την επίτευξη του τελικού σκοπού ....

εντάξει τώρα. να αρχίσει ο καθένας να γράφει με αγγλικούς όρους της επιστήμης που σπούδασε για να συνεννοηθούμε καλύτερα?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
εντάξει τώρα. να αρχίσει ο καθένας να γράφει με αγγλικούς όρους της επιστήμης που σπούδασε για να συνεννοηθούμε καλύτερα?

  φιλε γιωργη καλυτερε....

  Οχι της"επιστημης που σπουδασε"

  αλλα της θρησκειας που πιστεψε....ΤΟ ΧΡΗΜΑ

  εμεις ολοι να παμε να γ@@@@θουμε κατα τον athens, ειμαστε λεσια για τον κοσμο του...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Aν ήξερες πόσες φορες έχω πει εγώ παρόμοια πράγματα ή ποσες φορές με τα έχουν ξαναρωτήσει, δεν θα το ρώταγες, για αυτό και δεν σε παρεξηγώ.
Όμως Φίλε Σταυρο η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις θέση. Έχεις απλά αντίθεση.
Εγώ και άλλοι έχουμε θέση και λέμε ότι κάθε δέντρο από τους καρπούς του κρίνεται.
Καρπός του Δωδεκάθεου ο Αρχαίος Ελληνικός Πολιτισμός.
Του Χριστιανισμού το Βυζάντιο
Του Κουμουνισμου οι Σοβιετικου τύπου "δημοκρατίες"
Και ένα σωρό άλλα παρόμοια
Αυτοί είμαστε και κρινόμαστε. Καθημερινά.
Εγω λέω στον ΄Μήτσο για τους ευνούχους και αυτός μου απαντά για τους δούλους.
Στο τέλος ο καθείς διαλέγει το πρότυπο του.
Εγώ τον Σωκράτη ο Μήτσος τον Ιησού, ο τάδε κομμουνιστής τον Γκεβάρα, ο τάδε αναρχικός τον Νετσαγιεφ και ο τάδε ναζί τον Αδόλφο.
Συστήματα σκέψης είναι αυτά.
Οπότε εσύ, ουτε κάτι να μας δώσεις να σε κρίνουμε έχεις και αντίθετα κάνεις τον κριτή των πάντων.
Επίσης ως συστήματα σκέψης τα ανωτέρω όλα προβαίνουν σε προβλέψεις.
Λχ ο κουμμουνιστής πιστευει ακράδαντα ότι ο καπιταλισμός καταρρεει, ο Τζίμης ότι έρχεται το Θηρίο κτλ
Κάνε και εσύ μια πρόβλεψη για το μέλλον της ανθρωπότητας σύμφωνα με το σύστημα σκέψης που έχεις για να σε κρίνουμε με την ίδια αυστηρότητα που εσύ τσουβαλιάζεις όλες τις θρησκείες έχοντας υπόψιν σου μόνο μία.

Ούτε εγώ σε ΠΑΡεξηγώ. Σε εξηγώ απλώς.
Σε απλή παράθεση τώρα (τα πλάγια δικά σου):

και λέμε ότι κάθε δέντρο από τους καρπούς του κρίνεται.
Επομένως τα έλατα της Πάρνηθας δεν είχαν αξία. Καλώς κάηκαν. Ως γνωστόν, δεν έβγαζαν κανένα καρπό.

Οπότε εσύ, ουτε κάτι να μας δώσεις
Γιατί ρε, δήλωσα εγώ ποτέ ότι είμαι προφήτης και πρέπει να σου λύσω τα υπαρξιακά σου?

και αντίθετα κάνεις τον κριτή των πάντων.
Δικαιούμαι. Νομίζω. Όπως και όλοι μας. Και δεν έκρινα «τα πάντα». Έκρινα αυτά που λες εσύ.

Κάνε και εσύ μια πρόβλεψη για το μέλλον της ανθρωπότητας σύμφωνα με το σύστημα σκέψης που έχεις για να σε κρίνουμε με την ίδια αυστηρότητα που εσύ τσουβαλιάζεις όλες τις θρησκείες έχοντας υπόψιν σου μόνο μία.
Λοιπόν, θα στην πω, και σοβαρολογώ:
Ως γνωστόν, σε 4,5 δις χρόνια, ο ήλιος (πριν σβήσει) θα μεταβληθεί σε ερυθρό γίγαντα, και μεγαλώνοντας σε διάμετρο, θα «καταπιεί» τους πλανήτες Ερμή και Αφροδίτη, καταλαμβάνοντας το χώρο που σήμερα βρίσκονται οι τροχιές τους.
Η Γη θα θερμανθεί τόσο, που θα είναι αδύνατη η διατήρηση οποιασδήποτε μορφής ζωής επάνω της.
Πιστεύω ότι η ανθρωπότητα (αν υπάρχει μέχρι τότε) θα έχει βρει άλλους πλανήτες που θα μπορούν να συντηρήσουν ζωή επάνω τους (σε άλλα ηλιακά συστήματα), και πριν από τη θέρμανση θα έχει «μετακομίσει» εκεί.

Σημείωσε ότι ο «θάνατος» των άστρων (όπως προβλέπεται για τον ήλιο) είναι παρατηρημένος (σε άλλα άστρα), και δεν είναι μόνο επιστημονική «πρόβλεψη». Είναι πιστοποιημένο γεγονός.

Σε κάλυψε η πρόβλεψή μου για το μέλλον της ανθρωπότητας?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ούτε εγώ σε ΠΑΡεξηγώ. Σε εξηγώ απλώς.
Σε απλή παράθεση τώρα (τα πλάγια δικά σου):

και λέμε ότι κάθε δέντρο από τους καρπούς του κρίνεται.
Επομένως τα έλατα της Πάρνηθας δεν είχαν αξία. Καλώς κάηκαν. Ως γνωστόν, δεν έβγαζαν κανένα καρπό.

Οπότε εσύ, ουτε κάτι να μας δώσεις
Γιατί ρε, δήλωσα εγώ ποτέ ότι είμαι προφήτης και πρέπει να σου λύσω τα υπαρξιακά σου?

και αντίθετα κάνεις τον κριτή των πάντων.
Δικαιούμαι. Νομίζω. Όπως και όλοι μας. Και δεν έκρινα «τα πάντα». Έκρινα αυτά που λες εσύ.

Κάνε και εσύ μια πρόβλεψη για το μέλλον της ανθρωπότητας σύμφωνα με το σύστημα σκέψης που έχεις για να σε κρίνουμε με την ίδια αυστηρότητα που εσύ τσουβαλιάζεις όλες τις θρησκείες έχοντας υπόψιν σου μόνο μία.
Λοιπόν, θα στην πω, και σοβαρολογώ:
Ως γνωστόν, σε 4,5 δις χρόνια, ο ήλιος (πριν σβήσει) θα μεταβληθεί σε ερυθρό γίγαντα, και μεγαλώνοντας σε διάμετρο, θα «καταπιεί» τους πλανήτες Ερμή και Αφροδίτη, καταλαμβάνοντας το χώρο που σήμερα βρίσκονται οι τροχιές τους.
Η Γη θα θερμανθεί τόσο, που θα είναι αδύνατη η διατήρηση οποιασδήποτε μορφής ζωής επάνω της.
Πιστεύω ότι η ανθρωπότητα (αν υπάρχει μέχρι τότε) θα έχει βρει άλλους πλανήτες που θα μπορούν να συντηρήσουν ζωή επάνω τους (σε άλλα ηλιακά συστήματα), και πριν από τη θέρμανση θα έχει «μετακομίσει» εκεί.

Σημείωσε ότι ο «θάνατος» των άστρων (όπως προβλέπεται για τον ήλιο) είναι παρατηρημένος (σε άλλα άστρα), και δεν είναι μόνο επιστημονική «πρόβλεψη». Είναι πιστοποιημένο γεγονός.

Σε κάλυψε η πρόβλεψή μου για το μέλλον της ανθρωπότητας?

  Εμενα με τσακισε παντως Σταυρο μου....

  Θα βαλω τα κλαμματα..

  Και θα παω στην Γενεσις μου φαινεται,κλαψ...

  Το'πιασες;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
  φιλε γιωργη καλυτερε....

  Οχι της"επιστημης που σπουδασε"

  αλλα της θρησκειας που πιστεψε....ΤΟ ΧΡΗΜΑ

  εμεις ολοι να παμε να γ@@@@θουμε κατα τον athens, ειμαστε λεσια για τον κοσμο του...

ρε gabadoo, εγώ έθιξα το γεγονός ότι ο φίλος μας εδώ μας πετάει δυο αγγλικούς χρηματοοικονομικοτραπεζικούς όρους για να δείξει τι? δηλαδή περιμένει εμείς να του πούμε ''πω πω τι είπες τώρα ρε μεγάλε... δεν σε καταλαβαίνω, άρα έχεις δίκιο''?
 

Επισκέπτης
...ο Τζίμης ότι έρχεται το Θηρίο κτλ

Εδώ πιστεύει ο Τομίτο οτι η Αθηνά βγήκε απ το κεφάλι του Δία (παρελθόν) ... και δεν θα πιστέψει ο Τζίμης οτι ίσως κάποτε  (μέλλον) θα έρθει το Θηρίο της Αποκαλύψεως ...?

Μήπως θα είναι η πρώτη ή η τελευταία προφητεία που θα εκπληρωθεί ?
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
25 Μαρτιου 2018 κατα τον ''καμμενο΄΄Μαξιμο.
Να φροντισουμε να εχουμε παει μπουρδελοτσαρκα και να εχουμε γαμησει για τα καλα οσο θα πλησιαζει η ημερομηνια :2funny:
 

Επισκέπτης
Για το διακόνημα να σου απαντήσω; Εσείς είστε μια Κοσμοπολίτική Θρησκεία, χωρίς Εθνική Βάση, δλδ και χρτειάζεστε αντιπροσώπους παντού.

Είμαστε θρησκεία που απευθύνεται σε όλους.
Υπερ-πολιτισμική και αντι-εθνοφυλετική.
Τίποτε περισσότερο ... τίποτε λιγότερο !
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Εδώ πιστεύει ο Τομίτο οτι η Αθηνά βγήκε απ το κεφάλι του Δία (παρελθόν) ... και δεν θα πιστέψει ο Τζίμης οτι ίσως κάποτε  (μέλλον) θα έρθει το Θηρίο της Αποκαλύψεως ...?

Μήπως θα είναι η πρώτη ή η τελευταία προφητεία που θα εκπληρωθεί ?

Πως θα μοιάζει αυτό το θηρίο?Δράκος και έτσι σε στιλ Gozilla να βουτάει δέκα δέκα τα ανθρωπάκια και να τα σκοτώνει η να τα τρωεί?

Ελπίζω μόνο να μην έχει την φάτσα του Στάλιν.Χαχαχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom