Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
...Ευτυχώς που η Εκκλησία μου δίνει απλόχερα την επιλογή να τσεκάρω τρία μουνιά στη ζωή μου...

Αν έχεις τέτοιο άγχος, αλλαξοπίστησε. Ο Αλλάχ σου δίνει τέσσερα, και μάλιστα ταυτόχρονα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν έχεις τέτοιο άγχος, αλλαξοπίστησε. Ο Αλλάχ σου δίνει τέσσερα, και μάλιστα ταυτόχρονα.
Ρε Σταύρο μαν.... Αφού ξέρεις ότι εγώ είμαι άθεος και οι άθεοι μπορούν να έχουν όσα μουνιά θέλουν.... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Y.Γ. Οι μουσουλμάνοι μπορούν μέχρι τέσσερα ταυτοχρόνως αλλά ένα τη φορά....
ΟΙ παρτούζες είναι ακόμα προνόμιο των αρχαίων...
Αχχχχχχ Αγιε ΑΠΟΛΛΩΝΑ.........
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε Σταύρο μαν.... Αφού ξέρεις ότι εγώ είμαι άθεος και οι άθεοι μπορούν να έχουν όσα μουνιά θέλουν.... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Y.Γ. Οι μουσουλμάνοι μπορούν μέχρι τέσσερα ταυτοχρόνως αλλά ένα τη φορά....
ΟΙ παρτούζες είναι ακόμα προνόμιο των αρχαίων...
Αχχχχχχ Αγιε ΑΠΟΛΛΩΝΑ.........
σωστο στην αρχαια Ελλαδα στα Διονησια μπορουσες να γαμισεις οσες ηθελες!γινοντανε κατι τρελλες παρτουζες!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
σωστο στην αρχαια Ελλαδα στα Διονησια μπορουσες να γαμισεις οσες ηθελες!γινοντανε κατι τρελλες παρτουζες!!!
μόνο μεταμόσχευση μαλλιών δεν γινότανε εκεί δημητράκη..... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
πολύ θα ήθελα να ζήσω την εποχή του Διονύσου Γιώργο.... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

ααααα, οκ. τώρα κατάλαβα. δυστυχώς ο γραπτός λόγος, ακόμη και με τα σωστά σημεία στίξης, μερικές φορές δεν μπορεί να αποτυπώσει το ύφος του προφορικού.

πάλι βγήκα οφ-τόπικ  :think:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
πάντως, επειδή υποψιάζομαι ότι στα διονυσιακά πάρτυ υπήρχαν και αγοράκια σε παθητικό ρόλο, εγώ δεν διακινδυνεύω την επιθυμία να ζούσα τότε.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
πάντως, επειδή υποψιάζομαι ότι στα διονυσιακά πάρτυ υπήρχαν και αγοράκια σε παθητικό ρόλο, εγώ δεν διακινδυνεύω την επιθυμία να ζούσα τότε.
Εάν είχε ανακαλυφθεί ο φελλός θα έπαιρνα το ρίσκο....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ααααα, οκ. τώρα κατάλαβα. δυστυχώς ο γραπτός λόγος, ακόμη και με τα σωστά σημεία στίξης, μερικές φορές δεν μπορεί να αποτυπώσει το ύφος του προφορικού.

πάλι βγήκα οφ-τόπικ  :think:
Ισως να μπορούσα να το γράψω και καλύτερα..... Τεμπελχανάς ων.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Σήμερα είδα πώς κυλάει η ψηφοφορία...
Είναι πραγματικά άξιο λόγου το αποτέλεσμα: καίτοι το δείγμα πολύ μικρό(μισοί χριστιανοί, μισοί ουχί), απέχει παρασάγγας απ το 98% Ελλήνων ορθόδοξων χριστιανών που διατείνεται η εκκλησία ότι ισχύει.  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
μόνο μεταμόσχευση μαλλιών δεν γινότανε εκεί δημητράκη..... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
ε,θα ημουνα καραφλος αν ζουσα τοτε!τι να κανουμε!αν και που το ξερεις οτι δεν γινοτανε?ο Δημοκριτος βρηκε οτι η υλη αποτεληται απο ατομα.και για να το βρει σιγουρα βρηκε και τη σχαση του ατομου.υπαρχουν τοσα πραγματα που ειχανε εφευρει οι αρχαιοι Ελληνες που εμεις ακομα και τωρα τα αγνοουμε!δεν νομιζω οτι τους ητανε τοσο δυσκολο να κανουνε μεταμοσχευση μαλλιων!μηπως ειχανε βρει καμια πιο εξεληγμενη μεθοδο Π.Χ.παρεμβαση στο DNA και δεν χροιαζοντανε να κανουνε καν μεταμοσχευσης μαλλιων!!!!
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
ε,θα ημουνα καραφλος αν ζουσα τοτε!τι να κανουμε!αν και που το ξερεις οτι δεν γινοτανε?ο Δημοκριτος βρηκε οτι η υλη αποτεληται απο ατομα.και για να το βρει σιγουρα βρηκε και τη σχαση του ατομου.υπαρχουν τοσα πραγματα που ειχανε εφευρει οι αρχαιοι Ελληνες που εμεις ακομα και τωρα τα αγνοουμε!δεν νομιζω οτι τους ητανε τοσο δυσκολο να κανουνε μεταμοσχευση μαλλιων!μηπως ειχανε βρει καμια πιο εξεληγμενη μεθοδο Π.Χ.παρεμβαση στο DNA και δεν χροιαζοντανε να κανουνε καν μεταμοσχευσης μαλλιων!!!!
Ειχανε πατησει και στο φεγγαρι δεν το ηξερες?...Η Οδυσσεια του διαστηματος ΤΟΤΕ πρωτοπαιχτηκε!! :tooth: :bounce-glasses:
 

Επισκέπτης
1: Αν δεν παραθέσεις το αρχαίο κείμενο που το αναφέρει είσαι κοινός συκοφάντης και υβριστής των Θεών των Προγόνων σου.

Λυπάμαι , αλλά δε μπορώ να βρώ το αρχαίο κείμενο που μου ζητάς .
Αυτό που έγραψα στο κείμενό μου , το αναφέρει Πανεπιστημιακό εγχειρίδιο , το οποίο διδάχθηκα και στο οποίο εξετάσθηκα προ δύο ετών. Δέν το έβγαλα απο το μυαλό μου ... Άλλωστε , πρίν το διδαχθώ , αγνοούσα ακόμη και την ύπαρξη του Γανυμήδη. Δυστυχώς το συγκεκριμένο βιβλίο βρίσκεται στο πατάρι του σπιτιού μου στην Αθήνα , και μου είναι αδύνατον αυτή τη στιγμή να σου πώ συγγραφέα για να το προμηθευθείς.

Δέ νομίζω να είπα όμως κάτι καινούριο , για το οποίο να δικαιολογείται η τόσο μεγάλη έκπληξή σου ...
Είναι γνωστή η συγκεκριμένη ιστοριούλα απο την Ελληνική μυθολογία "τοις πάσοι" !

Απο απλή και μόνο περιέργεια , πάτησα στο google τη λέξη Γανυμήδης , και το 90% των λίνκ που βρήκα , μίλαγε για τις ομοφυλοφιλικές του σχέσεις , με το Δία .

Η  livepedia , αναφέρει το εξής : "Μυθικός νέος, περίφημος για την ομορφιά του, ο Γανυμήδης, ήταν γιος του Τρωός και της Καλλιρρόης, κόρης του Σκάμανδρου. Γοητευμένος από την καταπληκτική ομορφιά του νέου, ο Δίας μεταμορφώθηκε σε αετό και αρπάζοντάς τον, τον μετέφερε στον Όλυμπο, όπου και έζησε αιώνια εκεί έχοντας σαν ασχολία να ρίχνει κρασί στο ποτήρι του πατέρα των θεών και να ομορφαίνει τα συμπόσια με την παρουσία του."

Ε ... δε θέλει και πολύ για να καταλάβει κανείς τα αυτονόητα ... :grin:
Μήν ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες ... !
 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • zeus_ganimides.jpg
    zeus_ganimides.jpg
    29,7 KB · Εμφανίσεις: 25

Επισκέπτης
Σε παρακαλώ πολύ μην αναφερθείς ξανά απάξιωτικά για πράγματα που εσκεμμένα αγνοείς γιατί θα αρχίσουμε το "σκληρό ροκ"

Ναί ... αλλά μετά το hard rock ... ακολουθεί το ...ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ !!! :rockon:

[youtube=425,350]37LOyQhrMVk[/youtube]

:rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Την Κυριακή λχ είναι η "της Ορθοδοξίας" και θα ακουστουν στις εκκλησιές ανα γης κάτι αναθέματα κατα των Ελλήνων...

Αναθέματα ΝΑΙ ,αλλά όχι κατά των Ελλήνων , αλλά κατά των δοξασιών που πρεσβεύει η θρησκεία τους (Αρχαία Ελληνική θρησκεία).
 

Επισκέπτης
  Ωχ-ωχ-ωχ-ωχ....

  Το απογευμα αναμενεται να ειναι καυτο....

  Και ερχονται και Αγιες μερες....(κατα τους Χριστιανους...)

Για ξαναδιάβασε το μήνυμα που σου έστειλα προχθές ...
Εγώ δε μιλάω ποτέ στον αέρα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom