Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Και μην ξεχνάμε. Όλοι αγοράζουμε το κάτωθι


2274903178_596602c76c_o.jpg

 

Επισκέπτης
Γιατί δεν έχει δίκιο για το μνημόσυνο του Κρίς?

Όχι βέβαια !
Ειδικά σε όσα λέει για τους Μητροπολίτες που παρευρέθησαν εκεί.

Συγκεκριμένα ,στην Συνοδική Θεία Λειτουργία και στο μνημόσυνο του μακαριστού Αρχιεπισκόπου κυρού Χριστοδούλου παρόντες ήταν οι Μητροπολίτες, Σπάρτης Ευστάθιος, ο Κερκύρας Νεκτάριος, ο Σταγών κ. Σεραφείμ, ο Τρίκκης κ. Αλέξιος, ο Θεσσαλιώτιδος κ. Κύριλλος, ο Καλαβρύτων κ. Αμβρόσιος, ο Γρεβενών κ. Σέργιος, ο Καισαριανής κ. Δανιήλ, ο Χίου κ. Διονύσιος, ο Σερρών κ. Θεολόγος, ο Κορίνθου κ. Διονύσιος, Σύρου κ. Δωρόθεος, ο Πατρών κ. Χρυσόστομος και Ζιχνών κ. Ιερόθεος.
Επίσης παρών ήταν ο Μητροπολίτης Βρεσθένης κ. Θεόκλητος.
Tον Αρχιεπίσκοπο Ιερώνυμο, δεν τον αναφέρω... είναι ευνόητο οτι ήταν εκεί.

Πόσους ακόμα ήθελε να έρθουν? Και οι 80 ? Έλεος !

Στο συγκεκριμένο site , όπως βλέπεις , η αλήθεια είναι  ΜΙΣΗ  !  ;)

 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Για τους πολιτικούς νομίζω είναι η κριτική και τον απλό λαό Φίλε.
 
Εγγρ.
7 Οκτ 2007
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Προφανός οπως λεει και ο Τομ , το λέει για το κόσμο που ήταν εκει, όχι τοσο για τους ιεροίς, που και παλι κάποια δικά του παιδιά η της κλίκας της χρυσοπηγής έλειπαν!

Αλλα ας δουμε κατι αλλο...

olympieia.jpg



Για όσους τους ενδιαφέρει το είδος , θα είναι μια πολύ ομορφη μέρα.
 

Επισκέπτης
Για τους πολιτικούς νομίζω είναι η κριτική και τον απλό λαό Φίλε.

Κοίτα τι λέει : "...και κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα ιεράρχες"

Στα δικά μου δάκτυλα , δεν χωράνε πάντως αυτοί που σου ανέφερα ... δεν ξέρω στα δάκτυλα του ιδιοκτήτη του συγκεκριμένου site όμως ... :dunno:

Το οτι δεν πήγαν πολιτικοί , είναι αληθές!
Αυτό εννοούσα σε προηγούμενο πόστ μου , όταν έλεγα οτι η αλήθεια παρουσιάζεται ΜΙΣΗ .

Ώς προς το λαό , όταν εγώ , που ξέρεις οτι ασχολούμαι με αυτά, δεν ήξερα τίποτα για το μνημόσυνο , φαντάσου ο υπόλοιπος απλά θρησκευόμενος κόσμος.

Και εν πάσει περιπτώσει , αν ήθελε κάποιος  να διαπιστώσει την απήχηση του Μακαριστού Αρχιεπισκόπου , στο λαό ... ας πήγαινε στην κηδεία του , για 1 μόνο λεπτό ... κι ας έφευγε μετά !
 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Το σώμα, ναός του Αγίου Πνεύματος
(Α’ Κορ. 6:12-20)

“Αδελφοί, πάντα μοι έξεστιν, αλλ’ ου πάντα συμφέρει• πάντα μοι έξεστιν, αλλ’ ουκ εγώ εξουσιασθήσομαι υπό τινος. Τα βρώματα τη κοιλία, και η κοιλία τοις βρώμασιν• ο δε Θεός και ταύτην και ταύτα καταργήσει. Το δε σώμα ου τη πορνεία, αλλά τω Κυρίω, και ο Κύριος τω σώματι• ο δε Θεός και τον Κύριον ήγειρε και ημάς εξεργεί δια της δυνάμεως αυτού. Ουκ οίδατε ότι τα σώματα υμών μέλη Χριστού εστιν; Άρας ουν τα μέλη του Χριστού ποιήσω πόρνης μέλη; Μη γένοιτο! Ή ουκ οίδατε ότι ο κολλώμενος τη πόρνη εν σώμα εστιν; «Έσονται» γαρ, φησίν, «οι δύο εις σάρκα μίαν». Ο δε κολλώμενος τω Κυρίω εν πνεύμά εστι. Φεύγετε την πορνείαν. Παν αμάρτημα ο εάν ποιήση άνθρωπος εκτός του σώματος εστιν, ο δε πορνεύων εις το ίδιον σώμα αμαρτάνει. Ή ουκ οίδατε ότι σώμα υμών ναός του εν υμίν Αγίου Πνεύματος εστιν, ου έχετε από Θεού, και ουκ εστέ εαυτών; Ηγοράσθητε γαρ τιμής. Δοξάσατε δη τον Θεόν εν τω σώματι υμών και εν τω πνεύματι υμών, άτινά εστι του Θεού.”

(Μετάφραση: Όλα μου επιτρέπονται, αλλά δεν συμφέρουν όλα. Όλα μου επιτρέπονται, αλλά εγώ δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να εξουσιασθεί από τίποτα. Τα φαγητά είναι για την κοιλιά, και η κοιλιά για τα φαγητά• ο Θεός θα καταργήσει και αυτήν και εκείνα. Αλλά το σώμα δεν είναι για την πορνεία• είναι για τον Κύριο και ο Κύριος για το σώμα. Ο δε Θεός και τον Κύριο ανέστησε και εμάς θα αναστήσει δια της δυνάμεως Του. Δεν ξέρετε ότι τα σώματά σας είναι μέλη του Χριστού; Να πάρω λοιπόν τα μέλη του Χριστού και να τα κάνω μέλη πόρνης; Μη γένοιτο. Δεν ξέρετε ότι εκείνος που προσκολλάται στην πόρνη είναι ένα σώμα μ’ αυτήν; Γιατί θα γίνουν, λέγει, οι δύο μία σάρκα. Εκείνος δε που προσκολλάται στον Κύριο είναι ένα πνεύμα μ’ Αυτόν. Αποφεύγετε την πορνεία. Κάθε άλλο αμάρτημα που κάνει ο άνθρωπος είναι έξω από το σώμα, εκείνος όμως που πορνεύει, αμαρτάνει προς το ίδιο του το σώμα. Ή δεν ξέρετε ότι το σώμα σας είναι ναός του Αγίου Πνεύματος που είναι μέσα σας και το οποίο έχετε από το Θεό, κι ότι δεν ανήκετε στους εαυτούς σας; Έχετε αγορασθεί αντί τιμήματος. Δοξάστε λοιπόν το Θεό με το σώμα σας και το πνεύμα σας, τα οποία ανήκουν στο Θεό.)

Από:
:o :o :o :o

Ok... ειδικά εκεί που λέει για τα μέλη είναι λίγο ανατριχιαστικό... Η αλήθεια είναι πως αν η εκκλησία ήθελε να υποστηρίξει ότι πρέπει να κρατάμε σχετικά καθαρό το σώμα μας έπρεπε να χρησιμοποιεί άλλα επιχειρήματα, σίγουρα θα μπορούσε να μιλήσει σε πιο πνευματικό επίπεδο. Δεν είμαστε όλοι αγράμματοι υπάρχουν και κάποιοι που δεν καλύπτονται με τέτοια.
 

Επισκέπτης
Zouzis , είναι πολύ σωστά αυτά που λές ... αλλά μου φαίνεται οτι πάς γυρεύοντας ...

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα θρέντ περί Χριστόδουλου , ή ακόμη και τις σελίδες του συγκεκριμένου θρέντ , θα διαπίστωνες οτι μάλλον σε λάθος κοινό απευθύνθηκες ...
Θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου ... και θα σε πάρουν κι εσένα μαζί ...
Λίγες είναι οι εξαιρέσεις που θα σε ακούσουν  ;)

Εγώ που σου μιλάω ... ίσα ίσα γλίτωσα !  :grin:

Στο δίνω σαν συμβουλή , ώς λίγο παλαιότερος.
Ματαιοπονείς !
"Φωνή βοώντος εν τη ερήμω...!"


Υ.Γ: Και προ πάντων ... Όχι παραπομπές στην Αγία Γραφή. Σε άλλο site NAI , εδώ μέσα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ... :-

Άκου με ... και δε θα χάσεις ! ;)
 

Επισκέπτης
το κωλομάγουλο εννοείς.... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Θου κύριε........

Όταν έγραψα το μήνυμα , δεν το είχες ακόμη τροποποιήσει ...
:2funny: :2funny: :2funny:

Δε μπά να με κάνουνε muted ... εγώ θα στο πώ : "Είσαι μαλάκας" :grin:
Δεν έχεις αφήσει θρέντ για θρέντ στην ησυχία του ...
Μα οτι συζήτηση γίνεται να την "πηδάς" ? Έλεος ! :grin: :grin: :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
:cool2: :cool2: :cool2:
Εχω όμως το διάλο μέσα μου ο πούστης :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δημήτριε καλή Σαρακοστή......
Εγώ ο κολασμένος δεν μπορώ να νηστέψω μόνο τις μπριτζόλες και τα φραπόγαλα .......
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
Μετά τις σαράντα μέρες θα χρειάζομαι χωρίς αυτά ανάνηψη, όχι Ανάσταση.....
:boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Προς παπαγιώργο και λοιπούς μοντεράτορες....
Κατάφερα να κάνω τον Δημήτριο να βλασφημίσει......
Με είπε μαλάκα...... :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Παρακαλώ όπως δημιουργήσετε προσωπική βούλα για τον Δημήτριο....
Κατάφερα να τον κάνω UNmuted....  :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Εγώ λέω να δείτε - όσοι ενδιαφέρεστε - αυτό το εξαιρετικό pps και μετά να απαντήσετε στην ερώτηση του περσόνα:
"Ακόμα και να υπάρχει Θεός, δώσε μου ένα λόγο που θα ασχοληθεί με την απειροελάχιστη ύπαρξή μας"

www.sendspace.com/file/lftfhf]SystemMacroMicro[/url]
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Προς παπαγιώργο και λοιπούς μοντεράτορες....
Κατάφερα να κάνω τον Δημήτριο να βλασφημίσει......
Με είπε μαλάκα......

Το θέμα θα συζητηθεί στο επόμενο Δ.Σ.

Πιθανώτατα από εκεί θα παραπεμφθεί στην επόμενη Γ.Σ, λόγω σοβαρότητος...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Προς παπαγιώργο και λοιπούς μοντεράτορες....
Κατάφερα να κάνω τον Δημήτριο να βλασφημίσει......
Με είπε μαλάκα......

Το θέμα θα συζητηθεί στο επόμενο Δ.Σ.

Πιθανότατα θα παραπεμφθεί στην επόμενη Γ.Σ. λόγω σοβαρότητος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom