Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
ρε war :2funny: αυτά τα μισόλογα πραγματικά είναι πολύ ζαλιστικά
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
Ομιλία Έπισκόπου και καρδία μυλωνά. Αν δεν πιστεύεις σε κάτι, μην τον κάνεις στη ζωή σου σου. Δεν είναι δυνατόν να λες καλό χριστιανό κάποιον που έχει έκλυτη ζωή (όπως το εννοούν οι καλοί χρισταινοί) ή να είσαι Μητροπολίτης και να έχεις jaguar και vila με πισίνα. Αυτά με το Χριστιανικό δόγμα δεν συνάδουν. Με άλλες θρησκείες μπορεί

εγω προσωπικα εκτος απο τον μοναχισμο οπου υπαρχουν μοναχοι που αγγιξαν την αγιοτητα μεσω της υπακοης,της προσευχης και της ταπεινωσης δεν δεχομαι ιερεις και ποσο μαλλον ιεραρχες που δινουν εμφαση στα υλικα αγαθα και στην εξουσια που πηγαζει απο τα αξιωματα τους!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
εγω προσωπικα εκτος απο τον μοναχισμο οπου υπαρχουν μοναχοι που αγγιξαν την αγιοτητα μεσω της υπακοης,της προσευχης και της ταπεινωσης δεν δεχομαι ιερεις και ποσο μαλλον ιεραρχες που δινουν εμφαση στα υλικα αγαθα και στην εξουσια που πηγαζει απο τα αξιωματα τους!

Όχι, τα δικά τους αγαθά είναι καθαγιασμένα
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
και επειδη καμια φορα ο ανθρωπος δεν καταλαβαινει....τι του συμβαινει.....σε ενημερωνω οτι και εσυ με αυτο το ποστ επικριτικη διαθεση απεναντι μου δειχνεις!!!!!
Στο λεω σε περιπτωση που δεν το......καταλαβες!!!!!

τα συμπερασματα ας το βγαλουν οι υπολοιποι φιλοι.Πάντως πρεπει μαλλον να βελτιωσεις τα ελληνικα σου εννοιολογικά.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
εγω προσωπικα εκτος απο τον μοναχισμο οπου υπαρχουν μοναχοι που αγγιξαν την αγιοτητα μεσω της υπακοης,της προσευχης και της ταπεινωσης δεν δεχομαι ιερεις και ποσο μαλλον ιεραρχες που δινουν εμφαση στα υλικα αγαθα και στην εξουσια που πηγαζει απο τα αξιωματα τους!

μα τα αυτονοητα θα λέμε φίλε μου?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εμένα τα συμφέροντά μου βρίσκονται "μετά θάνατον" ...

Καλό είναι να κοιτάξεις καλύτερα τα συμφέροντα των promoters της ας το πούμε θρησκείας που πρεσβεύεις ...!
α θελεις να πας στον παραδισο!!!!!γιατι δεν γινεσαι Μουσουλμανος???ο παραδισος τους ειναι πολυ καλητερος θα σου δωσουνε λεει 40 παρθενες και θα εχει βουνα απο ρυζι να τρως οσο θελεις!!!!ενω στο Χρηστιανισμο τι θα εχεις εναν κηπο με δεντρα!πολυ πληκτικα ακουγεται.ενω εγω που θα παω Κολαση θα εχω ολα τα αμαρτωλα μουνακια μαζι μου!!!!
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
α θελεις να πας στον παραδισο!!!!!γιατι δεν γινεσαι Μουσουλμανος???ο παραδισος τους ειναι πολυ καλητερος θα σου δωσουνε λεει 40 παρθενες και θα εχει βουνα απο ρυζι να τρως οσο θελεις!!!!ενω στο Χρηστιανισμο τι θα εχεις εναν κηπο με δεντρα!πολυ πληκτικα ακουγεται.ενω εγω που θα παω Κολαση θα εχω ολα τα αμαρτωλα μουνακια μαζι μου!!!!

φανταζεσαι να γαμας την μονικα μπελουτσι στην κολαση;; :grin: :grin: :grin:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
τα συμπερασματα ας το βγαλουν οι υπολοιποι φιλοι.Πάντως πρεπει μαλλον να βελτιωσεις τα ελληνικα σου εννοιολογικά.
οτι δεν καταλαβες μπορεις να με ρωτησεις και θα στο εξηγησω περαιτερω!!!!!
Θα πρεπει να ηταν πολυ ....δυσκολα αυτα που ειπα!!!!!!!
 

Επισκέπτης
καποιοι καψαν φλατζα απο το ξυλο που φαγαν απο πουτανες σε πιατσα ενω προσπαθουσαν να τις βιντεοσκοπησουν,και ειναι καταντια να συμβαινει αυτο απο ανθρωπο ανω των 50 ετων!το κρατος προνοιας ομως αδυνατει να τον μαζεψει και κυκλοφορει ακομα ελευθερος σαν μοντ κιολας...
το οτι χρησιμοποιουσε νικ νειμ πουτανας για να κοροιδευει κοσμο,μονο τυχαιο δεν ειναι!ισως να βλεπει την συγκεκριμενη ως το alter ego του....

Aυτό πάλι τι είναι ?
Λάθος θρέντ ...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
α θελεις να πας στον παραδισο!!!!!γιατι δεν γινεσαι Μουσουλμανος???ο παραδισος τους ειναι πολυ καλητερος θα σου δωσουνε λεει 40 παρθενες και θα εχει βουνα απο ρυζι να τρως οσο θελεις!!!!ενω στο Χρηστιανισμο τι θα εχεις εναν κηπο με δεντρα!πολυ πληκτικα ακουγεται.ενω εγω που θα παω Κολαση θα εχω ολα τα αμαρτωλα μουνακια μαζι μου!!!!

αν έχεις χρόνο και όρεξη διαβασε καλύτερα το κοράνι και ξαναελα.
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Όποιος θέλει να δήξη πόσο  Χριστιανός είναι  εδώ μέσα,  θα ήταν καλύτερα να το δήξη έξω στη ζωή του με τις πράξεις του και όχι στο φόρουμ του μπουρδελα. Αν θέλουμε Κήρυγμα ξέρουμε που να πάμε να ακούσουμε.... Και επειδή ο κόσμος έχει σιχαθεί τους Παπάδες γιατί από την μια σε εξομολογούν και σου δείχνουν τον σωστό δρόμο,  και από την άλλη κατακλέβουν τον κοσμάκη από παντού. Πρέπει να έχουν πάρα πάρα πολύ  ΘΡΑΣΟΣ  όλοι αυτοί οι κληρικοί με όλα αυτά που κάνουν να βγαίνουν να σε κοιτάνε κατάματα και να σου  μιλάνε για αγιοσύνη... Τα ρεμάλια...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Όποιος θέλει να δήξη πόσο  Χριστιανός είναι  εδώ μέσα,  θα ήταν καλύτερα να το δήξη έξω στη ζωή του με τις πράξεις του και όχι στο φόρουμ του μπουρδελα. Αν θέλουμε Κήρυγμα ξέρουμε που να πάμε να ακούσουμε.... Και επειδή ο κόσμος έχει σιχαθεί τους Παπάδες γιατί από την μια σε εξομολογούν και σου δείχνουν τον σωστό δρόμο,  και από την άλλη κατακλέβουν τον κοσμάκη από παντού. Πρέπει να έχουν πάρα πάρα πολύ  ΘΡΑΣΟΣ  όλοι αυτοί οι κληρικοί με όλα αυτά που κάνουν να βγαίνουν να σε κοιτάνε κατάματα και να σου  μιλάνε για αγιοσύνη... Τα ρεμάλια...
φυλε μου εγραψες το τελειο!!!!αυτο πιστευω εκφραζει τους περισσοτερους απο εμας!δε νομιζω να υπαρχει ακομα ανθρωπος που να πιστευει στην τιμιοτητα των παπαδων!!!!
 

gio stob

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
765
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
δεν εχω...πιστευω μονο στον ανθρωπο και τις ικανοτητες του
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
α θελεις να πας στον παραδισο!!!!!γιατι δεν γινεσαι Μουσουλμανος???ο παραδισος τους ειναι πολυ καλητερος θα σου δωσουνε λεει 40 παρθενες και θα εχει βουνα απο ρυζι να τρως οσο θελεις!!!!ενω στο Χρηστιανισμο τι θα εχεις εναν κηπο με δεντρα!πολυ πληκτικα ακουγεται.ενω εγω που θα παω Κολαση θα εχω ολα τα αμαρτωλα μουνακια μαζι μου!!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
και δωσε στον δημητριο να διαβασει κελσο και πορφυριο μηπως και ξυπνησει
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ρε ο dimitrios ως καλός χριστιανός κάνει sex ως μέσο αναπαραγωγής

Χραπ, επί τέλους πιάσαμε ένα ουσιαστικό και σημαντικό θέμα.

Που βέβαια δεν είναι τι κάνει ο Δημήτριος προσωπικά (και ούτε βέβαια οι ανοησίες και οι ψευτοηθικολογίες για την συμμετοχή του σε ένα site με θέμα τα μπουρδέλα. Αυτοί που βάζουν τέτοια ψευδοδιλλήματα μάλλον έχουν ενδοιασμούς, αναστολές και εν τέλει τύψεις για το ότι βρίσκονται εδώ).

Το θέμα είναι τι πιστεύει ο ίδιος και ποιά είνα η θέσις της Ορθόδοξης Εκκλησίας για αυτό το ζήτημα. Δηλαδή αν το σεξ πρέπει να έχει ως μοναδικό σκοπό του την τεκνοποίηση.

Αν ναι, τότε πρέπει να φθάσουμε στο λογικό συμπέρασμα που έφθασε και ο προηγούμενος Πάππας και να απαγορευθούν τα προφυλακτικά. Το ίδιο και οι εκτρώσεις. Για τους gay όλων των φύλων τι να λέμε τώρα, αργό σιγόψημα. Όλοι αμαρτωλοί. Πουτάνες, μπουρδελιάρηδες κλπ πάνε κατευθείαν για κόλαση.

Αν όχι, τότε ας αποδεχθεί η επίσημη Εκκλησία όλες τις εκφάνσεις της ανθρώπινης σεξουαλικότητας.
Ας παραδεχθεί ότι το σεξ δεν είναι τίποτε άλλο παρά μία βασική ανθρώπινη ανάγκη. Που μπορεί να καλυφθεί με διάφορους τρόπους.
Όπως ακριβώς το φαγητό. Σε άλλον αρέσει ο φραπές, σε άλλον η μπριζόλα, σε άλλον το espresso dobbio, άλλος είναι γκουρμέ και άλλος τρελλένεται για σούσι.
Και ότι το σεξ πρέπει να είναι πηγή χαράς, ευτυχίας, ικανοποίησης και μπορεί να αποτελέσει υπέρτατη μορφή έκφρασης, δημιουργικότητας και ολοκλήρωσης της ανθρώπινης προσωπικότητας.
Σε ένα πολύ, πολύ, πολύ καλό γαμήσι αναφέρομαι ρε.

Όσοι το έχουν κάνει ξέρουν.

Εγώ πιστεύω ότι θα ζούσαμε σε έναν πολύ καλλίτερο κόσμο αν όλοι οι οι άνθρωποι είχαν την εμπειρία αυτή έστω και μία φορά στην ζωή τους.

(Και παρακαλώ μην ξεχνάτε τον οβολό σας για την εκκλησία της οποίας έχω γίνει μέλος και franchisee)
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.860
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Σωστη αποψη.
Στην πραξη, κανενας δεν εμποδιζει κανενα να ζηση τις
εμπειριες αυτες.
 

Επισκέπτης
Χραπ, επί τέλους πιάσαμε ένα ουσιαστικό και σημαντικό θέμα.

Που βέβαια δεν είναι τι κάνει ο Δημήτριος προσωπικά (και ούτε βέβαια οι ανοησίες και οι ψευτοηθικολογίες για την συμμετοχή του σε ένα site με θέμα τα μπουρδέλα. Αυτοί που βάζουν τέτοια ψευδοδιλλήματα μάλλον έχουν ενδοιασμούς, αναστολές και εν τέλει τύψεις για το ότι βρίσκονται εδώ).

Το θέμα είναι τι πιστεύει ο ίδιος και ποιά είνα η θέσις της Ορθόδοξης Εκκλησίας για αυτό το ζήτημα. Δηλαδή αν το σεξ πρέπει να έχει ως μοναδικό σκοπό του την τεκνοποίηση.

Αν ναι, τότε πρέπει να φθάσουμε στο λογικό συμπέρασμα που έφθασε και ο προηγούμενος Πάππας και να απαγορευθούν τα προφυλακτικά. Το ίδιο και οι εκτρώσεις. Για τους gay όλων των φύλων τι να λέμε τώρα, αργό σιγόψημα. Όλοι αμαρτωλοί. Πουτάνες, μπουρδελιάρηδες κλπ πάνε κατευθείαν για κόλαση.

Αν όχι, τότε ας αποδεχθεί η επίσημη Εκκλησία όλες τις εκφάνσεις της ανθρώπινης σεξουαλικότητας.
Ας παραδεχθεί ότι το σεξ δεν είναι τίποτε άλλο παρά μία βασική ανθρώπινη ανάγκη. Που μπορεί να καλυφθεί με διάφορους τρόπους.
Όπως ακριβώς το φαγητό. Σε άλλον αρέσει ο φραπές, σε άλλον η μπριζόλα, σε άλλον το espresso dobbio, άλλος είναι γκουρμέ και άλλος τρελλένεται για σούσι.
Και ότι το σεξ πρέπει να είναι πηγή χαράς, ευτυχίας, ικανοποίησης και μπορεί να αποτελέσει υπέρτατη μορφή έκφρασης, δημιουργικότητας και ολοκλήρωσης της ανθρώπινης προσωπικότητας.
Σε ένα πολύ, πολύ, πολύ καλό γαμήσι αναφέρομαι ρε.

Όσοι το έχουν κάνει ξέρουν.

Εγώ πιστεύω ότι θα ζούσαμε σε έναν πολύ καλλίτερο κόσμο αν όλοι οι οι άνθρωποι είχαν την εμπειρία αυτή έστω και μία φορά στην ζωή τους.

(Και παρακαλώ μην ξεχνάτε τον οβολό σας για την εκκλησία της οποίας έχω γίνει μέλος και franchisee)

Το θέμα δεν είναι το τί πιστεύω εγώ αλλά ποιά είναι η επίσημη θέση της Ορθόδοξης Εκκλησίας.
Λοιπόν , έχουμε και λέμε :

1. Ο άνθρωπος μέσα σε όλες του τις λειτουργίες έχει και αυτήν της αναπαραγωγής ! Η πρώτη και βασική εντολή του Θεού Πατέρα,αμέσως μόλις ο άνθρωπος εκδιώχθηκε απο τον παράδεισο , ήταν η εξής : «αυξάνεσθε καί πληθύνεσθε καί κατακυριεύσατε της Γης». Άρα η αναπαραγωγή αποτελεί ευλογία Θεού και όχι αμάρτημα.

2. Η ευλογημένη όμως αναπαραγωγή , δόθηκε απο το Θεό , στο πρώτο ζευγάρι. Στον Αδάμ και στην Εύα ! Σε αυτούς απευθύνθηκε ... !  Δεν απευθύνθηκε ούτε σε 2 Αδάμ , ούτε σε 2 Εύες , ούτε σε ένα σύνολο ανθρώπων γενικά . Απευθύνθηκε στην πρώτη οικογένεια , αυτήν των πρωτοπλάστων.

3. Παρά το γεγονός οτι η αναπαραγωγή είναι ένα ευλογημένο απο το Θεό γεγονός , ο ίδιος ο Υιός Του , όταν ήρθε στη γή , ούτε παντέυτηκε , ούτε και τεκνοποίησε ... Δέν ήρθε γι αυτό το σκοπό στη γή. Άν αυτός ήτανε ο σκοπός του , θα το είχε κάνει !!! Άλλωστε η δράση του Ιησού στη γή , ξεκινά απο ένα γάμο . Αυτόν στην Κανά της Γαλιλαίας ! ;)

Αυτά απο Βιβλικής πλευράς. Τα υπόλοιπα αύριο ... γιατί νύσταξα !  :tired: :sleeping:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom