Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
ενοω ρε συ ολα αυτα ειναι ενάντια στις γραφες

εγω συμφωνω μαζι του σε αυτα που λεει αλλα ο χωρος δεν ειναι σωστος για να αναφερει τον λογο του θεου και γενικα περι χριστιανισμου.ας παει στο forum του αγιου ορους και αλλα ορθοδοξα σχετικα να αναφερθει πανω σε θεματα της ορθοδοξιας οπως κανουνε αρκετοι.αλλα οχι να μου εχει την ποιμαντικη ραβδο μες στο μπουρδελοσαιτ ελεος πια....................
 

Επισκέπτης
ενοω ρε συ ολα αυτα ειναι ενάντια στις γραφες

Ρε Εύα , γιατί ειναι ενάντια ?

Ο Χριστός συναναστράφηκε  με πόρνες , λεπρούς , αμαρτωλούς , ληστές , ειδωλολάτρες ... κι εγώ δε μπορώ να συναναστραφώ με άτομα ενός φόρουμ ?

Δεν έχεις δίκιο ...
Το είπε Εκείνος , το ξαναλέω κι εγώ : Ουκ ηλθον καλεσαι δικαιους, αλλα αμαρτωλους εις μετανοιαν ...  ;)
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Ομιλία Επισκόπου και καρδία μυλωνά :) :boobies:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Σταύρο και Χρηστίδη,
Βλέπω ότι και οι δυο χρησιμοποιείτε τον όρο ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ για να υποστηρίξετε την άποψή σας περί της μη ύπαρξης Θεού και χαίρομαι γι’αυτό. Πράγματι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ δεν υπάρχουν. Και για να λέμε τα σύκα σκάφη και τη σκάφη σύκα ούτε οι Θεούσοι ( 0:) ) έχουμε ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Οπότε η συζήτηση είναι φιλοσοφικού-φιλολογικού περιεχομένου. Είναι σα να τσακωνόμαστε ποιος την έχει μεγαλύτερη (την παλάμη εννοώ *P) χωρίς να έχουμε μεζούρα να τη μετρήσουμε.
Βεβαίως το πλεονέκτημα το έχετε εσείς. Ρωτάτε: Γιατί πιστεύουμε σε κάτι που δεν έχουμε δει; Πού είναι ο περιβόητος Θεός; Κι αν υπάρχει γιατί τόση δυστυχία στον κόσμο; Λογικά ερωτήματα δε λέω. Για τη δυστυχία όμως ευθύνεται ο άνθρωπος. Αν ο άνθρωπος ήταν υποχείριο του Θεού δε θα ήταν ελεύθερος. Αυτό δε θέλετε εσείς να είστε ελεύθεροι; Το λάθος που κάνετε είναι ότι θεωρείτε εμάς που πιστεύουμε στο Θεό ανελεύθερους. Ίσα ίσα φίλοι μου. Δεν ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ κάτι, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ σε κάτι.
Έχουμε ως πρότυπο τον Ιησού Χριστό. Τώρα θα μου πείτε και ποιος τηρεί το λόγο του Κυρίου. Εγώ σας λέω κανείς. Και μόνο όμως που έχουμε το σωστό πρότυπο αρκεί. Αλλά και πάλι θα αντικρούσετε ότι είναι ανύπαρκτο πρόσωπο. Ας υποθέσουμε λοιπόν πως δεν υπήρξε, ή υπήρξε και ήταν ένας απλός άνθρωπος. Στη διδασκαλία του όπως έχει καταγραφεί ή επινοηθεί βρίσκετε κάτι μεμπτό; Πιστεύω πως όχι. Κι αν όλο αυτό είναι παραμύθι δε σας κάνει εντύπωση που άντεξε τόσο στο χρόνο και έγινε οικουμενικό; Ακόμα και τα πιο καλοστημένα παραμύθια κάποτε αποκαλύπτονται. Και μην ξεχνάτε ότι το «παραμύθι» αυτό ξεκίνησε με αντιξοότητες. Κάποτε οι Χριστιανοί ήσαν τροφή για τα λιοντάρια. Κι όμως και οι μεγαλύτεροι διώκτες του Χριστιανισμού πίστεψαν. Ήταν πλάνη ή ήταν η ανακάλυψη της αλήθειας μέσω της αποτίναξης της εγωϊστικής αντίληψης ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτερο ον; Ειλικρινά εγώ δε μπορώ να πιστέψω ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτερο ον, ανεξάρτητα από θρησκείες.
Αλλά τι λέγαμε; Ναι για το Χριστιανισμό. Που λέτε εμείς δεν είμαστε σόνι και καλά τα ανόητα παιδάκια που οι γονείς, δάσκαλοι, παπάδες έκαναν πλύση εγκεφάλου κι έγιναν Χριστιανόπουλα. Εγώ συγκεκριμένα δε μεγάλωσα σε θρησκόληπτη οικογένεια, τα Θρησκευτικά ήταν το χειρότερό μου μάθημα, στην εκκλησία πατάω σπάνια κι αυτό για να δω καμιά γκομενίτσα ( :boobies: ). Άρα όπως εσείς ανεπηρέαστοι επιλέξατε το δρόμο σας, έτσι τον επέλεξα κι εγώ. Γιατί επέλεξα αυτόν; Γιατί έχω κι εγώ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ όπως εσείς. Και η μόνη καταπίεση που μου επιβάλλει η θρησκεία μου είναι να κάνω το σταυρό μου όταν περνάω από εκκλησία. Ο εαυτός μου δηλαδή την επιβάλλει (κι αυτό όχι πάντα). Τη γουστάρω όμως πραγματικά αυτή την «καταπίεση».
Εν πάση περιπτώσει, οι συζητήσεις περί θρησκείας δεν είναι το φόρτε μου. Ο μόνος λόγος που συμμετέχω στο θρέντ είναι γιατί με δυσαρεστεί η επίθεση και η προσπάθεια απαξίωσης της θρησκείας μου και των ομοθρήσκων μου. Είμαι υπερήφανος που είμαι Χριστιανός ΟΜΩΣ σέβομαι τους αλλόθρησκους, άθεους, άθρησκους. Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για εκείνους...
αδερφε επετρεψε μου μια συμβουλη:
αποφασισε να παρεις δυναμη να ζησεις την υπολοιπη σου ζωη εχοντας στο νου σου αυτα που μεχρι στιγμης χειροπιαστα ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕς ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!!!
θεος  ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! τουλαχιστον μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο,UFO ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,τουλαχιστον μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο,ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟ ΖΩΗ επισης!!!!!!!!!
Μαθετε επιτελους να κοιτατε την αληθεια καταματα,θελει θαρρος,τολμη και αποφασιστικοτητα....αλλα πανω απο ολα την ΔΙΑΘΕΣΗ και την ΕΠΙΘΥΜΙΑ να το κανεις......
μιλαω απλα,λεω το αυτονοητο,και ομως εχω την εντυπωση οτι δεν γινομαι.....αντιληπτος!!!!!
Μπορει και να εχω αρχισει να κουραζομαι γιατι οπως εχει πει και ο ποιητης....
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ  ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΑ!!!!!!!!!!
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Ρε Εύα , γιατί ειναι ενάντια ?

Ο Χριστός συναναστράφηκε  με πόρνες , λεπρούς , αμαρτωλούς , ληστές , ειδωλολάτρες ... κι εγώ δε μπορώ να συναναστραφώ με άτομα ενός φόρουμ ?

Δεν έχεις δίκιο ...
Το είπε Εκείνος , το ξαναλέω κι εγώ : Ουκ ηλθον καλεσαι δικαιους, αλλα αμαρτωλους εις μετανοιαν ...  ;)
ναι αλλα οι κωλαρες κι οι βυζαρες κι ολο το θεμα περι σεξ καπου δεν κολλαν
 

Επισκέπτης
εγω συμφωνω μαζι του σε αυτα που λεει αλλα ο χωρος δεν ειναι σωστος για να αναφερει τον λογο του θεου και γενικα περι χριστιανισμου.ας παει στο forum του αγιου ορους και αλλα ορθοδοξα σχετικα να αναφερθει πανω σε θεματα της ορθοδοξιας οπως κανουνε αρκετοι.αλλα οχι να μου εχει την ποιμαντικη ραβδο μες στο μπουρδελοσαιτ ελεος πια....................

Συμφωνώ !
Αλλά τι να κάνω ... με ομοϊδεάτες δεν υπάρχει αντίλογος και βαριέμαι ...
Εδώ έχει σασπένς  :2funny:

Όσο για τη Ράβδο ... την αφήνω για τον υπότιτλο που της έχω βάλει απο κάτω (και είναι ιδέα του Βυζολάγνου ;))

Γειά σου Αθάνατε  Βύζεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !  :thumbsup:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
αδερφε επετρεψε μου μια συμβουλη:
αποφασισε να παρεις δυναμη να ζησεις την υπολοιπη σου ζωη εχοντας στο νου σου αυτα που μεχρι στιγμης χειροπιαστα ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕς ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!!!
θεος  ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! τουλαχιστον μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο,UFO ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,τουλαχιστον μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο,ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟ ΖΩΗ επισης!!!!!!!!!
Μαθετε επιτελους να κοιτατε την αληθεια καταματα,θελει θαρρος,τολμη και αποφασιστικοτητα....αλλα πανω απο ολα την ΔΙΑΘΕΣΗ και την ΕΠΙΘΥΜΙΑ να το κανεις......
μιλαω απλα,λεω το αυτονοητο,και ομως εχω την εντυπωση οτι δεν γινομαι.....αντιληπτος!!!!!
Μπορει και να εχω αρχισει να κουραζομαι γιατι οπως εχει πει και ο ποιητης....
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ   ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΑ!!!!!!!!!!

έχεις μία επικριτική διάθεση προς τα παιδιά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο να τους ειρωνεύεσαι.Πίστευε εσυ αυτο που θέλεις,εξέφρασε την άποψη σου και άσε και τους άλλους να εκφραστούν ελεύθερα.Δεν σου μίλησε κανείς με ειρωνεία για να αντιδράς ετσι!
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Σταύρο και Χρηστίδη,
Βλέπω ότι και οι δυο χρησιμοποιείτε τον όρο ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ για να υποστηρίξετε την άποψή σας περί της μη ύπαρξης Θεού και χαίρομαι γι’αυτό. Πράγματι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ δεν υπάρχουν. Και για να λέμε τα σύκα σκάφη και τη σκάφη σύκα ούτε οι Θεούσοι ( 0:) ) έχουμε ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Οπότε η συζήτηση είναι φιλοσοφικού-φιλολογικού περιεχομένου. Είναι σα να τσακωνόμαστε ποιος την έχει μεγαλύτερη (την παλάμη εννοώ *P) χωρίς να έχουμε μεζούρα να τη μετρήσουμε.
Βεβαίως το πλεονέκτημα το έχετε εσείς. Ρωτάτε: Γιατί πιστεύουμε σε κάτι που δεν έχουμε δει; Πού είναι ο περιβόητος Θεός; Κι αν υπάρχει γιατί τόση δυστυχία στον κόσμο; Λογικά ερωτήματα δε λέω. Για τη δυστυχία όμως ευθύνεται ο άνθρωπος. Αν ο άνθρωπος ήταν υποχείριο του Θεού δε θα ήταν ελεύθερος. Αυτό δε θέλετε εσείς να είστε ελεύθεροι; Το λάθος που κάνετε είναι ότι θεωρείτε εμάς που πιστεύουμε στο Θεό ανελεύθερους. Ίσα ίσα φίλοι μου. Δεν ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ κάτι, ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ σε κάτι.
Έχουμε ως πρότυπο τον Ιησού Χριστό. Τώρα θα μου πείτε και ποιος τηρεί το λόγο του Κυρίου. Εγώ σας λέω κανείς. Και μόνο όμως που έχουμε το σωστό πρότυπο αρκεί. Αλλά και πάλι θα αντικρούσετε ότι είναι ανύπαρκτο πρόσωπο. Ας υποθέσουμε λοιπόν πως δεν υπήρξε, ή υπήρξε και ήταν ένας απλός άνθρωπος. Στη διδασκαλία του όπως έχει καταγραφεί ή επινοηθεί βρίσκετε κάτι μεμπτό; Πιστεύω πως όχι. Κι αν όλο αυτό είναι παραμύθι δε σας κάνει εντύπωση που άντεξε τόσο στο χρόνο και έγινε οικουμενικό; Ακόμα και τα πιο καλοστημένα παραμύθια κάποτε αποκαλύπτονται. Και μην ξεχνάτε ότι το «παραμύθι» αυτό ξεκίνησε με αντιξοότητες. Κάποτε οι Χριστιανοί ήσαν τροφή για τα λιοντάρια. Κι όμως και οι μεγαλύτεροι διώκτες του Χριστιανισμού πίστεψαν. Ήταν πλάνη ή ήταν η ανακάλυψη της αλήθειας μέσω της αποτίναξης της εγωϊστικής αντίληψης ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτερο ον; Ειλικρινά εγώ δε μπορώ να πιστέψω ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτερο ον, ανεξάρτητα από θρησκείες.
Αλλά τι λέγαμε; Ναι για το Χριστιανισμό. Που λέτε εμείς δεν είμαστε σόνι και καλά τα ανόητα παιδάκια που οι γονείς, δάσκαλοι, παπάδες έκαναν πλύση εγκεφάλου κι έγιναν Χριστιανόπουλα. Εγώ συγκεκριμένα δε μεγάλωσα σε θρησκόληπτη οικογένεια, τα Θρησκευτικά ήταν το χειρότερό μου μάθημα, στην εκκλησία πατάω σπάνια κι αυτό για να δω καμιά γκομενίτσα ( :boobies: ). Άρα όπως εσείς ανεπηρέαστοι επιλέξατε το δρόμο σας, έτσι τον επέλεξα κι εγώ. Γιατί επέλεξα αυτόν; Γιατί έχω κι εγώ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ όπως εσείς. Και η μόνη καταπίεση που μου επιβάλλει η θρησκεία μου είναι να κάνω το σταυρό μου όταν περνάω από εκκλησία. Ο εαυτός μου δηλαδή την επιβάλλει (κι αυτό όχι πάντα). Τη γουστάρω όμως πραγματικά αυτή την «καταπίεση».
Εν πάση περιπτώσει, οι συζητήσεις περί θρησκείας δεν είναι το φόρτε μου. Ο μόνος λόγος που συμμετέχω στο θρέντ είναι γιατί με δυσαρεστεί η επίθεση και η προσπάθεια απαξίωσης της θρησκείας μου και των ομοθρήσκων μου. Είμαι υπερήφανος που είμαι Χριστιανός ΟΜΩΣ σέβομαι τους αλλόθρησκους, άθεους, άθρησκους. Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για εκείνους...
ΚΑΙ φιλε μη κουραζεσαι τοσο να γραφεις σεντονια γιατι με συμπαθεια σου λεω οτι δεν εγραψες κατι καινουριο.....
την γνωστη καραμελλα πιπιλησες.....
Ωραια τα κουταβια οταν ειναι μικρα και εχουν''κλειστα''ματια....αλλα σκυλια γινοντε οταν τα.....ανοιξουν!!!!!!!και μονο τοτε.....
μυαλα και ματια ΑΝΟΙΧΤΑ ....
Για τα αλεξιπτωτα....στα α@@@@α μας ;) ;) ;)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε Μήτσε ...

Ο Δούλος (όπως ίσως να ξέρεις) έχει ΕΝΑΝ και ΜΟΝΟ αφέντη και ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον πάνω απο το κεφάλι του.
Ο Χριστιανός είναι "δούλος Θεού". Έχει δηλαδή αφέντη του ΜΟΝΟ το Θεό και κανέναν άλλον. Δεν υπόκειται σε κανέναν άλλο περιορισμό , πλήν των περιορισμών που του δίνει ο ίδιος ο θεός.
Αυτή είναι η "θεολογική ερμηνεία" της  έννοιας δούλος !

Σου είναι δύσκολο να το κατανοήσεις ... το καταλαβαίνω ! :dunno:

Ο Χριστιανός , ώντας δούλος θεού , δεν αναγνωρίζει επάνω του καμία κρατική ή άλλη εξουσία.
Έτσι μαρτύρησαν οι πρώτοι Χριστιανοί.
Έλεγαν : "πειθαρχειν δει θεω μαλλον η ανθρωποις"
Πειθαρχούμε δηλαδή στο Θεό , περισσότερο απο ότι στους ανθρώπους ... και δε λογάριασαν ούτε σπαθιά ούτε αρένα ούτε λιοντάρια !

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην αναγκασθώ να επανέλθω πάλι στα ίδια !
ωαρια εχεις αφεντη το θεο και σου αρεσει.αλλα το αλλο που ειπες οτι δεν αναγνωριζεις καμια κρατικη η αλλη εξουσια.πολυ αναρχικο μου εκουγεται????δηλαδη εισαι πρωτα Χρηστιανος και μετα Ελληνας???και αν τα συμφεροντα του Χρηστια νισμου ειναι εναντιον της Ελλαδας εσυ θα προτιμισεις το Χρηστιανισμο!!!!αν σκεφτεις οτι οι Χρηστιανοι ειναι σαν τα προβατα με εναν κακο θρησκευτικο αρχηγο μπορουν να κανουνε πολυ κακο!!!παντος εγω προτιμαω το Δωδεκαθεο και πιστευω στο ΠΑς ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟς.οι Ελληνες ημαστε οι καλητερη γαμιαδες και ανεικουμε στην Αρια φυλη και δεν ημαστε το ιδιο με τους αραπαδες οσο και να το λεει ο χρηστιανισμος!!!!!
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
έχεις μία επικριτική διάθεση προς τα παιδιά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο να τους ειρωνεύεσαι.Πίστευε εσυ αυτο που θέλεις,εξέφρασε την άποψη σου και άσε και τους άλλους να εκφραστούν ελεύθερα.Δεν σου μίλησε κανείς με ειρωνεία για να αντιδράς ετσι!
τα παιδια δεν τα ξερω  και επικριτικη διαθεση (οπως ειναι δικαιωμα μου)εχω σαυτα που γραφουν και θα στνεχισω να εχω οσο θα ΖΩ!!!!!
Συγνωμη....τι να κανω....ετσι ειμαι!!!!!!!
Παντως ευχαριστω για την συμβουλη.....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ναι αλλα οι κωλαρες κι οι βυζαρες κι ολο το θεμα περι σεξ καπου δεν κολλαν

γιατι δεν κολλάν όπως λες?μηπως δεν υπάρχει το σέξ στη ζωή μας ή στη ζωή των κληρικών?μήπως δεν υπάρχει αμαρτία?όλα ειναι μεσα στη ζωη,τα καλά και τα κακά.Αυτο που δεν μπορείτε να χωνέψετε οι περισσότεροι είναι ότι ο άνθρωπος εδώ ζεί τον ξεπεσμό του και ταυτόχρονα την διαδρομή προς τον επαναπατρισμό του στην βασιλεία των ουρανων ή όχι!Όσο νωρίτερα το καταλάβουν αυτό οι άνθρωποι τόσο καλύτερα για αυτούς.Σταματήστε να συγχέετε το προφίλ και τις πράξεις του καθε ανθρώπου με αυτό που πρεσβεύει θρησκειολογικά κλπ.
 

Επισκέπτης
Δημητράκη ...

Και να σου απαντήσω , χάνω το χρόνο μου ... οπότε ας το !
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε ο dimitrios ως καλός χριστιανός κάνει sex ως μέσο αναπαραγωγής
μπα εγω πιστευω οτι μας κορο'ι'δευει ολους!το μυαλο του δουλευει καλα δεν μοιαζει για μαλακας.δεν ξερω μηπως εχει τιποτα συμφεροντα και μας τα γραφει αυτα.και εγω αν τα παιρνα απο τους παπαδες καλος χρηστιανος θα ημουνα.και βεβαια θα πηγαινα κρυφα στη φυλης να γαμισω!!!!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μπα εγω πιστευω οτι μας κορο'ι'δευει ολους!το μυαλο του δουλευει καλα δεν μοιαζει για μαλακας.δεν ξερω μηπως εχει τιποτα συμφεροντα και μας τα γραφει αυτα.και εγω αν τα παιρνα απο τους παπαδες καλος χρηστιανος θα ημουνα.και βεβαια θα πηγαινα κρυφα στη φυλης να γαμισω!!!!

ναί έχει συμφέροντα,να φάει καλύτερο αντίδωρο απο την εκκλησία.Ρε τί κομπλεξισμός εινα αυτός,τί χολή ειναι αυτη?μολις καποιος πει κατι αμεσως τα παιρνει απο εκκλησια,κρατος,νταβατζηδες,ομαδες,κοοματα κλπ....πώ πώ ρε παιδι μου ελεος!
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
γιατι δεν κολλάν όπως λες?μηπως δεν υπάρχει το σέξ στη ζωή μας ή στη ζωή των κληρικών?μήπως δεν υπάρχει αμαρτία?όλα ειναι μεσα στη ζωη,τα καλά και τα κακά.Αυτο που δεν μπορείτε να χωνέψετε οι περισσότεροι είναι ότι ο άνθρωπος εδώ ζεί τον ξεπεσμό του και ταυτόχρονα την διαδρομή προς τον επαναπατρισμό του στην βασιλεία των ουρανων ή όχι!Όσο νωρίτερα το καταλάβουν αυτό οι άνθρωποι τόσο καλύτερα για αυτούς.Σταματήστε να συγχέετε το προφίλ και τις πράξεις του καθε ανθρώπου με αυτό που πρεσβεύει θρησκειολογικά κλπ.

τελικα εσυ τι εισαι θρησκος η αθεος;
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Ομιλία Έπισκόπου και καρδία μυλωνά. Αν δεν πιστεύεις σε κάτι, μην τον κάνεις στη ζωή σου σου. Δεν είναι δυνατόν να λες καλό χριστιανό κάποιον που έχει έκλυτη ζωή (όπως το εννοούν οι καλοί χρισταινοί) ή να είσαι Μητροπολίτης και να έχεις jaguar και vila με πισίνα. Αυτά με το Χριστιανικό δόγμα δεν συνάδουν. Με άλλες θρησκείες μπορεί
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
έχεις μία επικριτική διάθεση προς τα παιδιά και δεν καταλαβαίνω τον λόγο να τους ειρωνεύεσαι.Πίστευε εσυ αυτο που θέλεις,εξέφρασε την άποψη σου και άσε και τους άλλους να εκφραστούν ελεύθερα.Δεν σου μίλησε κανείς με ειρωνεία για να αντιδράς ετσι!
και επειδη καμια φορα ο ανθρωπος δεν καταλαβαινει....τι του συμβαινει.....σε ενημερωνω οτι και εσυ με αυτο το ποστ επικριτικη διαθεση απεναντι μου δειχνεις!!!!!
Στο λεω σε περιπτωση που δεν το......καταλαβες!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητράκη ...

Και να σου απαντήσω , χάνω το χρόνο μου ... οπότε ας το !
οταν δεν μπορεις να απαντισεις αυτο λες.ακουσα οτι ισως θα ανοιξει γραφειο της Ελληνικης ορθωδοξης εκκλησιας στην Αγια Πετρουπολη γινινται συζητισεις ακομα!και μου προτινανε να παω αν γινει.οποτε θα ημαστε συναδελφοι!!!θα διδασκουμε μαζι το λογο του θεου :bigdick: :bigdick: :bigdick: :bigdick:εγω δεν πιστευω οτι αυτα τα πιστευεις!!!!!αν τα κονομας απο τους παπαδες σου λεω μπραβο καλα κανεις :)
 

Επισκέπτης
μπα εγω πιστευω οτι μας κορο'ι'δευει ολους!το μυαλο του δουλευει καλα δεν μοιαζει για μαλακας.δεν ξερω μηπως εχει τιποτα συμφεροντα και μας τα γραφει αυτα.και εγω αν τα παιρνα απο τους παπαδες καλος χρηστιανος θα ημουνα.και βεβαια θα πηγαινα κρυφα στη φυλης να γαμισω!!!!

Εμένα τα συμφέροντά μου βρίσκονται "μετά θάνατον" ...

Καλό είναι να κοιτάξεις καλύτερα τα συμφέροντα των promoters της ας το πούμε θρησκείας που πρεσβεύεις ...!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom