Νέα

Περί απιστίας (κέρατου)... κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jedai
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 133K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Είσαι πιστός/-ή στη σχέση σου;

  • Ναι

    Ψήφοι: 38 20,5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 75 40,5%
  • Αναλόγως τη σχέση...

    Ψήφοι: 44 23,8%
  • Σχέση; Ποιά σχέση;!!!

    Ψήφοι: 28 15,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    185

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
γτ πας να χρυσωσεις το χαπι σου με 1002 δικαιολογιες? κ τον αγαπουσα αλλα δεν ημουν ερωτευμενη κ παπαρια μπλε. κ γιατι επισης μπαινεις σε φαση συγκρισης με την παντρεμενη φιλη. εσυ δλδ εισαι καλυτερη που εκανες παραλληλη σχεση? ημαρτον?

βρε μαλακισμενη, καταμοναχη, θλιβερη αηδιαστικη χρηστρια!

κανε μια σχεση, ας σε αγαπησουν και ας αγαποησεις και μετα ελα να μιλησεις και να σχολιασεις.

παλιοσπερματοθηκη, κοπμλεξικο γυνακειο υποκαταστατο.

αι στο διάολο από εδω.
 

kiriak0sssss

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2011
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
  Λοιπον....να γραψω και εγω την άποψη μου ως γυναίκα...

  Ουσιαστικά νομίζω δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στους άντρες και τις γυναίκες ως φύλο βιολογικά αλλά κυρίως στο πως τους έχουν μεγαλώσει και τι βλέπουν να γίνεται στη κοινωνία.
    Απο μικρούς μας έχουν μάθει ότι ο άντρας πρέπει να πηδάει ότι κινείται γιατί αυτό είναι σωστο, ενω η γυναίκα δεν πρέπει να πάει με με όποιον της αρέσει γιατί είναι πουτανα...Ποσοι απο σας μπορει να μην τρελαινοσασταν να πατε με μια γκομενα αλλα πηγατε γιατι σκεφτηκατε ειμαι αντρας πρεπει να γαμησω, ενω αν σας ειχαν μεγαλωσει με τη σκεψη οτι δεν πρεπει να πατε δεν θα πηγαινατε???

    Τωρα για το θέμα της απιστιας. Υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι. Αντρες που απατουν τις γυναικες τους ασυστολα, γυναικες που απατουν τους αντρες τους ασυστολα, αντρες που θα το κανουν σε εξαιρετικη περιπτωση, γυναικες που θα το κανουν σε εξιαρετικη περπτωση, αντρες και γυναικες που δεν θα απατησουν αλλα θα χωρισουν. Γενικα νομιζω δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου, χαρακτηρα και ηθικης.

    Τωρα να μιλησω για τη περιπτωση μου που εχω απατησει και πως το βλεπει μια γυναικα. Λοιπον στη δικη μου περιπτωση ο δευτερος δεν ηταν ο γαμιας , ο πουτσαρας που με ξεσκιζει ενω ο πρωτος ο κακομοιρης ο μαμουχαλος που τον εκμεταλευομαι κτλ κτλ.
    Αγαπουσα τη νομιμη σχεση, τη σεβομουν, νοιαζομουν, ετρεχα, συμπονουσα και βοηθαγα. Απλα καπου ειχε ερθει η κουραση, δεν ενιωθα τον ερωτα πως το λενε??? Εκανα μια δευτερη σχεση με καποιον που ενιωθα ερωτευμενη αλλα δεν αγαπουσα. Φυσικα και στη δευτερη σχεση ηθελα το καλο του, τον νοιαζομουν, αλλα δεν ενιωθα αυτο το δεσιμο της αγαπης οπως με τον πρωτο(αλλωστε δεν μπορεις να αγαπησεις τον αλλον απο το πρωτο καιρο θελει χρονια κοινα βιωματα κτλ). Δεν νιωθω πως υποτιμουσα κανεναν, απλα τον πρωτο τον αγαπουσα αλλα δεν ημουν ερωτευμενη ΠΙΑ (το τονιζω το πια γιατι στην αρχη ημουν) τον δευτερο τον ειχα ερωτευτει αλλα δεν ειχα φτασει στο σημειο να τον αγαπαω (πιθανων να τον αγαπουσα καποια στιγμη). Για μενα σε προτεραιοτητα εμπαινε ο πρωτος, πραγμα που ο δευτερος δεν αντεχε και μετα απο πολλες ζηλιες και τσακωμους με αφησε.
     Ισως αν ημουν παντρεμενη με παιδια λογω του κοινωνικου περιγυρου αλλα και των παιδιων κυριως να μην απατουσα και απο φοβο αλλα και απο το αισθημα της ευθυνης.

     Φυσικα θα υπαρχουν γυναικες που ειναι απολυτα πιστες, φυσικα θα υπαρχουν και αλλες οι οποιες γαμιουνται με οτι βρουν και κοροιδευουν τον αντρα τους αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 2 ακρα. Υπαρχουν πολλες ενδιαμεσες καταστασεις.

    Εχω μια φιλη η οποια ειναι παντρεμενη και απολυτα πιστη. Οποτε βλεπει τον κολλητο του αντρα της(που ειναι κουκλος) της γυριζει το ματι. Τον γουσταρει τρελλα, βεβαια δεν νομιζω ποτε να μπαινε στη διαδικασια να κανει κατι μαζι του γιατι θα φοβοταν μην χασει αυτο που εχει...αλλα τον γουσταρει, ζηλευει τις εκαστοτε γκομενες του...υποτιθεται τον κατακρινει γιατι ειναι αστατος...αλλα εγω που ειμαι φιλη της την ξερω...εχει παθει εμμονη.Ειναι ομως απολυτα πιστη στον αντρα της. Δηλαδη αυτη ειναι οκ που ειναι παντρεμενη και φαντασιωνεται συνεχεια τον κολλητο???
   
Έχεις μπερδέψει την απιστία με την απάτη
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
βρε μαλακισμενη, καταμοναχη, θλιβερη αηδιαστικη χρηστρια!

κανε μια σχεση, ας σε αγαπησουν και ας αγαποησεις και μετα ελα να μιλησεις και να σχολιασεις.

παλιοσπερματοθηκη, κοπμλεξικο γυνακειο υποκαταστατο.

αι στο διάολο από εδω.

το χαπακι της πιεσης παρε, δε σε βλεπω καλα :-
 

Επισκέπτης
βρε μαλακισμενη, καταμοναχη, θλιβερη αηδιαστικη χρηστρια!

κανε μια σχεση, ας σε αγαπησουν και ας αγαποησεις και μετα ελα να μιλησεις και να σχολιασεις.

παλιοσπερματοθηκη, κοπμλεξικο γυνακειο υποκαταστατο.

αι στο διάολο από εδω.
:s&m_1: :s&m_1:τι τροπος ειναι αυτος απο εναν κυριο? :s&m_2:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
     Τωρα για το θέμα της απιστιας. Υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι. Αντρες που απατουν τις γυναικες τους ασυστολα, γυναικες που απατουν τους αντρες τους ασυστολα, αντρες που θα το κανουν σε εξαιρετικη περιπτωση, γυναικες που θα το κανουν σε εξιαρετικη περπτωση, αντρες και γυναικες που δεν θα απατησουν αλλα θα χωρισουν. Γενικα νομιζω δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου, χαρακτηρα και ηθικης.

        Ισως αν ημουν παντρεμενη με παιδια λογω του κοινωνικου περιγυρου αλλα και των παιδιων κυριως να μην απατουσα και απο φοβο αλλα και απο το αισθημα της ευθυνης.

     Φυσικα θα υπαρχουν γυναικες που ειναι απολυτα πιστες, φυσικα θα υπαρχουν και αλλες οι οποιες γαμιουνται με οτι βρουν και κοροιδευουν τον αντρα τους αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 2 ακρα. Υπαρχουν πολλες ενδιαμεσες καταστασεις.

    Εχω μια φιλη η οποια ειναι παντρεμενη και απολυτα πιστη. Οποτε βλεπει τον κολλητο του αντρα της(που ειναι κουκλος) της γυριζει το ματι. Τον γουσταρει τρελλα, βεβαια δεν νομιζω ποτε να μπαινε στη διαδικασια να κανει κατι μαζι του γιατι θα φοβοταν μην χασει αυτο που εχει...αλλα τον γουσταρει, ζηλευει τις εκαστοτε γκομενες του...υποτιθεται τον κατακρινει γιατι ειναι αστατος...αλλα εγω που ειμαι φιλη της την ξερω...εχει παθει εμμονη.Ειναι ομως απολυτα πιστη στον αντρα της. Δηλαδη αυτη ειναι οκ που ειναι παντρεμενη και φαντασιωνεται συνεχεια τον κολλητο???
   

μη ξεχνας και την απλουστερη των περιπτωσεων.

Το θάνατο του ερωτικουτ στοιχειου στο ζευγαρι - με ολα τα υπόλοιπα (αγαπη, συντροφικοτητα, αλληλοεκτιμησ, κλπ) σαφως να παραμενουν.

απλο, καλο σεξ με αλληλοσεβασμο και διακρυτικοτητα. both sites.
 

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
9
Πόντοι
6
γτ πας να χρυσωσεις το χαπι σου με 1002 δικαιολογιες? κ τον αγαπουσα αλλα δεν ημουν ερωτευμενη κ παπαρια μπλε. κ γιατι επισης μπαινεις σε φαση συγκρισης με την παντρεμενη φιλη. εσυ δλδ εισαι καλυτερη που εκανες παραλληλη σχεση? ημαρτον?

  δεν εκανα συγκριση, ουτε ειμαι καλυτερη. Καμια σχεση. Απλα ηθελα να τονισω πως και τι οτι δεν εχει παει με αλλον ποτε η γυναικα μας, δεν σημαινει οτι μας θεωρει και θεους( για τους αντρες).

   Δεν χρυσωνω χαπι επισης λεω οτι νιωθω αλλωστε ουτε ο γκομενος μου ειστε για να δικαιολογηθω ουτε τιποτα. Αυτα ηταν οσα ενιωσα
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
  δεν εκανα συγκριση, ουτε ειμαι καλυτερη. Καμια σχεση. Απλα ηθελα να τονισω πως και τι οτι δεν εχει παει με αλλον ποτε η γυναικα μας, δεν σημαινει οτι μας θεωρει και θεους( για τους αντρες).

   Δεν χρυσωνω χαπι επισης λεω οτι νιωθω αλλωστε ουτε ο γκομενος μου ειστε για να δικαιολογηθω ουτε τιποτα. Αυτα ηταν οσα ενιωσα

απλα χρησιμοποιησες τις κλασικες γυναικειες δικαιολογιες.

 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
δεν ειμαι παντρεμενη

 και τοτε τι νομιμη σχεση μας τσαμπουνας;

 και αρραβωνιασμενη να ησουν με τον πρωτο (τον οποιο νοιαζοσουνα και ετρεχες και συμπονουσες
 και βοηθουσες) ποτε προλαβες να κουραστεις μαζι του;

 Απο την αλλη,και τιποτα να μην ειχατε,αλλα ηταν "νομιμη" η σχεση οπως λες και τον
 σεβοσουνα (συ ειπας)ποτε προλαβες να ερωτευτεις,να αγαπησεις και μετα να κουραστεις ωστε
 να τον απατησεις,και ταυτοχρονα να τον σεβεσαι;;;

 Γνωμη μου (και στα αρχιδια σου θα μου πεις..   )αλλα εισαι μια τελειως μαλακω καμμενη....

 Καλη συνεχεια
 

Bastard

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
185
Like
2
Πόντοι
1
  Λοιπον....να γραψω και εγω την άποψη μου ως γυναίκα...

  Ουσιαστικά νομίζω δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στους άντρες και τις γυναίκες ως φύλο βιολογικά αλλά κυρίως στο πως τους έχουν μεγαλώσει και τι βλέπουν να γίνεται στη κοινωνία.
    Απο μικρούς μας έχουν μάθει ότι ο άντρας πρέπει να πηδάει ότι κινείται γιατί αυτό είναι σωστο, ενω η γυναίκα δεν πρέπει να πάει με με όποιον της αρέσει γιατί είναι πουτανα...Ποσοι απο σας μπορει να μην τρελαινοσασταν να πατε με μια γκομενα αλλα πηγατε γιατι σκεφτηκατε ειμαι αντρας πρεπει να γαμησω, ενω αν σας ειχαν μεγαλωσει με τη σκεψη οτι δεν πρεπει να πατε δεν θα πηγαινατε???

    Τωρα για το θέμα της απιστιας. Υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι. Αντρες που απατουν τις γυναικες τους ασυστολα, γυναικες που απατουν τους αντρες τους ασυστολα, αντρες που θα το κανουν σε εξαιρετικη περιπτωση, γυναικες που θα το κανουν σε εξιαρετικη περπτωση, αντρες και γυναικες που δεν θα απατησουν αλλα θα χωρισουν. Γενικα νομιζω δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου, χαρακτηρα και ηθικης.

    Τωρα να μιλησω για τη περιπτωση μου που εχω απατησει και πως το βλεπει μια γυναικα. Λοιπον στη δικη μου περιπτωση ο δευτερος δεν ηταν ο γαμιας , ο πουτσαρας που με ξεσκιζει ενω ο πρωτος ο κακομοιρης ο μαμουχαλος που τον εκμεταλευομαι κτλ κτλ.
    Αγαπουσα τη νομιμη σχεση, τη σεβομουν, νοιαζομουν, ετρεχα, συμπονουσα και βοηθαγα. Απλα καπου ειχε ερθει η κουραση, δεν ενιωθα τον ερωτα πως το λενε??? Εκανα μια δευτερη σχεση με καποιον που ενιωθα ερωτευμενη αλλα δεν αγαπουσα. Φυσικα και στη δευτερη σχεση ηθελα το καλο του, τον νοιαζομουν, αλλα δεν ενιωθα αυτο το δεσιμο της αγαπης οπως με τον πρωτο(αλλωστε δεν μπορεις να αγαπησεις τον αλλον απο το πρωτο καιρο θελει χρονια κοινα βιωματα κτλ). Δεν νιωθω πως υποτιμουσα κανεναν, απλα τον πρωτο τον αγαπουσα αλλα δεν ημουν ερωτευμενη ΠΙΑ (το τονιζω το πια γιατι στην αρχη ημουν) τον δευτερο τον ειχα ερωτευτει αλλα δεν ειχα φτασει στο σημειο να τον αγαπαω (πιθανων να τον αγαπουσα καποια στιγμη). Για μενα σε προτεραιοτητα εμπαινε ο πρωτος, πραγμα που ο δευτερος δεν αντεχε και μετα απο πολλες ζηλιες και τσακωμους με αφησε.
     Ισως αν ημουν παντρεμενη με παιδια λογω του κοινωνικου περιγυρου αλλα και των παιδιων κυριως να μην απατουσα και απο φοβο αλλα και απο το αισθημα της ευθυνης.

     Φυσικα θα υπαρχουν γυναικες που ειναι απολυτα πιστες, φυσικα θα υπαρχουν και αλλες οι οποιες γαμιουνται με οτι βρουν και κοροιδευουν τον αντρα τους αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 2 ακρα. Υπαρχουν πολλες ενδιαμεσες καταστασεις.

    Εχω μια φιλη η οποια ειναι παντρεμενη και απολυτα πιστη. Οποτε βλεπει τον κολλητο του αντρα της(που ειναι κουκλος) της γυριζει το ματι. Τον γουσταρει τρελλα, βεβαια δεν νομιζω ποτε να μπαινε στη διαδικασια να κανει κατι μαζι του γιατι θα φοβοταν μην χασει αυτο που εχει...αλλα τον γουσταρει, ζηλευει τις εκαστοτε γκομενες του...υποτιθεται τον κατακρινει γιατι ειναι αστατος...αλλα εγω που ειμαι φιλη της την ξερω...εχει παθει εμμονη.Ειναι ομως απολυτα πιστη στον αντρα της. Δηλαδη αυτη ειναι οκ που ειναι παντρεμενη και φαντασιωνεται συνεχεια τον κολλητο???
   

αυτό το είδος ανθρώπων (χωρίς να θέλω να προσβάλω την κοπέλα που το έγραψε) είναι που με έκανε να κοιτάω πλέον μόνο τις τρεις τρύπες σε μια γυναίκα και τίποτα άλλο....και η έννοια αγάπη είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.
με άλλα λόγια όποιος σε πάρει στα σοβαρά συναισθηματικά πρέπει να είναι υπερμαλάκας....(δεν θέλω να σε προσβάλω)
 

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
9
Πόντοι
6
αυτό το είδος ανθρώπων (χωρίς να θέλω να προσβάλω την κοπέλα που το έγραψε) είναι που με έκανε να κοιτάω πλέον μόνο τις τρεις τρύπες σε μια γυναίκα και τίποτα άλλο....και η έννοια αγάπη είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.
με άλλα λόγια όποιος σε πάρει στα σοβαρά συναισθηματικά πρέπει να είναι υπερμαλάκας....(δεν θέλω να σε προσβάλω)

οσες σχεσεις εχω κανει με χουν παρει σοβαρα συναισθηματικα, τουλαχιστον ετσι εδειξαν, ακομη και ο δευτερος που ηταν εν γνωση του. Λες να ναι ολοι τοσο μαλακες???

  Απλα πολλες φορες κοιτας την ποιοτητα του ανθρωπου και οχι απολυτα την απιστια.

   
 

kiriak0sssss

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2011
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
οσες σχεσεις εχω κανει με χουν παρει σοβαρα συναισθηματικα, τουλαχιστον ετσι εδειξαν, ακομη και ο δευτερος που ηταν εν γνωση του. Λες να ναι ολοι τοσο μαλακες???

   Απλα πολλες φορες κοιτας την ποιοτητα του ανθρωπου και οχι απολυτα την απιστια.

   
Άντε γαμήσου μωρή ηλίθια ! Εδώ μιλάμε για απιστία. Εσύ έκανες παρατεταμένη απάτη. Μάθε τις διαφορές και θα καταλάβεις ότι είσαι καριολίκι απ τα λίγα.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Απλα πολλες φορες κοιτας την ποιοτητα του ανθρωπου  

   

 την "ποιοτητα" σου την εμαθε ποτε ο σεβαστος (απο σενα) νομιμος πρωτος;
 αυτος που τον απατησες λογω βαρεμαρας ενω τον νοιαζοσουν ;

 οντιρλα-ντα ντριρλαντα-ντα

  νταρλα-ντιρλα-ντα-νταααααααααα
 

Επισκέπτης
Άντε γαμήσου μωρή ηλίθια ! Εδώ μιλάμε για απιστία. Εσύ έκανες παρατεταμένη απάτη. Μάθε τις διαφορές και θα καταλάβεις ότι είσαι καριολίκι απ τα λίγα.
μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις τη διαφορα γιατι ειλικρινα δεν το καταλαβα? :think:
 

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
9
Πόντοι
6
 οτι πειτε ετσι και αλλιως ηξερα οτι πολλοι θα απανταγατε ετσι.
Δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα, απλα ειπα μια αλλη οπτικη την δικια μου...
 

stelakis(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2009
Μηνύματα
175
Like
1
Πόντοι
1
Οι παραπανω 3-4 μαλακες που κατακρινουν την κυρια, να τα μαζεψουν και να πανε με τη σχεση τους στο cosmo.gr να κλαφτουν ολοι μαζι.

Η γυναικα αυτο γουσταρε, και αυτο εκανε.

Αυτο κανουμε οι περισσοτεροι εδω: ειναι το bourdela.com αν δεν το προσεξατε.



ΑΛΛΟ αγαπη, ΑΛΛΟ ΣΕΞ.
 

Επισκέπτης
 οτι πειτε ετσι και αλλιως ηξερα οτι πολλοι θα απανταγατε ετσι.
Δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα, απλα ειπα μια αλλη οπτικη την δικια μου...
δε συμφωνω ουτε με τον τροπο σκεψης σου ουτε με οτι εκανες.αλλα μηπως οι κυριοι που σε κραζουνε να σκεφτουν αν θα αντιδρουσαν το ιδιο αν αυτα που λες τα ελεγε αντρας?
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
η αληθεια ειναι οτι η απιστια εκτος γαμου με αυτη εντος εχουν ποιοτικες και σημαντικες διαφορες.

αλλο η ερωτικη ελξη για ενα τριτο ατομο που προερχεται μετα απο 15 χρονια γαμου και αλλο να απατας οντας σε μη δευσμευτικη - νομιμα - σχεση.

η μερα με την νυκτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom