Νέα

Πέρα από το σεξ, τί άλλο περιμένει ένας άνδρας από μια γυναίκα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 783
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Η γυναίκα λόγω φύσης και ιδιοσυγκρασίας έχει χαρακτηριστικά που δεν έχει ο άντρας.Ενδεικτικά αναφέρω φινέτσα, ευγένεια, τακτ, θετική ενέργεια κτλ.Η παρουσία της και η συναναστροφή λοιπόν μαζί της σε συνδυασμό με τη θηλυκότητά της προκαλεί τον άντρα στις αισθήσεις του ως κυνηγό.Όχι σεξουαλικά με τη βιολογική σημασία του όρου αλλά ως παιχνίδι κατάκτησης, που επιβεβαιώνει τον αντρισμό του και κολακεύει τη ματαιοδοξία του.

Ακόμα κι αν αυτό έρθει σε δεύτερη μοίρα η γυναικεία παρουσία είναι ευχάριστη οπτικά, ακουστικά, και με πολλούς άλλους τρόπους ως κάτι το διαφορετικό από τις συνηθισμένες παρέες ενός άντρα.Σου θυμίζω τις γκέισες που ουσιαστικά ήταν γυναίκες διασκεδαστές και όχι πουτάνες.Εκπαιδεύονταν ώστε να ευχάριστες στους άντρες πχ παίζοντας μουσική ή κάνοντας σπιρτόζικους διαλόγους αλλά δεν έκαναν σεξ μαζί τους.

Αντίστοιχα ευχάριστη βέβαια θα μπορούσε να είναι η παρέα με έναν άντρα ηθοποιό που θαυμάζεις, ή με ένα πολύ έξυπνο άντρα συζητητή.Απλά η γυναίκα είναι πιο εύκολο να προκαλέσει το μυαλό ενός άντρα και να του κεντρίσει το ενδιαφέρον λόγω της θηλυκότητάς της.

Τώρα όσον αφορά αυτούς που ακουμπάνε λεφτά στα κωλόμπαρα για να μιλήσουν με τις κοπέλες αυτοί έχουν άλλα θέματα και δεν ψάχνουν τη γυναικεία συντροφιά όπως την έψαχνε πχ ο Ωνάσης.Αυτά μπορεί να είναι μοναξιά, ψευδαίσθηση ότι είναι επιθυμητοί ερωτικά για να τονωθεί η αυτοπεποίθησή τους, καψούρα κτλ.Κοινώς δεν είναι κατάλληλο παράδειγμα για να σε κάνει να αναρωτιέσαι τι ψάχνει ο άντρας στη γυναίκα εκτός από το σεξ.Αυτοί οι άνθρωποι έχουν κοινωνικές και συναισθηματικές ανάγκες που προσπαθούν να τις καλύψουν με αυτό τον τρόπο γιατί αυτος είναι ο πιο πρόσφορος.Αν ήταν στην ιαπωνία του 1920 θα νοίκιαζαν μια γκέισα και αν ήταν πορνοστάρ θα συμμετείχαν σε αντρικά κλάμπ.Δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με τη γυναίκα ως γυναίκα επομένως.
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
153
Πόντοι
16
Πολύ ωραία η ανάλυση του θέματος!  :)
 

Kilburn

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
736
Κριτικές
54
Like
131
Πόντοι
5.835
Υποταγη
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
κάποιος πλούσιος με φήμη μπορεί να έχει όσο κρέας θέλει
τι δεν μπορεί να έχει όμως ?
το αμέσως μετά δυνατότερο "αφροδισιακό" μετά το κρέας είναι το να κερδίζεις την "αληθινή πίστη" των άλλων (δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή σωστότερες λέξεις για να το περιγράψω)
αλλά σε αυτό δεν βοηθάει πλέον το χρήμα και σε γενικές πολύ σπάνιος "καρπός" για πολύ λίγους
Συνφωνώ. :rockon:
Νομίζω οτι αυτό στο οποίο αναφερεσαι είναι το να μπορείς να εμπνεεις αναγνώριση στους άλλους και κυριως στις γυναικες.. Είναι μια κατάκτηση που επιτυγχάνεται κυριως μεσα απο το εργο σου, σίγουρα το ζητας απο τη γυναικα και σίγουρα αποτελεί αφροδισισκό.

Με αλλα λόγια ο αντρας ζηταει απο τη γυναίκα να τον αναγνωριζει να τον ανεβάζει και σε ενα βσθμό να τον θαυμαζει και ασφαλως οχι να τον μειωνει η να τον ακυρωνει.Νομιζω οτι και ο φιλος killburn πσραπανω με τον ορο υποταγη κατι τετοιο εννοει. Γιατί ο ορος υποταγή είναι λιγο "βαρυς". Στους κατακτητες και στους βασιλιαδες υποτασεσαι οχι σε ανθρωπους ισοτιμους σου.

Κάπου εκεί χάνουν το παιχνίδι και κάποιες φεμινιστριες που τραβωντας τις αποψεις τους σε οριακα σημεια καταληγουν να ακυρωνουν τον αντρα και χανουν το παιχνιδι.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.835
Κριτικές
10
Like
2.617
Πόντοι
3.187
Καλή ερώτηση!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τι να περιμένει ο κακομοίρης ο άντρας από μια γυναίκα στη σήμερον ημέρα!! Να του κάνει κανένα τσαγάκι όταν γεράσει και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, να του μεγαλώσει τα παιδιά, να μαγειρεύει, να του πλένει τα ρούχα και να τον καλοδέχεται με κοπλιμέντα όταν έρχεται κουρασμένος από την οικοδομή!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αυτό που έλεγε και εκείνος ο κακομοίρης στην ελληνική ταινία!! Που να βρεις δούλα στη σήμερον ήμέρα κ Ρένα μου?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.835
Κριτικές
10
Like
2.617
Πόντοι
3.187
Πάντως πιστεύω οτι πολλές γυναίκες έχουν παρεισφρήσει μέσα στο φόρουμ, εμφανίζονται ως άντρες και το παίζουν και πολύ ματσό, "δουλεύοντας" κανονικά όλους μας εδώ. Τέτοια θέματα δεν απασχολούν τους άντρες. Αυτά ανήκουν στην γυναικεία θεματολογία.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Πολύ καλό θέμα.
Στις "του χώρου", intimacy and affection.
Στις εκτός είναι τόσες οι απαντήσεις όσα και τα ερωτήματα.
Πιθανότατα τ αυτονόητα, δλδ τα πάντα.
Οι γυναίκες κι οι σχέσεις μαζί τους θα πρέπει να είναι όπως
η τέχνη. Να βάζει ερωτήματα στο νου,στην ψυχή και στο σώμα κι
όχι για να δίνει απαντήσεις.Οπότε χαίρομαι που στα 40+ μου δεν έχω ακόμα τις απαντήσεις.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Καλή ερώτηση!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τι να περιμένει ο κακομοίρης ο άντρας από μια γυναίκα στη σήμερον ημέρα!! Να του κάνει κανένα τσαγάκι όταν γεράσει και δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, να του μεγαλώσει τα παιδιά, να μαγειρεύει, να του πλένει τα ρούχα και να τον καλοδέχεται με κοπλιμέντα όταν έρχεται κουρασμένος από την οικοδομή!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αυτό που έλεγε και εκείνος ο κακομοίρης στην ελληνική ταινία!! Που να βρεις δούλα στη σήμερον ήμέρα κ Ρένα μου?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
URL]]
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πάντως πιστεύω οτι πολλές γυναίκες έχουν παρεισφρήσει μέσα στο φόρουμ, εμφανίζονται ως άντρες και το παίζουν και πολύ ματσό, "δουλεύοντας" κανονικά όλους μας εδώ. Τέτοια θέματα δεν απασχολούν τους άντρες. Αυτά ανήκουν στην γυναικεία θεματολογία.
Αν αναφέρεσαι σε εμένα φιλαρακο σε διαβεβαιώ οτι δεν ειμαι γυναίκα που εχω παρεισφρισει στο site. Κοιταξε το προφιλ μου και θα καταλαβεις εύκολα.

Τωρα το αν απασχολουν η οχι τετοια θεματα τους αντρες η συμετοχή στη κουβεντα θα το δείξει.

Παντως "γυνακείος δάκτυλος" εγώ δεν είμαι.  :2funny:  :2funny:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Συνφωνώ. :rockon:
Νομίζω οτι αυτό στο οποίο αναφερεσαι είναι το να μπορείς να εμπνεεις αναγνώριση στους άλλους και κυριως στις γυναικες.. Είναι μια κατάκτηση που επιτυγχάνεται κυριως μεσα απο το εργο σου, σίγουρα το ζητας απο τη γυναικα και σίγουρα αποτελεί αφροδισισκό.

Με αλλα λόγια ο αντρας ζηταει απο τη γυναίκα να τον αναγνωριζει να τον ανεβάζει και σε ενα βσθμό να τον θαυμαζει και ασφαλως οχι να τον ακυρωνει.
Κάπου εκεί χάνουν το παιχνίδι και κάποιες φεμινιστριες που τραβωντας τις αποψεις τους σε οριακα σημεια καταληγουν να ακυρωνουν τον αντρα και χανουν το παιχνιδι.
Στα παραπάνω να συμπληρώσω, (το'χω γράψει κι αλλού),να μην σηκώνει το δάχτυλο ως άλλος ένας λοχαγός! Οι άντρες είμαστε... κουτορνίθια,αρκεί η γυναίκα να μας δουλεύει... επιστημονικά!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Πολύ καλό θέμα.
Στις "του χώρου", intimacy and affection.
Στις εκτός είναι τόσες οι απαντήσεις όσα και τα ερωτήματα.
Πιθανότατα τ αυτονόητα, δλδ τα πάντα.
Οι γυναίκες κι οι σχέσεις μαζί τους θα πρέπει να είναι όπως
η τέχνη. Να βάζει ερωτήματα στο νου,στην ψυχή και στο σώμα κι
όχι για να δίνει απαντήσεις.Οπότε χαίρομαι που στα 40+ μου δεν έχω ακόμα τις απαντήσεις.
Αφου μας "ταπωσες" ολους επανεθεσες το θεμα σαν ερωτηση.  :2funny:

Απο που να το ξαναπιασουμε τωρα ??
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Πάντως πιστεύω οτι πολλές γυναίκες έχουν παρεισφρήσει μέσα στο φόρουμ, εμφανίζονται ως άντρες και το παίζουν και πολύ ματσό, "δουλεύοντας" κανονικά όλους μας εδώ. Τέτοια θέματα δεν απασχολούν τους άντρες. Αυτά ανήκουν στην γυναικεία θεματολογία.
τυπε ειναι σοβαρες καταγγελιες αυτες,πρεπει να επεμβει ο σφακιανακης αμεσα
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
596
στην πραγματηκότητα οι περισσότεροι ψάχνουν να βρουν κάτι από τον εαυτό τους και όταν βρίσκετε κάποιος που τους το βγάζει παραέξω, αυτός ο κάποιος νομίζουν ότι έχει αυτό που ψάχνουν  :woldman:

:grin: :grin: :grin:

facepalm.jpg
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.801
Like
15.632
Πόντοι
3.656
Πάντως πιστεύω οτι πολλές γυναίκες έχουν παρεισφρήσει μέσα στο φόρουμ, εμφανίζονται ως άντρες και το παίζουν και πολύ ματσό, "δουλεύοντας" κανονικά όλους μας εδώ. Τέτοια θέματα δεν απασχολούν τους άντρες. Αυτά ανήκουν στην γυναικεία θεματολογία.


τυπε δεν πιστευω να εννοεις τον λιλα;  :S
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.801
Like
15.632
Πόντοι
3.656
τυπε ειναι σοβαρες καταγγελιες αυτες,πρεπει να επεμβει ο σφακιανακης αμεσα


τυπε και να ψαξει ο σφακιανακης δεν θα βρει τιποτα γιατι τα εχει μπλοκαρει ολα ο ιπποτης που ειναι χακερας  :grin:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
τυπε εδω μεσα σε λιγο θα βγαλουνε και τον λεγκολα πουστη   :S
παντως ο λαγουδακης βρηκε στον σοφια οτι ψαχνει ενας αντρας σε μια γυναικα τυπε....κατανοηση,στοργη,ενα ζεστο φαι και ενα ζεστο μουνι
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.801
Like
15.632
Πόντοι
3.656
παντως ο λαγουδακης βρηκε στον σοφια οτι ψαχνει ενας αντρας σε μια γυναικα τυπε....κατανοηση,στοργη,ενα ζεστο φαι και ενα ζεστο μουνι


τυπε αυτα τα βρηκε και ο μπιμπι στην αννουλα,απλα η αννα του τρωει ολο το φαγητο  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom