Νέα

Πέρα από το σεξ, τί άλλο περιμένει ένας άνδρας από μια γυναίκα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 783
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Εδώ μέσα σίγουρα. Στην έξω ζωή δεν είμαι σίγουρος...
Όπως τύχει στον καθένα... Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι/περισσότερες(η πλειοψηφία δηλαδή) εκτιμούν έναν έντιμο χαρακτήρα, όσο και να μην το λένε, σε θεωρούν κορόιδο.
Γνώμη μου, και στην έξω ζωή το ίδιο ισχύει πραγματικά, τουλάχιστον από τις δικές μου εμπειρίες(αυτοί που δεν νοιάζονται για αισθήματα, πάντα είχαν πολλές/περισσότερες επιτυχίες με τις γυναίκες, αν κρίνω από κολλητούς στο παρελθόν). Δυστυχώς, δεν μπορώ να αλλάξω χαρακτήρα πλέον, είναι κάτι που έπρεπε να γίνει από παιδί ή τουλάχιστον, έτσι να με μάθουν-κατευθύνουν.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Όπως τύχει στον καθένα... Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι/περισσότερες(η πλειοψηφία δηλαδή) εκτιμούν έναν έντιμο χαρακτήρα, όσο και να μην το λένε, σε θεωρούν κορόιδο.
Γνώμη μου, και στην έξω ζωή το ίδιο ισχύει πραγματικά, τουλάχιστον από τις δικές μου εμπειρίες(αυτοί που δεν νοιάζονται για αισθήματα, πάντα είχαν πολλές/περισσότερες επιτυχίες με τις γυναίκες, αν κρίνω από κολλητούς στο παρελθόν). Δυστυχώς, δεν μπορώ να αλλάξω χαρακτήρα πλέον, είναι κάτι που έπρεπε να γίνει από παιδί ή τουλάχιστον, έτσι να με μάθουν-κατευθύνουν.
Tρίχες κατσαρές.

Ισχύει
-Σε θέλω, σε θέλω, σε θέλω
-Καλά θα δούμε.
-Αντε γειά, φεύγω.
-Που πας, σε θέλω :)

Και λίγη αδιαφορία δεν βλάπτει
Αμα σε θεωρήσει δεδομένο, έχει αρχίσει να ψάχνει για τον επόμενο.
Δυστυχώς έτσι είναι με τις περισσότερες, υπάρχουν κι εξαιρέσεις που ξέρει τι τους γίνεται.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.827
Κριτικές
90
Like
36.930
Πόντοι
25.467

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.965
Κριτικές
63
Like
45.879
Πόντοι
9.297
Πώς και έτσι, ότι βρίσκονται σε καλό δρόμο; Τα περισσότερα μέλη εδώ, και μάλλον είναι και κοινή γραμμή που ακολουθείται πλέον(έστω ανεπίσημα) ωρύονται κατά των ανδρών με αισθήματα.
Ρομαντικοί λες εσύ; "Αγαπούληδες" και ντροπή του ανδρικού πληθυσμού, τους λένε, χαλάνε και την... πιάτσα...αν είναι δυνατόν(αλλιώς, οι σούπερ-ντούπερ γαμήκουλες θα ήταν παντοδύναμοι, αν δεν ήταν οι "αγαπούληδες".
Με άλλα λόγια, οι αγαπούληδες είναι η μόνιμη δικαιολογία για οτιδήποτε στραβό στην καθημερινότητα των σούπερ-ντούπερ γαμιάδων των πέντε ηπείρων και των επτά θαλασσών-από τα μουνολίβαδα των πρώην σοβιετικών δημοκρατιών, έως την Λατινική Αμερική και την Ασία, που ταξιδεύουν οι υπέρ-γαμιάδες, ελέω των αγαπούληδων και της ζημιάς αυτών στον χαρακτήρα της γυναίκας-).
Aν δεν έχουν αισθήματα δεν τους αξίζει τίποτα περισσότερο από ο,τι έχουν.Δηλαδη τίποτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.965
Κριτικές
63
Like
45.879
Πόντοι
9.297
Είσαι καλός ακροατής προφανώς
Ελπίζω μόνο να μην συμφωνείς σε ο,τι λένε μόνο και μόνο για μην τις κακοκαρδισεις...σε σέβονται πιο πολύ αν έχεις την δικιά σου γνώμη και όχι αν σε κάνουν ο,τι θέλουν.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.991
Πόντοι
5.956
Ελπίζω μόνο να μην συμφωνείς σε ο,τι λένε μόνο και μόνο για μην τις κακοκαρδισεις...σε σέβονται πιο πολύ αν έχεις την δικιά σου γνώμη και όχι αν σε κάνουν ο,τι θέλουν.
σε αλλα συμφνωνώ σε άλλα διαφωνώ... προφανώς και έχω τη δική γνω΄μη...χαχαχ...άλλο θέλω να πω: ότι κοπέλες που γνωρίζω μιλάνε πολύ ( σε αντιδιαστολή με τον φίλο που είπε ότι αν δεν μιλάει ο ίδιος, η κουβέντα με τις κοπέλες κολλάει..)
η αλήθεια είναι ότι έχω δεχτεί πολύ πρήξιμο κατά περιόδους... άρα κάτι που θα ήθελα από τις γυναίκες είναι να μιλάνε λίγο, χωρίς υπερβολές, χωρίς δράματα και να είναι ουσιαστικές σε αυτά που έχουν να πουν, χωρίς να επαναλαμβάνουν τα ίδια...
επίσης, όταν αναφέρονται στα προβλήματα τους τα οποία προβάλλουν αρκετά και τα συζητάνε, στο τέλος αν τους προτείνεις λύσεις, να κάνουν κάτι για όσα έχουν πει και να μην αφήνουν τις καταστάσεις να διαιωνίζονται... αλλιώς ποιος ο λόγος για τόση συζήτηση;
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.965
Κριτικές
63
Like
45.879
Πόντοι
9.297
σε αλλα συμφνωνώ σε άλλα διαφωνώ... προφανώς και έχω τη δική γνω΄μη...χαχαχ...άλλο θέλω να πω: ότι κοπέλες που γνωρίζω μιλάνε πολύ ( σε αντιδιαστολή με τον φίλο που είπε ότι αν δεν μιλάει ο ίδιος, η κουβέντα με τις κοπέλες κολλάει..)
η αλήθεια είναι ότι έχω δεχτεί πολύ πρήξιμο κατά περιόδους... άρα κάτι που θα ήθελα από τις γυναίκες είναι να μιλάνε λίγο, χωρίς υπερβολές, χωρίς δράματα και να είναι ουσιαστικές σε αυτά που έχουν να πουν, χωρίς να επαναλαμβάνουν τα ίδια...
Σωθηκες!!!
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
791
Like
2.309
Πόντοι
446
Ας μην γελιόμαστε . Παλιό γαϊδούρι ,καινούργια περπατησιά δεν μαθαίνει .Συν το ότι υπάρχει και ένας πολύ σημαντικός παράγοντάς , ο οποίος έχει να κάνει , με το έως που , φτάνει η αντίληψη της καθεμιάς [ όπως και του καθενός ], την κοινωνική της παιδεία , τις οικογενειακές καταβολές ,το εάν έχει κινηθεί – γαλουχηθεί , μόνο σε συγκεκριμένους κύκλους , κτλ .

Δυστυχώς , είναι συχνό φαινόμενο , άνθρωποι να μην μπορούν να ξεχωρίσουν , ούτε το που βρίσκονται , ούτε το με ποιον καλούνται να συναναστραφούν , κτλ και να νομίζουν ότι όλοι οι χώροι , όλοι οι κύκλοι , όπως και όλοι οι άνθρωποι , είναι το ίδιο .

Βασικά από εκεί ξεκινάει το μπέρδεμα .
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
7.210
Κριτικές
2
Like
22.551
Πόντοι
6.236
επίσης, όταν αναφέρονται στα προβλήματα τους τα οποία προβάλλουν αρκετά και τα συζητάνε, στο τέλος αν τους προτείνεις λύσεις, να κάνουν κάτι για όσα έχουν πει και να μην αφήνουν τις καταστάσεις να διαιωνίζονται... αλλιώς ποιος ο λόγος για τόση συζήτηση;
Νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι (ανεξαρτήτως φύλου), αρέσκονται πιο πολύ να γκρινιάζουν για τα προβλήματά τους, παρά να τα επιλύουν. Σαν αυτό να δίνει νόημα στην ύπαρξή τους.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.991
Πόντοι
5.956
Νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι (ανεξαρτήτως φύλου), αρέσκονται πιο πολύ να γκρινιάζουν για τα προβλήματά τους, παρά να τα επιλύουν. Σαν αυτό να δίνει νόημα στην ύπαρξή τους.
συμφωνώ.. νομίζω ότι δεν τολμούν να δώσουν λύση ή να δουν τα πράγματα από άλλη οπτική για διάφορους λόγους... τελικά κινούνται στο ίδιο μοτίβο και στους ίδιους κύκλους...
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Από τη μια ο άντρας έχει την επιλογή του αγοραίου έρωτα.. Αλλά από την άλλη αν θες να κάνεις σχέση τα πράματα δεν είναι τόσο ροδινα.. Η γυναίκαπορει να βρει. Γκομενο την ίδια ημέρα, ο άντρας όχι.. Ο Σαντ μπορεί να μη γουστάρει αγοραιο έρωτα να θέλει να έχει τη γκομενα δικιά του όλη μέρα εγώ το. Καταλαβαινω αλλά πλέον η γυναίκα έχει. Το μαχαίρι και το πεπονι μαζί..
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
791
Like
2.309
Πόντοι
446
Από τη μια ο άντρας έχει την επιλογή του αγοραίου έρωτα.. Αλλά από την άλλη αν θες να κάνεις σχέση τα πράματα δεν είναι τόσο ροδινα.. Η γυναίκαπορει να βρει. Γκομενο την ίδια ημέρα, ο άντρας όχι.. Ο Σαντ μπορεί να μη γουστάρει αγοραιο έρωτα να θέλει να έχει τη γκομενα δικιά του όλη μέρα εγώ το. Καταλαβαινω αλλά πλέον η γυναίκα έχει. Το μαχαίρι και το πεπονι μαζί..

Η Γυναίκα όντως μπορεί να βρει γκόμενο πολύ εύκολα , και ανά πάσα στιγμή , αλλά μόνο αυτό Απλά γκόμενο

Τον Άνδρα που πραγματικά όμως θα ήθελε να έχει [ χαρακτήρα ,συμπεριφορά , χορτάτο και δίχως απωθημένα , να την νοιάζεται , να την σέβεται , να την βλέπει και ανθρώπινα ,και όχι μόνο σαν βυζιά και κώλο και σαν οικιακή βοηθό ,κτλ ] όχι , διότι ένας τέτοιος Άνδρας δεν παίζει να κάνει ούτε ξεπέτα , με όποια να ναι η με το κάθε τσόκαρο ,κτλ ,

Οι πιο πολλές είναι με κάποιον που στην ουσία δεν τον θέλουν, και με το πέρασμα λίγων ετών [ όταν περάσει και η μπογιά τους ] το μόνο που τους μένει είναι τα γατιά , τα ψυχολογικά , οι κρίσεις οι καταθλίψεις τα ψυχοφάρμακα και πάει λέγοντας .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.965
Κριτικές
63
Like
45.879
Πόντοι
9.297
Aν δεν έχουν αισθήματα δεν τους αξίζει τίποτα περισσότερο από ο,τι έχουν.Δηλαδη τίποτα.
Όποιος κάνει τον σκληρό που δεν χαλαλιζει αίσθημα για γυναίκα είναι σοβαρά διαταραγμένο άτομο ....και υπάρχουν πολλά ανάμεσα μας.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.549
Like
51.814
Πόντοι
12.756
  • Like
Αντιδράσεις: vril

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Συμφωνώ,έχω συζησεί και έχω φάει την παστέλα.
Καλύτερα είναι στο να μην συζεις
Ο μόνος λόγος για να συζήσεις με κάποια είναι αν σκοπεύεις να την παντρευτείς, οπότε το κάνεις σαν ένα βήμα πριν.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.896
Κριτικές
21
Like
11.157
Πόντοι
4.546
Ο μόνος λόγος για να συζήσεις με κάποια είναι αν σκοπεύεις να την παντρευτείς, οπότε το κάνεις σαν ένα βήμα πριν.
Ναι, αλλά δεν περιορίζεσαι μόνο σε αυτό. Φίλος συζούσε με τη δικιά του για να του καθαρίζει το σπίτι και να του πληρώνει κανά νοίκι :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom