Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
φιλε
ειμαι και εγω σε windows 7 ultimate

ποια εκδοση των windows 10 ειναι παρομοια με το ιδιο look σαν τα windows 7 ultimate  και οχι να εχει αυτα τα εξωφρενικα μεγαλα  κουτακια που εχω δει σε windows 10 για να τα βαλω μεσα?
Τα καινουρια τα pro. Τα εχω σπασμενα και εγκατεστημενα σε 2 υπολογιστες! εχω κ σπαστηρι.Μου τα περασε ενας φιλος κομπιουτερας που εχει μαγαζι στο κουκακι. ειναι πολυ καλα
 

Dr Lecter

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.428
Κριτικές
31
Like
2.506
Πόντοι
6.495
Γεια σας ρε μαγκες..
Δεν ξερω που να το ρωτησω και το κανω εδω..Πως μπορω να επαληθευσω αν μια φωτο που μου ερχεται σε εμαιλ απο ατομο που δεν εχουμε ειδωθει απο κοντα ειναι δικη της φωτο η οχι?
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Γεια σας ρε μαγκες..
Δεν ξερω που να το ρωτησω και το κανω εδω..Πως μπορω να επαληθευσω αν μια φωτο που μου ερχεται σε εμαιλ απο ατομο που δεν εχουμε ειδωθει απο κοντα ειναι δικη της φωτο η οχι?
Bαλτη εδω,αν βγαλει τιποτα τσοντοσαιτ η γνωριμιών, ειναι μουφα...
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Τα καινουρια τα pro. Τα εχω σπασμενα και εγκατεστημενα σε 2 υπολογιστες! εχω κ σπαστηρι.Μου τα περασε ενας φιλος κομπιουτερας που εχει μαγαζι στο κουκακι. ειναι πολυ καλα

καπου μεσα στα windows που εχεις μαλλον στο properties αναφερει ακριβως ποια εκδοση εχεις

δες και στειλε μου φιλαρακο ενα πμ με την εκδοση σου
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Το ξανάκανε...
Εκανα αυτα που ειπες κι εβγαλε αυτην τη φωτο και μετα το βρηκε μονο του...
Καταλαβες τιποτα?

Ναυαρχούκο μου  το cmd θα το τρεχεις σαν διαχειριστής. Δηλαδή θα πατάς δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο του cmd και θα διαλέγεις την επιλογή "εκτέλεση ως διαχειριστής" ( run as administrator).
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Ναυαρχούκο μου  το cmd θα το τρεχεις σαν διαχειριστής. Δηλαδή θα πατάς δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο του cmd και θα διαλέγεις την επιλογή "εκτέλεση ως διαχειριστής" ( run as administrator).
δεν βγαινει αυτη η επιλογη ή δεν το καταλαβαινω όπως το γραφεις...
Το εικονιδιο του cmd βγαινει με το πληκτρο των windows+R...
Που να πατησω δεξι κλικ?
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
δεν βγαινει αυτη η επιλογη ή δεν το καταλαβαινω όπως το γραφεις...
Το εικονιδιο του cmd βγαινει με το πληκτρο των windows+R...
Που να πατησω δεξι κλικ?
Εκει στο εικονιδιο πάνω δεξί κλικ.
Τελικά το πρόβλημα παραμένει απο ότι καταλαβαίνω
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
δεν βγαινει αυτη η επιλογη ή δεν το καταλαβαινω όπως το γραφεις...
Το εικονιδιο του cmd βγαινει με το πληκτρο των windows+R...
Που να πατησω δεξι κλικ?

Αν πας πάνω σε οποιοδήποτε εικονίδιο και πατήσεις δεξί κλικ τότε βγάζει ένα παράθυρο με διάφορες επιλογές (το τι θα κάνεις με αυτό το εικονίδιο) μια από τις επιλογές είναι και το run as.

Επίσης μπορείς να κάνεις και network reset. Στα 10 το έχει στα 8άρια δεν ξερω γιατι ποτε δεν τα έβαλα. πηγα απο 7 σε 10!!! Τα 8 τα θεωρω όπως τα "σβήστα".

Απο την προηγούμενη βδομαδα μεχρι σημερα χρειάστηκε να κανω δυο φορες network reset. Αυτη η insighter έκδοση των 10 μάλλον εχει προβληματακι.!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Εκει στο εικονιδιο πάνω δεξί κλικ.
Τελικά το πρόβλημα παραμένει απο ότι καταλαβαίνω
Αν πας πάνω σε οποιοδήποτε εικονίδιο και πατήσεις δεξί κλικ τότε βγάζει ένα παράθυρο με διάφορες επιλογές (το τι θα κάνεις με αυτό το εικονίδιο) μια από τις επιλογές είναι και το run as.

Επίσης μπορείς να κάνεις και network reset. Στα 10 το έχει στα 8άρια δεν ξερω γιατι ποτε δεν τα έβαλα. πηγα απο 7 σε 10!!! Τα 8 τα θεωρω όπως τα "σβήστα".

Απο την προηγούμενη βδομαδα μεχρι σημερα χρειάστηκε να κανω δυο φορες network reset. Αυτη η insighter έκδοση των 10 μάλλον εχει προβληματακι.!
Ρε θα με τρελάνετε και οι δυο!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Πού διαολο να βαλω το γαμω κερσορα???Αριστερα, δεξια, στη μεση, στον πατο μου???Δεν βγαζει με δεξι κλικ το run as admin...Αυτο βγαζει με δεξι κλικ...
ΥΓ:Leon απο χτες δεν το εχει κανει,το παρακολουθω...
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    218,1 KB · Εμφανίσεις: 49

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Εκει στο εικονιδιο πάνω δεξί κλικ.
Τελικά το πρόβλημα παραμένει απο ότι καταλαβαίνω
Αν πας πάνω σε οποιοδήποτε εικονίδιο και πατήσεις δεξί κλικ τότε βγάζει ένα παράθυρο με διάφορες επιλογές (το τι θα κάνεις με αυτό το εικονίδιο) μια από τις επιλογές είναι και το run as.

Επίσης μπορείς να κάνεις και network reset. Στα 10 το έχει στα 8άρια δεν ξερω γιατι ποτε δεν τα έβαλα. πηγα απο 7 σε 10!!! Τα 8 τα θεωρω όπως τα "σβήστα".

Απο την προηγούμενη βδομαδα μεχρι σημερα χρειάστηκε να κανω δυο φορες network reset. Αυτη η insighter έκδοση των 10 μάλλον εχει προβληματακι.!
Ρε θα με τρελάνετε και οι δυο!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Πού διαολο να βαλω το γαμω κερσορα???Αριστερα, δεξια, στη μεση, στον πατο μου???Δεν βγαζει με δεξι κλικ το run as admin...Αυτο βγαζει με δεξι κλικ...
ΥΓ:Leon απο χτες δεν το εχει κανει,το παρακολουθω...
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    218,1 KB · Εμφανίσεις: 46

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
ναυαρχε χρωστας τραπεζωμα στο παιδι  :hi:
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Ειπα πανω σε οποιοδηποτε εικονιδιο το κανει. Στο λεω για να το δεις μονο.
Τώρα αν πας με δεξι κλικ στο σταρτ των windows θα εχει επιλογη με power shell (admin) το επιλεγεις και δινεις τις εντολές οπως στο dos (cmd).

Αλλιώς αύριο στο κατάλληλο ΗΝ υπόλογο να σου δείξει πως γίνετε.

ή στον κουρουπητο να γλυτώσεις!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Rififis

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
216
Κριτικές
1
Like
64
Πόντοι
1
Ρε θα με τρελάνετε και οι δυο!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Πού διαολο να βαλω το γαμω κερσορα???Αριστερα, δεξια, στη μεση, στον πατο μου???Δεν βγαζει με δεξι κλικ το run as admin...Αυτο βγαζει με δεξι κλικ...
ΥΓ:Leon απο χτες δεν το εχει κανει,το παρακολουθω...

Πιστεύω πρέπει να δοκιμάσεις πρώτα την εγκατάσταση των drivers όπως σου ανέφερε και ο φίλος παραπάνω. Το να του ζητήσεις να ξαναλάβει IP ακόμα και να σου το λύσει προσωρινά το πρόβλημα, θα ξαναεμφανιστεί.
 

Συνημμένα

  • Capture_4.JPG
    Capture_4.JPG
    17,6 KB · Εμφανίσεις: 46

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Το τελευταίο update των win μαλλον εχει πρόβλημα!
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Το ξανάκανε...
Εκανα αυτα που ειπες κι εβγαλε αυτην τη φωτο και μετα το βρηκε μονο του...
Καταλαβες τιποτα?

Ναι τυπε μου πιθανον να πρεπει να το τρεξεις ως διαχειριστης οπως σου λενε,ασε τα δεξια και αριστερα κλικ και λοιπα μπερδεματα και κανε το παρακατω

πατας win+r πληκτρολογας cmd και μετα πατας ctrl+shift+enter και βουαλα εισαι πλεον διαχειριστης, μετα ipconfig/release και ipconfig/renew κλπ τα ειπαμε παραπανω ...

παντως ξεκινα να κατεβαζεις και τα ντραιβερ απ το παραπανω λινκ με το καλωδιο

υσ: πριν αρκετο καιρο οταν ειχαν πρωτοβγει τα win8 τα ειχα σε ενα λαπτοπ και εχαν ενα τετοιο προβλημα,το ξεπερνουσα με τον παραπανω τροπο και για κανα 2μηνο εστρωνε οπως λεει και σωστα ο φιλος παραπανω δεν δοκιμασα ουτε ντραιβερ ουτε εψαξα τιποτα αφου για να πατησεις 3 εντολες ειναι μισο λεπτο υποθεση και ενα 2μηνο χαρας  :wanker: μετα απο ενα χρονο τα εδωσα μπουλο (οχι γι αυτο το λογο) και εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα  
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
0xC1900101 - 0x20017 error
Αυτά τα έχουμε κάνει τύπε και δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Τίποτα πιο προχωρημένο πριν πάμε για format
Α επισεις η μαικροσοφτ λεει οτι πρεπει να κανεις καμια 10ρια προσπαθειες μεχρι να το πετυχεις :S με ποιο σκεπτικο δεν ξερω παρ τους τηλ και ρωτα τους  :smiley6600:
Τυπε οχι δεν γνωριζω κατι πιο προχωρημενο η κανα μαγικο δυστυχως και να σου πω δεν σκοτιζομαι κιολας να μαθω, εχεις την εντυπωση οτι θα τελειωσει γρηγοροτερα η αναβαθμιση απ το να παρεις μπακ απ και φορματ ?  :think: αν υποθεσουμε οτι δεν θα σκαλωσει και πουθενα
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Γεια σας ρε μαγκες..
Δεν ξερω που να το ρωτησω και το κανω εδω..Πως μπορω να επαληθευσω αν μια φωτο που μου ερχεται σε εμαιλ απο ατομο που δεν εχουμε ειδωθει απο κοντα ειναι δικη της φωτο η οχι?



Bαλτη εδω,αν βγαλει τιποτα τσοντοσαιτ η γνωριμιών, ειναι μουφα...


Ωραιος αυτο ηθελα..
Ευχαριστω!

Τυπε ποσταρε εδω την φωτο που σου εστειλαν και θα σου πουμε 10000000% αν ειναι μουφα η οχι :S
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Ειπα πανω σε οποιοδηποτε εικονιδιο το κανει. Στο λεω για να το δεις μονο.
Τώρα αν πας με δεξι κλικ στο σταρτ των windows θα εχει επιλογη με power shell (admin) το επιλεγεις και δινεις τις εντολές οπως στο dos (cmd).....
Το εκανα, οκ..Από προχτες δεν εχει χασει το νετ..Θα δουμε,θα σας τα σπαω περιοδικά εδω ,να μην χαλαρωνετε! :s&m_3: :s&m_3:
 

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
700
Like
481
Πόντοι
26
καλημέρα , ψαχνω ένα ανταλακτικο για το λαπτοπ μου ,αν ξερει καποιος ..
είναι η κοκκινη σαν ακιδα που εχοθν τα EliteBook hp στη μεση στο πληκτρολογιο…
και είναι ποντικι , την εχασα ,θα ηθελα αν υπαρχει ελλαδα…
point stick λεγετε…

www.ebay.co.uk/itm/NEW-HP-EliteBook-8760W-C5P42PA-BACKLIT-keyboard-Frame-Point-Stick-LA-backlight-/401763404360]https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-HP-EliteBook-8760W-C5P42PA-BACKLIT-keyboard-Frame-Point-Stick-LA-backlight-/401763404360[/url]

ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom